Łańcuszki

Czy wg Ciebie łańcuszki mają sens?

  • Tak

    Głosy: 6 20,0%
  • Nie

    Głosy: 22 73,3%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 4 13,3%
  • Łańcuszki?? Kocham!

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    30

WonderWoman1984

Szlachcic zagrodowy
Zastanawiam się czy uważacie, że łańcuszki mają sens czy jednak sensu nie mają.
Takie dłuższe wypowiedzi proszę udzielajcie

Wg teorii pewnego człowieka, mają sens w perłach 70+
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie mają na żadnym poziomie. Podbudowę poziomów robi się dużo skuteczniej w wymianie usług 1,9 + umówiona ilość pr w wymianie na konkretne miejsce. To już faktycznie zależy od wielkości tej podbudowy. Niektórzy gracze sprzedają towary za pr, inni stosują wymianę między światami. Pewnie są jeszcze inne sposoby, ale z pewnością najsłabszą opcją są łańcuszki. Jednak to tylko moje skromne zdanie ;)
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Pozwolę sobie przenieść wątek do Dyskusji - jednak zapytanie nie jest ściśle merytoryczne, a Tobie samej zależy na opinii innych Graczy. ;)
 

Auraya

Hrabia
łańcuszki mają bardzo duży sens, ilustracja: ktoś z wysoko rozwiniętą arką (i sporą ilością wolnego czasu) idzie sobie do "słabszej" gildii, gdzie łańcuszki kwitną, pilnuje wątków i zbiera sobie wysokie topy u innych, a ci inni mu budują blok... potem taki gracz sobie wystawia top 1 2 na 1,9 i w międzyczasie dostaje zwroty od członków gildii
 

midh

Wójt
odpowiedz jest dosc prosta :
- sa nieoplacalne jesli wszyscy zainteresowani maja zblizone perly
- sa nieetyczne jesli zerujesz na slaborozwinietych kolegach z gildii
 

kasia2389

Arcyksiążę
A ja sądzę, że mają sens na każdym poziomie.
Pewnie są opłacalne skoro wielu graczy z nich korzysta.
Nie zbyt mądre jest mieszanie gry z etyką. Nikt na nikim nie żeruje, bo udział jest nieobowiązkowy.
Każdy buduje perły tak jak mu się chce.
Wielka zaleta to to, że uczestnictwo nie wymaga żadnego wysiłku zwłaszcza intelektualnego.
 

midh

Wójt
Nie zbyt mądre jest mieszanie gry z etyką. Nikt na nikim nie żeruje, bo udział jest nieobowiązkowy.
jednak bede sie upieral ze w gildii to nie jest w porzadku, mniej doswiadczonym graczom trzeba pomagac a nie rzucac klody pod nogi, chocby sami tego chcieli , jesli sie juz upieraja to niech sie bawia w swoim niezaawansowanym gronie, wtedy straca malo, ich wybor, jesli jakis koks do nich dolaczy z gigantyczna arka np to tylko on na tym zyskuje a oni pewnie nieswiadomie na to ida
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A ja sądzę, że mają sens na każdym poziomie.
Pewnie są opłacalne skoro wielu graczy z nich korzysta.
Tak, tylko zanim ktoś zechce skorzystać z Twoich rad, to niech uważnie przeczyta tekst w stopce Twojego postu. :p
Nie zbyt mądre jest mieszanie gry z etyką. Nikt na nikim nie żeruje, bo udział jest nieobowiązkowy.
Jeżeli to tylko jedna z Twoich bezpłatnych porad, to ok.
Niektórzy nawet stosują to w praktyce. Jestem jednak zwolenniczką tradycyjnego pojęcia gildii. Jakiego? Patrz post @midh
 

McPietro

Wójt
Moim zdaniem łańcuszki nie mają najmniejszego sensu ponieważ, wydaje się pr a bardzo często nic się nie dostaje w zamian.
"Bardzo często" to tak jak prawie - czyni wielka różnicę.
Dla kogoś kto co parę dni wchodzi do gry faktycznie nie mają sensu, bo łańcuszków trzeba pilnować jeśli chce sie wyjść na tym na plus. Nigdy się na łańcuszku nie straci, bo tyle ile ulokujesz u kogoś tyle otrzymasz do swojej Perły, a jak pilnujesz i planujesz, to ładnie na tym możesz zarobić PR do paczek. Gram już ładnych parę lat i na podstawie własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że uczestniczenie w łańcuszkach jest wręcz niezbędne gdy nie mamy Arki lub mamy ją na niskim poziomie. Tak rozbudowałem miasto i trzymałem się na poziomie średnim z plusem jeśli chodzi o ranking. Teraz mam wysoko rozbudowaną Arkę oraz inne Perły więc zostawiam łańcuszki dla tych co się budują. Ja bawię się w wątkach typu 1,9 i wyższych. Na innym świecie założyłem miasto, które chę trzymać w epoce Żelaza, bez Arki i bez innych ważnych Pereł. Tam buduję fermę diaksów. W tym mieście tylko łańcuszki sie liczą i poszukałem Gildii, która ma łąńcuszki i gdzie gracze są w tych łańcuszkach aktywni. Nie narzekam, PR w paczkach też się ładnie nazbierało. W mało rozbudowanym mieście, przy braku wysoko postawionej Arki udział w wątkach 1,9 jest nieosiągalny na poziomie opłacalnym. Oczywiście to moje zdanie i kto nie chce nie musi się ze mną zgadzać. Wystarczy, że nie będziecie drwić :-)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@McPietro, każdy gra jak lubi.
W dobrej (tradycyjnej) gildii za 10 pr masz pewny zwrot 5, za 19 pr 10. Tak się zbiera paczki, zachowując pełne możliwości "skredytowania" budowy poziomu przez gildyjne Arki. Ile punktów trzeba na uzyskanie takich zwrotów w łańcuszkach? Przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości przyjęcia inwestycji na własnych perłach...
 
Długie lata używałam tylko łańcuszków, nieprzekonana do 1.9 i Arki i dałam radę. Rzeczywiście nieco trzeba przypilnować, żeby zyskać, ale można z powodzeniem korzystać tylko z łańcuszków. Dziś już wiem, że lepsze jest 1.9, ale jedno nie wyklucza drugiego. W końcu to dwie różne rzeczy.
 

McPietro

Wójt
@McPietro, każdy gra jak lubi.
W dobrej (tradycyjnej) gildii za 10 pr masz pewny zwrot 5, za 19 pr 10. Tak się zbiera paczki, zachowując pełne możliwości "skredytowania" budowy poziomu przez gildyjne Arki. Ile punktów trzeba na uzyskanie takich zwrotów w łańcuszkach? Przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości przyjęcia inwestycji na własnych perłach...
A jaka jest definicja "tradycyjnej gildii? W Łańcuszku masz pewny zwrot 100% tego co włożysz plus szansę na zarobek. Im bardziej pilnujesz tym zarobek większy.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tak, tylko zanim ktoś zechce skorzystać z Twoich rad,
Mój post nie zawiera żadnych rad, tylko moją opinie.
W Łańcuszku masz pewny zwrot 100% tego co włożysz plus szansę na zarobek. Im bardziej pilnujesz tym zarobek większy.
Czasem ważniejsze są plany niż PR, każdy gracz wybiera własną drogę i często na kolejnych etapach gry zmienia strategie.
Zaiste do dziwna przypadłość, żeby nieuzyskane planowane zyski traktować jako stratę.
 

Markiz.

Książę
Zaiste do dziwna przypadłość, żeby nieuzyskane planowane zyski traktować jako stratę.
Oczywiście że można tak traktować, a nawet trzeba. Tak samo jak w przypadku wrzutki 1,9 (posiadając Arkę na co najmniej 80 poziomie), gdzie właściciel usuwa perłę zanim zamknięty zostanie poziom.
 

GEoMax

Baron
FoE jest na tyle kontrowersyjna w samym założeniu, że co by nie napisać będzie miało to dwojakie znaczenie. Dlatego mogę tylko wyrazić swoje i tylko swoje zdanie , zarówno "łańcuszki " jak i watek 1,9 są w samym założeniu dobre i złe. Teraz będzie trochę lania wody. Czym dla rozwoju jest pewien skrót tym dla jednych jest zysk a innych strata , nie może być sprawiedliwie i równo zarazem. Majstrowanie i gdybanie co by było gdyby było jest typowym biciem piany. Jedno jest pewne, siedzenie w tej grze jest do pewnego czasu interesujące potem to już rutyna . Dlatego wydaje mi się ,ze powinien być limit czasowy przebywania w tej grze a potem przymusowy urlop :) to tak dla rozładowania atmosfery :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czym dla rozwoju jest pewien skrót tym dla jednych jest zysk a innych strata , nie może być sprawiedliwie i równo zarazem.
Nie może być jednocześnie równo i sprawiedliwie. Jednak może być bardziej lub mniej skutecznie. Jeżeli uznamy, że w gildii nie rozwijamy swoich miast kosztem innych graczy, to dzięki Arce czyjś zysk nie oznacza straty kogoś innego.
Autor tematu pytał o łańcuszki i sens ich używania. Gram dość długo i miałam okazję obserwować różne zachowania użytkowników łańcuszków. Jedne były bardziej fair w stosunku do kolegów, inne mniej. Jednak najszybciej rosły perły tych, którzy nie używali tej formy wymiany. Każdy sam decyduje, jak chce grać.
 

