Mało opłacalne budynki z danej epoki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9285
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za czy przeciw?

  • Za zmianą

    Głosy: 0 0,0%
  • Przeciw zmianie

    Głosy: 21 100,0%

  • W sumie głosujących
    21
Status
Zamknięty.

DeletedUser9285

Guest
Na przykładzie mojego miasta: mam tylko domy wiktoriańskie, wypalarnie ceramiki oraz przepompownie wody ponieważ te budynki opłacają się najbardziej biorąc pod uwagę ilość zajmowanego miejsca, ilość ludności, zysk zadowolenia, kasy i zaopatrzenia.

.


Myślę, że większość miast wygląda podobnie tzn. jeden rodzaj budynku kulturowego zaopatrzeniowego i mieszkalnego.
Jest to co najmniej dziwne ponieważ w żadnym normalnym mieście nie ma samych przepompowni wody itp. itd.


.


Aby nasze miasta były bardziej kolorowe i nieco utrudnić rozgrywkę proponuję aby każdy musiał w swoim mieście posiadać przynajmniej 1 szt. każdego budynku kulturowego, mieszkalnego i zaopatrzeniowego dostępnego w danej epoce w drzewku rozwoju, za wyjątkiem tego, którego odblokowanie kosztuje diamenty (jest jeden taki w jednej epoce).


.


Aby to wyegzekwować proponuję aby każdy, kto nie postawi budynku w przeciągu 2 dni od jego odkrycia otrzymywał minus tyle zadowolenia ile daje budynek kulturowy dający najwięcej zadowolenia z danej epoki za każdy niepostawiony budynek. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę budynku kulturowego za diamenty.

.



Oczywiście można byłoby wprowadzić za powiedzmy 50 diamentów możliwość niestawiania jakiegoś budynku bez konsekwencji.



.

Co wy na to?
 

DeletedUser

Guest
Artur...
Masz u mnie plusa za odwagę ;)
i dużego minusa za pomysł :)
Nie idź tą drogą Arturze :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Czy ja wiem, czy to potrzebne ? Każdy ma swój pomysł na miasto, jak będzie chciał, to zrobi jakieś alejki i pomniki kosztem innych budynków. Nie powinno się narzucać graczowi czegoś, czego on po prostu nie będzie chciał ;d
 

DeletedUser

Guest
Brrr... aż mnie dreszcz przeszedł, to by było straszne. Przecież jak sam zauważyłeś w miastach nie ma samych przepompowni wody, ale jest też wiele miast w których nie ma jednocześnie biblioteki, akademii i kartografa. I co ważniejsze byłoby to poważne utrudnienie gdyż nie zawsze mamy możliwość postawienia budynku tuż po jego odblokowaniu. Dostrzegam też jedną niejasność czy to - zadowolenie jest na stałe czy do puki nie postawilibyśmy danego budynku? Tak czy siak ja jestem na nie
 

DeletedUser9285

Guest
dopóki nie postawimy tego budynku i mowa jest o budynkach w ramach jednej epoki, czyli jak ktoś jest w przemysłowej to nie musiałby mieć biblioteki, akademii ... bo są z innej epoki
 

DeletedUser

Guest
Podałem na przykładzie jesieni ;), a nawet jeśli, jest mnóstwo miast które nie posiadają Saloon'u, przędzalni i chociażby fabryki broni odtylcowej jednocześnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Atli

Hrabia
Zdecydowanie przeciw nakazom, zakazom, koncesjom, licencjom itp, itd. Urawniłowka też nie cieszy się moją sympatią :-)
 

DeletedUser9945

Guest
To mam budować wszystko to co jest w drzewku??
Może dasz mi na to 4 place i 4000 mieszkańców bo nie widze innego rozwiązania mając wszystkie budynki i Perły. Może jeszcze mam wszystkie ozdoby budować z kolonialnej??
A po za tym są ludzie którzy w danej chwili mają brak kasy po odblokowaniu badania... Co mają z tym zrobić??
 

DeletedUser9285

Guest
Monikata, chyba niedokońca zrozumiałaś moją intencję.

W ramach jednej epoki miałoby się to odbywać a nie wszystkich.
 

DeletedUser3876

Guest
Zdecydowanie przeciw nakazom, zakazom, koncesjom, licencjom itp, itd. (...)
Jak wyżej. Wystarczy że Sejm uchwalił nową piękną ustawę, która wejdzie w przeciągu 12 miesięcy w życie (OC dla każdego!)
Wystarczy tych banałów w realu, gra musi pozostać rozrywką i przyjemnością:)
Jakby jednak komuś było za mało czerpania rozrywki z FoE może sobie odpalić "testy WORDa" i próbować "przejść" bez błędu:)
 

DeletedUser9285

Guest
Gdzię mogę o tym OC przeczytać bo nie mogę znaleźć
 

DeletedUser9945

Guest
Artur wiem ale to i tak zajmuje dużo miejsca i strasznie dużo kasy i zaopatrzenia. Po za tym ozdoby też byś liczył i drogi??
Jakby zacząć liczyć np jesieni 4x4 biblioteka 4x4 akademia 2x3 kartograf jeszcze 2x2 ruiny wieży i 2x2 grupy drzew (i chyba jeszcze coś z 2x2) dekoracje 1x1 chyba 6 razy (nie mam włączonej gry więc licze na poprawki strasznie trudno z pamięci wymienić dekoracji których nie mam w mieście)
Budynki zaopatrzeniowe browar 3x3 bednarka 3x4 (chyba już)
Domki to wiadomo wszystkie 2x2...
To razem 81 pól i to wliczając tylko po 1 domku i po 1 zaopatrzeniu to jest 5 rozszerzeń terenu przymusowo... W przypadku jesieni...

- - - Zaktualizowano - - -

Jeszcze drogi są chyba 2 w jednej epoce i ratusz który ma 6x7 i który trzeba mieć także spokojnie 130 pol na przymusowy byt w mieście i to bez wielokrotności tych domków...
Artur widziales kiedyś takie samo miasto jak to co Ty masz??
Ja swojego w drugiej odsłonie u kogoś nie widziałam
 

DeletedUser9285

Guest
Monikata czemu wypisujesz dekoracje skoro ja mówiłem o budynkach kulturowych, domach i zaopatrzeniu. W jednej epoce masz
3-4 rodzaje budnków mieszklanych, kulturowych, zaopatrzeniowych. Tak czy tak postawisz co najmniej te 4 budynki kulturowe, 4 zaopatrzeniowe i 4 mieszkalne.
 

DeletedUser8996

Guest
Co do pomysłu jestem na nie. FoE nie nic nie narzuca, mogę grać jak będę chciał, a ty chcesz mnie tego pozbawić, chcesz, żebym był zmuszony stawiać jakieś budynki, które są mi niepotrzebne i na dodatek zajmują dużo miejsca, więc jeszcze raz, jestem przeciwny takim pomysłom, które będą narzucać jakiekolwiek czynności graczom.
 

DeletedUser9756

Guest
Jedno wielkie nie (tak jak o perłach)!

Po to np. domki mieszkalne dają w różnych odstępach kasę, aby każdy mógł porządnie zarobić! Jedni mają domki 24H inni 8H, a jeszcze inni jednogodzinne. Każdy zbiera tak, jak mu na to czas pozwala. Nie widzę sensu zmieniać tej równowagi, żeby ktoś kto wchodzi raz na osiem godzin, zbierał z domku jednogodzinnego.
 

DeletedUser426

Guest
Z jednej strony zabawny z drugiej bez sensowny. Jeszcze napisz o nakazie budowy budowli militarnych to zaraz tutejsza "elita" green Peace się szeroko odezwie :)
 

DeletedUser4259

Guest
ja mogę zrozumieć, że są wakacje i co niektórzy mogą z tego powodu się nudzić... ale żeby aż tak??
Arturze, nie idź tą drogą!

stanowcze nie takim bzdurnym pomysłom
 

DeletedUser

Guest
Wydaje mi się, że tacy ludzie są już wystarczająco ukarani w postaci brzydkich miast. Ja nie potrzebuję nakazów i zakazów, wystarczy mi minimum poczucia estetyki, by budować różnorodnie.
A teraz do pomysłu:
1. Po co mi wszystkie budynki kulturowe, skoro mam perłę dającą zadowolenie?
2. Nie starczy mi zasobów na zbudowanie wszystkich budynków, więc będąc zmuszonym budować budynek kulturowy, nie będę mógł zaoszczędzić na nowy budynek produkcyjny. Do tego dostanę karę w postaci niezadowolenia, co jeszcze bardziej obniży wydajność. Efekt? Zapaść gospodarcza.
4. Do tego nie będę miał też środków na modernizację miasta. Możecie sobie wyobrazić, jak absurdalny jest dom na palach obok domu pracowniczego.
5. Nie mówiąc już o ziemi potrzebnej na to wszystko. Przez to nie będę mógł rozwinąć silnej gospodarki, nie będę miał gdzie, gdyż miejsce, które z powodzeniem zajęłoby kilku czterech kowali, zajęte jest przez kamienny krąg i siedem drzew.
6. Postęp technologiczny przestaje być opłacalny i ludzie wydawać będą punkty na perły, by spowolnić badania.
7. Nie lubię fryzjerów, nie chcę ich na mojej ziemi. Konieczność budowania ich oznacza, że nie jestem już panem w swoich włościach, a gubernatorem dostającym dyrektywy z centrali.
To chyba wystarczy.
 

szachimat

Wicehrabia
Jestem przeciw. To, że jest kilka rodzai danego gatunku budynku w danej epoce nie oznacza, że trzeba mieć je wszystkie-są one dlatego, ponieważ każdy gracz przyjmuje inną taktykę-np. jedne budynki dają więcej ludzi, ale mniej monet w przeliczeniu na 1 h, a inne mają mniej ludzi, ale są zbiory co 1h i w 3 (czyli 3h) takie zbiory masz tyle, ile byś czekał 8h. Jak siedzisz duzo-stawiasz ten, a jak mało w tej grze-ten rodzaj budynku.
Zresztą, przymus taki już istnieje w postaci zadań, np. "postaw 2 domki z piaskowca", kiedy mam już masę czynszówek.
 

DeletedUser

Guest
Jestem przeciwny temu, aby cokolwiek narzucało mi, jak mam rozwijać miasto. Zgoda - miasta są mało kolorowe, ale nie tędy droga do rozwiązania tego defektu (który dla mnie osobiście nie ma znaczenia). Ten pomysł jest wyjątkowo nietrafiony. Już i tak są questy, które nakazują zbudować coś, co kompletnie się nie przydaje, a tu jeszcze doszłyby kolejne obowiązki :p.
 

DeletedUser8457

Guest
Co jest w naszym mieście zależy do nas. Zgadzam się ze WSZYSTKIMI wyższymi postami. Pomysł nie przydatny.
 

DeletedUser8

Guest
Ankieta mówi chyba sama za siebie, pomysł odrzucony, zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry