Koszt przyspieszenia zwiadu zalezny od jego czasu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2776
  • Data rozpoczęcia

Jak oceniasz ten pomysl


  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

DeletedUser2776

Guest
Czekajac na dotarcie mojego ludka do kolejnej prowincji zaczalem sie zastanawiac, dlaczego koszt przyspieszenia zwiadu jest staly i niezalezny od epoki. Czy nie lepiej by bylo okreslic go zaleznie od czasu pozostalego do dotarcia?

Proponowalbym cene 2 diamentow za godzine, rozliczane w cyklach godzinnych. Tak wiec zwiad na poczatku kosztowalby niewiele (jeszcze na poczatku wczesnego sredniowiecza maksymalnie 10 diamentow), w epoce kolonialnej cena zblizylyba sie do obecnych 50 diamentow zeby w ostatnich prowincjach epoki postepowej oscylowac w okolicach 120 diamentow za natchmiastowe przeprowadzenie zwiadu. Do tego dochodzi wspomniany cykl godzinny. Jesli wiec we wtorek o 21 puszczamy zwiad nowej prowincji, ktory ma trwac 2 dni i 3 godziny, to mozemy zaplacic od razu 102 diamenty za zwiad natychmiastowy, badz poczekac do czwartku i tez o 21 zaplacic 6 diamentow za przyspieszenie zwiadu. W chwili obecnej obie ceny sa stale i wynosza 50 diamentow.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Myślę, że to dobry pomysł i znalazłoby się wtedy więcej "chętnych" by wydać diamenty na przyspieszenie niż przy obecnym rozliczeniu.
 

DeletedUser3876

Guest
A może dlatego jest to tak skonstruowane, aby właśnie nie korzystać z "dopalaczy"?:)
 

DeletedUser

Guest
A może dlatego jest to tak skonstruowane, aby właśnie nie korzystać z "dopalaczy"?:)

Wiadomo, nie ma chodzenia na łatwiznę, ale z takimi zróżnicowanymi stawkami myślę, że i gracze, i twórcy byli by zadowoleni. Mianowicie teraz koszt przyspieszenia jest stały, co w praktyce wygląda tak, że jest on niewspółmierny do efektów. W zależności czy eksploracja była długa czy krótka, jedna ze stron traci, a druga korzysta. Mam nadzieję, że rozumiesz co chcę przez to powiedzieć, bo jak wejdę w szczegóły to będzie elaborat...;P
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
hym troszkę sie zastanawiałam...
Ja jestem z tych co czekają na nową epokę więc pewnie po 200 diamentów bym musiała płacić za zwiad w tej chwili (ostatnie idą 2 dni jak pamiętam i parę h) ogólnie prawie zawsze przyspieszam 1 zwiad (zdobyć możliwość podboju prowincji punkty do wież itd) czuła bym się więc pokrzywdzona troszkę;(
Ogólnie ja do 2 h zwiadu nigdy nie używałam dopalacza, dopalacze opłacalne stają się pod koniec pierwszej mapy/Ameryka, do tego taki rozkład płatności sprawi że niskie epoki przejdą szybko mapkę, co często nie niesie korzyści... Są tutaj porozkładane zadania, budowla budynków też jest po coś rozłożona, trzeba poczekać powoli się rozwijać więcej inwestować w armie w drzewko technologi, po co lecieć przez mapkę:/
A jak pisałam wprowadzając ten układ 1 h 2 diamenty spowolnicie mnie, a ja już i tak czekam na tą następną epokę, na chociaż teren do podbicia....
Wy nie stoicie w miejscu, wy czekacie aż zwiad dojdzie do celu...
 

DeletedUser2776

Guest
hym troszkę sie zastanawiałam...
Ja jestem z tych co czekają na nową epokę więc pewnie po 200 diamentów bym musiała płacić za zwiad w tej chwili (ostatnie idą 2 dni jak pamiętam i parę h) ogólnie prawie zawsze przyspieszam 1 zwiad (zdobyć możliwość podboju prowincji punkty do wież itd) czuła bym się więc pokrzywdzona troszkę;(
Ogólnie ja do 2 h zwiadu nigdy nie używałam dopalacza, dopalacze opłacalne stają się pod koniec pierwszej mapy/Ameryka, do tego taki rozkład płatności sprawi że niskie epoki przejdą szybko mapkę, co często nie niesie korzyści... Są tutaj porozkładane zadania, budowla budynków też jest po coś rozłożona, trzeba poczekać powoli się rozwijać więcej inwestować w armie w drzewko technologi, po co lecieć przez mapkę:/
A jak pisałam wprowadzając ten układ 1 h 2 diamenty spowolnicie mnie, a ja już i tak czekam na tą następną epokę, na chociaż teren do podbicia....
Wy nie stoicie w miejscu, wy czekacie aż zwiad dojdzie do celu...

Nie wydaje mi sie, zeby we wczesniejszych prowincjach przyspieszanie zwiadu mialo sens. Zazwyczaj mozna tak wybrac kolejnosc walk, ze zostaje prowincja do podbicia i zwiad mozna wyslac. No chyba ze sie bardzo komus spieszy :). A niskie epoki mapki szybko nie przejda bo w pewnym momencie beda mialy za slabe jednostki.

PS: Awatar z hello kicia bardziej mi sie podobal :D
 

DeletedUser

Guest
O przepraszam, ja jestem na mapie ponad epokę do przodu :p A to tylko dlatego, że czekałam na ten event i specjalnie nie puszczałam zwiadu.
Jednostek nie mam wcale, więc nie mogą być za słabe :p Może w tym rzecz? ;)
I właśnie opłaca się iść na mapie do przodu, bo prowincje z terenem sporo dają, nie trzeba się gnieść w mieście ;)

A pomysł mi się chyba podoba ;) Chyba, bo te całkiem początkowe etapy mam już za sobą i teraz zostałyby mi tylko te 'drogie' przyspieszenia i byłabym w plecy, czyli to co Natalia pisze. Z drugiej strony, jak się zwiad kończy o jakiejś dzikiej godzinie i można by go przyspieszyć na samej końcówce za parę diamentów, zamiast czekać do następnego dnia... no dylemat ;)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Jak dla mnie to dobry pomysł. Przynajmniej troszkę to zmusi niektórych do przystopowania z zadaniami bo z ciekawości jaka jest nagroda wykonują zadania (np. eventowe lub dodatki prowincji) z przyśpieszeniem przez diamenty :p
 

DeletedUser9456

Guest
Ja nie kupuje przyspieszenia. Po prostu cierpliwie czekam, aż zrobią swoje. Nawet jeśli będzie to trwać jeden - dwa dni. Więc jak dla mnie, propozycja obojętna...
 

DeletedUser9456

Guest
Post pod postem, ale mam pomysł.

Skoro mówimy o zwiększeniu ceny za natychmiastowy zwiad, to ja widzę to tak...

Na początek dajmy te 50 diamentów które teraz mamy. Ale z każdym natychmiastowym zwiadem, cena zwiększa się, tak samo jak kupowanie terenów miasta za medale np. 10, 50 itp. Z tymi medalami to podany przykład.
 

DeletedUser

Guest
Taaa, to super pomysł, na pewno wszyscy gracze będą za. Zwiększmy koszt diamentów za wszystko.
 

DeletedUser2776

Guest
Taaa, to super pomysł, na pewno wszyscy gracze będą za. Zwiększmy koszt diamentów za wszystko.

Do mojego pomyslu ma sie to nijak i nie uwazam zeby takie zwiekszanie ceny bylo rozsadne. Dalej zostaje przy swoim:
* Gracz, ktory nie korzysta z przyspieszenia zwiadu zmiany nie odczuje, a moze nawet rozwazy przyspieszenie, jesli te bedzie kosztowac kilka diamentow.
* Jesli zwiad trwa krocej niz 25 godzin, to koszt jego przyspieszenia bylby nizszy niz dotychczas. W dodatku z kazda godzina kosz by malal
* Jesli zwiad trwa dluzej niz 25 godzin, to jego natychmiastowe zakonczenie byloby drozsze to fakt. Kompensowaloby to w pewnym stopniu "straty" z przyspieszen krotkich zwiadow. Poza tym zawsze moznaby bylo poczekac te kilka godzin aby zyskac kilkanascie diamentow.
 

DeletedUser10575

Guest
Ja i tak nie korzystam z przyśpieszenia zwiadu, ale pomysł jest dobry. To rozsądne rozwiązanie, bo na razie koszt takowego przyśpieszenie jest taki sam na początku zwiadu np. 20 h jak i na 15 minut przed upływem tych 20 h co nie jest dla mnie w żaden sposób logiczne.
 

DeletedUser8507

Guest
nie ma po co! I tak nie daję diamentów, jestem obojętyn a raczej na ,,pijawki nie dostana anie diamenta!"
 

DeletedUser625

Guest
Za zbieranie produkcji koszt w diamentach nie rośnie zależnie od epoki czy czasu produkcji, więc czemu tu miałby rosnąć? Tak samo jest z budową budynków cena w diamentach nie malej gdy budynek częściowo się zbuduje, rośnie tylko ze względu na epokę. Za diamenty to za diamenty czyli opcja premium. Niby 50 to niedużo ale jak pomnoży się przez ilość prowincji to wychodzi całkiem pokaźna sumka.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Za zbieranie produkcji koszt w diamentach nie rośnie zależnie od epoki czy czasu produkcji, więc czemu tu miałby rosnąć? Tak samo jest z budową budynków cena w diamentach nie malej gdy budynek częściowo się zbuduje, rośnie tylko ze względu na epokę. Za diamenty to za diamenty czyli opcja premium. Niby 50 to niedużo ale jak pomnoży się przez ilość prowincji to wychodzi całkiem pokaźna sumka.


Dokładnie :p
I jeszcze - gdzie ewentualnie byłby balans? Na początkach mapy (Brąz, żelazo, wczesne) koszty zwiadu wynosiłyby 5-10 diamentów, a w Post czy Współczesności 150?
 

DeletedUser8110

Guest
Jakoś nie widzę tego, żeby twórcy gry chcieli zmniejszać koszty któregokolwiek zwiadu. Więc jeśli te koszty miałyby się faktycznie zwiększać to raczej od tych obecnych 50 Diamentów... A tego byście raczej nie chcieli... I dopiero by był płacz, że FoE staje się grą, w której nie da się żyć bez waluty Premium.

Plus argumenty podawane przez Guanabanę są całkiem sensowne.
Chowam do Szuflady.
 
Status
Zamknięty.
Do góry