Losowość na mapie GPC

Status
Zamknięty.

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ktoś może wie, na jakiej zasadzie rozmieszczane są miejsca na budynki w poszczególnych kręgach? Na całej mapie ich ilość jest chyba stała. Zmienia się w poszczególnych kręgach/sektorach. Losowo?
Ilość towarów na poszczególne budynki jest stała, a ich rodzaj zależy od epok miast w gildii. Od czego zależą proporcje tych towarów?
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
 

hddk

Hrabia
Co do towarów, to z tego co kojarzę, od ilości graczy z danej epoki zależy jedynie prawdopodobieństwo wystąpienia towarów w koszcie budynku. Natomiast ilość towarów jest już losowa. Czyli nawet jak w dużej gildii jest np. 1 osoba z Rozkwitu, to mała szansa że te towary będą potrzebne, ale jak już się trafią, to np. w cenie obozu może być potrzebne 2500 szt. Rozkwitu i 500 szt. z dwóch innych epok.
The more players are of a specific era, the more likely it is that a needed good is from that era. The respective goods and specific amounts are randomised for every building, guild, province and battleground.

Rozkład slotów na budynki chyba też jest losowy, tyle że im bardziej skrajny krąg tym tych slotów mniej. Na zewnętrznym kręgu chyba maks. 1 slot będzie, a częściej 0. Na wewnętrznym chyba już tylko 2-3 sloty.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Na wewnętrznym chyba już tylko 2-3 sloty.
Pytanie zadałam, bo aktualnie w jednym z sektorów w centralnym kręgu mamy tylko 1 slot.
Co do towarów, to z tego co kojarzę, od ilości graczy z danej epoki zależy jedynie prawdopodobieństwo wystąpienia towarów w koszcie budynku. Natomiast ilość towarów jest już losowa. Czyli nawet jak w dużej gildii jest np. 1 osoba z Rozkwitu, to mała szansa że te towary będą potrzebne, ale jak już się trafią, to np. w cenie obozu może być potrzebne 2500 szt. Rozkwitu i 500 szt. z dwóch innych epok.
Dzięki, tego się nie doszukałam :)
 

hddk

Hrabia
Przejrzałem na szybko 3 światy i akurat wszędzie w centralnym kręgu mam 2-3 :) Widać 1 slot też się zdarza, ale pewnie rzadziej. Niemniej nie przypominam sobie, żeby gdzieś były podane konkretne statystyki, jak się rozkładają szanse w poszczególnych kręgach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry