Ładowanie gry, badań, prowincji..

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia

Jestes za wymienionymi zmianami?


  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

DeletedUser5506

Guest
Witam
Zauważyłem, że za każdym razem gdy wchodzimy w okno badań, kontynentu czy inwentarza ładują się one pomimo tego ze byliśmy w tym oknie pare minut wcześniej... Nie wiem czy jest potrzeba żeby ładowało za każdym razem no ale przy słabym łączu i/lub sprzęcie jest to uciążliwe. Nie wspominając o motywacji 79 osób z gildii...

Pewnie na to żeby za każdym razem nie ładowało okna nie da rady, więc chciałbym zaproponować w momencie gdy będziemy wybierać nasz świat na jakim gramy wybieralibyśmy co chcemy żeby nam załadowało.
Czyli wybieramy (poprzez zaznaczenie "ptaszka" obok dostępnych opcji) np. że chcemy żeby wraz z naszym miastem załadowało się okno badań i miasta wszystkich osób z gildii. Nie wiem jak Wy, ale ja wolałbym poczekać pare minut aż załaduje mi wszystkich z gildii niż przy motywowaniu każdego z gildii czekać po 20 sekund i liczyć na to że nie padnie mi wtyczka...

Podsumowując:
-wyłączenie ładowanie od nowa okien: kontynentu, badań i inwentarza. (obecnie ładuje ponownie nawet jak 10 sekund wcześniej okno było włączone)
-dodanie opcji wybrania, co chcemy załadować wraz z włączeniem gry. (moglibyśmy wybrać żeby przy włączeniu gry załadowało nam sąsiadów, kontynent, znajomych itd.)


Licze na do że docenicie pomysł i zaglosujecie pozytywnie ;)
 

DeletedUser6586

Guest
Mordka jeżeli aż tak bardzo przeszkadza ci ładowanie się zasobów gry to jesteś bardzo wymagający,albo masz problem z komputerem lub przeglądarką,a słabe łącze nie ma w tym większego znaczenia:)
Od dłuższego czasu gram w FoE używając laptopa mającego dostęp do internetu przez hotspot Wi-Fi z telefonu komórkowego i nie narzekam na płynność gry itp. ;) Wyjątkiem jest gdy muszę dłużej poczekać na załadowanie gry po wprowadzanych aktualizacjach, ale to jest już inna sprawa.
Podsumowując mam niezbyt szybki internet z tel,a co ciekawsze pakiet na neta skończył mi się kilka dni temu,więc i prędkość została jeszcze zmniejszona,czyli obecnie mam "mikroskopijną" prędkość internetu,a gram komfortowo :p
 

DeletedUser5506

Guest
Mordka jeżeli aż tak bardzo przeszkadza ci ładowanie się zasobów gry to jesteś bardzo wymagający,albo masz problem z komputerem lub przeglądarką,a słabe łącze nie ma w tym większego znaczenia:)
Od dłuższego czasu gram w FoE używając laptopa mającego dostęp do internetu przez hotspot Wi-Fi z telefonu komórkowego i nie narzekam na płynność gry itp. ;) Wyjątkiem jest gdy muszę dłużej poczekać na załadowanie gry po wprowadzanych aktualizacjach, ale to jest już inna sprawa.
Podsumowując mam niezbyt szybki internet z tel,a co ciekawsze pakiet na neta skończył mi się kilka dni temu,więc i prędkość została jeszcze zmniejszona,czyli obecnie mam "mikroskopijną" prędkość internetu,a gram komfortowo :p


co nie zmienia faktu ze nie mozna by cos zmienic... Powstal juz temat o tym ze gra wymaga za duzo pamieci link


Motywowanie ludzi dla mnie to porazka... wylece za niedlugo z gildi bo nie jestem wstanie zrobic calej gildi (80 osob ze mna...)
Nie widzialem jeszcze tam wymagajacej gry przegladarkowej...
 

DeletedUser

Guest
jestem na tak ale jeśli sami mielibyśmy wybierać co się ma ładować to lepiej żeby trzeba było to robić w menu profilu lub podobnym miejscu a nie przed każym włączeniem gry. Na początku domyślnie miałoby być ustawione że ładuje się wszystko a później gracz mógłby sobie coś odznaczyć i w przyszłości te opcje by się nie ładowały
 

DeletedUser5506

Guest
Dokladnie takie cos mialem na mysli, wybieralo by sie preferencje, ktore by sie zapisywalo ale zawsze mozna by je zmienic...

Dobrze by bylo jak by byla taka lista pod serwerami do wyboru :)
 

DeletedUser

Guest
ja codziennie motywuje około 200 osób. Wolałbym poczekać minute przy włączaniu gry żeby potem wszystko szybko się przełączało i nie traciłbym tak dużo czasu przy odwiedzinach innych graczy
 

DeletedUser8631

Guest
pomysł dobry. codziennie motywuje innych graczy i wolałbym poczekać troche przy włączaniu gry a nie za każdym razem gdy kogoś odwiedzam
 

DeletedUser8

Guest
Nie ma takiej opcji. W momencie gdy odświeża Wam się okno technologii czy miasto, są pobierane najnowsze dane z serwera. Nie może być tak, że sobie to wyłączycie i będziecie pracować ze starymi danymi, podczas gdy ktoś np. splądruje Wam miasto, a Wy nic nie będziecie o tym wiedzieć. A jak będziecie chcieli odkryć nową technologię, to będziecie wchodzić profil, odznaczać odświeżanie, przeładowywać grę, wchodzić ponownie w badania, odkrywać badanie, odznaczać odświeżanie i znowu przeładowywać grę? Wtedy dopiero powstałby bunt.
Gra została już wielokrotnie uproszczona jeśli chodzi o pobieranie/przesyłanie danych i większość graczy nawet na starych komputerach i ze słabym łączem gra bez większych problemów. Będą nad tym dalej trwały prace, ale darujcie sobie pomysły takie jak ten. Odświeżyć się musi wszystko i basta, obowiązkiem programistów jest to zoptymalizować, a nie zwalić na głowę graczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry