Kwestia bardzo zróżnicowanych budynków w jednej epoce

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18590
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser18590

Guest
Czasem jak spoglądam na miasto niektórych graczy i widzę ratusz np. epoki Kolonialnej i masę budynków epok pobliskich, ale niestey perły architektury np. z jeżdżącymi samochodami albo opcjami sięgającymi już epok przyszłościowych to jakoś tak gra smak traci dla mnie. Szkoda że sukcesywnie twórcy nie ogarnęli tego tak, że epoka to epoka i koniec. Graficznie i wizualnie. No ale w tym poście nie chodziło mi o krytykę gry w sumie, tylko pytanie co ci gracze robią za cuda że właśnie takie niewiarygodne cuda mają. Taki misz masz który się kupy nie trzyma pod żadnym najmniejszym realistycznie kontem. Siła w grze jest na pewno. Wiele taki gracz może pewno. No ale to takie wariactwo i klimat traci wizualnie. Góra diamentów wydana? By tę moc w podbojach posiadać wizualnie śmieszną, czy może inaczej do tego można dojść? Bardzo mnie to ciekawi i co myślą o tym inni z Was.
 

DeletedUser18590

Guest
Ja myślę, że mnie kompletnie nie interesuje jakie mają miasta inni gracze.

A może się wypowiedzieć ktoś bardziej szerzej pojmujący schemat twórczy gry? Tu nie chodzi ani o krytykę ani nic złego. Jest jak jest ale gdybyś był testerem gry, recenzentem itd co byś napisał o takiej wizualnie dziwnej sytuacji. Że tak się da i jak w ogóle heh...
 

DeletedUser16730

Guest
A może się wypowiedzieć ktoś bardziej szerzej pojmujący schemat twórczy gry? Tu nie chodzi ani o krytykę ani nic złego. Jest jak jest ale gdybyś był testerem gry, recenzentem itd co byś napisał o takiej wizualnie dziwnej sytuacji.

Schemat twórczy gry wyklucza estetykę wizualną.
 

DeletedUser18590

Guest
Nie mam więcej pytań do kolegi. Czekam zatem na grę taką jak FoE ale gdzie schemat twórczy gry będzie miał pięknie zorganizowaną i przemyślaną estetykę wizualną. Może ktoś coś kiedyś... Wtedy bym z tobą chętnie porozmawiał i wrócił do rozmowy.
 

DeletedUser16730

Guest
Czekam zatem na grę taką jak FoE ale gdzie schemat twórczy gry będzie miał pięknie zorganizowaną i przemyślaną estetykę wizualną. Może ktoś coś kiedyś...

Nie była może do końca taka jak FoE, ale w Anno Online estetyka (imo bardzo dobra) nie kłóciła się ze schematem twórczym.
Jak lubisz "bajkowe" klimaty spróbuj Elvenara. Gra słabsza, ale bardziej konsekwentna w godzeniu schematu z estetyką.
 

DeletedUser18590

Guest
Najpierw odkryłem Elvenara potem FoE i bez dwóch zdań wkręciła mnie właśnie opcja prechodzenia z epoki do epoki. Tam się nie wciągnąłem ale mam konto już od dawna. Faktycznie oprawa super, klimat i to co mówisz, głównie w świecie elfów, ale zostałem sobie w FoE. Bardziej mi leży.

Po prostu zaskakiwać mnie z czasem zaczęło brak konsekwencji w stawianych budynkach. Mieszanie się epok. (średniowieczu mogą auta jeździć itd.) Chciałem się dowiedzieć jak niektórzy graczę robią że tak mają, bo jeśli z czasem moje miasto będzie też tak wyglądać będę trochę zawiedziony. Niestety nikt mi odpowiedzi nie udzielił jedyne co usłyszałem to to że "Ja myślę, że mnie kompletnie nie interesuje jakie mają miasta inni gracze." :(

Co do Anno to głównie pierwsze części są genialne z naciskiem na 1503. Grę komuś pożyczyłem dawno i wsiąknęła. Zaciekawiło mnie że Anoo online jest. Poczytam w googlach, jak jest darmowa i mobilna również nie omieszkam spróbować heh... A z FoE prędko nie zrezygnuje szkoda tylko że na podstawowe pytanie nie mam odpowiedzi ;) Ale dzięki za tytuły. Pozdr.
 

Von Grun

Wicehrabia
Chodzi Ci zapewne o Perły Architektury, bo te można sobie postawić z różnych epok, jak się uzbiera towary.
 

bartekmod

Książę
plany zdobywasz przez motywację budynków z epoki (w Gildii czy wśród znajomych masz wysokoepokowych to zawsze coś może wpaść), poprzez wsparcie ich pereł i zdobycie miejsc 1-5, a towary przehandlowujesz na rynku, zapewne chcąc wysoką epokę a dając niską musisz dopłacić PR w perłę, i potem stawiasz
 
Status
Zamknięty.
Do góry