Łucznik z epoki żelaza a konny łucznik ze wcześniejszego średniowiecza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4473
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser4473

Guest
Która jednostka jest lepsza.

Wreszcie dotarłem do "Wcześniejszego Średniowiecza" aż zanuciłem słowa mojej ulubionej piosenki [video=youtube;TLs4MGTTXRU]http://www.youtube.com/watch?v=TLs4MGTTXRU[/video]"It's been a long road
Getting from there to here
It's been a long time
But my time is finally near
" :D


Chciałbym wiedzieć, może to głupie pytanie, czy konni łucznicy są lepsi od zwykłych łuczników
 

DeletedUser4744

Guest
Jeżeli zależy ci na szybkim wystartowaniu to konni są lepsi bo mają 22 ruchu ale są raczej słabi w obronie i ataku więc nie warto chyba
 

DeletedUser4473

Guest
Jeżeli zależy ci na szybkim wystartowaniu to konni są lepsi bo mają 22 ruchu ale są raczej słabi w obronie i ataku więc nie warto chyba

Tak więc połączenie 4 łuczników z powszedniego etapu i 4 konnych łuczników było by dobrym połączaniem?
 

DeletedUser1724

Guest
Zdecydowanie 8x Łucznik :) Konni są tutaj akurat do bani i wielu to zdanie podzieli :)
 

DeletedUser4823

Guest
Konni mogą się przydać tylko do szybkiego ataku na katapulty.
 

DeletedUser

Guest
Konni łucznicy mają tę wadę, że mają zasięg niczym procarze i kusznicy, czyli 5 pól. Gdyby to było 6 lub więcej, wtedy byliby przydatniejsi, a tak to najwyżej na dalekosiężne i ww. krótkodystansowych. Szczególny przypadek mogą stanowić przy trudnym dla piechoty terenie, który nie trafia się na tyle często, by łucznicy konni byli przydatni.
 
Status
Zamknięty.
Do góry