likwidacja gildii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14864
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

bartekmod

Książę
A co jeśli wrzuciłem w przeszłości do skarbca łącznie po 5000 towarów, a podczas rozwiązania gildii zostało ich tylko powiedzmy 50? Bo przecież nie jest powiedziane, że przy rozwiązywaniu gildia będzie bogata. Jeśli to gildia aktywna, to będzie wydawać towary na podboje sektorów i odblokowywanie slotów obronnych. Ile wtedy powinienem dostać zwrotu i skąd skoro tyle nie ma nawet w skarbcu? Jak te 50 towarów rozdzielić na powiedzmy 10 Graczy którzy powrzucali tysiące towarów do skarbca?

otóż moja propozycja była tylko przeciwwagą do tamtej, tamta w moim odczuciu jest skrajnie niesprawiedliwa, a moja jest sprawiedliwsza, ujdzie w tłumie że tak powiem, aczkolwiek nie pojawiłaby się bez tamtej :)

co do Twoich słusznych uwag, można by spokojnie zastosować system proporcjonalny procentowy, wrzuciłeś 50% danego towaru, dostajesz 50% tego co zostało z towaru, wrzuciłeś 25%, dostajesz 1/4 tego co zostało i tak każdemu zwrócić proporcjonalnie
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Towary wpłacają członkowie Gildii i jak już, to po rozwiązaniu te towary powinny wrócić do nich, a nie do założyciela. Ale nie wracają, trudno, lecą w kosmos z Przylądka. Założyciel ma do nich niewielkie prawa, to, że jest założycielem nie oznacza, że wszystko w Gildii należy do niego i po jej rozwiązaniu towary idą sobie do jego Ratusza, nie nie nie.
Zapiski jest bardzo trudno prowadzić, u mnie niby inni piszą, co wpłacają, ale z własnego doświadczenia wiem, że raz napiszą, raz nie i już jest niejasne, czy ktoś wpłacił 100 i to zgłosił czy nie...

Towary mają służyć Gildii i wrzucanie ich wiąże się z konsekwencją niemożności ich późniejszego wyciągnięcia, a tego powinien być świadomy każdy. Jeżeli gildia się rozwiązuje - to również wiadome powinno być, że towarów się nie odzyska i albo wykorzysta do końca, albo trudno.
 

DeletedUser6174

Guest
A gildia należy do założyciela tak więc....

Gildia może i tak, ale jej członkowie i wkład który w nią wnoszą już nie ;) Ja nie wrzucam towarów do skarbca po to aby założyciel był szczęśliwy i mógł je sobie wypłacić tylko aby była to korzyść dla całej gildii - czyli wszystkich jej członków a nie jednego pana na włościach. Jeżeli w gildii założyciel jest taki ważny i tylko on się liczy to niech sam sobie wrzuca towary, walczy w GVG i broni sektorów, w końcu to wyłącznie jego gildia a członkowie są tylko narzędziami :)
 

DeletedUser13910

Guest
Gildia może i tak, ale jej członkowie i wkład który w nią wnoszą już nie ;) Ja nie wrzucam towarów do skarbca po to aby założyciel był szczęśliwy i mógł je sobie wypłacić tylko aby była to korzyść dla całej gildii - czyli wszystkich jej członków a nie jednego pana na włościach. Jeżeli w gildii założyciel jest taki ważny i tylko on się liczy to niech sam sobie wrzuca towary, walczy w GVG i broni sektorów, w końcu to wyłącznie jego gildia a członkowie są tylko narzędziami :)

Chyba coś błędnie zrozumiałeś. Mówiłem że gildia należy do założyciela kropka. Nie mówiłem nic o tym że osoby w niej też. Ale jak gildia się rozpada i nikt już w niej nie gra to po co te towary maja się zmarnować. Na siłę próbujesz mi wbić szpilę a nie o to chodzi. Ja w swojej gildii robię wszystko co wyżej wymieniłeś i co?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Hmm, jak dla mnie to Gildia należy do jej członków, a nie do lidera. Lider pełni tylko funkcję nadrzędną, zarządzającą, jednak nie jest właścicielem Gildii, bo właścicielami są jej członkowie. Więc albo towary idą do wszystkich, albo do nikogo, lider nie może sobie czegoś przywłaszczać, nawet jeśli byłoby to systemowo wpisane w grę.
 

DeletedUser12062

Guest
Bardzo dobrze, że przepadają bo już widzę graczy którzy robiliby lipne gildie zmuszali ludzi do wpłacania a potem likwidowali je zgarniając całą pulę surowców.... Tak jak pisali tu inni, gildia nie należy jedynie do założyciela tylko jest dobrem ogólnym a założyciel sam lub z pomocą innych to prowadzi. W życiu nie wpadłem na pomysł aby mówić o gildii, którą założyłem, że jest moja... Korzyści czerpiemy wszyscy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Śledzę ten temat po cichu, dziwiąc się ze dalej istnieje... Takie dyrdymały które się już przewijały z 5 razy po forum powinny być zamykane z notką dlaczego i bez jakiś dyskusji czy gildia jest założyciela czy ludu, a oddawania surowców przypomina dyskusje o oddawaniu pr za perłę jak gracz skończy grę/usunie perłę... Dlaczego to tu tak wisi?
Przypominam ze tematy które dotyczyły rekompensat za błąd w grze znikały w mgnieniu oka bez wyjaśnienia, a teraz wchodzę na forum i widzę temat bez uzasadnienia, logiki, sensu, poparcia i WISI ŚWIECI KARZE NA SIEBIE PATRZEĆ
Usuńcie to zamknijcie zakopcie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry