,,Magiczne,, umiejętności jednostek, a brak logiki

Status
Zamknięty.

Marik

Książę
Witam, bardzo prosiłbym o logiczne wytłumaczenie mi w jaki sposób jednostki dostają ,,magiczne,, umiejętności. Dla przykładu:
Osada kulturowa Egiptu walka pomiędzy Nubijskim łucznikiem ( kamuflaż ) z łucznikiem na wielbłądzie ( kontratak )

1. pierwszy ruch wykonuje jednostka strzelecka - artyleria jest zakamuflowana więc strzelecka musi się zbliżyć całkowicie żeby zaatakować - wszystko jasne
2. drugi ruch artyleria atakuje strzelecką, a ta odpowiada ( Nagle 6 zmysł się włączył, że jest w stanie zobaczyć jednostkę która nie była widoczna? Dystans ciągle zachowany, kamuflaż dalej aktywny...)
3. trzeci ruch sytuacja się powtarza - jednostka strzelecka oślepła i znowu nie widzi artylerii jeśli się do niej całkowicie nie zbliży.

Chyba 2 razy pisałem w tej sprawie i zostałem poinformowany, że wszystko jest ok, dlatego proszę o jasne logiczne wytłumaczenie przedstawionej sytuacji.
Ps. Może ze mną jest coś nie tak, bo nie potrafię tego pojąć
 

Markiz.

Książę
Łucznik na wielbłądzie ma kilka kratek zasięgu. Jeśli Nubijczyk się w nim znajdzie, to pomimo, że ukryty, kontratak zawsze go dosięgnie.
 

Marik

Książę
Tyle to i ja wiem, ale zauważ że prosiłem o logiczne wyjaśnienie, raz widzi raz nie widzi, skoro mógł kontratakować to równie dobrze mógł zaatakować
 

Marik

Książę
Artyleria strzelając zdradza swoja pozycję ;)
W porządku + dla ciebie niestety, nie wzięłaś pod uwagę 1 rzeczy, a mianowicie na Mapach osad Egiptu 2 ,,pola,, w których można się ukryć nie występują koło siebie, więc myśląc logicznie jeśli ta się nie przemieściła ( nie zdradziła swojej pozycji ) to oczywistym jest, iż znajduje się dalej w tym samym polu.
Ale spoko może gra nie ma zamiaru iść aż w taką realność i logikę ;)
 

Azzie

Baron
Chyba chodziło mu o to, że jednostki niewidzialne, a raz zobaczone powinny być widoczne, jeżeli nie zmieniły pozycji, tak, jak w Civ.
 
Status
Zamknięty.
Do góry