[Tawerna znajomych] Limit znajomych zależny od tawerny.

Przeczytałem/am temat do końca, i moja odpowiedź to:


  • W sumie głosujących
    21
Status
Zamknięty.

Avinus

Szlachcic
Cześć. Orientuję się, wiem że padło już tysiące bajecznych propozycji, i tych nie mniej absurdalnych, ale o tej opcji rozmyślam od dłuższego czasu, nie wiem tylko jak to opisać..
No więc do sedna. Zaglądając do tego tematu, możesz przejść szybko do gry, wejść w tawernę znajomych, i mamy tam różne ulepszenia, a konkretnie 4.
Ja byłbym za sensownym dodaniem piątego ulepszenia o następujących parametrach:

Poziom 0 (standardowy) - 10 znajomych, koszt ulepszenia: brak
Poziom 1 - 25 znajomych, koszt ulepszenia: 2000 srebrników
Poziom 2 - 50 znajomych, koszt ulepszenia:, 7500 srebrników
Poziom 3 - 100 znajomych, koszt ulepszenia: 16000 srebrników
Poziom 4 - 160 znajomych, koszt ulepszenia: 32000 srebrników
Poziom 5 (maksymalny) - 250 znajomych, koszt ulepszenia: 80000 srebrników.

Chociaż dla wielu te koszty mogą wydać się absurdalne, jednak jest to jak najbardziej uzasadnione.
Przykładowo: teraz możesz mieć znajomych bodajże 160? ale żeby zaprosić kogoś, bo chcesz z nim zrobić deala,
musisz usuwać 81 znajomych by mieć 79 albo cudować nie wiadomo jak, a tutaj masz konkretną liczbę, i w każdej chwili możesz wyrzucić kogoś, i zrobić miejsce dla kogoś, i nie ma problemu.

funkcjonalność:
*Kładzie nacisk na aktywność w tawernie, więc jeśli ktoś jest nieaktywny, to nie będzie mieć już wielu znajomych.
*Poziom 0 to brak ulepszenia dający standardowo 10, i tylu można posiadać znajomych nawet bez tawerny (brąz)
*Lista znajomych jest przejrzysta, nie musisz się zastanawiać ilu zaprosiłeś i ilu jeszcze możesz przyjąć, możesz mieć tylu, na ile umożliwia tawerna.
*Zaproszeni do gry znajomi stanowią wyjątek od reguły, i zapraszając kogoś do gry, ktoś dołącza, automatycznie staje się twoim znajomym, ale otrzymujesz tego znajomego w postaci karnej, czyli: Załóżmy że masz limit 10 znajomych. Masz 9 znajomych, 6 zaprosiłeś do gry, to masz 15/10 i nie możesz nikogo dodawać do znajomych, chyba że zwiększysz poziom, a więc wskakujesz na poziom 1, i masz 15/25.

Zapraszam do głosowania, komentowania, hejtowania itd. hehe
 

Arox

Baron
Napiszę tak, nie wiem jak można mieć aż 250 znajomych, gdzie każdemu wciśniesz zapomogę lub wejście do tawerny(albo i nie)... A gracze robią tak zwane "deal'e" na własny rachunek... Twórcy mieli prawdopodobnie dobre powody by zablokować zapraszanie na 80 graczach.
 

Avinus

Szlachcic
Napiszę tak, nie wiem jak można mieć aż 250 znajomych, gdzie każdemu wciśniesz zapomogę lub wejście do tawerny(albo i nie)... A gracze robią tak zwane "deal'e" na własny rachunek... Twórcy mieli prawdopodobnie dobre powody by zablokować zapraszanie na 80 graczach.
Masz propozycję na zmianę parametrów, możesz to zrobić tutaj :)
Może być również karniak jak jest z gildią, że nie możesz zaprosić gracza którego wyrzuciłeś przez 24h. - przykładowo. :)
Osobiście chciałbym mieć tylu znajomych, bo lubię ludzi i już :)

edit. Poza tym, żeby od początku tak ulepszyć tawernę i mieć te 250 znajomych, to trzeba około roku, przy przeciętnych znajomych, którzy są aktywni, ale czasem nie usiądą bo zapomną czy coś. Więc to nie byłoby takie proste.
 

HuanMing

Książę
Napiszę tak, nie wiem jak można mieć aż 250 znajomych, gdzie każdemu wciśniesz zapomogę lub wejście do tawerny(albo i nie)... A gracze robią tak zwane "deal'e" na własny rachunek... Twórcy mieli prawdopodobnie dobre powody by zablokować zapraszanie na 80 graczach.
Zapraszanie 80 przy obecnym limicie jest bez sensu. Powinna być możliwość zaproszenie tylu ile limit obejmuje. Usuwanie znajomych kiedy np. nie masz zapełnionego maksimum tylko po to żeby móc zaprosić 1 nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. O ile dobrze pamiętam pomysł na zniesienie limitu zaproszeń trafił do perełek.
Co do pomysłu z tego tematu, całkiem ciekawy, może niekoniecznie dobijanie do aż 250 ale jakieś nowe rozwiązanie jest potrzebne. Przede wszystkim zniesienie limitu zaproszeń.
 

Avinus

Szlachcic
Co do pomysłu z tego tematu, całkiem ciekawy, może niekoniecznie dobijanie do aż 250 ale jakieś nowe rozwiązanie jest potrzebne. Przede wszystkim zniesienie limitu zaproszeń.
Dziękuję za opinię.
Oczywiście, ilość podałem jako przykładową, można podawać swoją wersję i napisać dlaczego właśnie tak.
Ostatecznie zależy od twórców, czy pomysł przejdzie. Tak czy inaczej, gdy ankieta będzie mieć minimum 20 głosów, z czego 7/10 to tak, osobiście pomysł przedstawię na becie, dając mu większy rozgłos.
Pozdrawiam, i zapraszam do dalszej dyskusji.
 

Avinus

Szlachcic
Czy ja dobrze zrozumiałem, że proponujesz zmniejszyć ilość znajomych do 10?
A jak jeszcze nie ma tawerny to nie może mieć znajomych?

View attachment 4700
Może jak przeczytasz jeszcze raz temat, to znajdziesz odpowiedź?
Nie chcę być tym złym, ale nie lubię się powtarzać.
Poziom 0 to brak poziomu.
Każdy na początku może mieć tylko 10 znajomych, i ulepszając tawernę, może zwiększyć tą ilość nawet do 250.
Nie sądzę by było to tak dużo jak tu piszą, bo obecnie KAŻDY może mieć 2x 80 za darmo.- 160.

#ed. Bo widzę że wy nawet nie czytacie, nie rozumiecie, a od razu NIE, bo was "przecudowny" pomysł jest lepszy, mimo że milion razy go dajecie, i tak nie przechodzi, a potem ło jeny, ło boziu, ktoś normalną propozycję da która ma prawo się przyjąć, bo wymaga wysiłku, zamiast dawać milion procent korzyści dla was, darmowe diaxy, nieśmiertelne wojsko itd. Idźcie sobie proponować te wasze mury chińskie we wczesnym, mury berlińskie w późnym, ale od tego postu wara, jak nie stać was nawet na to, by przeczytać post do końca. I tyle ode mnie.
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Załóż sobie nowe miasto, lub nowe konto, dodaj 10 znajomych i próbuj rozwijać tawernę. Ciekawe ile zajmie ci dojście do poziomu 1
I tyle ode mnie.
 

Avinus

Szlachcic
odpowiednią ilość czasu :)
Lecz jak pisałem wyżej, temat jest otwarty na wszelkie inne sugestie. zamiast 10 to 20, albo coś. Tylko że mało kto proponuje, każdy od razu mówi "nie" to jest fuj, ble, nie dobre :D No ludzie.. Bądźmy otwarci.
 

