Koloseum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser7795

Guest
Witam,
Zastanawiam się nad usunięciem Koloseum. Mam tę perłę na 6 poziomie. Daje +2200 zadowolenia i +17 medali co 24 godziny. Jakiś tydzień temu usunąłem Space Needle ponieważ bonusy jakie mi dawała były dla mnie za małe.
Czy moglibyście mi doradzić czy usunąć czy może jednak zostawić Koloseum ?

pozdrawiam
Chodzonce Zuo
Mateusz
 

DeletedUser12062

Guest
Powiem tak: Najpierw dawno temu usunąłem Notre a chwilkę potem Koloseum. Przypływ medali i zadowolenia jest tak znikomy, że przy gigantycznych połaciach miejsca jakie zabiera ta perła jest absolutnie nieopłacalna ;). ZDECYDOWANIE do usunięcia ;). Zwłaszcza, że wywaliłeś już Space ;). Byle jaki zmotywowany budynek kultury z wyższych epok da o wiele więcej uśmiechu a zajmie o wiele mniej miejsca ;)

-------------------------
Dodam tylko, że mało kto posiada tą perłę będąc w wyższych epokach ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7261

Guest
To zależy od aktualnego stanu Twojej gry. Jeśli nie brakuje Ci miejsca na inne rzeczy, to zostawiłbym, zawsze to jakiś bonus. Swoją drogą, wydaje mi się, że to jest jedynie Perła "kolekcjonerska", bo każdy w dalszym etapie gry twierdzi, że jest bezużyteczna. Ja zbieram wszystkie Perły więc mi nie przeszkadza.
 

DeletedUser

Guest
Zadaj sobie pytanie czy chcesz trzymać perły dla np wygądu i samego faktu iż jest to perła, czy dla bonusów. Ja preferuje tę drugą opcje więc mogę polecić usunąc i dodatkowo omijać szerokim łukiem tego typu perły - bez sensownych, przynajmniej dla ciebie, bonusów.
 

Mikekun

Książę
Szczerze powiedziawszy o ile wcześniej faktycznie Koloseum nie dawało wiele. O tyle po zdjęciu limitu pereł, nie powiedziałbym że to perła spisana na starty ;)
W końcu daje ona blisko 35 medali i 2 200 zadowolenia jeśli się osiągnie 10 poziom, więc dwa razy więcej jakby się miało poziom 20 itp, itd. Dodatkowo muszę tutaj zaznaczyć jedną rzecz, który nie pamiętają moderatorzy oraz support. Perły można budować tylko Raz. Więc po ich wyburzeniu, nie powinieneś mieć możliwości zbudowania ich na nowo. Radzę się zastanowić co się kasuje bowiem później można tego żałować.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12062

Guest
Szczerze powiedziawszy o ile wcześniej faktycznie Koloseum nie dawało wiele. O tyle po zdjęciu limitu pereł, nie powiedziałbym że to perła spisana na starty ;)
W końcu daje ona blisko 35 medali i 2 200 zadowolenia jeśli się osiągnie 10 poziom, więc dwa razy więcej jakby się miało poziom 20 itp, itd. Dodatkowo muszę tutaj zaznaczyć jedną rzecz, który nie pamiętają moderatorzy oraz support. Perły można budować tylko Raz. Więc po ich wyburzeniu, nie powinieneś mieć możliwości zbudowania ich na nowo. Radzę się zastanowić co się kasuje bowiem później można tego żałować.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun

Każdą wyburzoną perłę mając komplet surowców i planów można postawić ponownie.
 

DeletedUser6174

Guest
W końcu daje ona blisko 35 medali i 2 200 zadowolenia jeśli się osiągnie 10 poziom, więc dwa razy więcej jakby się miało poziom 20 itp, itd. Dodatkowo muszę tutaj zaznaczyć jedną rzecz, który nie pamiętają moderatorzy oraz support. Perły można budować tylko Raz. Więc po ich wyburzeniu, nie powinieneś mieć możliwości zbudowania ich na nowo. Radzę się zastanowić co się kasuje bowiem później można tego żałować.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun

Oj oj oj, aż w oczy kłuje.
Po pierwsze, Koloseum daje 4, a nie 2 tysiące zadowolenia na 10 lvlu.
Po drugie, na 20 lvlu perła nie daje 2x tyle to na 10.
Po trzecie, perłe można zbudować nieograniczoną ilość razy o ile ma się dostatecnznie dużo planów, jednak można posiadać tylko jedną perłę danego rodzaju w mieście.
 

bartekmod

Książę
ale zdaje się że po zburzeniu Perły, zebraniu surowców i nowego kompletu planów bez problemu ją stawiasz ;)
to "tylko raz", odnosi się do niemożliwości posiadania dwóch Castelów na raz, tak jak możesz posiadać na raz dwa azyle czempiona

ja osobiście zburzyłem już Koloseum i Notre Dame
Space'a pewnie zburzę niedługo i wymienię na Lotos
natomiast dumam porządnie nad Cerkwią i Dealem - czy aby są niezbędne w mieście... ale to teoretycznie już rozważania nie w tym temacie
 

DeletedUser12062

Guest
ale zdaje się że po zburzeniu Perły, zebraniu surowców i nowego kompletu planów bez problemu ją stawiasz ;)
to "tylko raz", odnosi się do niemożliwości posiadania dwóch Castelów na raz, tak jak możesz posiadać na raz dwa azyle czempiona

ja osobiście zburzyłem już Koloseum i Notre Dame
Space'a pewnie zburzę niedługo i wymienię na Lotos
natomiast dumam porządnie nad Cerkwią i Dealem - czy aby są niezbędne w mieście... ale to teoretycznie już rozważania nie w tym temacie

Zamek miałem, po czym wykasowałem. Coś mnie natchnęło, że może jednak był to błąd i postawiłem ponownie. Jednak po 3 tyg poszedł pod młotek ;). Sumiennie zbierając towary atakować mogą, bo i tak nagrody nie dostaną ;).
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja cerkiew i deala trzymam, nie przeszkadzają mi, a i nie mam tyle medalów żebym narzekała.
Koloseum usunęłam mimo ze dobiłam je do 10 lvl miesiąc wcześniej, było to dawno temu :)
Starej damy nie miałam, ani Space.

Lotos sobie chwale.

Ogólnie wszystko to ocena indywidualna :)
 

DeletedUser7795

Guest
@bartekmod - co do Cerkwi Wasyla Błogosławionego i Zamku z Deal to ja widzę w nich zawsze jakieś procenty do obrony miasta.

Notre Dame, Space Needle i Koloseum już mam usunięte i wcale nie żałuję tej decyzji.
Te perły jak na swoje epoki dają strasznie małe bonusy.
 

DeletedUser12062

Guest
Temat jest dość długi, porad, pomysłów może być wiele więc przenoszę do dyskusji ;).

------------------
Zło pozostaje pytanie jedno. Po co obrona miasta ;). Jeśli ktoś nie ma czasu na grę i zbiory to faktycznie silna obrona z procentami pomoże mu ocalić pozostawiony towar. Ja usunąłem Zamek, ponieważ towary zawsze zbieram 1s po wyprodukowaniu a nic innego godnego uwagi do splądrowania nie ma zwłaszcza, że większość jest zmotywowana ;).
 

Auksacer

Wicehrabia
Zło pozostaje pytanie jedno. Po co obrona miasta ;). Jeśli ktoś nie ma czasu na grę i zbiory to faktycznie silna obrona z procentami pomoże mu ocalić pozostawiony towar. Ja usunąłem Zamek, ponieważ towary zawsze zbieram 1s po wyprodukowaniu a nic innego godnego uwagi do splądrowania nie ma zwłaszcza, że większość jest zmotywowana ;).

W obronie miasta niekoniecznie chodzi o to aby powstrzymać napastnika, czasem wystarczy po prostu, że zadasz napastnikowi poważne straty w armii. Gracze atakujący sąsiadów muszą stoczyć około 50 bitew na dzień. Najczęściej wystawiają do bitwy łotrów. Każdy stracony łotr w czasie walki może okazać się dla napastnika bardzo dużą stratą i po kilku takich napadach na Twoje miasto może 2 razy zastanowić się czy zrobić to ponownie czy aby na pewno warto. Nie mówię tu o przypadkach gdy ktoś ma Alcatraz na 30 poziomie, choć dla "oszczędzających" wojsko i tak może to wystarczyć. Nawet przy bonusie 50% można już zniechęcić wielu napastników. Wiem jak sam niegdyś atakowałem sąsiadów i właśnie tymi kryteriami się kierowałem.

Oczywiście nie twierdzę, że u każdego się to sprawdzi, bo każdy ma inne sąsiedztwo i niektórzy co mają bonus 80% mogą być atakowani codziennie przez 10 sąsiadów. Po prostu wszystko zależy od sytuacji i pod nią ukierunkować się:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry