Komputer też musi atakować [do dopracowania]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9062
  • Data rozpoczęcia

Czy chcecie takie coś


  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser9062

Guest
Witam, proponuje żeby komputer też atakował na nasz front bo dla mnie to jest bez sensu że mu najeżdżamy na prowincje bez żadnych konsekwencji, przeważnie na wojnie nie ma tak że jeden atakuje a drugi się tylko broni
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Haha, a to dobre :D
I ty chcesz, żeby ten KOMPUTER atakował Ciebie ?
Jaki to ma sens ? On nie potrafi logicznie myśleć !
Popatrz sobie na obronę prowincji lub miasta to zobaczysz, jak łatwo go pokonać :)
Ułatwienie bo masz punkty do wieży "za darmo" ...
NIE.

... przeważnie na wojnie nie ma tak że jeden atakuje a drugi się tylko broni
Jasne :) Czasami ten drugi atakuje, a pierwszy broni, ale tu nie ma to sensu ;)
 

DeletedUser8996

Guest
Dokładnie tak jak mówi Hikari, komputer nie ma porównania z logicznym myśleniem, więc, np wystarczyłoby ustawić jakąkolwiek obronę i komputer miałby problemy nawet jakby miał lepsze jednostki.
Ale ogólnie jestem na nie ponieważ komputer to nie człowiek i wolę jak człowiek mnie atakuje, niż komputer.
:)
 

DeletedUser426

Guest
A własnie ze pomysł ciekawy ... w opisie misji prawie za każdym razem prowadzimy jakaś wojnę więc gdyby ktos atakował w druga stronę to byłby duży plus. Napewno spowolniło by walki o prowincje i zawsze wprowadziło jakies urozmaicenie.

Już wyobrażam sobie to wkur**enie gdy wchodzimy na mapę z myslą o podboju ostatniej prowincji a tu zonk stracilismy dwie podczas nieobecności
Ale pomysł wymagałby dużych zmian więc wątpliwe ze przejdzie.
 

DeletedUser2657

Guest
Ciekawy pomysł muszę przyznać, no ale jeśli to komputer miałby mnie atakować trzeba by ulepszyć mu AI, nie wiem na ile jest to wykonalne / awykonalne, ale byłby to fajny dodatek więc dałem TAK - te walki teraz są bezpłciowe, a to wprowadziłoby coś...świeżego ;)
 

DeletedUser

Guest
mnie też ten pomysł zaciekawił, poza tym sprawiło by to, że gracze pilnowali by stanu swojej obrony wystawiając lepsze wojska (teraz często można natrafić na 2 włóczników) co było by też korzystniejsze w pkt dla atakujących
 

DeletedUser

Guest
A własnie ze pomysł ciekawy ... w opisie misji prawie za każdym razem prowadzimy jakaś wojnę więc gdyby ktos atakował w druga stronę to byłby duży plus. Napewno spowolniło by walki o prowincje i zawsze wprowadziło jakies urozmaicenie.

Już wyobrażam sobie to wkur**enie gdy wchodzimy na mapę z myslą o podboju ostatniej prowincji a tu zonk stracilismy dwie podczas nieobecności
Ale pomysł wymagałby dużych zmian więc wątpliwe ze przejdzie.

No nie wierze, pierwszy raz ze Strielokiem mamy takie samo zdanie :)
Pomysł fajny ale do dopracowania
 

DeletedUser8

Guest
Nie wyobrażam sobie, żeby komputer zaatakował na gdy jesteśmy offline i grał... z komputerem sterującym nasza obroną.
Natomiast nie miałabym nic przeciw, żeby podczas gdy jesteśmy zalogowani, mogło się pojawić okienko z wyzwaniem, broń się lub poddaj, walczymy o jedną z naszych prowincji. Pomysł do dopracowania, ale wydaje mi się fajnym urozmaiceniem.
 

DeletedUser9062

Guest
Haha, a to dobre :D
I ty chcesz, żeby ten KOMPUTER atakował Ciebie ?
Jaki to ma sens ? On nie potrafi logicznie myśleć !
Popatrz sobie na obronę prowincji lub miasta to zobaczysz, jak łatwo go pokonać :)
Ułatwienie bo masz punkty do wieży "za darmo" ...
NIE.




Jasne :) Czasami ten drugi atakuje, a pierwszy broni, ale tu nie ma to sensu ;)

Haha tak jasne tylko że ty też atakujesz prowncje, a broni je komputer to wiesz dla mnie to jest bez sensu :) i właśnie to chce wprowadzic żeby komputer nas atakowal żeby czuliśmy strach przed utratą prowincji
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ale komputer vs. komputer .... kto wygra ? :D
To będzie wykonanie pt. taniec jednej bitwy :)
Pomysł tak jak gdzieś w temacie ( chyba turniej mistrzów ) można by wprowadzić zasadę gracz vs. gracz ....

1) W każdy weekend odbywają się 2 turnieje ( sobota - 1, i niedziela - 1 )
1a) Każdy może wejść w specjalną zakładkę wieży swojej epoki na 2 godziny przed początkiem turnieju i potwierdzić wolę wzięcia udziału
2) Turnieje odbywają się powiedzmy od 18 do 20 ( większość ma wtedy czas )
3) Agresor atakuje gracza, i ten dostaje natychmiastowe powiadomienie ( czas 2 minuty ) czy chce walczyć czy nie. Po 2 minutach agresor może zrezygnować lub walczyć z obronną armią atakowanego ( punkty nie do turnieju, tylko do normalnej wieży )
4) Po obustronnej akceptacji gracze mają minutę na ustawienie armii
5) W czasie walki obowiązuje ograniczony czas na ruch jednostką ( załóżmy 20 sek. )
6) Zwycięzca nie traci jednostek, natomiast przegrany traci jednostki, które zginęły/odniosły obrażenia w bitwie

Tylko że to akurat było na zasadzie turnieju, ale można by też jako codzienność wprowadzić :) ( punkt 3, 4, 5 i 6 )
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Nie wyobrażam sobie, żeby komputer zaatakował na gdy jesteśmy offline i grał... z komputerem sterującym nasza obroną.
Natomiast nie miałabym nic przeciw, żeby podczas gdy jesteśmy zalogowani, mogło się pojawić okienko z wyzwaniem, broń się lub poddaj, walczymy o jedną z naszych prowincji. Pomysł do dopracowania, ale wydaje mi się fajnym urozmaiceniem.

i jak wyskoczy okienko to się zgadzamy i wybieramy wojsko jak po kliknięciu atak na sąsiada ;)
Niezłe by to było :p
 

DeletedUser

Guest
i jak wyskoczy okienko to się zgadzamy i wybieramy wojsko jak po kliknięciu atak na sąsiada ;)
Niezłe by to było :p
By było strasznie denerwujące dla atakującego...

A co do pomysłu:
AI komputera musiałoby wzrosnąć kilkukrotnie, a i tak miałby pod górkę. Zauważcie, że komputer steruje obroną i atakiem w tej sytuacji. Wiedząc jak przeciwnik zaatakuje można się przygotować na ruch obronny. Poza tym armia losowa (bo chyba taka będzie) nie zawsze sprosta dobrze przemyślanej armii obronnej. Na moje teraz 1 walka na 20 będzie się kończyła klęską obrońcy, a po zmianie AI maksymalnie 4/10.
Kolejna sprawa to nasze świadome ataki, lepsze AI to więcej strat, więcej strat to większe potrzeby co do ilości jednostek. Czy gracze mniej zaawansowani mogą sobie na to pozwolić, aby pół miasta zawalić budynkami wojskowymi? Do tego dochodzi brak pereł na wyższych poziomach.
Następna kwestia dotyczy przegiętych strat. Otóż, po wprowadzeniu pomysłu ze wszystkimi ulepszeniami, gracz z 400% do obrony jest nie do ruszenia (przez zdecydowaną większość graczy). Za miesiąc, dwa graczy dochodzących do 250% obrony będzie z 2x więcej. Straty będą horrendalnie wysokie (na tym etapie w zasadzie nie da się nikogo pokonać bez strat, chyba że ma słabe jednostki w obronie) i atakowanie będzie nieopłacalne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
By było strasznie denerwujące dla atakującego...

A co do pomysłu:
AI komputera musiałoby wzrosnąć kilkukrotnie, a i tak miałby pod górkę. Zauważcie, że komputer steruje obroną i atakiem w tej sytuacji. Wiedząc jak przeciwnik zaatakuje można się przygotować na ruch obronny. Poza tym armia losowa (bo chyba taka będzie) nie zawsze sprosta dobrze przemyślanej armii obronnej. Na moje teraz 1 walka na 20 będzie się kończyła klęską obrońcy, a po zmianie AI maksymalnie 4/10.
Kolejna sprawa to nasze świadome ataki, lepsze AI to więcej strat, więcej strat to większe potrzeby co do ilości jednostek. Czy gracze mniej zaawansowani mogą sobie na to pozwolić, aby pół miasta zawalić budynkami wojskowymi? Do tego dochodzi brak pereł na wyższych poziomach.
Następna kwestia dotyczy przegiętych strat. Otóż, po wprowadzeniu pomysłu ze wszystkimi ulepszeniami, gracz z 400% do obrony jest nie do ruszenia (przez zdecydowaną większość graczy). Za miesiąc, dwa graczy dochodzących do 250% obrony będzie z 2x więcej. Straty będą horrendalnie wysokie (na tym etapie w zasadzie nie da się nikogo pokonać bez strat, chyba że ma słabe jednostki w obronie) i atakowanie będzie nieopłacalne.

nie obrażając ale kompletna głupota. Tak samo jak wypowiedz Hikari.
Ile znacie gier typu Ogame , Ikariam ,Grepolis ? Tam tak samo jak tutaj każda jednostka ma określone statystyki tyle ze tutaj mamy bezpośrednią kontrole nad walka. A tam jest tylko symulacja i widoczny wynik końcowy.
Tutaj w przypadku ataku cpu na podbite prowincje walka byłaby niczym innym jak zwykłą symulacja. WIęc w czym problem ?
Chyba że wprowadzą walki online ale do tego raczej długa droga.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Stierloku, jest mi bardzo miło za nazwanie mojej wypowiedzi głupią ( hmm ... zresztą, wszystkie tak nazywasz :) ) Symulacja symulacją, ale jak inaczej te walki miałyby wyglądać ... Mimo iż nie mielibyśmy na nie wpływu, to myślę jednak, że walka AI vs. AI może być ... zabawna. Urozmaicenie - oczywiście. Ale jak ma być, to w innej formie ... chociażby typu "Komputer wysyła swoje wojska na prowincję *** ! Według naszych zwiadowców przybędą tam o XX:YY ! Wodzu, musisz bronić swoich ziem !" I w chwili przybycia wojsk komputera mamy powiadomienie ( ok. minuty ) czy chcemy walczyć. Jak nie potwierdzimy - walka kom. vs kom., jak potwierdzimy - normalna walka ( oczywiście dla utrudnienia komputer może mieć lepsze jednostki )
 

DeletedUser

Guest
To nie jest jakaś profesjonalna gra żeby komputer myślał ;)
Jestem na nie.

>>>Jest całkiem profesjonalna. Chyba, że co innego miałeś na myśli. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8507

Guest
popieram ten pomysł gdzieśtam w brązie/żelazie hasbural miał nas zaatakować przez góry i nic. NIe ma ataku na nas. (Dopiero po rozszerzeniu z wczesnego wiadomo cosię stało ale to inna sprawa)
 

DeletedUser8086

Guest
cze ja troche inny temat chcialem poruszyc. cos z tymi co nie wystawiaja obrony bo to mnie bardzo denerwuje. to wg mnie jest dopiero nierowna gra, walka czy jak to nazwac. co ze mam dobre wojsko jak nie moge nabic pkt bo n ma 2 wloczniki w obr. proponuje taki pomysl- jesli ktos chce grac na wiezy z postepowej niech wystawia 8 jednostek z epoki postepowej (ci co maja alatraz na pewn nie bd narzekac). jesli nie wystawi nie bd mogl atakowac graczy swoja armia z postepowej, proste?! 2 idea- jesli zdejmie armie wynik na wiezy niech sie wyzeruje to bd dobra kara dla tych c o zdejmuja obr. 3 koncepcja do tematu walk- jesli chce zajac kilka wiez np. kolonialna i przemyslowa tez, niech bd dopuszczalne wstawienie do armii obr jednostek z epok przemysl i kolonialnej i bd tzw armia mieszana np . 2 muszkieterow, 2 jegrow i 4 czolgi. wtedy moglby grac na wiezach post, przemysl, i kolon. bardzo prosze o pilna odp. bo gra sie robi nieuczciwa i irytujaca. 'dajmy wszystkim rowne szanse'. co wy na to? bo ten brak obrony to juz jakas plaga sie zrobila pzdr
 

DeletedUser

Guest
Dopowiem jeszcze, że brakuje w grze perełki która dawała by bonus do ataku podczas obrony miasta. Jak do tej pory wszystkie dają bonus tylko do obrony Ciężko powalić armię jak ma 110 w ataku i obronie jak nie ma się bonusu do ataku.
 

DeletedUser10579

Guest
Nie rozumiem waszego zdziwienia , gdy slyszycie o bitwie prowadzonej po obu stronach przez komputer- przeciez to to samo jak wybieracie opcje Zakoncz automatycznie , gdy nie chce sie wam walczyc. Skrypt jest bezstronny i najlepiej wyliczy kto powinien wygrac, nie?
 

DeletedUser5256

Guest
Komputer nie przejdzie przez obronę. Jak zrobisz na automacie atak i nawet gdy masz trochę większy bonus od komputera to przegrywasz. Poza tym ile ataków miałby komputer przeprowadzić, co ile minut.
 
Do góry