[Inne] Miejsce na Diamenty

Jesteś za ?


  • W sumie głosujących
    26

dżejmsbąd

Wicehrabia
Przecież w tej grze wszystko można kupić za damienty. Punkty Rozwoju, towary, waluty eventowe, towary specjalne, przyśpieszanie stawiania budynków, plany pereł, podejścia do pvp, wypraw i wiele, wiele innych rzeczy.
Więc teoretycznie tak czy inaczej ktoś może kogoś "naciągnąć" i kazać mu wydać gotówkę, żeby np. wykupował budynki na gpc albo wpłacał towary do skarbca. Teraz pytanie: ile znacie takich przypadków? Bo ja zero. Ale może mało widziałem i mało wiem ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Czyli innej wartości powinny być diamenty pochodzące ze studni i wypraw, a innej te kupione. Inaczej Twojej wypowiedzi nie da się zrozumieć
Oczywiście.
Już to pisałam.
Takie jest prawo.
Jak najbardziej się różnią.
Chociaż wyglądają tak samo.
Jak i również przecież widać że diamenty są wyjątkowe i specjalne w naszej grze.
Nie są zwykłym towarem.

Tak.

Teraz pytanie: ile znacie takich przypadków? Bo ja zero. Ale może mało widziałem i mało wiem
Znam. Kilka lub kilkanaście.
Nie wspomnę o codziennym przyspieszaniu obozów i robieniu prowincji samemu, bo można i dają za to przecież PR i diamenty. Po co się dzielić.
(Pisząc codziennym nie mam na myśli mojej gildii ale i ją również bo to jest codzienność gpc, proszę nie pisać o wspaniałym szefie co ma wspaniałą gildie i wszystko jest wspaniałe)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No i takie przyspieszenia sam dla siebie jest złe? xD jak np nikogo w nocy nie ma?
Nie wpłacam rzeczy do gildii bym JA z tego korzystał tylko by GILDIA z tego korzystała. Sam nie raz robie mega zakupy do skarbca a potem nic nie bije caly sezon bo mi sie nie chce.

Co do prawa. Jedynym "problemem" było wskazane prawo zwrotu, tylko jeżeli support na nie wskazuje, to mi włos na głowie staje. O ile kupione diaxy mozna chciec w ciągu 14 dni zwrocic, ale już te wydane... nawet przed upływem 14 dni już nie. A wpłata do skarbca = wydanie.

Przecież w tej grze wszystko można kupić za damienty. Punkty Rozwoju, towary, waluty eventowe, towary specjalne, przyśpieszanie stawiania budynków, plany pereł, podejścia do pvp, wypraw i wiele, wiele innych rzeczy.
Więc teoretycznie tak czy inaczej ktoś może kogoś "naciągnąć" i kazać mu wydać gotówkę, żeby np. wykupował budynki na gpc albo wpłacał towary do skarbca. Teraz pytanie: ile znacie takich przypadków? Bo ja zero. Ale może mało widziałem i mało wiem ;)
Przypadki nadużyć jasne ze sie zdarzają ( z towarami) z diaxami aktualnie nie ma jak, bo co ktos komus każe kupić i co? jedyne czym mu może zagrozić to wydalenie z gildii, wiec jak ktoś to robi to jego strata.
Nadużyca surowcami gildyjnym od zawsze reguluje rynek. Szef wariat to i gildia się rozpada
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
mam wrażenie, że to, co proponujesz i tu, i z tym wskaźnikiem statusu online razem by doprowadziło do powstania masy gildii jednoosobowych
No to chyba fajnie, że szefowie wariaci by zostali sami i by musieli liczyć się, że tyrania nie zawsze jest dobra? Inwigilacja w złych rękach jest zła, ale w grze można od niej uciec - zmieniając otoczenie na takie, które korzysta z narzędzi w dobry sposób.
Teraz tez gildie upadają przez szefów wariatów, którzy zbyt dużo oczekują lub postępują źle.
Uprawnienie to nie jest tylko korzyść dla szefa - ale też odpowiedzialność. Zdanie z superbohaterów, with great power comes great responsibility nie wzięło się z niczego. Z każdej funkcjonalności należy korzystać z głową. Jeżeli ktoś to robi źle - poniesie te czy inne konsewkencje. Odplyw graczy z gildii jest jedną z nich.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przecież w tej grze wszystko można kupić za damienty. Punkty Rozwoju, towary, waluty eventowe, towary specjalne, przyśpieszanie stawiania budynków, plany pereł, podejścia do pvp, wypraw i wiele, wiele innych rzeczy.
Nie ulega wątpliwości, że wszystko to, o czym piszesz to prawda. Diamenty to uniwersalna waluta. Jeżeli jednak jest to towar, jak każdy inny, to spróbuj kupić to samo za jakikolwiek inny towar. Pomijam drobiazg: za co można kupić diamenty?
Przypadki nadużyć jasne ze sie zdarzają ( z towarami) z diaxami aktualnie nie ma jak, bo co ktos komus każe kupić i co?
Najwyższa pora to zmienić. Nie ma jak naciągnąć graczy na diaxy, to rozwiązanie trzeba znaleźć. ;)

Jeżeli się nie mylę, to za diamenty można było zawsze kupić tylko to, co nie podlegało wymianie między graczami. Drobne odstępstwo od tej zasady to możliwość współfinansowania budynków na GPC. Dopóki jest to wspólna zabawa... Proponowana funkcjonalność to nie tylko możliwość wyłudzenia waluty premium, to też stworzenie możliwości zwykłego pushu.

with great power comes great responsibility
... łatwo się pomylić i zastąpić "responsibility" słowem "possibility". :p Diamenty to nie jest towar, jak każdy inny.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Możliwość pushu? Teraz z towarami też konto może wpaść i wypaść. Nie bardzo widzę o jaki push Ci chodzi.

Diamenty to jest towar jak każdy inny. Jest tylko inaczej dostępny. Tym tokiem rozumowania złoto i młotki to też inny towar xd Czemu np budynki tego towaru nie biorą pod uwage? Medale to jeszcze bardziej inny towar.
Wszystko się rozbija o zaufanie. Ja wplacam do skarbca w celu dla gildii i ufam, że będzie dobrze wykorzystane. Będzie źle wykorzystane - zmieniam gildie, mój błąd, jestem naiwny i zaufałem.
Tak samo, wpłąciłęm milion EP - i ktoś wydał cały surowiec na gvg w którym nie gram? - wydałem go dla gildii. Albo lepiej, wpłacam milion EP, ktoś w nocy stawia i usuwa budynki - źle zaufałem. Życie.

Taki problem byłby, gdyby się dało kupować bezpośrednio do skarbca. A tak to kupujesz DLA SIEBIE diamenty, NA SWOJE konto
i TY SAM decydujesz, że WYDAJESZ je, ZAMIAST na rozszerzenie terenu, towar, budowę budynku w mieście, to WYDAJESZ na GILDIE.
Wpłata do skarbca nie jest zdefiniowana - na wózki - jest DLA GILDII. To jest pełna swoboda

Kupujesz dla siebie i co za różnica czy wydasz je na swoje miasto czy dla gildii. Wydatek taki sam tu i tu. Tu i tu zyskujesz piksele. A jeżeli ktoś uważa, że to "oszustwo", że ktoś sobie w nocy za te diaksy kupi wózki jak was nie ma to sory, nie graj w gildii. Bo nie bije się GPC dla siebie, tylko dla GILDII. to czy ktoś zrobi 10k walk czy 500 nie ma znaczenia. Liczy się wynik gildii, a nie "zarobek" na walkach jednostki. O tym się dziś zapomina. Ludzie wchodzą do gildii i się pytają co gildia im może dac. Otóż nie. Co TY mozesz dać dla sukcesu gildii jest podstawowym pytaniem.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Bo nie bije się GPC dla siebie, tylko dla GILDII. to czy ktoś zrobi 10k walk czy 500 nie ma znaczenia. Liczy się wynik gildii, a nie "zarobek" na walkach jednostki.
Na takie bajki może uda Ci się jeszcze złapać bardzo młode owieczki. Nikt, kto pograł już trochę nie da się nabrać. Do strzyży już się szykujesz?
Dla gildii to na GvG się walczy, a na GPC wystarczy 1000PL. Nie widziałam od bardzo dawna gildii WALCZĄCEJ o 1 miejsce na Polach, to już przeszło do historii.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie utopie.
Na takie bajki może uda Ci się jeszcze złapać bardzo młode owieczki. Nikt, kto pograł już trochę nie da się nabrać. Do strzyży już się szykujesz?
Dla gildii to na GvG się walczy, a na GPC wystarczy 1000PL. Nie widziałam od bardzo dawna gildii WALCZĄCEJ o 1 miejsce na Polach, to już przeszło do historii.
to na słabym świecie grasz, jest kilka wrogich gild mega i jak trafią na siebie to wszystko idzie w ruch. Ale mocny gildi np na E to bedzie z 4-5 . Wsyatrczy ze się którys trafi na siebie to wióry lecą bo mało kto z tego grona jest dogaadany. Ale takie sezony się trafią raz na 3-4 pola. Odkąd wprowadzili liczbe zwycięstw to 1 miejsce zaczęło mieć znaczenia. Te dalsze już mniej, ale z tym to nawet Ty mi przyznałas racje w innym dziale ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
to na słabym świecie grasz,
Być może. Nie jestem w stanie ocenić innych, bo na nich nie gram. Zmiana, którą proponujecie będzie dotyczyła wszystkich serwerów...
Odkąd wprowadzili liczbe zwycięstw to 1 miejsce zaczęło mieć znaczenia. Te dalsze już mniej, ale z tym to nawet Ty mi przyznałas racje w innym dziale ;)
Tak, zaczyna. Nie wiem na ile jest to tylko sprawa prestiżu (w tradycyjnym sensie tego słowa), a na ile przekłada się na losowanie grup. Od jakiegoś czasu obserwuję tendencję: 1 gildia dominująca o największej ilości zwycięstw + 2-3 gildie z symboliczną ich ilością + reszta. Nie twierdzę, że tak jest zawsze i że nie jest to wynik losowego doboru (gildii dominujących w skali serwera jest w końcu nie tak dużo).
Jak się walczy o 1 miejsce na szachownicy? Gracze zrobili z GPC farmę pr i diamentów (pozostałe nagrody można pominąć). Ten pomysł dodatkowo zrobi z nich darmową farmę.
Gdyby zlikwidowano nagrody lub wprowadzono szansę na nagrodę odwrotnie proporcjonalną od ilości obozów, to wtedy można by mówić o działaniu dla gildii.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ale zmodernizuje swój pomysł po rozmowie z kilkoma znajomymi.

Diamenty - zasób indywidualny, który ktoś kupuje dla siebie - taki wniosek płynie z rozmowy

Więc

Skoro dobro indywidualne ma być dla gracza, to w aktualnym stanie rzeczy, służy ono dla grupy, a nie tylko dla gracza.

Zlikwidujmy więc możliwość indywidualnego przyspieszania wózków i wprowadźmy coś takiego, że można przyspieszac wózki za jakis surowiec, który może zdobyć gildia. Mogą to być np. szafiry - zamiast 25 diax z gpc wpada 25 szafirow. Tak samo z WG. zamiast diaxy, dostawac te szafiry.
Albo żeby nie dodawać nowej waluty, sprawmy by nagrody z aktywności gidyjnych leciały do skarbca gildii i służyły gildii.
W ten sposob nie ma ryzyka, że sponsor wpłaci 50k diaxów i gildia ma łatwiej, gdyż może bazować jedynie na swojej aktywności.
W ten sposób "nowym zasobem" będzie samo przyspieszenie. Gildia dwa razy się zastanowi zanim przyspieszy wózek, gdyż towar ten będzie lekko ograniczony ( brak mozliwości wpłat)

Zasób indywidualny będzie służył tylko graczom. - Brak możliwości nacisków (które teraz już i tak są mimo braku rejestrów/danych, gdyż top gildie wymagają by pisać kto przyspieszył) Zasób gildyjny będzie tylko dla gildii.

Jak się walczy o 1 miejsce na szachownicy? Gracze zrobili z GPC farmę pr i diamentów (pozostałe nagrody można pominąć). Ten pomysł dodatkowo zrobi z nich darmową farmę.
Po porstu na początku wymiany ustalasz, która gildia będzie 1. W moim przypadku z jedną gildią był sposób "na zmianę" Raz my raz oni jak sie spotykaliśmy
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Możliwość pushu? Teraz z towarami też konto może wpaść i wypaść. Nie bardzo widzę o jaki push Ci chodzi.
Oczywiście, szybkie przetworzenie multikont na multikonta produkujące diamenty na światach pozostałych, potem jak potrzeba diaxow wejście do gildii wpłata o wyjście do gildii. Oczywiście do gildii która przepycha sztaby i takie tam. Wcale nie pisze z doświadczenia z gry. A wcale.
to na słabym świecie grasz, jest kilka wrogich gild mega i jak trafią na siebie to wszystko idzie w ruch
A u mnie stwierdzili że (patrz twój wpis poniżej) jeżeli są to choćby często walczące ze sobą gildie na gvg to na gpc się dogadują dla korzyści obustronnych.
porstu na początku wymiany ustalasz, która gildia będzie 1. W moim przypadku z jedną gildią był sposób "na zmianę" Raz my raz oni jak sie spotykaliśmy
To na słabym świecie grasz... :shame:
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
no akurat na E są mocne gildie dogadane, ale także mocne w stanie wojny. Cóż jedynie 2 gildie grają aktywnie gvg i gpc ( i akurat się napażają) Reszta z gildii GPC nie udziela się na gvg wiec gpc to jedyne miejsce do wojenki.

Teraz taki push też jest możliwy - towarowy. Żadna różnica.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To może trzeba zlikwidować taki push i zabronić wpłat do skarbca przez pierwsze 7 dni? I by to załatwiło sprawę.
Z jednej strony uniemożliwiłoby to push surowcowy skarbca. Przy okazji towarowy.

Anyway, nie odniosłaś się prawie wcale do zmodyfikowanej propozycji. Która uwzględnia pewne kompromisy, gdyż całkowicie rezygnuje z angażowania waluty premium, a w dodaje nową walutę gildyjną.
 

Auraya

Hrabia
Anyway, nie odniosłaś się prawie wcale do zmodyfikowanej propozycji
o ile się nie mylę, to nie ty założyłeś ten wątek, wiec nowy pomysł nie powinien być tu omawiany (?)
To może trzeba zlikwidować taki push i zabronić wpłat do skarbca przez pierwsze 7 dni? I by to załatwiło sprawę.
Z jednej strony uniemożliwiłoby to push surowcowy skarbca. Przy okazji towarowy.
to już jestem na nie, często są zadania, w których trzeba wpłacić do skarbca, a początkujący nie ma budynków, które to za niego zrobią
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No właśnie nie ja założyłem wątek, dlatego pierw go broniłem bo mi się podobał - potem bo lekturze ilości sprzeciwów i problemów doszedłem do wniosku, że go można zmodernizować, dlatego w tym dziale.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
No właśnie nie ja założyłem wątek, dlatego pierw go broniłem bo mi się podobał - potem bo lekturze ilości sprzeciwów i problemów doszedłem do wniosku, że go można zmodernizować, dlatego w tym dziale.
To właściwie na który pomysł głosujemy? Chociaż, jak dla mnie, na jedno wychodzi.
Po porstu na początku wymiany ustalasz, która gildia będzie 1.
Niemożliwe, naprawdę? Nigdy bym się nie domyśliła. ;)
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Ale zmodernizuje swój pomysł po rozmowie z kilkoma znajomymi.

Diamenty - zasób indywidualny, który ktoś kupuje dla siebie - taki wniosek płynie z rozmowy

Więc

Skoro dobro indywidualne ma być dla gracza, to w aktualnym stanie rzeczy, służy ono dla grupy, a nie tylko dla gracza.

Zlikwidujmy więc możliwość indywidualnego przyspieszania wózków i wprowadźmy coś takiego, że można przyspieszac wózki za jakis surowiec, który może zdobyć gildia. Mogą to być np. szafiry - zamiast 25 diax z gpc wpada 25 szafirow. Tak samo z WG. zamiast diaxy, dostawac te szafiry.
Albo żeby nie dodawać nowej waluty, sprawmy by nagrody z aktywności gidyjnych leciały do skarbca gildii i służyły gildii.
W ten sposob nie ma ryzyka, że sponsor wpłaci 50k diaxów i gildia ma łatwiej, gdyż może bazować jedynie na swojej aktywności.
W ten sposób "nowym zasobem" będzie samo przyspieszenie. Gildia dwa razy się zastanowi zanim przyspieszy wózek, gdyż towar ten będzie lekko ograniczony ( brak mozliwości wpłat)

Zasób indywidualny będzie służył tylko graczom. - Brak możliwości nacisków (które teraz już i tak są mimo braku rejestrów/danych, gdyż top gildie wymagają by pisać kto przyspieszył) Zasób gildyjny będzie tylko dla gildii.

Załóż proszę nowy wątek. Twoja propozycja znacznie się różni od przedstawionej przez drugiego Gracza, więc warto, by Użytkownicy mogli się odnieść do Twojego pomysłu w osobnym temacie. ;)
 

Jake Long

Baron
Dodawanie niepotrzebnej klikaniny której i tak już jest masakrycznie dużo. Jestem na nie, bo jestem leniwy.
 
Do góry