Koloseum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12313
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser12313

Guest
Witam
Zastanawiam się, czy nie sprzedać mojego koloseum. Jest to bardzo słaba perła (moim zdaniem). Niby niska epoka, więc perła powinna być słaba, ale wystarczy porównać z posągiem Zeusa. Posąg jest o wiele mniejszy, z niższej epoki, a daje bonus niezbędny dla każdego kto bierze udział w pvp i gvg. W porównaniu, koloseum jest ogromne i daje niewielkie bonusy, które można sobie zapewnić w inny sposób - zadowolenie z budynków (które dodatkowo można odnowić), medale z wież - pvp i zwycięstwa oraz innych pereł, które bardziej opłaca się postawić (Zamek z Deal)

Czy są planowane jakieś ulepszenia dla koloseum?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Sprzedaj, w wyższych epokach nie opłaca się w ogóle mieć tej Perły.
A co do ulepszenia - jeżeli masz kilka kompletów planów i tysiące PR do zmarnowania - to możesz sobie ulepszyć, ale jest to kompletnie nieopłacalne.
Tak już jest, że z czasem niektóre Perły przestają być opłacalne :) Ja sprzedałem Koloseum dawno temu i nie żałuję.
 

Borisel

Hrabia
Koloseum nadaje się bardziej dla kolekcjonerów perełek (takich jak ja) ale faktem jest że specjalnie dużo nie daje (nawet Latarnia Faros z tej samej epoki ma lepsze bonusy i daje więcej ) więc jak chcesz możesz to sprzedać - będziesz mieć miejsce na coś innego ;)
 

DeletedUser8507

Guest
NIe chcesz koloseum? Sprzedaj je. Chyba że kolekcjonujesz perły
 

DeletedUser9756

Guest
Dopóki nie ma się zamku z Deal, to można trzymać Koloseum. Ale po zdobyciu planów warto zburzyć zabytek i rozpocząć wykopaliska pod budowę zamku.
 

bartekmod

Książę
ja sobie ustaliłem, że dopóki nie odblokuje wszystkich rozszerzeń za medale (tak wiem mało daje, ale lepsze mało niż nic) trzymam Koloseum, a że jakoś specjalnie na brak miejsca nie narzekam to nawet nie rozważałem jeszcze zburzenia
 

Hikari36

Polonista
Polonista
ja sobie ustaliłem, że dopóki nie odblokuje wszystkich rozszerzeń za medale (tak wiem mało daje, ale lepsze mało niż nic) trzymam Koloseum, a że jakoś specjalnie na brak miejsca nie narzekam to nawet nie rozważałem jeszcze zburzenia

Jak tak patrzę, to już bardziej opłacalne są Wieże zwycięstwa :) Zajmują jedną kratkę każda, i już np. 3 Wieże w Rozkwicie dają więcej, niż Koloseum na 10 poziomie. W Postępowej wystarczy jedna wieża, a w Post jedna wieża robi dwa razy więcej niż Koloseum :) Ile to miejsca zaoszczędzonego na zadowolenie i inne budynki...
 

bartekmod

Książę
kurcze ja to inaczej policzyłem, wieża z Posta po 70 na tydzień
Koloseum na 10 poziomie 35 na dzień * 7 = 245....

zauważ że wieża daje medale raz w tygodniu ;)
 

DeletedUser625

Guest
A gdy wież masz więcej tak jak ja 11 to co wtedy się lepiej opłaca? :) I jeszcze ten plus, że mogę je powtykać w miejsca w które i tak nic nie postawię, a Koloseum zajmuje spory kawał gruntu.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
kurcze ja to inaczej policzyłem, wieża z Posta po 70 na tydzień
Koloseum na 10 poziomie 35 na dzień * 7 = 245....

zauważ że wieża daje medale raz w tygodniu ;)

Dobra, mój błąd, to zamiast jednej musisz posiadać 4 Wieże :) Aż 3 kratki straty więcej, ale już 35 medali do przodu jesteś :p To i tak wciąż pozostaje mnóstwo miejsca do wykorzystania.
 

bartekmod

Książę
tak, postawi się byle jaką kulturę i po odrestaurowaniu da więcej ;) ale póki co mam miejsce więc specjalnie mi nie zależy na zburzeniu :)
 

