Ma ktoś coś takiego?

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Co jakiś czas zdarza nam się weryfikować, jak w praktyce sprawdzają się różne nowe funkcje i usprawnienia gry. Niestety w ten sposób mogą powstać niewielkie różnice między kontami w Grze - również jeżeli chodzi o dostępne opcje. Zapewniamy jednak, że są to sytuacje tymczasowe i jeśli zostają podjęte decyzje o pozostawieniu pewnych funkcjonalności w grze, wkrótce stają się one dostępne dla wszystkich. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.
 

Marik

Książę
Co jakiś czas zdarza nam się weryfikować, jak w praktyce sprawdzają się różne nowe funkcje i usprawnienia gry. Niestety w ten sposób mogą powstać niewielkie różnice między kontami w Grze - również jeżeli chodzi o dostępne opcje. Zapewniamy jednak, że są to sytuacje tymczasowe i jeśli zostają podjęte decyzje o pozostawieniu pewnych funkcjonalności w grze, wkrótce stają się one dostępne dla wszystkich. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.
Tak, tak kopiuj wklej za chwile będzie miesiąc a wy dalej nic nie wiecie kiedy zniwelują te różnice. Ps. widzę że nie tylko sup olewa wiadomości pw, moderacja forum robi to samo
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Tak, tak kopiuj wklej za chwile będzie miesiąc a wy dalej nic nie wiecie kiedy zniwelują te różnice.

Powstałe w ten sposób różnice zawsze pozostają zatarte i tak też będzie również w tym wypadku. Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.

Ps. widzę że nie tylko sup olewa wiadomości pw, moderacja forum robi to samo

Supporterzy nie mają obowiązku zaglądania na nasze forum, zatem jeśli chciałbyś skontaktować się z członkami obsługi gry, najlepiej kierować zapytanie poprzez system Supportu. Moderatorzy forum starają się natomiast zaglądać do korespondencji prywatnej jak najczęściej. Niestety może zdarzyć się, że nam coś umknie lub wybrana przez Ciebie osoba jest akurat na urlopie. Przy dłuższym czasie oczekiwania na odpowiedź spróbuj proszę skontaktować się ponownie, wysyłając drugą wiadomość w utworzonym wątku lub napisz do innego moderatora forum czy Community Managera. Zawsze, w miarę możliwości, postaramy się pomóc.
 

Auraya

Hrabia
Powstałe w ten sposób różnice zawsze pozostają zatarte i tak też będzie również w tym wypadku. Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.
z ciekawości: jak zostały zatarte różnice, kiedy w zakładce do kupienia diamentów w aplikacji mobilnej były dostępne darmowe prezenty ?
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
z ciekawości: jak zostały zatarte różnice, kiedy w zakładce do kupienia diamentów w aplikacji mobilnej były dostępne darmowe prezenty ?

Funkcjonalność przecież została wycofana. Tego typu sytuacje są jedynie tymczasowe i albo opcja zostanie wkrótce dostępna dla wszystkich Graczy, albo zostaną podjęte decyzje o jej usunięciu. To miałem na myśli, mówiąc o zatarciu różnic. ;)
 
Kolega Mattias z supportu jest botem, albo samodzielnie nie potrafi nic z siebie sam napisać, bo w kółko odpowiedzi jakby kopiował z jakiejś listy. To jest brak szacunku do graczy. Sądziłem że by dostać się do teamu, trzeba wykazywać jakieś oznaki samodzielnego, mhm jak to napisać by bana nie dostać, działania.
 

aza III

Wójt
Funkcjonalność przecież została wycofana. Tego typu sytuacje są jedynie tymczasowe i albo opcja zostanie wkrótce dostępna dla wszystkich Graczy, albo zostaną podjęte decyzje o jej usunięciu. To miałem na myśli, mówiąc o zatarciu różnic. ;)
Hmmm czyli przypuśćmy, że wprowadzicie na stałe powyższe zmiany. Ok, czyli będę mógł wymieniać zadania dziennie. Podobnie będzie mógł robić gracz X który te zadania wymieniał przez dwa tygodnie...hmmm nadal widzę różnice których wasze wspaniałe zacieranie nie zniweluje
 

Markiz.

Książę
Hmmm czyli przypuśćmy, że wprowadzicie na stałe powyższe zmiany. Ok, czyli będę mógł wymieniać zadania dziennie. Podobnie będzie mógł robić gracz X który te zadania wymieniał przez dwa tygodnie...hmmm nadal widzę różnice których wasze wspaniałe zacieranie nie zniweluje
No coś Ty. Przecież graczowi X zabronią wymiany zadań przez dwa tygodnie, żeby różnice się zatarły :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Ale przecież to jest uczciwie zrobione! Jedni dostali wymienialne zadania dziennie, dzięki czemu mogą codziennie zbierać dodatkowe punkty zamkowe w małej ilości, a inni dostali FOE Plus/Premium, czy jak to tam się nazywa, dzięki czemu mogą wykupić dodatkowe możliwości, a do zakupu dostać większe ilości punktów zamkowych. Wilk syty i owca cała. A że wilkowi z przejedzenia się ulewa, a z owca to skóra i kości, to już zupełnie inna bajka ;)
 

Auraya

Hrabia
Ale przecież to jest uczciwie zrobione! Jedni dostali wymienialne zadania dziennie, dzięki czemu mogą codziennie zbierać dodatkowe punkty zamkowe w małej ilości, a inni dostali FOE Plus/Premium, czy jak to tam się nazywa, dzięki czemu mogą wykupić dodatkowe możliwości, a do zakupu dostać większe ilości punktów zamkowych. Wilk syty i owca cała. A że wilkowi z przejedzenia się ulewa, a z owca to skóra i kości, to już zupełnie inna bajka ;)
a to nie wszyscy mają dostęp do foe + ? bo ja mam dostęp do obu tych opcji...
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Powstałe w ten sposób różnice zawsze pozostają zatarte i tak też będzie również w tym wypadku. Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.

A w jaki sposób macie zamiar "zatrzeć powstałe różnice" i zrekompensować graczom, którzy są pozbawieni tej funkcjonalności stracone punkty zamkowe? Od miesiąca jest zwiększona trudność zadań dziennych DLA WSZYSTKICH GRACZY, A MOŻLIWOŚĆ ICH ZMIANY MAJĄ TYLKO NIELICZNI.
Ja osobiście tracę mnóstwo punktów zamkowych każdego dnia, bo nie idzie wykonać wszystkich zadań dziennych na wszystkich światach. Nie mam w zwyczaju prosić się po kilka razy dziennie żeby ktoś mi usiadł w tawernie, albo nie mam czasu siedzieć pół dnia w grze i klepać na kilku światach jakieś absurdalne ilości cykli produkcyjnych i takie zadania odpuszczam. To jest realna strata i nie mam pojęcia jak to chcecie "zatrzeć".

Oczywiście nie mam do Ciebie pretensji bo nie jesteś pracownikiem IG i obrywasz teraz tylko dlatego że jako jedyny z zespołu postanowiłeś zabrać głos. Mam pretensje do naszego Community Managera który jest pracownikiem IG i ma obowiązek odpowiadać na pytania społeczności, a jedyne do czego się ogranicza to wklejanie raz na tydzień posta z informacją o jakiejś aktualizacji. Kiedy nasz szanowny CM raczy zabrać głos w tej sprawie i przekazać jakieś oficjalne informacje, o które prosimy od miesiąca? Z chęcią przypomnę pytania:

1. Dlaczego funkcjonalność , która ma realny wpływ i powoduje znaczące różnice między kontami, nie jest testowana na serwerze beta, tylko jednocześnie na wszystkich serwerach i dlaczego nie wszyscy mają do niej dostęp ?

2. Kiedy planujecie wprowadzić nową funkcjonalność DLA WSZYSTKICH?

3. Dlaczego stopień trudności zadań dziennych został zwiększony dla wszystkich, a możliwość podmiany tychże zadań tylko dla nielicznych?

Myślę że nie byłoby aż takiej afery na forach , gdyby trudność zadań została zwiększona tylko dla tych którzy mają dostęp do możliwości ich podmiany.

4. Na jakiej zasadzie wybierane są konta uprzywilejowane, które mają dostęp do nowości wcześniej od reszty graczy?

5. Czy planujecie jakąś formę rekompensaty dla graczy, którzy są pozbawieni dostępu do możliwości zamiany taska ?

Jeśli nasz CM nie zna odpowiedzi na pytania, to bardzo proszę zapytać o to w firmie i przekazać nam odpowiedź, taka jest między innymi Pańska rola.
 
To widzę, że są 4 różne możliwości. Dostęp do obu rzeczy, do jednej z dwóch lub do żadnej. Fajne to testowanie, naprawdę uczciwe i sprawiedliwe.
 

Feandil

Wójt
Jestem z tych, którzy nie mają dostępu do żadnej, na żadnym świecie. Nie miałem też nigdy tych darmowych prezentów, czy czegoś tam, jakiś czas temu.
 

aza III

Wójt
5. Czy planujecie jakąś formę rekompensaty dla graczy, którzy są pozbawieni dostępu do możliwości zamiany taska ?
Taaa już to widzę. Pamiętam jak przez ich aktualizacje gracze z internetem od Orange nie mieli dostępu do GPC. Najpierw zwalanie winny na Orange a jak im sie udowodnilo, że wina leży po stronie foe to nabrali wody w usta. Gildia spadła do niższej ligi ponieważ trójka najlepszych graczy nie miała dostępu do GPC przez kilka dni. O stratach indywidualnych nie wspominam. Ze strony foe zero poczucia odpowiedzialności. Pewnie kiedyś zepsują dostęp osobom z netem np T-Mobile i to będzie to zacieranie różnic

Ja nie mam dostępu ani do zamiany ani do foe plus. Kiedyś miałem te prezenty, zyskalem na tym z 10pr i zaopatrzenie
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ja nie mam dostępu ani do zamiany ani do foe plus
Mam dostęp i do zamiany, i do foe plus. Z zamiany skorzystałam raz i potwierdziłam teorię, że nowe nie zawsze oznacza lepsze. Jednym zdaniem: z deszczu pod rynnę ;)
Zmiana zdecydowanie na minus, to jakość nagród za zadania dzienne. Poprzednio można było dostać coś, co nadawało się do sprzedania, jeżeli nie było warte użycia w mieście. Teraz zadania robię już tylko dla punktów do zamku.
 

DonBeker

Baron
A ja tam sobie wymieniam te zadania w sumie za każdym razem jak trafię jakieś wymagające "większego wysiłku". W 9 na 10 przypadków trafia się łatwiejsze, przynajmniej dla mnie.
A wracając do tematu...jeśli zatarcie różnic, to udostępnienie funkcji dla wszystkich, to gratuluję poczucia humoru osobie, która wpadła na takie rozwiązanie.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Dlaczego wspominam o CM'ie. ponieważ zawsze taka osoba MUSI być pierwsza do wyjaśnienia problemów. I tak się dzieje w każdej grze, za wyjątkiem IG. czy naprawdę trzeba pisać skargi na oficjalny adres mailowy, że CM się nie wywiązuje ze swoich obowiązków? serio ? ze swojej strony pragnę zapewnić, że taka akcja będzie miała większy odzew niż 9 osób biorących udział w ostatnim konkursie.

Swego czasu najgorszym developerem ( nie tylko mmo) było Gameforge, ale tam chociaż była komunikacja między firmą a graczami. Tutaj nie ma niczego.
 

DonBeker

Baron
Jak kilka lat grałem w Grepo, to ta komunikacja wyglądała dużo lepiej...tutaj jak jestem już jakiś czas, to wygląda to dużo gorzej. Chociaż na Grepo już dawno nie zaglądałem, to może teraz też jest tam podobnie.
 
Do góry