[Perły Architektury] Koloseum- zwiększenie bonusów.

Czy jesteś za zwiększeniem bonusów otrzymywanych z Koloseum?

  • Tak

    Głosy: 11 39,3%
  • Nie

    Głosy: 17 60,7%

  • W sumie głosujących
    28

aza III

Wójt
Proponuję wziąć pod rozwagę pomysł ze zwiększeniem bonusów uzyskiwanych z Koloseum. Jak dobrze wiemy Koloseum jest perłą która zajmuje bardzo dużo miejsca a która daje bardzo małe zyski. To wszystko powoduje, że jest to perła rzadko spotykana. Zwiększenie bonusów (nawet tylko samych medali) powiedzmy x3 spowoduje, że perła ta będzie bardziej atrakcyjną opcją dla graczy, szczególnie tych początkujących (szybsza opcja zdobycia medali pod wykupienie terenu). Dodatkowo dzięki temu będziemy mieli większe urozmaicenie w naszych miastach a sama perła przestanie być wyśmiewana.
 

McPietro

Wójt
Moim zdaniem nietrafiony pomysł. Z obserwacji innych graczy widać i z własnego doświadczenia wiem, że Koloseum jest Perłą tymczasową. Krótko po rozpoczęciu gry stawia się Koloseum, bo wtedy są ograniczone możliwości zdobywania medali. Po przejściu do Wczesnego Średniowiecza pojawiają się już inne możliwości i niezależnie od poziomu jaki to Koloseum osiagneło kasuje się je. Szkoda miejsca, łatwiej juz o medale. Moim zdaniem to jest Perła tymczasowa i dlatego w nieco rozwinietych miastach już się ją mało spotyka. Niektórzy trzymają Koloseum z sentymentu bo to była jedna z pierwszych Pereł, ale nie opłaca się jej dłużej trzymać.
 

Lis Chytrus

Szlachcic zagrodowy
Chętnie postawiłbym te pomijane perły, jeśli tylko bonusy byłyby zmienione na jakieś sensowne.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
za zwiększeniem nie jestem, bo x3 więcej niczego to dalej nic , ale za zmianą na jakieś inne bardziej sensowne , jak najbardziej tak
 

aza III

Wójt
Rozumiem, że w późniejszym okresie wiele osób mogłoby usunąć Koloseum ale w tej chwili bonusy są tak marne, że często nawet w początkowej fazie nie każdy decyduje się na jej wybudowanie. To wszystko powoduje, że nawet ciężko o plany tej perły. Sam wiem po sobie, nie mogłem wybudować Koloseum bo ciężko było zdobyć plany. Zwiększenie bonusów mogłoby sprawić, że częściej zobaczymy koloseum na mapach.
 

Ferdinand

Baron
Hm... a może trochę inaczej, bo szczerze to i zwiększenie zbiorów medali x10 dalej nie zrobiłoby zbytniego wrażenia. Ciekawi mnie natomiast co byłoby gdyby cały system zadowolenia uległ zmianie. Teraz najwyżej można uzyskać 120% do paru spraw i tyle. Może inny system nagród zwiększyłby zainteresowanie perłami dającymi zadowolenie...
x3 wątpię, żeby kogoś zachęciło bo Koloseum to duży "kloc"
 

ertv

Szlachcic
Wedlug mnie koloseum to świetna perla i nie trzeba już zwiekszać jej bonusów.
Myśle ,że jest nawet leprza od wyroczni wiec czego jeszcze chcieć?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja bym chciała żeby InnoGames zrobiło niespodziankę i koloseum na 200 poziomie zmieniało totalnie nagrodę na niewyobrażalną ;)
I jeszcze komunikat powinien być z fajerwerkami 'jestes pierwszy drogi władco, tylko Ty Mój Panie wiedziałeś że Koloseum jest najlepsze'

<3
 

Mark R

Wójt
Z jednej strony niektórym perłom przydałby się lekki boost, ale zmienianie właściwości/bonusów/siły danej perły po latach byłoby nieuczciwe ze względu na osoby, które taką perłę miały, ale skasowały właśnie ze względu na mizerną opłacalność.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Z jednej strony niektórym perłom przydałby się lekki boost, ale zmienianie właściwości/bonusów/siły danej perły po latach byłoby nieuczciwe ze względu na osoby, które taką perłę miały, ale skasowały właśnie ze względu na mizerną opłacalność.
Problem z rozwojem gry ;)
Tak naprawdę Koloseum nie było takie złe dawno temu, medale na początku gry są cenne.
Podobnie mają się inne perły które stracimy na wartości ze względu na epoki, straciły na wartości bo dodano nową lepszą perłę z tym bonusem, dodano rozwój pereł na nieskończoność, czy też dodano budynki eventowe które mają lepszy bonus niż perła.
Rozwój.
Niestety jednak bustowanie nie do końca ma sens, chyba że z przydziałem na epokę gracza ;/
Nie wyobrażam sobie żeby perła z początku gry po modernizacji była niezbędna na jej końcu.
Chyba wolę strategiczne i logistyczne decydowanie który budynek jest dla mnie niezbędny niż wymaganie od producenta żeby zmienił budynek pod moje potrzeby <3
 

piotresz

Hrabia
Zgoda z twoimi argumentami natomiast wprowadziłoby to niezłą rozrywkę w grze i rewolucje w zabudowie naszych miast.
 

aza III

Wójt
Tak naprawdę Koloseum nie było takie złe dawno temu, medale na początku gry są cenne.
/QUOTE]
Są bardzo cenne, dlatego zwiększenie liczby medali sprawiloby, że początkujący gracze chętniej sięgną po tę perłę. 70 medali tygodniowo (pierwszy poziom) nic nie daje, 210 sprawia, że w krótkim czasie możemy zdobyć rozszerzenie terenu. W takim wypadku gabaryty perły nie stanowią aż takiego problemu.
To, że gracze na wyższych poziomach tego nie docenia wcale mnie nie dziwi. Wyrocznia też nie jest doceniana a sam wiem po sobie, że zaopatrzenie z wyroczni na początku ratowało mi życie. Są to perły początkowe więc dają najwięcej początkującym graczom. A argument, że ktoś usunął? Jest to PERŁA, skoro wyrzuciles perłę do śmietnika to do kogo masz pretensje?
Na tą chwilę jak ktoś stawia Koloseum to tylko ze względów estetycznych. Mały bonus mógłby zrobić z niej pożyteczną perłę dla początkujących użytkowników. Co z nią zrobią później to już zupełnie inną historia;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Mały bonus mógłby zrobić z niej pożyteczną perłę dla początkujących użytkowników.
Tak, moja wypowiedź tyczyła się bardziej chęci zmiany tej perły bardzo. Sam balans bo tak można by nazwać takie zmiany nie musiał by być zły. Tylko balans ma być złotym środkiem nie fantazją ;)
 

Calvin Archer

Szlachcic zagrodowy
Z obserwacji innych graczy widać i z własnego doświadczenia wiem, że Koloseum jest Perłą tymczasową.
Sam wiem po sobie, nie mogłem wybudować Koloseum bo ciężko było zdobyć plany. Zwiększenie bonusów mogłoby sprawić, że częściej zobaczymy koloseum na mapach.

Koloseum w obecnych czasach nie jest nawet perłą tymczasową. Ja swoją przygodę rozpocząłem nieco ponad 3 lata temu i nawet mi przez myśl nie przeszło - będąc początkującym graczem - aby zbudować koloseum.

Plany jest ciężko zdobyć ponieważ nikt tego nie buduje, ponieważ medale o wiele łatwiej zdobywać pomagając w wątkach 1,9 a z moich obserwacji wynika że gracze nawet w epoce żelaza i wczesnego średniowiecza są w stanie zbudować arkę na 80 poziomie.
Koloseum stawiam na równi z perłami takimi jak: Gaja, Space Needle czy Świątynia Lotosu - czyli zupełnie niepotrzebne.

Jeśli chodzi o głosowanie mój głos oddaję na "NIE", ponieważ zwiększenie w tym momencie bonusów z perły Koloseum będzie krzywdzące dla graczy, którzy posiadają tę perłę (niektórzy nawet od początku swojej gry).
 

astrotaurus

Hrabia
Ech, łezka się w oku kręci na myśl ile Pereł nadaje się tylko do zsypu.
wyrocznia, koloseum, notre dame, kapitol, Habitat, atomium, galata... :D
w zaleznosci od stylu gry różne wojażery czy banki nasienia, muzea też są zbyteczne.
faros, babel, hagia marek, itp - wątpliwe.
ja sam na pomniejszych światach poburzyłem wieże innowacji - utrzymywanie tego kolosa dla kilku punkcinów kiedy darmozjadów i tak w mieście jest nadmiar to nonsens.

cóż gram prawie 9 lat i ciągle podoba mi się, że mozna się bawić na różne sposoby. :)
 

laki9799

Szlachcic
Koloseum jest perłą bez sensowną. Jeśli jakąś zmieniać to Obserwatorium by dawało coś dla gracza np. bonusy przy obronnie w ilościach tak jak Zeus daje przy ataku.
 
Zdecydowanie nie. Dlatego że moim zdaniem grzebanie w perłach który już tyle czasu mają ustalony dany bonus, choćby ten najgorszy, sprawi iż komuś może przyjść do głowy żeby z innymi perłami zrobić to samo ale w dół. Na przykład Arki maks bonus 90% i po zawodach.
 
Do góry