DeletedUser11758

Guest
kurcze ja to inaczej policzyłem, wieża z Posta po 70 na tydzień
Koloseum na 10 poziomie 35 na dzień * 7 = 245....

zauważ że wieża daje medale raz w tygodniu ;)
Do tej wieży nie potrzeba towarów. Koloseum wymaga do zbudowania towarów a później trzeba dawać punkty by zyskać więcej medale. Wszystkie perły które dają medale nie warto budować. Wystarczy Wieża i studnia Życzeń. Dziwie się że nie które osoby budują Perły dające medale. Te towary można wykorzystać do budowy innych bardziej opłacalnych Pereł.Bardziej opłaca się budować Perły dające towary które pozwalają nie budować budynków towarowych bo Perła daje towary i dzięki temu posiada się sporo towarów potrzebnych do zbadania technologii a potrzeba sporo towarów do technologii a budynki towarowe są drogie i jeśli nie masz bonusu do produkcji to produkcja potrzebnych towarów do technologii trwa długo. . Można za te towary zbudować inne Perły dające bonusy do ataku i obrony które są potrzebne. Event Zimowy i Wielkanocny pozwala wygrać sporo medali i warto poczekać na te eventy niż marnować towary na zbędne Perły dające medale.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Czyli zamek z deal też jest zbędny z racji tego, że daje medale, czy może opłaca się go budować, bo daje obronę? Bo coś się logika wywodu wykoleja przy tej perle :p
 

DeletedUser7261

Guest
Do tej wieży nie potrzeba towarów. Koloseum wymaga do zbudowania towarów a później trzeba dawać punkty by zyskać więcej medale. Wszystkie perły które dają medale nie warto budować. Wystarczy Wieża i studnia Życzeń. Dziwie się że nie które osoby budują Perły dające medale. Te towary można wykorzystać do budowy innych bardziej opłacalnych Pereł.Bardziej opłaca się budować Perły dające towary które pozwalają nie budować budynków towarowych bo Perła daje towary i dzięki temu posiada się sporo towarów potrzebnych do zbadania technologii a potrzeba sporo towarów do technologii a budynki towarowe są drogie i jeśli nie masz bonusu do produkcji to produkcja potrzebnych towarów do technologii trwa długo. . Można za te towary zbudować inne Perły dające bonusy do ataku i obrony które są potrzebne. Event Zimowy i Wielkanocny pozwala wygrać sporo medali i warto poczekać na te eventy niż marnować towary na zbędne Perły dające medale.

Zauważ, że nie każdy walczy aktywnie i nie każdemu są potrzebne Perły militarne. ktoś, kto gra "eko" postawi Perły powszechnie uważane za zbędne i będzie go to satysfakcjonować. Osobiście uważam Koloseum za dobrą Perłę, na wysokim levelu daje całkiem sporo zadowolenie + niewielki dodatek medali, czyli w sam raz na moje potrzeby. I do tego ładnie wygląda.
Także autor tematu musi się zastanowić, czy gra ofensywnie, czy woli grę ekologiczną.
 

DeletedUser11758

Guest
Czyli zamek z deal też jest zbędny z racji tego, że daje medale, czy może opłaca się go budować, bo daje obronę? Bo coś się logika wywodu wykoleja przy tej perle :p

Lepiej zbudować Katedrę Akwizgrańską bo daje młotki które są bardzo potrzebne. Warto też zbudować Castel del Monte bo daje punkty rozwoju które są szczególnie potrzebne. Cerkiew Wasyla Błogosławionego bo daje zacięty opór i daje złoto.Te surowce są bardziej potrzebne niż medale które można zdobyć bez wydawania towarów dzięki Wieży i studni.Medale łatwo zdobywa się dzięki udziałowi wojnie gildii bo wygraną bitwę dostaje się sporo punktów a to pozwala dostać wysokie miejsce. Łatwo wygrywa się epoce żelaza bo jednostki są tanie a budynki też są tanie i nie zajmują sporo miejsca.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Lepiej zbudować Katedrę Akwizgrańska bo daje młotki które są bardzo potrzebne. Warto też zbudować Castel del Monte bo daje punkty rozwoju. Cerkiew Wasyla Błogosławionego bo daje zacięty opór i daje złoto.Te surowce są bardziej potrzebne niż medale które można zdobyć bez wydawania towarów dzięki Wieży i studni.

