Masa pomysłów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tak rozległym udoskonaleniem gry?


  • W sumie głosujących
    34

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

OK.



Pomysł do odrzucenia.


A szkoda..... Zrobiłem tylko bałagan. :( :( :(
 

DeletedUser

Guest
-Zamek Gildii(dostępne w Rozkwitu Średniowiecza) - zmniejszają ilość towarów potrzebnych do przejęcia prowincji o kilka sztuk.
widząc nazwe zamek gildi miałem prawde mówiąc nadzieje, że to coś o zakładaniu gildi itd. nie podoba mi sie ten pomysł. i tak wcale dużo nie jest potrzebnych surowców do przejęcia a jeśli już coś takiego zrobić to o innej nazwie. zamek gildi zostawmy do innych potrzeb
Może ,,Dom Cechowy".

- - - Zaktualizowano - - -

W świętym miejscu można byłoby postawić do 5 cudów, jeden na jedną epoke. Większość dawałaby “wiernym” bonus do produkcji określonego surowca. Niektóre miałyby inne profity.
Na przykład cuda dostępne w epoce brązu:
Stonehegde dawałoby bonus do produkcji Drewna
Piramida - Kamień
Akropol - Marmur
Wiszące Ogrody - Wino
Kolos - Marmur
Wielki Mur - atakujący “wiernego” ma jednostki ranne jak po “szpiegowaniu”
Koloseum - leczenie jednostek po walce trwa o 20% szybciej.

Jeśli wprowadzono by handel globalny ( lub zamorski) to by to ciekawie zachęcało gracza do wyboru religii.

W każdm razie ich budowa wymagałaby dużej ilości surowców, które gracze przesyłali by do wspólnego skarbu wierzenia, a który w ograniczonym stopniu kontrolowałby “opiekun” Świętego Miejsca. Nie mógłby nim np handlować. Najlepiej gdyby ich budowa była sekwencyjna. To znaczy żeby gracze widzieli od razu efekty swoich starań, budując kolejne podstawy, poziomy czy wykończenia danego cudu.
Dwa razy marmur? Do kolosa daj złoto, granit, alabaster czy, jak chcesz z epoki brązu to barwnik.
 
Do góry