Lata 80. i 90.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser388

Guest
Jeśli ktoś grał lub gra w gry z lat 80. czy 90., to może się tu pochwalić dawnymi czasami sprzed Skyrim czy Mass Effect.

Jeśli już, to chyba w wieku 5 lat pykałem przed telewizorem w Super Mario Bros. Zaś moja cioteczna siostra w Big Nose: The Caveman, była mistrzynią w tym. Ach, stare czasy......... ;}

Jeszcze ktoś grał lub gra? Jeśli tak, zapraszam tutaj! ;)
 

DeletedUser5906

Guest
Lata 90 , jako wspomnienie gier to : Robbo i Riwer Raid na Atari , a na Commodore : Rick Dangerus i Flimbo Quest (Flimbo na kartridżu) ; fajnie było .
 

DeletedUser3669

Guest
ooo te gierki 8 bitowe na "pegazusa" to były czasy :
-super mario
-tanki
-dr mario
-chip and deyl (chyba tak sie to pisze)
-contra
-mortal combat
-batman
-bomberman
ojjjj bylo tego w cho.... ale tych czasów się zapomnieć nie da :D
 

DeletedUser388

Guest
Obecnie raczej pogrywam w SMB i Big Nose na kompie poprzez emulator. Fajne nawet. To już nie to samo, co teraz Skyrim czy jakieś Mass Effect. Tu już jest inny świat, inna grafika itd...
 

DeletedUser

Guest
U mnie w pokoju stoją dwie "stacjonarki". Jedna, codzienna czyli pececiak z linuxem na pokładzie a druga, ta odświętna... Amiga 1200. Setki gier na twardym i spakowane na płytach. Odpalam "Amisię" i znowu mam naście lat. Kurcze! A podobno wehikuł czasu nie istnieje :D A co do gier to chyba nikt nie dodał jeszcze River Ride
 

DeletedUser5192

Guest
Ja pykałem w Commando na Schneiderze CPC 464, którego mam do dzisiaj, lecz wskutek nie wiem jakiego piekielnego wypadku przestał działać :mad:.
 

DeletedUser388

Guest
Szkoda. Takie były fajne, że nawet na to słów znaleźć nie można. To było cudo. Grasz w coś, w co grało być może starsze rodzeństwo albo grałeś w nie w wieku dziecięcym.

Niestety, też miałem konsolę. Chyba NES czy jakoś tak. Pamiętam, że się telewizor przełączało, kasetkę wkładało i się grało. Ale wkrótce mi się popsuło. :(
 

DeletedUser3669

Guest
bo wtedy nikomu nie zależało na grafie tylko na grywalności mogłeś młócić w przykładowe tanki po parę godzin dziennie i nikomu nie przeszkadzało ze przez cale grę miałeś 3-4 rożne rodzaje czołgów a same plansze po 100 rundzie chyba zaczynały się powtarzać od nowa :p pokaz teraz takiemu 12-4 latkowi (bez urazy) taka grę na "kasety" to Cie wyśmieje :)
 

DeletedUser388

Guest
Jak to młodsze pokolenie, znają tylko gry na płyty, z Internetu i piracko ściągane z chomikuj.pl.
 

DeletedUser2632

Guest
a ja najlepiej wspominam PlayStation :D

[video=youtube;Qbik4cgBlYg]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Qbik4cgBlYg[/video]

Tekken 3
Mortal Kombat 4
Crash Bandicoot
Silent Hill
Resident Evil
Oddworld: Abe's Exoddus
Colin McRae Rally 2
GTA
Metal Gear Solid
Tomb Rider
Final Fantasy VII
to były gry... i czasy:D aż się łezka w oku kręci
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser388

Guest
Ale pragnąłbym wspomnieć, że niektóre nowoczesne gry są stylizowane na gry z lat 80. i 90. (np. 'Mighty Jill Off', 'I Wanna Be The Guy' albo 'Super Meat Boy' w pewnych fragmentach...).
 

DeletedUser388

Guest
I jeszcze bym dodał grę "Soul Reaver". Bardzo straszna, ale i fajna :D
 

DeletedUser

Guest
Mario, Arcanoid, Komander Keen, Lost Vikings, Dyna Blaster, Wolfenstein 3D, pierwsze Civilization, Historik Ville (czy jakoś tak) - grało się i gra nadal od czasu do czasu ;).
 
Status
Zamknięty.
Do góry