Majówka 2017 - dyskusja

DeletedUser16965

Guest
Kolejny event?? nawet nie mielisy czasu odpocząć po 2 ostatnich, czy teraz eventy bedą co 2 tygodnie??

1356c4f98013a1671d57e1b8c60c6673_please-stop-it-meme-please-stop_552-369.jpeg
 

DeletedUser17606

Guest
Nie no naprawde kolejny event:( A ta premia do monet naprawde szok kazdy milionerem zostanie.
1. Kiedy poprawicie ilość szeptów?
2. Kiedy usprawnicie dodawanie pr?!!
3. Kiedy naprawicie błąd kiedy ktos zamknie perłe gdzie miałem wrzucone pr to po zamknięciu pokazują się wykrzykniki, że odblokowano budynki.
4. Kiedy wyizolujecie czat bo narazie po najechaniu na gracza w szepcie a jeśli akurat jest jakiś budynek produkcyjny to po naciśnieciu na gracza otwiera sie również budynek produkcyjny i można czasem anaulować produkcje.
 

DeletedUser3

Guest
Kolejny event?? nawet nie mielisy czasu odpocząć po 2 ostatnich, czy teraz eventy bedą co 2 tygodnie??
Polecę klasykiem: jeśli nie chcesz / nie masz czasu / nie masz ochoty - to nie przechodź tego eventu ;]. Zainteresowani sobie pograją :).
 

DeletedUser17614

Guest
A jak ktoś nie ma drzewka majowego ? teraz można zdobyć tylko ulepszenia?
 

HuanMing

Książę
Polecę klasykiem: jeśli nie chcesz / nie masz czasu / nie masz ochoty - to nie przechodź tego eventu ;]. Zainteresowani sobie pograją :).

Brawo za duskurs i argument na poziomie piaskownicy. Cieszę się, że ludzie zaangażowani w projekty Inno tak dojrzale podchodzą do feedbacku i potrafią wyciągnąć z niego właściwe wnioski.

Nadmiar eventów sprawia, że przestały być specjalne i wyczekiwane, a zaczynają się robić nużące i kłopotliwe. Fakt, że błędy zgłaszane od miesięcy mają się dobrze i na stałe zadomowiły się na serwerach nie polepsza odbioru kolejnych eventów. I wiesz co Bryfft? Masz rację, jak ktoś nie chce może eventu nie robić, ba, może nawet przestać grać, tylko nie zapominaj, że są tu ludzie którzy zainwestowali w tą grę sporo czasu, energii, pieniędzy i chcieliby żeby FoE wciąż sprawiało im radość, żeby logowali się z przyjemnością, a nie z poczuciem obowiązku. I taki właśnie ma cel większość krytyki (nie cała oczywiście, czasem narzekamy dla samego narzekania). Ja osobiście chciałabym żeby w FoE trzymała mnie frajda z gry, a nie obawa przed porzuceniem czegoś co budowałam przez 5 lat i wrzuceniem tego do szufladki "zmarnowane".

Nie zrozum mnie źle, nie krytykuję tego konkretnego eventu, a nóż pałeczki będzie miły i sympatyczny.... Niech tylko ktoś przypomni tym "na górze" że ilość nie jest równoznaczna z jakością. Od zawsze byłam fanem eventów, eventowych "pierdółek" i ozdóbek bo były wyjątkowe, a ostatnimi czasy przestałam nawet zaglądać do ogłoszeń żeby sprawdzić co będzie i mam wrażenie, że nie jestem jedyna.

P.S. Jeżeli w odpowiedzi masz zamiar rzucić kolejnym klasykiem to bardzo Cię proszę daruj sobie i nie odpowiadaj w ogóle.
 

DeletedUser3

Guest
Brawo za duskurs i argument na poziomie piaskownicy.
Myślę, że ów argument, pomimo tego, iż wielokrotnie wyśmiewany, jest tak naprawdę bardzo sensowny. Dlatego też nie zgadzam się z Twoją oceną i użyję go pewnie jeszcze wiele razy. Naturą eventów i ich założeniem jest wszak opcjonalność :). Z takim zamysłem zostały stworzone - osobna, czasowo dostępna funkcjonalność "obok" głównego centrum gry.

Od zawsze byłam fanem eventów, eventowych "pierdółek" i ozdóbek bo były wyjątkowe, a ostatnimi czasy przestałam nawet zaglądać do ogłoszeń żeby sprawdzić co będzie i mam wrażenie, że nie jestem jedyna.
Nadmiar eventów sprawia, że przestały być specjalne i wyczekiwane
Nie muszą być. Była nawet kiedyś koncepcja (nigdy nie weszła w życie, ale...), aby jakiś event zawsze był w grze (tj. non-stop). Wtedy wrażenie "czegoś innego" brałoby się nie z faktu, że event jest albo go nie ma, ale po prostu z tego jaki event trwa w danym momencie.
Pomysł sam w sobie ciekawy, ale na ten moment odłożony na półkę ;).

Nie zrozum mnie źle
Myślę, że zrozumiałem Cię dobrze :). Szanując Twoją opinię nie do końca się z nią jednak zgadzam. To oczywiście mój osobisty komentarz, a nie żadne "stanowisko firmy" ;].
 

DeletedUser16965

Guest
Polecę klasykiem: jeśli nie chcesz / nie masz czasu / nie masz ochoty - to nie przechodź tego eventu ;]. Zainteresowani sobie pograją :).

nie wiem nie znam akurat tego klasyka kto jest autorem ??

troszkę zaczyna być to przejaw ignorancji wobec graczy "Graczu nie podoba Ci się to co robimy, trudno komuś sie spodoba", a gdzie klasyczne "dziękujemy za opinie, przekażemy ją dalej" ?
 

DeletedUser3

Guest
Ten klasyk zostawiłem dla siorprajs :).
Notka poboczna: to nie jest tylko "tekst do wklejenia", opinie są rzeczywiście przekazywane.
 

HuanMing

Książę
Myślę, że ów argument, pomimo tego, iż wielokrotnie wyśmiewany, jest tak naprawdę bardzo sensowny. Dlatego też nie zgadzam się z Twoją oceną i użyję go pewnie jeszcze wiele razy

Zawsze wydawało mi się, że celem tworzenia produktu jest możliwość sprzedania go i maksymalizacji zysku. Oczywiście nie jest możliwe stworzenie czegoś co będzie się podobało wszystkim więc trzeba pogodzić się z istnieniem grupy osób, która nie jest zainteresowana. Piękno gier przeglądarkowych polega jednak na tym, że można je wielokrotnie zmieniać, ulepszać i przekształcać. Argument ten miałby sens gdyby produkt miał swój kształ końcowy i nie było w planie absolutnie żadnych zmian. Jeżeli ugotujesz obiad i go przesolisz i ktoś zwróci na to uwagę to logika nakazywałaby wsypanie mniejszej ilości soli następnym razem, a nie skwitowanie sytuacji komentarzem, "jak nie smakuje to nie jedz". Ilośc graczy którzy angażują się w eventy przekłada (a przynajmniej w moim rozumieniu docelowo powinna) się na zyski. Więc wciąż sensu w argumencie nie widzę. Ale, nie muszę przecież.

Nie muszą być. Była nawet kiedyś koncepcja (nigdy nie weszła w życie, ale...), aby jakiś event zawsze był w grze (tj. non-stop). Wtedy wrażenie "czegoś innego" brałoby się nie z faktu, że event jest albo go nie ma, ale po prostu z tego jaki event trwa w danym momencie.
Pomysł sam w sobie ciekawy, ale na ten moment odłożony na półkę ;).

Oczywiście, że nie muszą być "inne, specjalne i wyjątkowe". W tym wypadku jest to moja subiektywna opinia oparta na prostym założeniu, że jeżeli chcę coś robić i chętnie się angażuję bo wydarzenie jest "specjalne, wyjątkowe, etc." to znaczy, że z gry jestem zadowolona i jest ona dla mnie atrakcyjna. Jeżeli zmiany powodują, że coś mnie nuży i zniechęca, a wiem, że nie takie jest założenie twórcy to otwarcie o tym mówię, bo przecież nie o to chodzi żeby cierpieć w skrytości serca.

Myślę, że zrozumiałem Cię dobrze :). Szanując Twoją opinię nie do końca się z nią jednak zgadzam. To oczywiście mój osobisty komentarz, a nie żadne "stanowisko firmy" ;].

Też mi się tak wydaje ;) Nie piszę dla poklasku ani po to żeby ktokolwiek przyznał mi rację i poklepał mnie po plecach, a odmienną opinię szanuję, każdy ma prawo do swojej. Najzwyczajniej w świecie chciałabym mieć frajdę z czasu spędzonego w FoE i komentuję zmiany, które na to wpływają ;)
 

DeletedUser16730

Guest
Polecę klasykiem: jeśli nie chcesz / nie masz czasu / nie masz ochoty - to nie przechodź tego eventu

Super! Czyli mam rozumieć, że konsekwentnie do tego stwierdzenia będzie można w końcu wyłączyć wyskakujący cały ewent plakat przy logowaniu i ikony eventu z ekranu.
 

DeletedUser17395

Guest
Ja chciałbym się podzielić moją całkowicie subiektywną opinią. Zgadzam się z HuanMing, jeśli event zaczyna się dwa dni po następnym to jest swoiste, przepraszam, wypaczenie idei eventu. Z samej definicji widać, iż event to coś wyjątkowego, interesującego i ekscytującego. Kiedy zaczynałem grać niemal rok temu, eventy pojawiały się raz w miesiącu, teraz nawet się nie dziwię widzac na forum info o nowym evencie.
Polecę klasykiem: jeśli nie chcesz / nie masz czasu / nie masz ochoty - to nie przechodź tego eventu ;]. Zainteresowani sobie pograją :).
tu się jednak nie zgodzę. nie wiem jak inni, ale mi troche trudno grać z migającym okienkiem z zadaniami. Z eventów powinni cieszyć się wszyscy, a nie "kto zechce, to pogra, innych mamy w dupie". Amen
 

DeletedUser3

Guest
Ilośc graczy którzy angażują się w eventy przekłada (a przynajmniej w moim rozumieniu docelowo powinna) się na zyski. Więc wciąż sensu w argumencie nie widzę. Ale, nie muszę przecież.
No to skoro są liczne eventy, to pewnie właśnie dlatego, że się przekłada, nie uważasz? ;]

Jeżeli zmiany powodują, że coś mnie nuży i zniechęca, a wiem, że nie takie jest założenie twórcy to otwarcie o tym mówię, bo przecież nie o to chodzi żeby cierpieć w skrytości serca.
Bardzo słusznie :).

Super! Czyli mam rozumieć, że konsekwentnie do tego stwierdzenia będzie można w końcu wyłączyć wyskakujący cały ewent plakat przy logowaniu i ikony eventu z ekranu.
Nie. Jednakże ekran wyskakujący za każdym razem nie jest działaniem pożądanym. Był to niestety błąd, który pojawił się kilkukrotnie.
 

DeletedUser16730

Guest

Czyli rozumiecie prawo do wyboru, ale go nie szanujecie.

Jednakże ekran wyskakujący za każdym razem nie jest działaniem pożądanym. Był to niestety błąd, który pojawił się kilkukrotnie.

Być może błąd, ale na pewno u mnie nie pojawił się kilkukrotnie. Pojawiał się przez cały event po każdym logowaniu na 8 światach nawet po skończeniu zadań.
 

bartekmod

Książę
Ten klasyk zostawiłem dla siorprajs :).
Notka poboczna: to nie jest tylko "tekst do wklejenia", opinie są rzeczywiście przekazywane.

przynajmniej poczucie humoru jest dobre ;)

słuchaj Bryfft to ja proponuję feedback firmy na temat feedbacku Graczy :p ale nie chodzi mi tu, że część tego feedbacku pojawia się jako nowości w grze czy też coś jest poruszone na filmiku... ale przekazać kilka wiadomości, trochę faktów, w stylu... dostaliśmy 5 tysięcy opinii, by eventy były częściej by były non stop, dostaliśmy również 6 tysięcy opinii by ograniczyć ilość eventów - dlatego też ich intensywność pozostanie na obecnym poziomie... ooo i wtedy wiemy, my Gracze, że głosy są na tyle podzielone i dlaczego jest taka a nie inna polityka eventowa, bo zdaję sobie sprawę że opinia nawet całego naszego forum, głosów w Gildiach może być zupełnie inna niż oczekiwania innych nacji, stąd nasze zdziwienie że jesteśmy olewani, ale może nie jesteśmy olewani bo inni dają głosy wykluczające się z naszymi? osiągnięcia... mamy 7 tysięcy pozytywnych opinii odnośnie osiągnięć, tysiąc próśb o dodanie bonusów do osiągnięć i tysiąc próśb o usunięcie osiągnięć, jednocześnie pragniemy uspokoić, że wprowadzenie osiągnięć zwiększyło obciążenie serwerów zaledwie o 0,1% i nie wpływa na płynność działania gry... albo... dostaliśmy druzgocący odzew odnośnie osiągnięć, jednak pomimo 10 tysięcy skarg, narzekań i zażaleń zdecydowaliśmy się pozostawić ten zbędny dla Graczy element ponieważ... (no tutaj nie umiem nic wymyślić co by można wpisać)....
jakaś odpowiedź na nasz feedback mogłaby wiele rozjaśnić :)
 

DeletedUser3

Guest
Myślę, że idea jest bardzo dobra i fajnie byłoby to kiedyś zrobić :). Niczego nie obiecam, bo nie wiem czy będzie to możliwe w najbliższych miesiącach (nie tyle z braku chęci, ale raczej z powodu praw fizyki - doba trwa 24h).
Natomiast jestem pozytywnie nastawiony do koncepcji.
 

DeletedUser16965

Guest
Dla mnie możecie robić eventy co tydzień ale dajcie alternatywę dla zwiadu prowincji, i opracowania technologii.. nie decydujcie za pośrednictwem eventów jak szybko mamy się rozwijać..
 

DeletedUser17038

Guest
No i pomyślcie o rozszerzeniu terenu bo teraz nie ma gdzie upychać tych wszystkich rzeczy, może w tawernie można by dodać opcje zakupu terenu za srebrniki
 

DeletedUser9526

Guest
Ta gra staje się grą dla maniaków gry w FOE, zwykły przeciętny gracz ma uświadamiane, że nie może wszystkiego mieć tym samym nie może przejść wszystkich event'ów bo spędza za mało czasu w grze. Producenci niestety nie zarobią na zwykłych graczach kasy tylko na maniakach więc czemu się dziwić - po prostu ktoś to produkuje i chce zarobić.
 

DeletedUser17796

Guest
Brawo za duskurs i argument na poziomie piaskownicy. Cieszę się, że ludzie zaangażowani w projekty Inno tak dojrzale podchodzą do feedbacku i potrafią wyciągnąć z niego właściwe wnioski.

Nadmiar eventów sprawia, że przestały być specjalne i wyczekiwane, a zaczynają się robić nużące i kłopotliwe. Fakt, że błędy zgłaszane od miesięcy mają się dobrze i na stałe zadomowiły się na serwerach nie polepsza odbioru kolejnych eventów. I wiesz co Bryfft? Masz rację, jak ktoś nie chce może eventu nie robić, ba, może nawet przestać grać, tylko nie zapominaj, że są tu ludzie którzy zainwestowali w tą grę sporo czasu, energii, pieniędzy i chcieliby żeby FoE wciąż sprawiało im radość, żeby logowali się z przyjemnością, a nie z poczuciem obowiązku. I taki właśnie ma cel większość krytyki (nie cała oczywiście, czasem narzekamy dla samego narzekania). Ja osobiście chciałabym żeby w FoE trzymała mnie frajda z gry, a nie obawa przed porzuceniem czegoś co budowałam przez 5 lat i wrzuceniem tego do szufladki "zmarnowane".

Nie zrozum mnie źle, nie krytykuję tego konkretnego eventu, a nóż pałeczki będzie miły i sympatyczny.... Niech tylko ktoś przypomni tym "na górze" że ilość nie jest równoznaczna z jakością. Od zawsze byłam fanem eventów, eventowych "pierdółek" i ozdóbek bo były wyjątkowe, a ostatnimi czasy przestałam nawet zaglądać do ogłoszeń żeby sprawdzić co będzie i mam wrażenie, że nie jestem jedyna.

P.S. Jeżeli w odpowiedzi masz zamiar rzucić kolejnym klasykiem to bardzo Cię proszę daruj sobie i nie odpowiadaj w ogóle.
Nic dodać nic ująć . Popieram koleżankę
 

DeletedUser15748

Guest
nie podoba mi sie opcja zadania aby opracowac technologie i z automatu jestem skreslony z tego eventu gdyz nie chce przechodzic epoke wyzej, powinnobyc tak jak w poprzednim evencie ze albo technologia albo cos innego w zamian.

pozdrawiam
 

DeletedUser16845

Guest
nie podoba mi sie opcja zadania aby opracowac technologie i z automatu jestem skreslony z tego eventu gdyz nie chce przechodzic epoke wyzej, powinnobyc tak jak w poprzednim evencie ze albo technologia albo cos innego w zamian.

pozdrawiam

Zgadzam się. Akurat ja mam dwie niezbadane technologie z poprzednich epok więc nie ma m tego problemu, ale takich zadań nie powinno być - powinny mieć alternatywę. Zawsze.

Męczą mnie już też zadania ze zwiadem prowincji...
 
Do góry