Ojjakmisięnicniechce

Szlachcic zagrodowy
Łańcuszki NIGDY nie są stratą (jeżeli gracze są uczciwi) ZAWSZE dostaje się tyle PR ile się wydało. Aktywni łańcuszkowicze mają profity w postaci premi za miejsce we wsparciu.
W 1,9 łatwiej o oszustów i straty przez nich powodowane są znacznie większe.
Dla graczy z 20-30 PR na dobę zbieranie wkładu własnego jest mozolne i nie ma szans na plany.
Dla poczatkujących w 1.9 bez Arki lub z Arką na niskim poziomie jest szansa na łapanie tylko ogonów w Perłach innych i ZAWSZE niemal z dwukrotną stratą.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W 1,9 łatwiej o oszustów i straty przez nich powodowane są znacznie większe.
W gildii????
Dla graczy z 20-30 PR na dobę zbieranie wkładu własnego jest mozolne i nie ma szans na plany.
To zależy od gildii. U nas 5 miejsce w średnio rozwiniętej perle kosztuje 10 (5 zwrotu)-19(10 zwrotu) pr, W mojej Arce 5 miejsce (10 planów) kosztuje 48 pr przy 25 pr zwrotu. Może to ogony, ale pewne. Może ze stratą, ale nie zajmuję nikomu miejsca na jego perle i każdy może swoje "sprzedać" za 1,9.
Łańcuszki NIGDY nie są stratą (jeżeli gracze są uczciwi) ZAWSZE dostaje się tyle PR ile się wydało.
... a swoją perłę buduje w dużej mierze w tempie własnych zbiorów.
Powtarzam, każdy buduje perły tak, jak chce, ale nie mijajcie się z faktami :p
 

aza III

Wójt
Są dwie drogi, chcesz szybko, wybierz 1,9. Nie musisz nigdzie pędzić, wybierz łańcuszki. Na tym nie stracisz a wręcz zyskasz PR. Coś za coś.
Mi na czasie nie zależało więc wybrałem łańcuszki.
 

Marik

Książę
łańcuszki to wyrzucanie pr w błoto jak już musisz to umów się z 1 graczem na wymianę perła za perłę z gwarantowanym top 1
 

Ojjakmisięnicniechce

Szlachcic zagrodowy
hmm a co jak z łańcuszków sobie zbudujesz za duży "blok" i sąsiad sobie weźmie za mniej niż 1,9. nic nie jest pozbawione ryzyka
W łańcuszkach nie buduje się bloków. wbijasz komuś 10 i za chwilę ktoś ci wbije 10, Ryzyko jest takie, że ktoś nie wbije i wstawi swoją a ty nie zauważysz. wtedy tracisz 10.
W 1,9 jak ci się sąsiad wbije to czasem musisz dołozyć 100 a czasem 500 PR
 

Ojjakmisięnicniechce

Szlachcic zagrodowy
Tak, czasem się ktoś pojawi i nabroi zanim się go wyrzuci.

To zależy od gildii. U nas 5 miejsce w średnio rozwiniętej perle kosztuje 10 (5 zwrotu)-19(10 zwrotu) pr, W mojej Arce 5 miejsce (10 planów) kosztuje 48 pr przy 25 pr zwrotu. Może to ogony, ale pewne. Może ze stratą, ale nie zajmuję nikomu miejsca na jego perle i każdy może swoje "sprzedać" za 1,9.
tak, to standardowa zasada. Tak, pewne miejsca, ale dla kogoś kto ma perły na poziomie 2-4 lvl to dotarcie z nimi do 10 lvl to czas odległy z jego zbiorami, ktorych niemal połowa straty jest w 1,9 robi różnicę.

... a swoją perłę buduje w dużej mierze w tempie własnych zbiorów.
Powtarzam, każdy buduje perły tak, jak chce, ale nie mijajcie się z faktami :p
Tak w tempie własnych zbiorów, W 1.9 na tym etapie dostaje wsparcie w granicach 30%, a wydaje więcej o 47%
 
Do góry