Konta nieaktywne... co się z nimi dzieje ?? Pytanie do Administracji :

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1724
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1724

Guest
Witam. Przez dobre 10 lat miałem do czynienia z grami Online wszelkiej maści i co mnie zawsze niepokoiło to powstawanie nowych serwerów/światów bo poprzednie już po prostu nie mieszczą wciąż napływających osób (limity serwera) i aby zapobiec upadaniu światów, programiści wprowadzają rozwiązania, które zapobiegają przeciążeniu serwerów, a jednym z najlepszych i najczęstszych jest po prostu kasowanie kont nieaktywnych przez jakiś czas (średnio jest to jeden miesiąc). I tutaj moje pytanie:

Skoro poprzednie światy mają ograniczenia względem ilości graczy i powstają nowe by ich pomieścić to dlaczego nie zrobi się porządku z kontami graczy nieaktywnych, którzy już zapomnieli, że FoE istnieje. Wydaje mi się iż to lepsze rozwiązanie niż tworzenie nowych światów, bo jak wiadomo sporo osób się przenosi i woli grać od początku by jednak powalczyć o pierwsze miejsce w Rankingu. A z tego co zaobserwowałem przez te lata są to osoby głównie "premium" z zasobnym portfelem :(:( Nie chcę urażać osób grających bez wydawania pieniędzy lecz niestety większość z nich to właśnie Ci, którzy wydadzą każdy grosz by tylko stać się Top 1 :(:(
 

DeletedUser8

Guest
FoE nie jest jeszcze grą w pełnej wersji, a to oznacza, że niektórych funkcjonalności po prostu brakuje - co nie znaczy, że ich nie będzie. Kasowanie nieaktywnych kont akurat zostało niedawno wprowadzone i jest ustawione na minimum 14 dni nieaktywności (czyli może być więcej, ale nie mniej).
 

DeletedUser1724

Guest
Kasowanie nieaktywnych kont akurat zostało niedawno wprowadzone i jest ustawione na minimum 14 dni nieaktywności (czyli może być więcej, ale nie mniej).

A dlaczego takiej informacji nigdzie nie ma bo chyba jednak to ważne jest dla osób, które robią sobie 2 tygodniową przerwę od gry z powodów prywatnych i co po tych 14 dniach ??? Chcą wejść na swoje konto i tu nagle okazuje się, że konto jest skasowane ??? A wystarczyłoby aby ktoś ze znajomych się zalogował na jego konto i problemu by nie było :)

Dziwnie to wszystko działa z tą Waszą komunikacją bo dla Was pewne informację mogą być zbędne do zamieszczenia na forum lecz dla graczy znaczy bardzo wiele. Ile niedomówień by było rozwiązanych gdyby jednak informowano nas co się z serwerem dzieje bo wiele spraw gracze dowiadują się sami ze źródeł innych forum FoE bo tamtejsza Administracja jednak ma czas by informować co się z serwerem dzieje:(:(

Przepraszam iż troszkę krytyki tutaj wrzuciłem ale te wszystkie lamentowania Państw o wersji BETA męczy większość graczy bo nie ma konkretów, a tylko mają Państwo głupią wymówkę, która kończy się na kilku słowach bo rozwinąć swą wypowiedz w normalny i człowieczy sposób już trudno.

Ahhh
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Nie jestem w stanie wyjaśnić czemu takiej informacji nie ma, wróciłam dziś z urlopu, a kiedy na niego się wybierałam to kasowania kont jeszcze nie było : ) Prawdopodobnie informacja się pojawiła, ze względu na to, że nie znamy dokładnego czasu kasacji - ta opcja też jeszcze nie do końca działa jak powinna.
Tutaj też pojawia się różnica między wersją. pl, a .en albo .fr -
(...) wiele spraw gracze dowiadują się sami ze źródeł innych forum FoE bo tamtejsza Administracja jednak ma czas by informować co się z serwerem dzieje
Tak jest, jednak nie wynika to z naszego braku czasu, tylko różnicy w dostępie do informacji. Osoby pracujące w wersji fr i en mają bezpośredni kontakt z programistami, mogą sobie pozwolić na wrzucenie komunikatu o przerwie w działaniu serwera, która będzie za minutę i w każdej chwili komunikat zaktualizować. Zanim my dostaniemy taką informację, przetłumaczymy, wrzucimy na forum, będzie już po przerwie albo może zostać odwołana - powstaje więcej zamieszania niż pożytku.
Niestety, to też brzmi jak głupia wymówka, ale nic nie mogę na to poradzić. Członkowie teamów większości wersji foe otrzymują informacje jedynie od swoich CMów, którzy też nie zawsze mają wpływ na to jakie informacje i kiedy otrzymają. Nie mówię tu tylko o wersji pl, to raczej wersję en lub fr można uznać za wyjątki od reguły. Oficjalnie, nie możemy też się opierać na komunikatach np. z forum en, bo czas przerw, aktualizacji i zmian jest tam inny, to że coś nie działa na jednej wersji nie oznacza, że nie działa tak samo na drugiej. Widać czasem, że mamy podobne problemy i błędy, ale jako Team FoE nie możemy umieszczać informacji "bo nam się tak wydaje i to chyba to samo". Mam nadzieję, że rozumiesz mój punkt widzenia.

Pozdrawiam,
Danifae
 

DeletedUser1724

Guest
Doskonale Was rozumiem i w zasadzie nie pomyślałem iż kwestia komunikacyjna między Wami, a programistami jest tak skomplikowana i dość ograniczona przede wszystkim przez język.

Sam Administrowałem prywatne serwery Mu Online (również zagranicznych osób) i właśnie przeszkodą był język jak i z wiadomych przyczyn komunikacja gdzie nie opłacało mi się dzwonić za granicę do Admina Technicznego jeżeli były jakieś problemy techniczne z serwerem i obrywałem od graczy zazwyczaj ja - bo byłem w zasadzie najczęściej Online na serwerze. Co prawda 80% ludzi na tych serwerach było z Polski no ale techniczne sprawy w języku obcym trudno ogarnąć tym bardziej jeżeli chodzi o bazę danych SQL ^^
 

DeletedUser2467

Guest
Witam,w tej grze nie ma nawet opcji urlopu ,a mowa jest o kasowaniu kont nieaktywnych po 14 dniach,to jest chore.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
14 dni to czas minimalny, zwykle jest on dłuższy, a opcja wprowadzenia urlopu też o ile wiem, jest otwartą kwestią - akurat w tym wypadku usprawiedliwienie, że foe to wersja beta gry jest jak najbardziej na miejscu. Niektórych funkcjonalności po prostu jeszcze brakuje, ale oczywiście w pełnej wersji gry takie problemy będą już rozwiązane.
 
Status
Zamknięty.
Do góry