[Jednostki] Konni strzelcy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15092
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł zasługuje na wprowadzenie?


  • W sumie głosujących
    10

DeletedUser15092

Guest
Spodobała mi się koncepcja łuczników konnych i wydaje mi się, że rozsądnym pomysłem byłoby stworzenie nowego rodzaju jednostek - obok, szybkich, ciężkozbrojnych, strzelców, artylerii pojawili by się jeszcze Konni Strzelcy.
Szczególną zaletą łuczników konnych ze wczesnego średniowiecza był fakt, że ruszają się jako pierwsi i mają dużo punktów ruchu. Pozwala to na zadanie pierwszych szkód wrogowi, zanim on w ogóle będzie miał ruch. Efekt jest tego taki, że jeżeli przeciwnik chce się poddać, musi najpierw otrzymać szkody od konnych łuczników.

Tak więc tyle słów wstępu. Konni strzelcy mieliby mniejszą obronę, atak od zwykłego strzelca danej epoki. Ale byliby bardzo ruchliwi, mieliby premię na wzgórzach, jak to kawaleria w Forge of Empire ma. Jednocześnie mieliby premię za skały i w walce przeciw ciężkozbrojnym, ale lekkozbrojni i kawaleria zadawaliby zwiększone obrażenia właśnie konnym strzelcom.

Mam nadzieje że wszystko zrozumiałe, nie wiem czy był już taki temat, jednakże nie znalazłem takowych w wyszukiwarce :)

Kilka przykładów takich jednostek też wymyśliłem :D
Łucznicy konni (oczywiście) - staty bez zmian
Kusznicy konni- na jesień średniowiecza
Atak 18
Obrona 10
Zasięg 5
Ruch 22
Bonus do ataku i obrony +7 przeciw ciężkozbrojnym
Na skałach +4 do ataku

Rajtarzy - na kolonialną
Atak 27
Obrona 15
Zasięg 5
Ruch 22
Bonus do ataku i obrony +10 przeciw ciężkozbrojnym
Na skałach +6 do ataku

Może zrobię coś więcej, nawet grafikę, jak pomysł będzie mieć jako takie poparcie :)
Prosiłbym, żeby nie pisać, że "nie warto kombinować ze strzelcami konnymi", lepiej wyobrazić sobie, jak by to w grze działało i wtedy stwierdzić na ankiecie, że tak lub nie :)
Jednocześnie nie chciałbym słyszeć opinii, że Rajtarzy są za mocni, tylko np. optymalne staty dla tej jednostki. Wszelkie dyskusje przed oceną w ankiecie wskazane ;)
To już tyle, powiedziałem sedno sprawy, a jednostki miałyby być dla każdej epoki, których jak widać, jeszcze nie wstawiłem. I pewnie jeszcze dużo rzeczy to ostatecznego końca rozwoju pomysłu, ale to, jeżeli nie będzie więcej pozytywnych, niż negatywnych głosów :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.
Pomysł niezgodny z zasadami działu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
W życiu nie słyszałam o czymś takim jak kusznik konny, to nie realne, tamte kusze się dłużej naciągało niż z nich strzelało, do dziś naciągniecie kuszy to wysiłek a na koniu to już byłby taniec z gwiazdami ^^
 

DeletedUser15092

Guest
Pomysł niezgodny z zasadami działu.

Przecież pomysł nie polega na pisaniu gry od nowa, a zaledwie dodaniu nowego rodzaju jednostki

W życiu nie słyszałam o czymś takim jak kusznik konny, to nie realne, tamte kusze się dłużej naciągało niż z nich strzelało, do dziś naciągniecie kuszy to wysiłek a na koniu to już byłby taniec z gwiazdami ^^

No cóż, w niektórych grach, a nawet w dosyć historycznej serii Total War są takie wyczyny, Więc czemu by nie tu :)

Ogólnie, no dobra, nawet jeśli jednostka jest zła, to czy pomysł jest jako tako do przyjęcia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Przecież pomysł nie polega na pisaniu gry od nowa, a zaledwie dodaniu nowego rodzaju jednostki

Tym razem podkreślę konkretny fragment żeby była jasność:

*Nowa epoka, zmiana już istniejących epok, nowa jednostka - czyli napiszmy grę od nowa.
Pomysły zmieniające założenia gry, wymagające dużych modyfikacji lub znacznie wpływające na elementy już istniejące mają małe szanse na wprowadzenie. Kolejność i wstępny zarys nowych epok są już przez twórców gry zaplanowane.

O nowych jednostkach nie decydują gracze tylko twórcy gry. Poza tym Ty nie proponujesz nowej jednostki tylko nowy rodzaj jednostki a to już wymagałoby zmian w mechanice całej gry, czyli Twój pomysł podchodzi pod "napiszmy grę od nowa".
 

DeletedUser14459

Guest
Gra jest wyważona i za nic w świecie bym tego nie zmieniał.
Masz:
- Lekkozbrojnych
- Ciężkozbrojnych
- Strzeleckie
- Szybkie
- Artylerię

Twój nowy rodzaj jednostki wprowadziłby jedynie zbędny zamęt. Jestem na NIE.
 

DeletedUser14727

Guest
Przecież pomysł nie polega na pisaniu gry od nowa, a zaledwie dodaniu nowego rodzaju jednostki
i jak to sobie wyobrażasz? Że do każdej epoki dodana zostaje nowa technologia odblokowująca wspomniane jednostki? Przecież to bezsensu...poza tym w późniejszych epokach są jednostki które zarówno poruszają się szybko jak i atakują z odległości....nie patrz na tego typu zmiany tylko poprzez pryzmat Twoich potrzeb w Twojej obecnej (jak domniemam wczesnej) epoce
 

DeletedUser15092

Guest
Tym razem podkreślę konkretny fragment żeby była jasność:



O nowych jednostkach nie decydują gracze tylko twórcy gry. Poza tym Ty nie proponujesz nowej jednostki tylko nowy rodzaj jednostki a to już wymagałoby zmian w mechanice całej gry, czyli Twój pomysł podchodzi pod "napiszmy grę od nowa".

To pomijając same jednostki, chodzi o koncepcje tych szybkich strzelców.
Jednostki już mogą sobie sami wymyśleć.
A właściwie nie od nowa, ja po prostu rozwijam to co jest. Konni łucznicy, zakładam że większość czytających ma już za sobą średniowiecze i wie o jakiej jednostce mówię.


i jak to sobie wyobrażasz? Że do każdej epoki dodana zostaje nowa technologia odblokowująca wspomniane jednostki? Przecież to bezsensu...poza tym w późniejszych epokach są jednostki które zarówno poruszają się szybko jak i atakują z odległości....nie patrz na tego typu zmiany tylko poprzez pryzmat Twoich potrzeb w Twojej obecnej (jak domniemam wczesnej) epoce

No jeszcze do postępowej nie dotarłem, chociaż mam widok jak to będzie wyglądać. Co do technologii, to może być tak że technologia odpowiadająca za obecnych strzelców dodawała by w komplecie szybkiego strzelca.

A właściwie czepianie się nowych konnych jednostek, to właściwie równoważne ze sprzeciwem przeciwko konnym łucznikom :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auksacer

Wicehrabia
i jak to sobie wyobrażasz? Że do każdej epoki dodana zostaje nowa technologia odblokowująca wspomniane jednostki? Przecież to bezsensu...poza tym w późniejszych epokach są jednostki które zarówno poruszają się szybko jak i atakują z odległości....nie patrz na tego typu zmiany tylko poprzez pryzmat Twoich potrzeb w Twojej obecnej (jak domniemam wczesnej) epoce

Słuszna i właściwie najbardziej celna uwaga. Pomijając fakt, że pomysł nie do końca łapie się do regulaminu, to jest on nieprzemyślany. Strzelec konny w Epoce Jutra obok dronów i czołgów? Niby jaka inna jednostka mogłaby tu być oprócz strzelca konnego? Oddawanie się wodzy wyobraźni do nowych, wyszukanych jednostek pewnie nic tu nie da, bo tworzenie nowej zmyślonej jednostki na pewno w IG nie przejdzie. IG nawet w epoce Przyszłości nie zamierza dać jakiś "figlarnych" jednostek z filmów sci-fi, tylko w miarę realne. Jak z technologiami do odblokowania?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15092

Guest
Słuszna i właściwie najbardziej celna uwaga. Pomijając fakt, że pomysł nie do końca łapie się do regulaminu, to jest on nieprzemyślany. Strzelec konny w Epoce Jutra obok dronów i czołgów? Niby jaka inna jednostka mogłaby tu być oprócz strzelca konnego? Jak z technologiami do odblokowania?


To by konni służyli może do postępowej, gdzie jeszcze strzelcy nie mają jakiegoś wysokiego zasięgu. Co do technologii, to może być tak że technologia odpowiadająca za obecnych strzelców dodawała by w komplecie szybkiego strzelca.
Po prostu byłaby to jako tako alternatywa dla zwykłych strzelców do pewnego momentu, czyli do postępowej.

Regulamin - czytałem, patrzyłem, by pomysł był zgodny i nie wydaje mi się, żeby gra musiała być tworzona od nowa jednocześnie, żeby to zamęt wprowadzało, bo jakoś konni łucznicy zamętu nie wprowadzili

Oczywiście nie jestem wszechwiedzący i może się z tym pomysłem myle ale, gdyby ktoś mógł faktycznie popatrzeć na pryzmat bitwy, jak by to wyglądało. Każdy kto przeszedł średniowiecze wie chyba jak z nimi jest i jak się nimi gra, gdy są alternatywą zwykłych strzelców.

Gra jest wyważona i za nic w świecie bym tego nie zmieniał.
Masz:
- Lekkozbrojnych
- Ciężkozbrojnych
- Strzeleckie
- Szybkie
- Artylerię

Twój nowy rodzaj jednostki wprowadziłby jedynie zbędny zamęt. Jestem na NIE.

Nie pisałem tego bez powodu

Prosiłbym, żeby nie pisać, że "nie warto kombinować ze strzelcami konnymi", lepiej wyobrazić sobie, jak by to w grze działało i wtedy stwierdzić na ankiecie, że tak lub nie :)

Przypominam, łucznicy konni są i nikt nie narzeka ;)

Edit: I jeszcze jedno do wszystkich. Ktoś miły pytał o technologię, tak więc jeszcze raz mówie, przedstawiłem tylko sedno sprawy, ktoś może mógł by powiedzieć co jest na serio złego w bitiwe, a nie szukał dziur.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11123

Guest
A właściwie czepianie się nowych konnych jednostek, to właściwie równoważne ze sprzeciwem przeciwko konnym łucznikom :p

Przypominam, łucznicy konni są i nikt nie narzeka ;)



Jak to nikt nie narzeka? Łucznicy konni mają olbrzymiego farta, ze pojawił się dobosz (w obecnej postaci). Dzięki niemu przestali być najgorszą jednostką w grze :haha:
I żeby nie było, ja akurat bardzo lubiłem walczyć kawalerią i do czasu były to moje ulubione jednostki.

A konni kusznicy
 

DeletedUser15092

Guest
Jak to nikt nie narzeka? Łucznicy konni mają olbrzymiego farta, ze pojawił się dobosz (w obecnej postaci). Dzięki niemu przestali być najgorszą jednostką w grze :haha:
I żeby nie było, ja akurat bardzo lubiłem walczyć kawalerią i do czasu były to moje ulubione jednostki.

A konni kusznicy

Właściwie mają pewne zalety i właściwie do kolonialnej są niezastąpione. Strzelców mają na 2 strzały, chociaż już taką ciężką piechotę to było ciężko rozwalić nimi, bo jedna jednostka to wytrzymała 6 strzałów moich konnych. Ale komputer jest na tyle mądry, że czasami po prostu wystawia mi ich do strzału, zostawiając włóczników gdzieś w lasach :)
Jeśli bitwy by się opierały na PvP to może tacy konni strzelcy mieliby znaczenie.
A jednostki, podobno to niezgodne, ale ja tylko dałem taką propozycje jakie można by wstawić dla przykładu.
A kusznicy, zdaje mi się że nawet w polskiej armii takowi byli, ale mogę się mylić rzecz jasna :D
 

DeletedUser11123

Guest
no generalnie był taki rodzaj wojska. oczywiście nie mieli tak potężnych kusz jak piechota. Były one mniejsze a przez to dużo słabsze ale za to poręczniejsze. Początkowo ich zadaniem było towarzyszenie i osłanianie rycerzy (kopijników). Ze względu na mniejszą moc swojej broni ostrzeliwali głównie konie przeciwników. Aby umożliwić celowanie, strzelali po zatrzymaniu lub podczas wolnej jazdy. Strzelanie w pełnym biegu i do tego w formacji, to wiele, wiele lat ćwiczeń i domena raczej innych formacji. Ich pochodną w pewnym sensie początkowo byli dragoni (przemieszczali się konno a walczyli pieszo), którzy dopiero później przybrali postać średniej jazdy. A jeszcze później strzelcy konni obecni w naszej armii
 
Do góry