"Łapka" na gpch.

- Ogi -

Rycerz
Czy ktoś spotkał się z problemem z blokadami/celownikami na GPC, które nie działają prawidłowo? Od jakiegoś czasu "łapki" które stawiam czasem działają a czasem widzę tylko ja i nie ma wtargnięć w dzienniku.
 

LimakT

Baronet
Czy ktoś spotkał się z problemem z blokadami/celownikami na GPC, które nie działają prawidłowo? Od jakiegoś czasu "łapki" które stawiam czasem działają a czasem widzę tylko ja i nie ma wtargnięć w dzienniku.
Tak u nas nie raz już był z tym problem na GPC. Support niby wie o problemie ale nadal nic się z tym nie dzieje.
 
Czy ktoś spotkał się z problemem z blokadami/celownikami na GPC, które nie działają prawidłowo? Od jakiegoś czasu "łapki" które stawiam czasem działają a czasem widzę tylko ja i nie ma wtargnięć w dzienniku.
Jeśli ostatnia akcją jest przejęcie sektora to mimo "Łapki" nie będzie pokazywało "Wtargnięcia".
Będzie pokazywało tylko kto przejął sektor.
 

- Ogi -

Rycerz
Jeśli ostatnia akcją jest przejęcie sektora to mimo "Łapki" nie będzie pokazywało "Wtargnięcia".
Będzie pokazywało tylko kto przejął sektor.
Łapki były dane znacznie wcześniej i nie było szans na zamknięcie bez wtargnięcia.

Tak u nas nie raz już był z tym problem na GPC. Support niby wie o problemie ale nadal nic się z tym nie dzieje.
Support przygląda się zgłoszeniu od dwóch tygodni. Szkoda że po prostu nie napisali że problem jest znany i nie wiedzą jak sobie z tym poradzić.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Support przygląda się zgłoszeniu od dwóch tygodni. Szkoda że po prostu nie napisali że problem jest znany i nie wiedzą jak sobie z tym poradzić.
Cóż, support czeka na info pewnie z działu wyżej i tyle. Potem trwa to tak długo bo tam wszystkie szczeble działają jak widać :D
co prawda nie wiem czemu nie mogliby od razu powiedziec - dzieki za info, przekazemy dalej, ale oni chyba tak już mają
 
Ostatnia edycja:

- Ogi -

Rycerz
Zgadzam się że może chodzić o zadyszkę kiedy bije kilka gildii. Zawieszanie się gry w czasie wyścigu zdarza się regularnie. Problem z nie działającą blokadą zdarza się kiedy tylko jedna gildia bije sektor.
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Od jakiegoś czasu "łapki" które stawiam czasem działają a czasem widzę tylko ja i nie ma wtargnięć w dzienniku.
Kiedyś konsultowaliśmy już podobny przypadek. Otrzymaliśmy informację od działu technicznego, że istnieje celowo wprowadzone ograniczenie w oznaczaniu i odznaczaniu prowincji na Gildyjnych Polach Chwały. Wskaźnik, który został wybrany przez Gracza z uprawnieniami Polowego oficera, pojawi się u innych dopiero, gdy wspomniany Gracz opuści okno prowincji i kliknie w jakąkolwiek prowincję. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja, którą opisujesz, wynika właśnie ze wspomnianego ograniczenia.
 

- Ogi -

Rycerz
Kiedyś konsultowaliśmy już podobny przypadek. Otrzymaliśmy informację od działu technicznego, że istnieje celowo wprowadzone ograniczenie w oznaczaniu i odznaczaniu prowincji na Gildyjnych Polach Chwały. Wskaźnik, który został wybrany przez Gracza z uprawnieniami Polowego oficera, pojawi się u innych dopiero, gdy wspomniany Gracz opuści okno prowincji i kliknie w jakąkolwiek prowincję. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja, którą opisujesz, wynika właśnie ze wspomnianego ograniczenia.
Dziękuję za odpowiedź, to jest pierwsza informacja w tej sprawie jaką otrzymałam od zgłoszenia problemu trzy tygodnie temu. Czy możesz podać więcej informacji jak uniknąć trafiania na tą blokadę? Czy w poprzednim przypadku znaleziono jakieś konkretne rozwiązanie tego problemu?
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Ograniczenie zostało z premedytacją wprowadzone, także trudno będzie niestety je jakoś ominąć i tu nic nie podpowiem, choćbym chciał.. :shame:
 

- Ogi -

Rycerz
Support zamknął moje zgłoszenie, mimo że nie otrzymałam odpowiedzi jednak podzielę się informacją od Żylety, która może okazać się pomocna dla innych.

"Niestety, nie jestem w stanie zapewnić rozwiązania Twoich problemów w tym zakresie.
Aby ograniczyć ilość zapytań kierowanych do naszego serwera, "komunikat" o zmianie statusu (oznaczenia) prowincji na mapie Gildyjnych Pól Chwały wysyłany jest po zamknięciu okna z informacjami o prowincji.
Mówiąc prościej - jeśli dokonasz oznaczenia prowincji, informacja ta zostanie wysłana na serwer dopiero gdy zamkniesz okno informacyjne o prowincji. Dopiero potem będzie ona widoczna dla innych Graczy z Twojej gildii."

W moim przypadku blokada nie zadziałała również kiedy kliknęłam blokadę a potem celownik na innym sektorze więc problem ma prawdopodobnie też inną przyczynę. Zastanawiam się też jaka była myśl przewodnia twórców, kiedy zdecydowali o wprowadzeniu takiego ograniczenia w działaniu jednego z najbardziej dynamicznych aspektów gry.
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
W moim przypadku blokada nie zadziałała również kiedy kliknęłam blokadę a potem celownik na innym sektorze więc problem ma prawdopodobnie też inną przyczynę.
Nie zadziałała w ogóle czy wskaźnik zakazu pojawił się, ale ze znacznym opóźnieniem? Celownik zaznaczony na innym sektorze również nie był wówczas widoczny (czy też pojawił się z opóźnieniem) u innych Graczy?
 

- Ogi -

Rycerz
Znaczniki pojawiają się u mnie od razu, jednak blokada nie jest widoczna dla innych graczy. Nie mam pewności, czy celownik byłwidoczny. Na zablokowanym sektorze gracze bili bez wtargnięć w dzienniku. Po odświeżeniu GPC bili już na sektorze z celownikiem.
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Rozumiem. Zwróćcie następnym razem, w podobnej sytuacji, uwagę na to, czy dotyczy to tylko wskaźnika zakazu, czy postawionego wskaźnika celu również. Taką informację umieśćcie proszę w zgłoszeniu, wraz z orientacyjnym czasem zdarzenia i współrzędnymi sektora. Będziemy monitorować sytuację, jednak analiza konkretnego przykładu jest zdecydowanie bardziej pomocna. Także gdyby problem się powtórzył - zerknijcie na drugi wskaźnik i piszczcie do nas przez system Supportu.
 

- Ogi -

Rycerz
Zgłoszenie napisałam z datą, godziną i sektorem...
Jak tylko euro zacznie wpływać na moje konto, zajmę się testowaniem czy gra działa prawidłowo.
 
Do góry