Majówka - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15227

Guest
Liczę tylko na diamenty z zadań...bo nagroda tania i pewna :D
 

DeletedUser7795

Guest
Event będzie trwał 10 dni a ile będzie zadań do zrobienia ?
 

DeletedUser13591

Guest
Nie spodziewałam się, że tak szybko. Jak zaczynałam eventów było jak na lekarstwo :)
 

herde

Baron
"Wraz z wiosną, do gry zawita także piękny, nowy budynek kulturowy: drzewko majowe! Niczym wielki kwiat, zachwyci wszystkich gości kolorowymi wstęgami i roztańczonymi ludźmi."

Mam nadzieję, że nie tylko tym będzie zachwycał ;)
 

DeletedUser13622

Guest
Event goni event, a kiepskie nagrody gonią te jeszcze gorsze.
Widzę, że teraz ilość, nie jakość się liczy.
Szkoda, bo kiedyś to jednak nagrody były czymś, o co warto było walczyć.
 

DeletedUser16040

Guest
A mnie się podoba że jest dużo eventów. Zawsze jakieś urozmaicenie. No i nikt nie zmusza do brania w nich udziału. Fakt nagrody mogły by być lepsze ale w porównaniu do stopnia trudności jest chyba O. K.
 

DeletedUser3

Guest
Event jak event - raczej mały, nie większy od Walentynek, nieskomplikowany, pozytywny w wymowie :). Drzewko majowe, to po prostu fajna ozdoba miasta, ale jeżeli kogoś ono nie bawi - można po prostu nie stawiać i trzymać w inwentarzu (albo i z inwentarza skasować), bądź w ogóle odpuścić sobie całą linię zadań.
Chcę podkreślić, że w Majówce chodzi o zabawę i przyjemność z poczucia osiągnięcia (czego wyrazem jest drzewko), nie zaś o agresywne zdobywanie nagród, które mają przynieść jakąś wielką korzyść miastu :).

Co do nagród - żeby tak naprawdę nagrody w każdym evencie były "super", to te budynki eventowe musiałyby być coraz bardziej "przypakowane". Z każdym eventem lepsze i bardziej wydajne - dające więcej monet, zaopatrzenia, medali, planów itd. To by był niekończący się cykl pompowania statystyk.
Ostatecznie nie opłacałoby się w ogóle mieć "zwykłych" budynków w mieście, tylko iść raczej w bajkowe miasteczko rodem z baśni - pełne domków z piernika, drzew miłości, śnieżnych kul, fontann i świątyni.
Są takie gry w internecie i taki mają styl, ale wydaje mi się, że do FoE to by nie pasowało.

Mamy już w grze kilka budynków eventowych, które są wybitnie lepsze od standardowych, ale w przyszłości raczej nie będzie już kolejnych budynków tak bardzo przebijających te normalne.
Zawsze jednak nowe budynki eventowe będą na swój sposób specjalne i wyjątkowe :).

Życzę wszystkim miłej zabawy majówkowej :).
 

DeletedUser7261

Guest
Spoko, mam tylko nadzieję, że nie będzie zadań "zdobądź prowincję" albo "zwiad prowincji"
 

DeletedUser14806

Guest
Ale że majówka jest w kwietniu to niewiedziałem...człowiek sie całe życie uczy8>
 

DeletedUser15227

Guest
Ja mam super efektywne miasto i nie ma w nim miejsca na domki z piernika, sklepy forgeborge czy ozdoby z biedronki. Wdzięczny jestem jednak twórcom za kolejne ewenty. Z zadań wpadają diamenty :)
 

DeletedUser14862

Guest
A mnie się podoba że jest dużo eventów. Zawsze jakieś urozmaicenie. No i nikt nie zmusza do brania w nich udziału. Fakt nagrody mogły by być lepsze ale w porównaniu do stopnia trudności jest chyba O. K.
Spoko, mam tylko nadzieję, że nie będzie zadań "zdobądź prowincję" albo "zwiad prowincji"
Poziom trudności w eventach więc jest taki sam a nagrody marne (no chyba że te zadania same się zaliczają).
To już Wielkanocny event był łatwiejszy (Technologia albo PR, Zwiad albo PR, Prowincja albo PR). A nagrody: Świątynie, Studnie itd..
 

DeletedUser16512

Guest
Ale w czym problem żeby zająć prowincję czy sektor pokojowo lub też militarnie?przecież prędzej czy później itak żeby ruszyć z grą trzeba to zrobić:-D ja np już mam jedną prowincję gotowa do zdobycia czy to za towary,czy też militarnie,i tylko czekam na zadanie .
 

DeletedUser10766

Guest
Super,ale mam nadzieje ze jakieś konkretne będą nagrody (paczka diamentów),lecz chyba za duzo wymagam :p
 

DeletedUser2776

Guest
Ale w czym problem żeby zająć prowincję czy sektor pokojowo lub też militarnie?przecież prędzej czy później itak żeby ruszyć z grą trzeba to zrobić:-D ja np już mam jedną prowincję gotowa do zdobycia czy to za towary,czy też militarnie,i tylko czekam na zadanie .
Problem jest w tym, ze nie zawsze chcemy z gra ruszac. Jesli konto jest typowo techniczne, tylko dla diamentow, to bardziej oplaca sie zamrozic je w jakiejs niskiej epoce typu jesien albo kolonialna, robic zadania zapetlone i zbierac plany do Chateau. Tylko ze aby dojsc do zadan zapetlonych trzeba najpierw wykonac zadania epokowe. Mozna je pominac, ale to jest zwiazane z utrata kilkudziesieciu diamentow. Mamy wiec sytuacje, ze drzewko dla danej epoki jest prawie skonczone, a na mapie zostaly 2-3 prowincje. I oto przychodzi event, a my stoimy przed wyborem - wynalezc technologie? Skonczyc prowincje? Wiaze sie to niestety czesto ze zmiana epoki i przerwaniem petli zadan. Mozna oczywiscie wykonac kilka zadan z eventu i przerwac po otrzymaniu feralnego zadania, ale w tym momencie konto techniczne traci racje bytu - ono jest po to, zeby zarabiac diamenty, a mimo wszystko najwiecej sie ich otrzymuje wlasnie z takich mikroeventow.
Stad to cale narzekanie. Mamy po prostu rozbieznosc celow - gracze chca zarobic jak najwiecej diamentow jak najmniejszym kosztem a Inno chce, zeby konta sie rozwijaly a nie staly wiecznosc w jednej epoce.
 

DeletedUser16512

Guest
Problem jest w tym, ze nie zawsze chcemy z gra ruszac. Jesli konto jest typowo techniczne, tylko dla diamentow, to bardziej oplaca sie zamrozic je w jakiejs niskiej epoce typu jesien albo kolonialna, robic zadania zapetlone i zbierac plany do Chateau. Tylko ze aby dojsc do zadan zapetlonych trzeba najpierw wykonac zadania epokowe. Mozna je pominac, ale to jest zwiazane z utrata kilkudziesieciu diamentow. Mamy wiec sytuacje, ze drzewko dla danej epoki jest prawie skonczone, a na mapie zostaly 2-3 prowincje. I oto przychodzi event, a my stoimy przed wyborem - wynalezc technologie? Skonczyc prowincje? Wiaze sie to niestety czesto ze zmiana epoki i przerwaniem petli zadan. Mozna oczywiscie wykonac kilka zadan z eventu i przerwac po otrzymaniu feralnego zadania, ale w tym momencie konto techniczne traci racje bytu - ono jest po to, zeby zarabiac diamenty, a mimo wszystko najwiecej sie ich otrzymuje wlasnie z takich mikroeventow.
Stad to cale narzekanie. Mamy po prostu rozbieznosc celow - gracze chca zarobic jak najwiecej diamentow jak najmniejszym kosztem a Inno chce, zeby konta sie rozwijaly a nie staly wiecznosc w jednej epoce.
Aaaa teraz to rozumiem,dzięki za wyjaśnienie:-D
 

DeletedUser11629

Guest
Problem jest w tym, ze nie zawsze chcemy z gra ruszac. Jesli konto jest typowo techniczne, tylko dla diamentow, to bardziej oplaca sie zamrozic je w jakiejs niskiej epoce typu jesien albo kolonialna, robic zadania zapetlone i zbierac plany do Chateau. Tylko ze aby dojsc do zadan zapetlonych trzeba najpierw wykonac zadania epokowe. Mozna je pominac, ale to jest zwiazane z utrata kilkudziesieciu diamentow. Mamy wiec sytuacje, ze drzewko dla danej epoki jest prawie skonczone, a na mapie zostaly 2-3 prowincje. I oto przychodzi event, a my stoimy przed wyborem - wynalezc technologie? Skonczyc prowincje? Wiaze sie to niestety czesto ze zmiana epoki i przerwaniem petli zadan. Mozna oczywiscie wykonac kilka zadan z eventu i przerwac po otrzymaniu feralnego zadania, ale w tym momencie konto techniczne traci racje bytu - ono jest po to, zeby zarabiac diamenty, a mimo wszystko najwiecej sie ich otrzymuje wlasnie z takich mikroeventow.
Stad to cale narzekanie. Mamy po prostu rozbieznosc celow - gracze chca zarobic jak najwiecej diamentow jak najmniejszym kosztem a Inno chce, zeby konta sie rozwijaly a nie staly wiecznosc w jednej epoce.

To jeszcze nie jest najwiekszy problem... Taki sam problem pojawia sie juz na glownym swiecie (a czesto jedynym dla wielu osob), bo jesli chcemy zatrzymac sie w rozwoju technologicznym i rozwijac tylko perly - to cykliczne eventy paralizuja ta strategie... Jesli jest zamiennik "...lub wydaj punkty rozwoju" - to nie psuje tej drogi i za to chwala Inno!
 
Do góry