Masa pomysłów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za tak rozległym udoskonaleniem gry?


  • W sumie głosujących
    34

DeletedUser388

Guest
Witam!

To już drugi temat, lecz dotyczy.. ogólnych. Mam takie 3 pomysły:

1.Nowe budynki:
-Planetarium(dostępne w Epoce Brązu) - produkuje dodatkowe Punkty Rozwoju. Po rozbudowach może produkować nawet 5 Punktów Rozwoju w ciągu 1h.
-Bank(dostępne w Jesieni Średniowiecza bądź innej epoce) - zwiększa produkcję złota w domach o 40%.
-Port(dostępne w Epoce Żelaza) - zwiększa produkcję zasobów o 10%. UWAGA: musi jedno z jego pól znajdować się na wodzie.
-Meczet/Cerkiew/Kościół/Synagoga/Ołtarz/Świątynia(rozbudowany Ołtarz) - budynki zwiększające zadowolenie obywateli i wzmacniające wiarę żołnierzy i mieszkańców.
-Zamek Gildii(dostępne w Rozkwitu Średniowiecza) - zmniejszają ilość towarów potrzebnych do przejęcia prowincji o kilka sztuk.
-Kamienica Miejska(dostępne w Wczesnym Średniowieczu) - budynek zwiększający maksymalną liczbę ludności o 250.

2.Składanie budynków w jeden kompleks - otóż musimy budować kilka chat, np. Domów na Palach, a gdy przechodzimy do epoki Wczesnego Średniowiecza, pojawiłaby się opcja połączenia wybranych chat w jeden dom, np. Kamienicę Miejską bądź inny budynek mieszkalny.

3.Wiara - wszyscy chyba wierzą w coś, nieprawdaż? Gdyby wstawić wiarę do gry, to najpierw byłby politeizm, czyli wiara w wielu bogów, których na początku jest 3, ale możemy zwiększyć ilość, nadać im imiona, opis, a nawet napisać własne początki świata wg świętych ksiąg. A potem, po wynalezieniu Monoteizmu, moglibyśmy zmienić wiarę na:
-Katolicyzm (dostępny staje się Kościół, budynki te zwiększają dochód w złocie),
-Protestantyzm (dostępny staje się Zbór protestancki, mieszkańcy i żołnierze mają więcej wiary niż inni),
-Prawosławie (dostępna staje się Cerkiew, w prawosławnych prowincjach szybciej nastaje pokój po wojnie),
-Islam (dostępny staje się Meczet, żołnierze otrzymują premię do ataku),
-Judaizm (dostępna staje się Synagoga, mieszkańcy są pokojowo nastawieni i zmniejszają się ilości towarów potrzebnych do przejęcia danego sektora innej prowincji),
-Politeizm/Pogaństwo (zostawiamy taką wiarę, jaka była na początku, sami wybieramy bonus: produkcja danego towaru, skrócony czas produkcji wojsk i produktów rzemieślniczych, itp..).
Wiara na początku jest na 100% u wszystkich mieszkańców i wojów(wyjątkiem są muzułmanie i protestanci, u nich wiara by wynosiła 120%). Kiedy przegrają daną bitwę, wiara maleje o kilka procent, np. o 5%. Kiedy wojownicy staliby do obrony stolicy, wiara by powróciła na 100%.

Kto jest za tym? Macie inne propozycje? Proszę zostawiać to w odpowiedziach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Masa pomysłów

Kilka moich uwag:

1.Nowe budynki:
-Planetarium(dostępne w Epoce Brązu) - produkuje dodatkowe Punkty Rozwoju. Po rozbudowach może produkować nawet 5 Punktów Rozwoju w ciągu 1h.
//marrszoo: dodatkowe pkt rozwoju może są potrzebne na samym początku, potem jak czasami trzeba kilkanaście dni zbierać towary na zakończenie odkrycia, to pkt można by było uzbierać 100 i więcej; przybywają po 1 na godzinę, więc to raczej nie problem. Pomysł na budynek fajny, wymyśl dla niego jednak lepsze zastosowanie :)
-Bank(dostępne w Jesieni Średniowiecza bądź innej epoce) - zwiększa produkcję złota w domach o 40%.
//marrszoo: ze złotem też problemów raczej nie ma, może zamiast tego to zwiększenie rpodukcji zaopatrzenia o 5 czy 10 %?
-Port(dostępne w Epoce Żelaza) - zwiększa produkcję zasobów o 10%. UWAGA: musi jedno z jego pól znajdować się na wodzie.
//marrszoo: w mieście jak na razie nie ma terenu z wodą, więc raczej nie wypali... no chyba że autorzy gry umożliwią rozszerzenie miasta w kierunku wody.
-Meczet/Cerkiew/Kościół/Synagoga/Ołtarz/Świątynia(rozbudowany Ołtarz) - budynki zwiększające zadowolenie obywateli i wzmacniające wiarę żołnierzy i mieszkańców.
//marrszoo: to by mogło być coś...
-Zamek Gildii(dostępne w Rozkwitu Średniowiecza) - zmniejszają ilość towarów potrzebnych do przejęcia prowincji o kilka sztuk.
//marrszoo: też w sumie nie najgorszy pomysł
-Kamienica Miejska(dostępne w Wczesnym Średniowieczu) - budynek zwiększający maksymalną liczbę ludności o 250.
//marrszoo: możliwe, że nie zaszkodziłoby to, no ale nie wiemy co autorzy gry na to powiedzą - moze to nieco zaburzyć balans gry...

2.Składanie budynków w jeden kompleks - otóż musimy budować kilka chat, np. Domów na Palach, a gdy przechodzimy do epoki Wczesnego Średniowiecza, pojawiłaby się opcja połączenia wybranych chat w jeden dom, np. Kamienicę Miejską bądź inny budynek mieszkalny.
//marrszoo: a do czego by to było potrzebne? Chyba tylko do szybszego zbierania kasy (a od tego jest płatna opcja). Poza tym im budynek mniejszy, tym lepiej rozplanować teren, więc za wielu zwolenników tego pomysłu może nie być.

3.Wiara - wszyscy chyba wierzą w coś, nieprawdaż? Gdyby wstawić wiarę do gry, to najpierw byłby politeizm, czyli wiara w wielu bogów, których na początku jest 3, ale możemy zwiększyć ilość, nadać im imiona, opis, a nawet napisać własne początki świata wg świętych ksiąg.
//marrszoo: może jednak bez bogów, którym można nadawać imiona :)
A potem, po wynalezieniu Monoteizmu, moglibyśmy zmienić wiarę na:
-Katolicyzm (dostępny staje się Kościół, budynki te zwiększają dochód w złocie),
-Protestantyzm (dostępny staje się Zbór protestancki, mieszkańcy i żołnierze mają więcej wiary niż inni),
-Prawosławie (dostępna staje się Cerkiew, w prawosławnych prowincjach szybciej nastaje pokój po wojnie),
-Islam (dostępny staje się Meczet, żołnierze otrzymują premię do ataku),
-Judaizm (dostępna staje się Synagoga, mieszkańcy są pokojowo nastawieni i zmniejszają się ilości towarów potrzebnych do przejęcia danego sektora innej prowincji),
-Politeizm/Pogaństwo (zostawiamy taką wiarę, jaka była na początku, sami wybieramy bonus: produkcja danego towaru, skrócony czas produkcji wojsk i produktów rzemieślniczych, itp..).
Wiara na początku jest na 100% u wszystkich mieszkańców i wojów(wyjątkiem są muzułmanie i protestanci, u nich wiara by wynosiła 120%). Kiedy przegrają daną bitwę, wiara maleje o kilka procent, np. o 5%. Kiedy wojownicy staliby do obrony stolicy, wiara by powróciła na 100%.

Kto jest za tym? Macie inne propozycje? Proszę zostawiać to w odpowiedziach.

Ogólnie pomysł wiary bardzo pasuje do tej gry, należałoby go lepiej dopracować. Np po jednej technologii na epokę, plus po jednym budynku. Może nie koniecznie z podziałem na poszczególne religie (za dużo byłoby z tym zamieszania) ale po prostu "Wiara", która co niego zwiększy pewne elementy gry. Pomyśl jeszcze nad tym, może ktoś jeszcze tu napisze swoje zdanie.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

Wiem, że tak może bez bogów, ale gracz musiałby w swej wyobraźni stworzyć bogów, do których ludzie by się modlili i składali ofiary, oddawali hołd. Dodałem, że też gracz mógłby stworzyć opisy początków świata w swych świętych księgach. Więc prawa boskie, przypowieści itp. też mógłby stworzyć. Ale to teraz chyba za dużo.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Masa pomysłów

W plemionach jest po prostu kościół co daje wiarę, nie ma bogów i dobrze jest :)
A święte księgi z historią gracza... cóż, każdy może to zrobić na forum :)
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

Ale chodzi mi o księgi, gdzie gracz może SAM napisać historię prapoczątków świata wg jego wyobraźni i mógłby to ujawnić publicznie lub też to zostawić dla siebie. :(
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Masa pomysłów

Ale chodzi mi o księgi, gdzie gracz może SAM napisać historię prapoczątków świata wg jego wyobraźni i mógłby to ujawnić publicznie lub też to zostawić dla siebie. :(

Też właśnie to mam na myśli :) Każdy sam pisze swoją księgę historii i może ją opublikować na forum.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Masa pomysłów

Skoro obszerny pomysł to pozwole sobie skopiować tu każdy pomysł i dodać do każdego punkty adnotacje.


1.Nowe budynki:
-Planetarium(dostępne w Epoce Brązu) - produkuje dodatkowe Punkty Rozwoju. Po rozbudowach może produkować nawet 5 Punktów Rozwoju w ciągu 1h.
Powiem tak dla mnie bez sens. Tak jak jest teraz wystarczy jak komuś pilnie zależy na punktach rozwoju niech zbiera kase i kupuje sobie po 1 sztuce a kolejna coraz to droższa. Punkty rozwoju są ptorzebne w dużej ilości tlyko na początku. Sam ich potrzebowałem sporo a teraz? Jak potrzebuje po 20+ sztuk różnych surowców aby odblokować kolejne technologie to tlyko sie te punkty marnują.
-Bank(dostępne w Jesieni Średniowiecza bądź innej epoce) - zwiększa produkcję złota w domach o 40%.
nie nie nie. złota jest wystarczająco. mam na stanie 7tysięcy i zupełnie nie mam co zrobić z tym bo staram sie wydawać na co sie da to wydam max tysiąc a po paru godzinach 3 razy tyle mi dochodzi za własnie kase z domków. bez sens.
-Port(dostępne w Epoce Żelaza) - zwiększa produkcję zasobów o 10%. UWAGA: musi jedno z jego pól znajdować się na wodzie.
szczerze mówiąc nie podoba mi sie to wgl.
-Meczet/Cerkiew/Kościół/Synagoga/Ołtarz/Świątynia(rozbudowany Ołtarz) - budynki zwiększające zadowolenie obywateli i wzmacniające wiarę żołnierzy i mieszkańców.
hmmm nie jest źle. tylko wtedy trzebaby było odpowiednio ustalić ilość zadowolenia i wiary tak aby ludzie musieli jednak zadecydowac czy wolą mieć wiecej wiary czy wiecej zadowolenia. ale pomysł ciekawy.
-Zamek Gildii(dostępne w Rozkwitu Średniowiecza) - zmniejszają ilość towarów potrzebnych do przejęcia prowincji o kilka sztuk.
widząc nazwe zamek gildi miałem prawde mówiąc nadzieje, że to coś o zakładaniu gildi itd. nie podoba mi sie ten pomysł. i tak wcale dużo nie jest potrzebnych surowców do przejęcia a jeśli już coś takiego zrobić to o innej nazwie. zamek gildi zostawmy do innych potrzeb
-Kamienica Miejska(dostępne w Wczesnym Średniowieczu) - budynek zwiększający maksymalną liczbę ludności o 250.
i to też mi sie nie podoba. wystarczą budynki mieszkalne do zdobywania liczby mieszkanców trzeba po prostu z głową je rozstawiać.

2.Składanie budynków w jeden kompleks - otóż musimy budować kilka chat, np. Domów na Palach, a gdy przechodzimy do epoki Wczesnego Średniowiecza, pojawiłaby się opcja połączenia wybranych chat w jeden dom, np. Kamienicę Miejską bądź inny budynek mieszkalny.
jaknajbardziej za. ale za późna epoka może w połowie lub pod koniec żelaza takie coś. i dajmy maksymalnie 3 budynki można i skoro 3 budynki a każdy ma 3x3 kratek to po złączeniu 3 budynków zamiast 9x9 byłoby dajmy 7x7. zawsze te 2x2 wolnego miejsca.

3.Wiara - wszyscy chyba wierzą w coś, nieprawdaż? Gdyby wstawić wiarę do gry, to najpierw byłby politeizm, czyli wiara w wielu bogów, których na początku jest 3, ale możemy zwiększyć ilość, nadać im imiona, opis, a nawet napisać własne początki świata wg świętych ksiąg. A potem, po wynalezieniu Monoteizmu, moglibyśmy zmienić wiarę na:
-Katolicyzm (dostępny staje się Kościół, budynki te zwiększają dochód w złocie),
-Protestantyzm (dostępny staje się Zbór protestancki, mieszkańcy i żołnierze mają więcej wiary niż inni),
-Prawosławie (dostępna staje się Cerkiew, w prawosławnych prowincjach szybciej nastaje pokój po wojnie),
-Islam (dostępny staje się Meczet, żołnierze otrzymują premię do ataku),
-Judaizm (dostępna staje się Synagoga, mieszkańcy są pokojowo nastawieni i zmniejszają się ilości towarów potrzebnych do przejęcia danego sektora innej prowincji),
-Politeizm/Pogaństwo (zostawiamy taką wiarę, jaka była na początku, sami wybieramy bonus: produkcja danego towaru, skrócony czas produkcji wojsk i produktów rzemieślniczych, itp..).
Wiara na początku jest na 100% u wszystkich mieszkańców i wojów(wyjątkiem są muzułmanie i protestanci, u nich wiara by wynosiła 120%). Kiedy przegrają daną bitwę, wiara maleje o kilka procent, np. o 5%. Kiedy wojownicy staliby do obrony stolicy, wiara by powróciła na 100%.
co prawda wiara ogólnie mi sie nie podoba jestem ateistą więc mnie te sprawy nie itneresują. ale nie powiem pomysł po wprowadzeniu może byc ciekawy. bobędzie to kolejna rzecz o która będzie trzeba sie starać trzymać na poziomie bo od tego bd zależała siła naszej armi itd. także duże ZA.

To tyle. Mam nadzieje, że autor sie nie obrazi za moje opinie ale jest to tlyko moje osobiste zdanie .
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

Hmm.. Czyli próbujesz zauważyć luki bądź niedoskonałości w tej masie pomysłów? Owszem dobra, rzeczywiście, jakieś błędy są i mogę nawet po części się zgodzić z przedmówcą. Cieszę się, że pomysł z wiarą się podoba, a jeśli chodzi o osobiste zdanie na temat wiary, to nie jestem urażony, przecież prawo mówi:

W DEMOKRACJI KAŻDY MA PRAWO DO WYRAŻANIA SWYCH POGLĄDÓW POLITYCZNYCH, RELIGIJNYCH...
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Masa pomysłów

Jak juz wiele razy wspominałem, ze wszelkim wzmocnieniom armii wielkie NIE jest dobrze jak jest, rozumiem, ze niektórzy chcieli by widziec 8 zywych jednostek a najlepiej, zeby te z brazu były w stanie dojsc do wczesnego sredniowiecza...rece opadaja.
0 wyzwań najlepiej na łatwizne.
 

DeletedUser400

Guest
Odp: Masa pomysłów

Co do pomyslow to Port moze byc, chociaz powinien spelniac inna role. Ogolnie to ja chcialbym, zeby kontynent byl dostepny dla wszystkich graczy, a nie tak jak jest teraz, ze kazdy ma swoj oddzielny teren, na ktory nikt mu nie moze najechac. Wyobrazcie sobie deficyt zlota u kilku graczy i jedna prowincja na kontynencie z tym materialem, o ktora tocza sie boje miedzy kilkoma zawodnikami. Na kontynencie zrobic kilka prowincji z dostepem do morza w ktorych mozna zbudowac port, ktory dawalby jakies bonusy, albo odblokowywal pewne rzeczy. Gra stalaby sie duzo bardziej dynamiczna i strasznie ciekawa! Ale nie wiem czy to nie za wiele dla programistow.

Co do wiary, to fajnie byloby wybrac na poczatku jednego z powiedzmy trzech bogow(np. Hermes-jakies usprawnienia w handlu, Dionizos-bonusowe zadowolenie a Ares-drobne premie dla jednostek). W innym temacie byl tez pomysl aby kazdy gracz wybral sobie narodowosc (2 cechy pozytywne i 1 negatywna). Gdyby te 2 rzeczy zostaly wprowadzone, kazdy gracz moglby dostosowac swoja osade do swojego stylu gry. Co wiecej znacznie rozroznilo by to graczy, co pozytywnie wplyneloby na grywalnosc.

Btw

jaknajbardziej za. ale za późna epoka może w połowie lub pod koniec żelaza takie coś. i dajmy maksymalnie 3 budynki można i skoro 3 budynki a każdy ma 3x3 kratek to po złączeniu 3 budynków zamiast 9x9 byłoby dajmy 7x7. zawsze te 2x2 wolnego miejsca.

.

Sorki za maly offtop, ale 3 budynki 3x3 daja 9x3 kratek a nie 9x9. A roznica miedzy 9x9 a 7x7 jest zdecydowanie wieksza niz 2x2. Gdyby kamienica "kompresowala" 3 budynki 3x3 do 7x7 to nikt by jej nie stawial:). Popraw, bo az w oczy razi :)

Pozdrawiam.

EDIT: Drobne poprawki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Masa pomysłów

a to moja wersja tego pomysłu

Świątynia
Proponuje wprowadzić budynek:
Świątynia
Od samego początku już od epoki kamienia ludzie musieli wytłumaczyć sobie skąd się wzięli i tak powstli pierwsi bogowie w epoce kamienia łupanego bogami:
bóg ziemi
bóg wody
bóg ognia
bóg powietrza

bóg ziemi-bóg dobry i itościwy dla człowieka jedanak musisz uzbierać łaski (uzupełniające się z czasem)jak przy każdym bogu bo nic zadarmo trzeba najpierw czcić boga przez długi czas by nam pomógł
bóg wody-boga tego trudno o co kowliek prosić jest dlaludzi zupełnie neutralny jednagrze moża go ubłagać o czary
bóg ognia-bóg wielce okrutny uwielbia niszczyć. Z zamiłowaniem krzyrzuje ludzią plany ale za odpowiednią ilość łask zwórci swój gniew przeciw twemu wrogowi.

bóg ziemi- 1.)dzięki jego chojności otrzymujesz 100 złota i 100 (tych jakby ptk budowy) za 300/500 łask
2.)bóg lituje się nad tobą i po błaganiach skraca o 10% wszystkie zlecania w odadzie 400/500
bóg wody- 1.)Zalewa osade wroga co niszcze mu o jeden poziom losowy budynek 200/500
2.)bóg daje ci się ubłagać i daje możliwośćochrony przed zaaniem na 12h
bóg ognia- 1.)płapka na wrogów-gdy wrogowi chcą wstąpić na twój teren nagle ziemia zazyna się palić i wróg traci 10-20% płapka działa 12h 500/500
2.) w osadzie wroga zaczyna się pożar i mieszkańcy rzucają się by go ugasić i zapominają na jakiś czas o pracy-mieszkańcy produkują 50% mniej surowców (złota itp) 400/500
bóg powietrza- bierze pod ochrone twoje miasto przed negatywnymi czarami na 12h 500/500
zwieksza siłe twoich jednostek broniących twoja wioske o o 10% 500/500
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

@dannyklannyl

Zauważ, że właśnie u mnie jest pomysł na wiarę - bierzemy ołtarz albo świątynie, tworzymy, kreujemy własnych bogów, piszemy księgi opisujące początki naszego świata wg religii, itd.. Więc pomysł z twoimi bogami raczej nadaje się jako TWÓJ pomysł na TWOJĄ wiarę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser185

Guest
Odp: Masa pomysłów

Ja mam niestety wrazenie, ze tą nową grę, co niektóre osoby by widzialy jako plemiona, grepolis i licho wie co jeszcze, jakos nic oryginalnego nie zauważyłem... i mam nadzieje, że głosowalem na nie :p
 

DeletedUser267

Guest
Odp: Masa pomysłów

Na początku chciałby powiedzieć swoje ZA dla pomysłu poziomu wiary/morali żołnierzy. Ale skoro się tu zrobiła dyskusja o religijnych pomysłach dla gry, to dorzucę swoje trzy grosze.

Od początku gry mielibyśmy możliwość zbudowania jednego kultowego budynków. W kolejnych epokach byłaby możliość ulepszenia go np. w takiej kolejności budynków:

Kamienny krąg/ołtarz (brąz) 200 ptk. zadowolenia, 3x3
Świątynia (żelazo) 400 ptk., 3x4
Kościół (wczesne średniowiecze) 600 ptk., 4x4
Katedra(rozkwit) 800 ptk.,4x5
Bazylika(Jesień) 1000 ptk, 5x5

Bez udziału religii, to byłby tylko budynek kulturalny zwiększającym zadowolenie.
Ale...
Każda gildia miałaby możliwość stworzenia Świętego Miejsca, “stolicy i kolebki” swojej religii.
Tym samym członkowie gildii uznawaliby to Święte Miejsce za swoje. Każda osoba uznająca ŚM zwiększałaby o 1% bonus do budynku kultowego oraz o 1% szybkość regeneracji cossackowy poziomów wiary.
Czyli 10 osób to 10%, czyli z 200 ptk robi się 220, i wiara regeneruje się o 10% szybciej.
Żeby uznać takie Święte Miejsce nie trzeba byłoby należeć do gildii.
I w tym momencie zależy nam na tym żeby jak najwięcej osób uznawało ŚM naszej gildii. I jeżeli na kontynencie jest więcej gildii to one konkurują o “niezrzeszonych” graczy, albo dogadują się miedzysobą że tworzą jedno wierzenie.

“Święte Miejsce” miałoby swojego opiekuna. Wybranego w wyborach przez “wiernych”.
Taki “opiekun” miałby inne możliwości interakcji z graczami uznającymi jego Święte Miejsce.
:
1. Mógłby motywować (święcić) budynki produkujące surowce. Zbiór zwiększony o 50%, a “opiekun” dostaje 50 sztuk złota.(100%/100zł?).
2. Mógłby “odprawić ceremonie” zwiększającą pobór albo złota, albo zaopatrzenia w całym mieście o 20% przez 12 godzin.
3. Mógłby też mianować innego gracza na “duchownego”, który również miałby takie możliwości wspomagania innych graczy. Przy czym myśle, że ilość mianowanych powinna zależeć od ilości wiernych (np. 15 “wiernych” na jednego duchownego).
4. To on wybierałby cud, który gildia i wierni budowaliby w Świętym Miejscu.

Cuda:
To one odpowiadały by za bonusy. W tym wątku powstało już sporo pomysłów na profity z religii.
Może byłby to cuda odpowiadające konkretnym religią, tak jak w oryginalnym pomyśle Cossacka. (Watykan, Cerkiew Chrystusa Zbawiciela, Świątynia Jerozolimska, Mekka, Panteon)
Albo

W świętym miejscu można byłoby postawić do 5 cudów, jeden na jedną epoke. Większość dawałaby “wiernym” bonus do produkcji określonego surowca. Niektóre miałyby inne profity.
Na przykład cuda dostępne w epoce brązu:
Stonehegde dawałoby bonus do produkcji Drewna
Piramida - Kamień
Akropol - Marmur
Wiszące Ogrody - Wino
Kolos - Marmur
Wielki Mur - atakujący “wiernego” ma jednostki ranne jak po “szpiegowaniu”
Koloseum - leczenie jednostek po walce trwa o 20% szybciej.

Jeśli wprowadzono by handel globalny ( lub zamorski) to by to ciekawie zachęcało gracza do wyboru religii.

W każdm razie ich budowa wymagałaby dużej ilości surowców, które gracze przesyłali by do wspólnego skarbu wierzenia, a który w ograniczonym stopniu kontrolowałby “opiekun” Świętego Miejsca. Nie mógłby nim np handlować. Najlepiej gdyby ich budowa była sekwencyjna. To znaczy żeby gracze widzieli od razu efekty swoich starań, budując kolejne podstawy, poziomy czy wykończenia danego cudu.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

@Nazgshu

Bardzo fajny pomysł, tyle że jeśli chodzi o zróżnicowanie religii, to lepiej wolę tak jak ja opisałem, ale przyznam, nieźle rozwinięte udoskonalenie mego pomysłu.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Masa pomysłów

cossack masz racje. twój pomysł sam w sobie jest świetny a dodatkowo połączyć go z pomysłem Nazgshu to będzie coś fenomenalnego.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

Dobra tylko czas zawołać FoE Team i niechaj ocenia mój pomysł w połączeniu z pomysłem Nazgshu. :)
 

DeletedUser426

Guest
Odp: Masa pomysłów

Religia i wierzenia nie wprowadza nic nowego do gry. Oklepany pomysł
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

Trudno, każdy może mówić jak chce...

Komentujcie, komentujcie.....

:haha:
 

DeletedUser426

Guest
Odp: Masa pomysłów

Większość nie chce z tego robic nastepnych plemion czy Grepolis. Raczej każdy się ze mną zgodzi ze pomysł do odrzucenia. Jesli cos wymyślacie to cos oryginalnego czego jeszcze nie było w grach tego typu
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

Moi drodzy...

Tu jest dyskusja, każdy mówi jak chce na TEMAT TEGO POMYSŁU oczywiście.

Połączenie budynków - dla mnie to dobry pomysł. W ten sposób oszczędzamy młotki i pieniądze. Wystarczy dopłacić, wskazać budynki i już. Przychodzi większy bonus wynikający z zsumowania wszystkich przychodów poprzednich domków.

Nowe budynki - tutaj wybaczcie, ale "tracę głowę". Tu już niech każdy trochę pomoże określić właściwe zastosowanie dla nich.

Wiara - może zawsze wpłynąć na sposób gry. Ale dyskusja należy do nas wszystkich.

Oceniajcie, komentujcie, jeszcze jest czas na pomysły.... ;) ;)
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Masa pomysłów

cossak789 - ja Cię proszę Ty już nie wywnętrzaj się tu ze swoimi pomysłami bo wszystko co do tej pory ,, wymyśliłeś '' jest zerżniete z innych gier i prowadzi tylko do ułatwienia Ci tej gry. Jak nie chce Ci się wysilić szarych komórek - to nie ta , która Ci dzwoni i wysyła sms-y , tylko takie maleńkie w mózgu - to znajdź sobie w necie grę , która nie wymaga myślenia.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Masa pomysłów

@Misiek

K****, ty nie widzisz nic, bo myślisz, że jak z innych gier, to już się wydaje za łatwe.

Jeszcze raz wyjaśnić? DOBRA.

Wiara - tutaj wybierasz wiarę jaką chcesz, tworzysz własne święte księgi, dobierasz własny bonus i już. Masz nieco lepiej, ale zawsze, zawsze jakby co można podnieść poziom gry: więcej wojsk na początku, bardziej zaawansowane w badaniach, itd....

Nowe budynki - tutaj każdy ocenia. Pamiętaj, ty jeden i ja nie jesteśmy na forum, też są inni....


Połączenie budynków - jesli masz za mało miejsca, to dajesz więcej młotków i złota, łączysz budynki i masz nowy. Nie daje nowych bonusów (jedynie zostaje zsumowana liczba mieszkańców i dochody w złocie).


Teraz rozumiesz czy dalej NNIIEE??!! ;<
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Masa pomysłów

@Misiek

K****, ty nie widzisz nic, bo myślisz, że jak z innych gier, to już się wydaje za łatwe.
Wiara - tutaj wybierasz wiarę jaką chcesz, tworzysz własne święte księgi, dobierasz własny bonus i już. Masz nieco lepiej, ale zawsze, zawsze jakby co można podnieść poziom gry: więcej wojsk na początku, bardziej zaawansowane w badaniach, itd....
Nie bądź prostak i nie używaj wulgaryzmów.
A jeśli chodzi o wiare to dorzuć jeszcze magię i jakiś bonusik za nią, żeby Ci było jeszcze prościej i żeby mniej myśleć i będziesz zapewne zadowolony.
Czytaj też posty, które są na nie - np. Strielok - a nie podniecaj tylko tymi ,które są na tak.To zapewne ludzie o podobnym do Ciebie IQ. Mniemam że pod nickiem - cossak789 - kryje się nastepny 13-sto latek z epoki dzieci neo.
 

DeletedUser1305

Guest
Odp: Masa pomysłów

Ja jestem na nie Ponieważ tak jak up kolega napisał Robicie z tej gry kolejne Plemiona i Grepolis :/ Jak macie już pisać pomysły to tylko unikalne a nie zerżnięte z innych gier
 
Do góry