likwidacja gildii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14864
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser14864

Guest
co dzieje sie z zasobami skarbca po zlikwidowaniu gildii ?
 

DeletedUser13910

Guest
Szkoda że nie ma takiego czegoś że założyciel może wypłacać towary ze skarbca! :)
 

DeletedUser13910

Guest
Korzystanie z konta pushującego jest łamaniem zasad gry. Push jest to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. towary, Punkty Rozwoju) z konta znacznie słabszego lub mało aktywnego na konto znacznie silniejsze, także jeżeli konta należą do różnych graczy.

Z konta ZNACZNIE SŁABSZEGO! A jeśli chcę usunąć gildię to załóżmy że mam epokę postępową a w skarbcu są towary z EJ czyli zostały dodane przez "silniejszego gracza". A tak poza tym dlaczego mają się zmarnować?
 

bartekmod

Książę
jak już by miały gdzieś wracać to na pewno nie do założyciela, ale do każdego Gracza w takiej ilości w jakiej wpłacił, nawet z wyłączeniem właściciela, on świadomie usuwając Gildię liczy się ze stratami
 

DeletedUser6174

Guest
Z konta ZNACZNIE SŁABSZEGO!
Ja bym się tym fragmentem tak nie sugerował, żeby potem nie było zaskoczenia ;)
W praktyce można dostać bana za konto trochę słabsze, takie jak nasze a nawet i silniejsze, wszystko to kwestia "aktywności" danego konta oraz tego jak dany przypadek zinterpretuje supporter.
 

DeletedUser13910

Guest
jak już by miały gdzieś wracać to na pewno nie do założyciela, ale do każdego Gracza w takiej ilości w jakiej wpłacił, nawet z wyłączeniem właściciela, on świadomie usuwając Gildię liczy się ze stratami

A dlaczego nie do założyciela? A jak kogoś kto wpłacił nie ma w gildii to dlaczego miałby dostać zwrot? A założyciel mógłby się dogadać z członkami gildii lub odwrotnie członkowie gildii mogliby się dogadać z założycielem.
 

DeletedUser6174

Guest
A dlaczego nie do założyciela?
Bo to nie są towary założyciela tylko gildii :) niby dlaczego wszystko miałoby zasilić konto lidera który nic nie wpłacił do skarbca? Gdyby w pomysłach pojawił się taki pomysł to od razu byłbym na nie ;)
 

DeletedUser13910

Guest
Bo to nie są towary założyciela tylko gildii :) niby dlaczego wszystko miałoby zasilić konto lidera który nic nie wpłacił do skarbca? Gdyby w pomysłach pojawił się taki pomysł to od razu byłbym na nie ;)

A gildia należy do założyciela tak więc....
 

bartekmod

Książę
jestem właścicielem, postanawiam usunąć Gildię, przed usunięciem nie wpłacam nic do skarbca - przydadzą się te towary w nowej Gildii - jeżeli wrzucam towary do skarbca wiedząc że usuwam Gildię to nie świadczy to dobrze o moim intelekcie i tracę na własne życzenie

jestem szeregowym gildianinem, nie wiem nic o usunięciu Gildii, wpłacam towary bo chcę wojować - nie mam czego wpłacać w nowej Gildii - jestem pokrzywdzony, oszukany i okradziony przez założyciela Gildii (jeżeli zostanie ogłoszona likwidacja Gildii odpowiednio wcześniej, tydzień czy 2 przed usunięciem to oczywiście co innego) - towary powinny do mnie wrócić

pawe17 podaj proszę swoje imie i nazwisko - będę na Ciebie głosował w wyborach bo Twoje rozumowanie idealnie się nadaje na polityka, a może nawet bardziej na szefa zus?
 

DeletedUser13910

Guest
jestem właścicielem, postanawiam usunąć Gildię, przed usunięciem nie wpłacam nic do skarbca - przydadzą się te towary w nowej Gildii - jeżeli wrzucam towary do skarbca wiedząc że usuwam Gildię to nie świadczy to dobrze o moim intelekcie i tracę na własne życzenie

jestem szeregowym gildianinem, nie wiem nic o usunięciu Gildii, wpłacam towary bo chcę wojować - nie mam czego wpłacać w nowej Gildii - jestem pokrzywdzony, oszukany i okradziony przez założyciela Gildii (jeżeli zostanie ogłoszona likwidacja Gildii odpowiednio wcześniej, tydzień czy 2 przed usunięciem to oczywiście co innego) - towary powinny do mnie wrócić

pawe17 podaj proszę swoje imie i nazwisko - będę na Ciebie głosował w wyborach bo Twoje rozumowanie idealnie się nadaje na polityka, a może nawet bardziej na szefa zus?

Oszczędźmy sobie wyzwisk. Pisałem przecież, że można się dogadać. Często prowadzone są zapiski kto co wrzuca. Ja jestem uczciwym założycielem i ze mną można się dogadać. A tak na marginesie w swojej gildii to w 90% sam wszystko robię tj. wrzucam towarki do skarbca, walczę w GvG itd
 

Auksacer

Wicehrabia
Pisałem przecież, że można się dogadać.

Albo można się dogadać albo nie można się dogadać. Jak udowodnisz założycielowi ile wrzuciłeś do skarbca i ile Ci się należy zwrotu? Jak założyciel udowodni Ci, że nie wrzuciłeś więcej do skarbca i więcej zwrotu Ci się nie należy? Skąd obie strony będą wiedziały ile komu się należy zwrotu? Za takie "dogadywanie na słowo" to ja dziękuje;)

Często prowadzone są zapiski kto co wrzuca.

Problem w tym, że ŻADNYCH TAKICH ZAPISKÓW NIE MA. To, że ktoś napisał, że wrzucił 300 towaru, nie znaczy, że napisał prawdę;) Co prawda można to wszystko sprawdzać, ale według mnie to totalnie bez sensu pilnować skarbca i sprawdzać swoich członków gildii kto ile wrzucił czy pisze prawdę i dodatkowo się o to spinać. Dość problemów mają ludzie z dogadaniem się w życiu realnym? Jeszcze jakaś gra ma powiększać ilość tych problemów i niepotrzebnych nieporozumień?

Dobrze jest jak jest. Po rozwiązaniu gildii towary przepadają i uważam, że tak powinno pozostać. Inne rozwiązania przyniosłyby tylko dodatkowe, zbędne komplikacje.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13910

Guest
Ale to wy chcecie żeby założyciel nie dostawał towarów. A to jest najprostsze rozwiązanie.
 

Auksacer

Wicehrabia
Dodam jeszcze komentarz do drugiej propozycji:

jak już by miały gdzieś wracać to na pewno nie do założyciela, ale do każdego Gracza w takiej ilości w jakiej wpłacił, nawet z wyłączeniem właściciela, on świadomie usuwając Gildię liczy się ze stratami

A co jeśli wrzuciłem w przeszłości do skarbca łącznie po 5000 towarów, a podczas rozwiązania gildii zostało ich tylko powiedzmy 50? Bo przecież nie jest powiedziane, że przy rozwiązywaniu gildia będzie bogata. Jeśli to gildia aktywna, to będzie wydawać towary na podboje sektorów i odblokowywanie slotów obronnych. Ile wtedy powinienem dostać zwrotu i skąd skoro tyle nie ma nawet w skarbcu? Jak te 50 towarów rozdzielić na powiedzmy 10 Graczy którzy powrzucali tysiące towarów do skarbca?

Wracam więc do moich wniosków:
Dobrze jest jak jest. Po rozwiązaniu gildii towary przepadają i uważam, że tak powinno pozostać. Inne rozwiązania przyniosłyby tylko dodatkowe, zbędne komplikacje.
 

DeletedUser13910

Guest
Dodam jeszcze komentarz do drugiej propozycji:



A co jeśli wrzuciłem w przeszłości do skarbca łącznie po 5000 towarów, a podczas rozwiązania gildii zostało ich tylko powiedzmy 50? Bo przecież nie jest powiedziane, że przy rozwiązywaniu gildii gildia będzie bogata. Jeśli to gildia aktywna, to będzie wydawać towary na podboje sektorów i odblokowywanie slotów obronnych. Ile wtedy powinienem dostać zwrotu i skąd skoro tyle nie ma nawet w skarbcu? Jak te 50 towarów rozdzielić na powiedzmy 10 Graczy którzy powrzucali tysiące towarów do skarbca?

Wracam więc do moich wniosków:

A kto rozwiązuje aktywną gildię? A poza tym jak towary miałyby wracać do tych co je wpłacili? To jest niemożliwe. Ja jestem za tym że to właściciel otrzymuje towary i decyduje co z nimi zrobi.
 

Auksacer

Wicehrabia
A kto rozwiązuje aktywną gildię?

To tu równie dobrze można zadać sobie pytania: "po co wrzucać towary do nieaktywnej gildii?", "po co wrzucać towary do gildii, która może zostać rozwiązana?", "jak w ogóle rozpoznać, która gildia może zostać rozwiązana, a która nie?", "do której gildii opłaca się wrzucać towary, do której nie?". W ten sposób można popaść w jakąś paranoję i najlepiej w ogóle nigdzie nie wrzucajcie towarów do skarbca, bo mogą Wam przepaść:D Musi być 1 zasada, 1 wzór, który jest uniwersalny dla wszystkich przypadków, a nie tylko dla kilku sytuacji. Tak więc trzeba też liczyć się z tym, że i aktywna gildia może zostać rozwiązana.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3220

Guest
Jeśli mam być szczera, lepiej niech te towary przepadają, niż ktoś ma się bogacić kosztem innych.
Dogadywanie się gdziekolwiek, tym bardziej w wirtualnym świecie, często mija się z celem.
Pawe17, proszę w imieniu większości - podejdź do tej sprawy racjonalnie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry