Lepsza taktyka obronna

Czy popierasz tą inicjatywę


  • W sumie głosujących
    16

Mikekun

Książę
witajcie

Ostatnio zaczęła mnie irytować taktyka atakowania nie których osób na serwerze testowym która polegała na tym iż dawano jedno działo kinetyczne a reszta to łotry, albo jedno działo kinetyczne + 2 chamepiony a reszta to łotry. Postanowiłem że pora skończyć z tą taktyką. Odwoływanie się graczy podczas ataku na obce miasto z pomocą łotrów powinno zostać dość mocno okrojone tak aby osoba mogła poznać możliwości wszystkich jednostek. Dlatego też proponuję aby w składzie armii atakującej mogły się znaleźć maksymalnie 4 łotry natomiast pozostałe sloty zostałby przeznaczone na inne jednostki które posiadamy w magazynie. W innym wypadku obrona nie będzie miała szans na wygranie bitwy. W szczególności że jednostki obronne mają nakaz atakowania każdego przeciwnika który znajdzie się w ich zasięgu. Niezależnie od tego jaka będzie jednostka.

Liczę na wyrozumiałość w tej sprawie przez graczy oraz na opinie ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser7795

Guest
Lepiej byłoby poprawić inteligencję obrony tzn. aby atakowały łotry na końcu.
Po co ograniczać ilość łotrów w armii atakującej?
Biorąc pod uwagę nazwę Twojego pomysłu to nie jest to lepsza taktyka obronna tylko ograniczenie liczby łotrów w armii atakujacej.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Sprawa była już wielokrotnie omawiana przy okazji różnych pomysłów polepszenia obrony miasta.
Obecnie nie ma woli politycznej wprowadzenia jakichkolwiek zmian w algorytmie obrony.

*Poprawienie AI obrony miast, bonusów pereł obronnych, automatycznej obrony Problem został zauważony i zostanie przedyskutowany przez designerów FoE, proszę nie zakładać nowych tematów.

UWAGA! Zgłoszenie pomysłu nie ma nic wspólnego z tym co zostanie wprowadzone i czy w ogóle. Jest to jedynie idea podrzucona dewsom, która mogą zmienić, przerobić lub całkowicie odrzucić.

Kup kryjówkę, postaw alkatraz i tez zacznij atakować.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7795

Guest
Obecnie sprawa wygląda tak.
Atakuje maszyna a broni się jakaś wariująca małpa.
 

Mikekun

Książę
witajcie

Po tylu aktualizacjach co wprowadzili, problem z obroną powinien zostać już dawno rozwiązany. Teraz co widzę to jedną wielką chałkę. Nie możemy przecież uczestniczyć w walkach obronnych przez co nasze szanse na obronę miasta są nie wielkie. Liczę że po dodaniu portu do gry, bardziej wezmą się za ten aspekt obronny. Mam bowiem dziwne wrażenie że nadchodzą walki morskie a potem lotnicze, więc obrona w takim wypadku musi działać bez zarzutu ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser14352

Guest
Eee tam wystarcza 400+ deffa 8dzial i jedyne co pozostaje to klawisz wycofaj
 

DeletedUser14685

Guest
Wedlug mnie po to sa sasiedzi, zeby mozna bylo sobie na nich zarobic troche pkt (ew.PR)
Poza tym jak sasiad przelamie Twoja armie to nie masz bardzo duzo do stracenia, wystarczy pilnowac zbiorow o po problemie :)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Co nie zmienia faktu, że obrona jest na poziomie umysłowym szympansa.

Niestety poziom obronny miasta, oprócz mojego tematu jak zaznaczyły osoby wyżej był już wielokrotnie wałkowany. Niemalże na każdym kroku było słychać oburzenie graczy że nie mogą dowodzić obronną podczas ataku czy też stosować taktyk obronnych tak aby przeciwnik nieco dłużej się pomęczył. Dodatkowo dochodzą bugi w jednostkach oraz brak jakiekolwiek rozwiązania tej sytuacji przez InnoGames. Firma wręcz uważa że z obronną nie ma żadnego problemu mimo dostawania zapewnień że coś z tym zrobią. Np. obronna podstawowa będzie na takim samym poziomie zaawansowania co gracz, a nie z poziomu epoki kamienia łupanego. Coś z obronną zrobić trzeba, na początku powinno zająć się jednostkami specjalnymi ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
No tak, gdybyś ty wystawił działo + 7 łotrów w obronie, Mikekun,wiedziałbym jak załatwić sprawę atakując twoje miasto, o ile byłbym w tej epoce i mógłbym rozwalić działo grawitacyjne czy jakiekolwiek z przyszłości. Racja, że obrona automatyczna miasta, jest na poziomie szympansa i to niedorozwiniętego szympansa. Człowiek atakujący miasto i walczący ręcznie, to zupełnie inna jakość niż automat o programie na poziomie mózgu głupiej muchy czy nawet małpiatki:haha: O ile sobie przypominam, zawsze były problemy z automatyczną obroną, gdzie automat prowadzi walkę... o sorry, gdzie automat prowadzi jednostki do walki, jak zupełny bezmózgowiec.Problem w tym, jak ułożyć priorytety w automatycznej obronie. A wyprawy gildii pokazują, że jednak można coś tym zrobić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
I gdzie tu jest kurde sprawiedliwość?
W wyprawach na 3 poziomie jest trudno ale obrona miasta nie funkcjonuje tak jak powinna.
 

DeletedUser7795

Guest
W takim razie niech sobie przeanalizują walki PvP i walki PvE w wyprawach. Ja widzę różnice w zachowaniu jednostek.
 

Borisel

Hrabia
Eh - nie ma co wałkować tematu - nie poprawią inteligencji jednostek obronnych naszego miasta . Jedyny argument jaki maja twórcy i który wydaje się logiczny to "Bo nie ". Co z tego że mając w mieście ponad 100% bonusu do tarczy jednostek i niecałe 30 do ataku jak atakujący z bonusem 50 jedzie moje wojsko jak ścierkę - ameby w obronie zamiast zachowywać się jak sztuczna inteligencja w prowincjach czy GvG to robi taki teatr.Przez takie akcje gracze staja się "farmami" i to nie z ich winy . Brak słów na to - przestałem już o to walczyć.
 

DeletedUser16762

Guest
Ja np widze roznice w walce o sektory (jednostki nie atakuja lotrow w 1 kolejnosci) a wyprawami (lotrzy zawsze sa atakowani w 1 kolejnosci)
Wiec jak widac daloby sie poprawic obrone miasta tak zeby nasze jednostki NIE bily lotrow jako pierwszych
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wiec jak widac daloby sie poprawic obrone miasta tak zeby nasze jednostki NIE bily lotrow jako pierwszych
Wejdź sobie na forum bety i poczytaj co ludzie myślą o takich pomysłach.
Przez dwa tygodnie na becie było właśnie takie "poprawione" AI jednostek.

Proponuje zakończyć te dyskusje i nie wracać do nich.
 

bartekmod

Książę
Wejdź sobie na forum bety i poczytaj co ludzie myślą o takich pomysłach.
Przez dwa tygodnie na becie było właśnie takie "poprawione" AI jednostek.

Proponuje zakończyć te dyskusje i nie wracać do nich.

zgaduje, że atakujący byli wk... zdenerwowani i źli, a nieatakujący byli zadowoleni że ich obrona jest lepsza?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Generalnie wszyscy byli mało zadowoleni ponieważ zmieniono AI jednostek obronnych w PvP, GvG oraz w wyprawach, wiec łotry stały sie całkowicie nieprzydatne.
Co prawda Admini stwierdzili, ze toi był wynik błędu, ale sądzę, że chcieli sprawdzić reakcję społeczności na taką zmianę.
Teraz mają konkretny argument przeciw pomysłom tego typu jak w tym wątku.

Dla każdego przychodzi taki moment w grze, że zaczyna atakować, bo strategia eco nie jest całkowicie satysfakcjonująca.


https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/atakowanie-sasiadow.12383/#post-135861
Również jeśli chodzi o algorytm działania walk odpowiedź jest twierdząca - właśnie w taki sposób został on zaprojektowany, aby walki na mapie były trudniejsze. Dlaczego? Ponieważ, podbijając prowincję otrzymujemy znacznie większe nagrody niż walcząc z sąsiadami. Ponieważ walczyć w sąsiedztwie można codziennie i gdyby walki były zbyt trudne, nikomu nie chciałoby się ich wykonywać i tracić jednostek. Ponieważ tak naprawdę zyski z atakowania sąsiadów są znikome, a plądrowania można łatwo uniknąć... To jedynie kilka powodów, które mi wpadły do głowy, pewnie znalazłoby się więcej.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15568

Guest
Widzę że temat dawno nie ruszany więc może czas odświeżyć.
Od paru dni szlag mnie trafia - potrafię zrozumieć argumenty za takim systemem obrony ale gdzie jest sens i jakakolwiek logika w takiej sytuacji jaką mam teraz, że 15 osób z moich sąsiadów jest w rozwoju o cztery !!!!! epoki wyżej ode mnie i w efekcie puszczając w atakach jedną jednostkę plus reszta łotrów rozwalają mi każdą obronę bez żadnych strat.
Nic bym nawet nie mówił gdym miał możliwość zniszczyć choć jedną jednostkę w takim ataku - ale nie mam !!!!
Była by chociaż satysfakcja że nie splądrował mnie za darmo - ale nie ma !!!!
Ktoś radzi "pilnować produkcji" ale jaka przyjemność z gry która zmusza mnie w realu do życia pod dyktando budzika, a nawet jak upilnuję produkcję to oni przecież nabijają sobie punkty walki za zupełną darmochę i mają potem całkiem wymierną nagrodę w postaci medali. Wydaje mi się to co nieco niesprawiedliwe... ;<
 

DeletedUser15227

Guest
Widzę że temat dawno nie ruszany więc może czas odświeżyć.
Od paru dni szlag mnie trafia - potrafię zrozumieć argumenty za takim systemem obrony ale gdzie jest sens i jakakolwiek logika w takiej sytuacji jaką mam teraz, że 15 osób z moich sąsiadów jest w rozwoju o cztery !!!!! epoki wyżej ode mnie i w efekcie puszczając w atakach jedną jednostkę plus reszta łotrów rozwalają mi każdą obronę bez żadnych strat.
Nic bym nawet nie mówił gdym miał możliwość zniszczyć choć jedną jednostkę w takim ataku - ale nie mam !!!!
Była by chociaż satysfakcja że nie splądrował mnie za darmo - ale nie ma !!!!
Ktoś radzi "pilnować produkcji" ale jaka przyjemność z gry która zmusza mnie w realu do życia pod dyktando budzika, a nawet jak upilnuję produkcję to oni przecież nabijają sobie punkty walki za zupełną darmochę i mają potem całkiem wymierną nagrodę w postaci medali. Wydaje mi się to co nieco niesprawiedliwe... ;<

1. Cztery epoki różnicy to za duzo. Pisz do supportu.
2. Zestaw 1 jednostka plus 7 łotrów, zdaje egzamin w każdej epoce. Jedyna rada by atakujący sie nie przebił to 300-400% do obrony (w ramach tej samej epoki).
3. Nie przesadzaj z tymi medalami...ja tych 2K z wieży nawet nie zauważam. Medale zarabia sie szybciej budując wysokopoziomowe perły.
 

DeletedUser16092

Guest
Nawet pozwolę sobie zacytować:
"Witaj Gravaren,

dziękujemy za skontaktowanie się z supportem.

Zgłoszenie zostaje przyjęte do weryfikacji.

Odpowiadając natomiast na postawione przez Pana pytania wskazuję, że aktualnie sąsiedztwa łączone są pod względem zbliżonego rozwoju technologicznego kont. Różnica do kilku epok jest normalna w sąsiedztwie, ma mobilizować Graczy do szybszego rozwoju i umożliwić dostęp do towarów i Pereł z podobnych epok. Co do zasady nie ma zatem możliwości zmiany sąsiedztwa.

W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań/wątpliwości zapraszamy do ponownego kontaktu z naszą obsługą gry.

Pozdrawiam
LothrienTheGreat
Forge of Empires Team"
 

DeletedUser15227

Guest
Nawet pozwolę sobie zacytować:
"Witaj Gravaren,

dziękujemy za skontaktowanie się z supportem.

Zgłoszenie zostaje przyjęte do weryfikacji.

Odpowiadając natomiast na postawione przez Pana pytania wskazuję, że aktualnie sąsiedztwa łączone są pod względem zbliżonego rozwoju technologicznego kont. Różnica do kilku epok jest normalna w sąsiedztwie, ma mobilizować Graczy do szybszego rozwoju i umożliwić dostęp do towarów i Pereł z podobnych epok. Co do zasady nie ma zatem możliwości zmiany sąsiedztwa.

W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań/wątpliwości zapraszamy do ponownego kontaktu z naszą obsługą gry.

Pozdrawiam
LothrienTheGreat
Forge of Empires Team"

To dziwne bo podobno, zmieniają sąsiedztwo...a szybki rozwój doprowadzi Cie do tego że będziesz farmą. Ja idę powoli...
 
Do góry