Arox

Baron
Dobra, tylko dlaczego ta funkcja ma mieć system ulepszania... Nie mogę dodać znajomego bo zbyt mało spędziłem czasu w grze i nie mam ulepszonej tawerny.. no to jest głupie... jak już to wystarczy zwiększyć możliwość zapraszania znajomych do limitu jaki jest grze... czyli jak dobrze wiem jest to 130.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Poziom 0 to brak poziomu.
Każdy na początku może mieć tylko 10 znajomych, i ulepszając tawernę, może zwiększyć tą ilość nawet do 250.
Brawo, pomysł godny nagrody Nobla.
"Było cymbalistów wielu,
Ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy Jankielu
(Jankiel przez całą zimę nie wiedzieć gdzie bawił,
Teraz się nagle z głównym sztabem wojska zjawił).
Wiedzą wszyscy, że mu nikt na tym instrumencie
Nie wyrówna w biegłości, w guście i w talencie.
Proszą, ażeby zagrał, podają cymbały, "

bo obecnie KAŻDY może mieć 2x 80 za darmo.- 160.
Jesteś pewien, że 160? Jakoś nie wydaje się mi by tak było.

odpowiednią ilość czasu
U mnie to by było jakieś pięć sekund.
 
Ostatnia edycja:

Avinus

Szlachcic
Dobra, tylko dlaczego ta funkcja ma mieć system ulepszania... Nie mogę dodać znajomego bo zbyt mało spędziłem czasu w grze i nie mam ulepszonej tawerny.. no to jest głupie... jak już to wystarczy zwiększyć możliwość zapraszania znajomych do limitu jaki jest grze... czyli jak dobrze wiem jest to 130.
Skoro jesteś mało aktywny, to po co Ci dużo znajomych? Odwiedzasz ich chociaż i motywujesz? ^^
 

Avinus

Szlachcic
Do eventów np
Sorry, ale nie chciałbym takich znajomych.
Przy odrobinie aktywności, bez problemu można z czasem ulepszać te poziomy.
No ale wiadomo. To źle, bo nie zasypuje was diamentami i bonusami za nic. Najlepsi są Ci znajomi co zmotywują od eventu do eventu, tylko wtedy kiedy zadanie wymaga.. <facepalm>
 

DeletedUser21875

Guest
Sorry, ale nie chciałbym takich znajomych.
Przy odrobinie aktywności, bez problemu można z czasem ulepszać te poziomy.
No ale wiadomo. To źle, bo nie zasypuje was diamentami i bonusami za nic. Najlepsi są Ci znajomi co zmotywują od eventu do eventu, tylko wtedy kiedy zadanie wymaga.. <facepalm>
Czy ja napisałam, że tylko do eventów? Ale już mnie oceniłeś to spoko
 

Avinus

Szlachcic
Czy ja napisałam, że tylko do eventów? Ale już mnie oceniłeś to spoko
A ja to cholerka chciałbym mieć konkretną listę znajomych, a nie 140 gdzie muszę 61 usuwać by mieć miejsce na jednego! Tak, byłbym gotów na wydanie tych wszystkich srebrników, pomęczenie się, by mieć tylu znajomych, ilu powinienem mieć. Mam na przykład 140 to chciałbym te 140 na prawdę, że mogę zawsze JEDNEGO usunąć by mieć miejsce na JEDNEGO, a nie że prawie połowę znajomych muszę wyrzucać. Tak, mi też te cholerne opłaty nie odpowiadają, ale dałem tą propozycję z nadzieją że zrozumiecie, że jak IG coś dodaje do gry, to musi tak wyglądać. Nie może być zbyt korzystne dla gracza, mieć jakieś utrudnienia itd.
Ale widzę tu społeczność niezbyt to ogarnia, i wylewa pomyje bo im tak wygodnie przecież mieć 79 znajomych, by mieć miejsce dla tego jednego do wymian itd, podczas gdy inni nie wymieniają i mogą wbić te 160 znajomych. Zobaczcie jaka strata, a wy mi tu takie bzdury piszecie, że nie opłacalne. No po prostu kpina.
 

Alina I Wielka

Szlachcic zagrodowy
A ja proponuje żeby poprostu przed stworzeniem miasta był wybur (powiadomienie) będzie tam możliowość wybrania to obecną wersje tawerny lub tą tutaj proponowaną. Jestem też osobom która, się przywiązuje do wszystkiego. W sekunde.
 
Ostatnia edycja:

Avinus

Szlachcic
To przyciśnijcie twórców gry (bo od lat nie potraficie tego dobrze zrobić) by zdjęli ten cyrk ze znajomymi, by każdy mógł zaprosić tylu znajomych, ilu może posiadać. Bez tawerny, bez niczego. Bo to jest jakaś patologia, że nie można przy wymianach normalnie ziomkowi napisać, usuwam Cię a potem dodam, bo mam wymianę, ten pisze okej, i nie trzeba na czacie podkreślać w kółko że nie mogę zapraszać, albo nie zaproszę, bo co? bo mam 140 znajomych i musiałbym mieć 79 aby dodać nowego, więc ja się pytam: Co to do cholery ma znaczyć? Po co ten cały cyrk? IG chce utrudnić ludziom zdobywanie znajomych, to niech to zrobi dobrze! Podałem przykład, jak może to wyglądać. Jak nie, to czemu nie mam prawa usunąć jednego ze 140 by mieć 139 by móc zaprosić kogoś do znajomych po deala? Dlaczego muszę usuwać dziesiątki znajomych, by zaprosić jednego tymczasowego, i jedyna możliwość na deala z nim jest wtedy, kiedy on mnie zaprosi, jak nie, to kombinowanie, itd. A ludzie tutaj komentujący że NIE bo NIE, to jacyś nie wiem jak to nazwać, tylko jeden człowiek nijaki Huang coś tu normalnego napisał z tych co są na nie, reszta to spamuje nie na temat, pogrywa sobie, szukając chyba większych idiotów niż oni sami. I dobrze, niech szukają.
To może poproszę adminów o zamknięcie tematu, i wręczenie mi ostrzeżenia za nazwanie kogoś idiotą. Bo tak przecież trzeba, tu się nie da prowadzić normalnej, cywilizowanej dyskusji. I to nie jest tak, że nie zgadzam się z przeciwną opinią. @HuanMing tutaj wypowiedział się konkretnie, i takie wypowiedzi szanuję, mimo że są przeciwne. Tu jakaś "kasia" pod której pseudo pewnie kryje się zakompleksiony, pryszczaty, otyły facet, który próbuje robić poezje, ale coś mu nie idzie. W cywilizowanym społeczeństwie, dostałbym przynajmniej jasne odpowiedzi, dlaczego nie, albo nie w odpowiedzi i nie strzępił nic więcej, a tu pożal się boże docinki, nie wiadomo po co i do kogo? TAK! PROPONUJĘ ZMNIEJSZENIE LISTY ZNAJOMYCH DLA NIEROBÓW DO 10, ABY ZACZĘLI W KOŃCU COŚ ROBIĆ, I TAK JAK JA, MIELI SATYSFAKCJĘ Z TEGO, ŻE ULEPSZAJĄ TE POZIOMY, I ŻE MOGĄ MIEĆ CORAZ WIĘCEJ ZNAJOMYCH, BO AŻ 250 JEST NA KOŃCU. Dla leni i nierobów, to musi być tak samo dużo, jak dla tych co z trudem coś zdobywają. Się nauczyło, społeczeństwo socjalizmu, pracować nie chcą, bo mają za darmo. Koniec przekazu. Niech zostanie tak jak jest, niech lenie i nieroby mają tyle samo znajomych, co aktywni, którzy codziennie zasuwają, siadają w tawernach znajomych, motywują, w przeciwieństwie do tych, co mają krosty na tyłku o to, że ktoś nagle chce im zmniejszyć listę znajomych do 10, że muszą na coś zapracować by mieć 25, 100 itd. I tyle.

Zamykam temat bo jakoś nie chce mi się tego ciągnąć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry