Lista znajomych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17339
  • Data rozpoczęcia

Czy system powinien rozróżniać osoby zaproszone od osób zapraszających w zakładce Znajomi?

  • Tak

    Głosy: 10 66,7%
  • Nie

    Głosy: 3 20,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 2 13,3%

  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser17339

Guest
W momencie wprowadzenia Tawerny znajomych zmieniło się znaczenie posiadania znajomych. Obecnie przy 80 znajomych następuje blokada do zapraszania. OK, gdyż jest jeszcze możliwość przyjęcia 40 zaproszeń i koniec. Problemem jest fakt, że system nie rozróżnia osób, które ja zaprosiłem od osób, które mnie zaprosiły. Wszystko jest wzięte do jednej grupy. A przecież podziękowanie za słabą współpracę i rezygnacja ze znajomości zaproszonej przeze mnie osoby powinna mi "zwolnić' miejsce dla następnej, nie biorąc pod uwagę znajomych, którzy mnie zaprosili. Obecnie jest to nie możliwe i granica jest dalej łącznie 80 osób.
Propozycja: modyfikacja systemu zapraszania, aby system rozróżniał osoby zaproszone od osób zapraszających, co w rezultacie dało by łącznie 120 znajomych, ale z możliwością zmiany znajomych osobno w każdej grupie.
 

DeletedUser17245

Guest
Po pierwsze, mozesz miec lacznie 141 osob w znajomych (lacznie z samym soba) a nie tak jak piszesz 120 (czy nawet 121), jak dla mnie pomysl raczej na "tak", ale ja bym poszedl o krok dalej, dlaczego by nie móc po prostu zaprosic 140 osób bez konieczności głupiego kombinowania? Bo jaki w tym jest cel, ze mozesz zaprosic 80, a pozostale 60 moze zaprosic Ciebie? Znajomosc to obustronny uklad... :)
 

DeletedUser17242

Guest
Teraz, żeby kogoś zaprosić muszę mieć 79 osób :( Czyli muszę pozbyć się 61 znajomych.
Gdzie tu sens i logika??????????
 

DeletedUser17339

Guest
Dlatego ruszyłem temat, aby i sens był i logika. Rozwiązanie turuda jest jeszcze lepsze.
Ale powstaje pytanie - dlaczego lista znajomych jest ograniczona? W pewnym sensie jakby wyrównuje szanse, ale z drugiej strony ... Agresorzy raczej znajomych szybko nie znajdą, więc pomoc dla nich w tym wyrównaniu szans "pachniałoby" raczej jako propagowanie agresji. Zdecydowana większość jednak woli współpracę, a przez to szybszy rozwój. Duża grupa znajomych ten rozwój zdecydowanie przyśpiesza. O ile na FB ilość znajomych to tylko statystyka, to tutaj przełożyło by się na konkretne efekty. Więc 200, 500, 1000 ... znajomych to nie problem, a korzyść, chyba, że problem powstanie u programistów.
 

DeletedUser17339

Guest
Kasiu, agresora nie da się pozbyć, gdyż jest on sąsiadem. Raczej nikt go do znajomych nie weźmie. Natomiast to ograniczenie znajomych powoduje, że np. nie będę miał 500 znajomych i dzięki współpracy poziom całej grupy tak wzrośnie, że agresor będzie się bał ataku, gdyż w rozwoju zawsze pozostanie w tyle. Przy obecnym ograniczeniu ta różnica już nie jest taka duża i może on nas niepokoić dłuższy czas. I nie chodzi tu o ewentualne przegrane, czy plądrowanie (pilnowanie produkcji daje mu 0 w łupach).
 

HuanMing

Książę
dlaczego by nie móc po prostu zaprosic 140 osób bez konieczności głupiego kombinowania?

Myślę, że wszyscy chcielibyśmy znać odpowiedź na to pytanie. Osobiście nie widzę różnicy między zapraszanymi i tymi zapraszającymi nas więc najlogiczniejsze byłoby zrobienie jednego, ogólnego limitu. Howgh.
 

DeletedUser

Guest
jak dla mnie to caly ten limit znajomych jest bezsensu.

Proponuje inaczej:
liczba znajomych ktorych mozemy zaprosic = 100
liczba znajomych ktorzy moga nas zaprosic = nieograniczona
ale na tym nie koniec

Wiadomo ze nie mozna miec wszytkiego a miasto motywowane przez 100000 znajomych by wiecznie swecilo jak czerwony zad pawiana.

Dlatego proponuje zastapic limit znajomych limitem motywacji

limit od sasiedztwa = bez zmian
limit od gidian = bez zmian
limit od znajomych = od godz 0:00:00:001 do godziny 0:00:00:00 (równe 24h) mozna przyjac od znajomych jedynie 140 x WSPARCIE, kazdy kolejny "klik znajomego" nie bedzie dawal nic zadnej ze stron a na ekranie pojawi sie widoczne lecz nie denerwujace czerwone jak zad pawiana X
 

DeletedUser17290

Guest
raczej nie powinno być w ogule opcji pustych motywacji
 
Do góry