Łucznik kontra Balista

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4473
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4473

Guest
Gość ma 6 balist i dwóch tanich żołnierzy ja mam 4 balisty 4 legionistów, 3 łuczników zastanawiam się czym zaatakować.
 

DeletedUser

Guest
8 żołnierzy lub 8 balist. Przy innych ustawieniach albo przegrasz, albo stracisz sporo jednostek.
 

DeletedUser

Guest
Najlepiej by było, jakbyś zaatakował 8 balistami. Ale skoro nie dysponujesz, to na moje zdanie, powinieneś zaatakować 4 balistami, 3 łucznikami i 1 legionistą/2 łucznikami i 2 legionistami.

Balistami rozwalasz balisty.
Dwie zostaną, więc jedną Ci zniszczą.
Zostaną Ci trzy, którymi rozwalasz jedną i ranisz drugą.
Jedna zostaje i trafia Twoją balistę.
Dwoma balistami rozwalasz ostatnią balistę, a trzecią strzelasz w żołnierza.

Łucznikami strzelaj do żołnierzy i dobijaj ich legionistami. Ogólnie to trudno opisać przebieg walki, bo ta zależy od wielu czynników.
 

DeletedUser4473

Guest
Najlepiej by było, jakbyś zaatakował 8 balistami. Ale skoro nie dysponujesz, to na moje zdanie, powinieneś zaatakować 4 balistami, 3 łucznikami i 1 legionistą/2 łucznikami i 2 legionistami.

Nie wiem ja tam daje bitwy na automat:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Atakując 4 balistami, maksymalnie można w 1 rundzie pokonać 2 balisty. Zostaną wtedy 2 twoje na 4 przeciwnika. Legionistami do przodu (może dojdą w 3 rundzie). Co byś nie postawił przy balistach i tak zginą. Miej tylko nadzieję, że ktoś w tym czasie zdąży dojść do nich.
 

DeletedUser4473

Guest
Najlepiej by było, jakbyś zaatakował 8 balistami. Ale skoro nie dysponujesz, to na moje zdanie, powinieneś zaatakować 4 balistami, 3 łucznikami i 1 legionistą/2 łucznikami i 2 legionistami.

Balistami rozwalasz balisty.
Dwie zostaną, więc jedną Ci zniszczą.
Zostaną Ci trzy, którymi rozwalasz jedną i ranisz drugą.
Jedna zostaje i trafia Twoją balistę.
Dwoma balistami rozwalasz ostatnią balistę, a trzecią strzelasz w żołnierza.

Łucznikami strzelaj do żołnierzy i dobijaj ich legionistami. Ogólnie to trudno opisać przebieg walki, bo ta zależy od wielu czynników.

Nie wiem ja tam daje bitwy na automat:)
 

DeletedUser

Guest
Powiem Ci szczerze, że w tej chwili wyznałeś swój największy błąd w całej grze. Ale przynajmniej szczerze.
Dam Ci więc też szczerą i dobrą radę. Poświęć trochę czasu na walkę, bo automatyczne walki są niewskazane, nieopłacalne (ginie więcej jednostek niż przy ręcznym sterowaniu) i nie uczą taktyki na polu bitwy, a bez tego ani rusz.
 

DeletedUser4473

Guest
Niech to szlag:-)

Mam tylko 3 balist zapomniałem że straciłem jedną podczas ostatniej walki, tak więc podboje będą musiały niestety poczekać:( teraz będzie przegrupowanie a potem inwazja może potem napisze o tym książkę np. pt "Moja Walka" :D

PS. Chciałbym się dowiedzieć czy dodadzą kiedyś "epokę współczesności" daleko mam jeszcze do "Epoki Kolonialnej" ale byłoby miło. Chciałbym również złożyć wszystkim użytkownikom "Forges of Empires" Zdrowych i pogodnych świąt, dużo zdrowia oraz szczęścia w tym Nowym Post-apokaliptycznym Roku 2013:D

Ja się zbieram się na Pasterkę. Jeszcze raz życzę wszystkim zdrówka:-)
 

DeletedUser

Guest
Niech to szlag:-)

Mam tylko 3 balist zapomniałem że straciłem jedną podczas ostatniej walki, tak więc podboje będą musiały niestety poczekać:( teraz będzie przegrupowanie a potem inwazja może potem napisze o tym książkę np. pt "Moja Walka" :D

PS. Chciałbym się dowiedzieć czy dodadzą kiedyś "epokę współczesności" daleko mam jeszcze do "Epoki Kolonialnej" ale byłoby miło.
Poczekaj do trebuszy, na pewną wygraną przeciwko tej armii (przy walce automatem) :) Epokę współczesności pewnie dodadzą, ale za ~10 epok.
Swoją drogą, już wiem dlaczego ludzie mają średnią w wieżach 100 pkt O_o.
 

DeletedUser

Guest
Na automacie możesz przegrać walkę, którą byś wygrał ręcznie.

Ja kiedyś pomyliłem się i zamiast kliknąć poddaj się kliknąłem automat i ... wygrałem, ale nigdy nie używam automatu i dobrze na tym wychodzę :)
Ja bym wystawił 4 balisty i 4 legionistów, legionistami idź na maksa wykorzystując teren w stronę balist, natomiast balisty używaj tak aby wytłuc jego balisty.
Ważne jest zwracanie na to kto się kiedy rusza, np. 1 balista Ty, 1 balista On, 1 Balista Ty, 1 Balista On, to swoimi dwoma balistami atakujesz jego drugą balistę, wtedy on oddaje jeden strzał mniej na Ciebie.

Pozdrawiam
 
Do góry