Katedra Akwizgrańska akurat produkuje złoto, nie młotki. Skoro Cerkiew jest dobra, bo daje "zacięty opór", a dodatkowo zasoby wsparcia dla gildii to Zamek z Deal, idąc tym tokiem myślenia, jest Perłą nie do pogardzenia, bo daje to samo + medale.
 

bartekmod

Książę
Do tej wieży nie potrzeba towarów. Koloseum wymaga do zbudowania towarów a później trzeba dawać punkty by zyskać więcej medale.

1) fakt, wieże nie wymagają towarów, jednakże ilość towarów na Koloseum jest śmiesznie mała (jakieś 8-10 razy mniej niż Perły z epok obecnych)
2) nigdy nie wrzuciłem punktów na swoją Perłę, jak będę potrzebował rozwinąć Koloseum dam informację grupie wsparcia, lub pojedynczej osobie z którą mam dzienną wymianę

Wszystkie perły które dają medale nie warto budować. Wystarczy Wieża i studnia Życzeń. Dziwie się że nie które osoby budują Perły dające medale.

1) Zamku z Deal się nie opłaca dlatego że ma medale, a drugi bonus jest nieważny już? ciekawe rozumowanie... jakby Alcatraz dawało zamiast zadowolenia medale też stwierdzisz że to dyskwalifikuje taką Perłę?
2) By posiadać Studnię życzeń musisz mieć szczęście w losowaniu, Wieży w obecnym evencie jeszcze nie było, ale też będzie to zwykły fart czy ją wygrasz

Te towary można wykorzystać do budowy innych bardziej opłacalnych Pereł.

1) Tylko i wyłącznie do Latarni z Faros, inne Perły wymagają innych towarów

Bardziej opłaca się budować Perły dające towary które pozwalają nie budować budynków towarowych bo Perła daje towary i dzięki temu posiada się sporo towarów potrzebnych do zbadania technologii a potrzeba sporo towarów do technologii a budynki towarowe są drogie i jeśli nie masz bonusu do produkcji to produkcja potrzebnych towarów do technologii trwa długo.

1) Od pewnej epoki (ja w takowej już jestem, pogadamy jak i Ty taką osiągniesz) Perły towarowe dają towary nieprzetworzone, konieczność budowy budynków towarowych występuje
2) Jeśli nie masz bonusu do produkcji to nie stawiasz takiego budynku, zamiast tego stawiasz 4, 5 czy ile zdołasz budynki do których posiadasz zasoby, produkujesz nadmiar towarów i pozostałe handlujesz

Można za te towary zbudować inne Perły dające bonusy do ataku i obrony które są potrzebne.

1) Za towary potrzebne do Koloseum nie zbudujesz Pereł dających bonusy do ataku i obrony
2) Nagle Perła obronna Zamek z Deal staje się przydatna?? przecież daje medale, widzę tu Twoją niekonsekwencję z tym co piszesz chwilę wyżej

Event Zimowy i Wielkanocny pozwala wygrać sporo medali i warto poczekać na te eventy niż marnować towary na zbędne Perły dające medale.

1) Wygrywam 50 000 medali, z Pereł mam 0, razem mam 50 000 medali, lub... wygrywam 50 000 medali, z Pereł mam 15 000, razem mam 65 000 medali, wybór należy pozostawić każdemu osobiście czy woli mieć więcej, czy mniej medali (liczby podane losowo) PS, podliczyłem że wymaksowane (10 lvl) Perły medalowe w ciągu roku dają 45 990 medali
2) marnować?? sytuacja wygląda tak: mam zbadane wszystkie technologie wymagające towarów z Epoki Żelaza, mam zbudowaną Latarnię z Faros, moja gildia nie walczy w GvG w Epoce Żelaza i nie potrzeba tam wrzucać towarów, mam zapas takich towarów. Więc albo będą gniły (tfu, przepraszam, zalegały) u mnie w magazynie, albo ostatnią opcją jest wykorzystanie do budowy Koloseum, które da mi dodatkowe zyski (zalegające towary nie dają żadnego zysku)

każdy ma prawo sam uznać co mu się opłaca a co nie ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry