[Walki] Kolejność ruchu w bitwie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18973
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz że armia ofensywna powinna mieć pierwszy ruch?

  • Tak

    Głosy: 4 44,4%
  • Nie

    Głosy: 5 55,6%

  • W sumie głosujących
    9

DeletedUser18973

Guest
Chciałabym by armia atakująca miała pierwszeństwo w ruchu. W bitwie PvP gdy armia obronna zaczyna jako pierwsza, to może poważnie uszkodzić jednostki defensywne.
Mnie do tej pory udawało się zawsze zaczynać jako pierwsza, ale kilka razy spotkałam się z tym że inny użytkownik próbował ze mną walczyć i zanim zdążył się wycofać to moja armia defensywna prawie go zmiażdżyła.
Wolałabym gdyby to przeciwnik miał pierwszy ruch, bo moja armia obronna nie będzie wybita do końca.
 

DeletedUser18000

Guest
Chyba się trochę koleżanka wygłupiła :)
1 - armia atakująca zawsze ma pierwszeństwo ruchu
2 - armia obronna nigdy niema żadnych strat
 

DeletedUser18973

Guest
1 - Zdarzyło się że gdy mnie zaatakowano, to moja armia obronna zaatakowała pierwsza i mocno zraniła tego kto mnie zaatakował. Widziałam gdy odtworzyłam przebieg walki z menu wydarzeń w ratuszu.
2 - Wiem o tym i nigdzie nie napisałam że armia obronna ma straty.
 

DeletedUser12062

Guest
Chyba wszystko zostało wyjaśnione jeśli chodzi o ewentualną kolejność i błędne założenie w samym pomyśle. Między innymi z powodu takich jednostek jak wspominany spadochroniarz jestem na nie (byłaby to zmiana niezbyt udana).
 

DeletedUser18000

Guest
1 - Zdarzyło się że gdy mnie zaatakowano, to moja armia obronna zaatakowała pierwsza i mocno zraniła tego kto mnie zaatakował. Widziałam gdy odtworzyłam przebieg walki z menu wydarzeń w ratuszu.

Jednostki szybsze ruszają się jako pierwsze, bo inaczej nie były by szybsze :)
Ale jednostki atakujące mają pierwszeństwo ruchu.
Nie wiem czym się przejmujesz? Jeśli atakuje cię ktoś kto nie umie tego robić to jego problem, nie twój :)
 

DeletedUser16730

Guest
Jednostki szybsze ruszają się jako pierwsze, bo inaczej nie były by szybsze

Jednostki są szybkie bo mają dużą wartość ruchu, a nie dlatego, że są pierwsze. A pierwsze są dlatego, że są szybkie.

Ale jednostki atakujące mają pierwszeństwo ruchu.

Nadal mijasz się z prawdą.

Chyba wszystko zostało wyjaśnione jeśli chodzi o ewentualną kolejność

Formalnie rzecz biorąc nie wszystko.

Podstawowa zasada jest taka jak napisał Zuo
Jeżeli jednostki przeciwnika mają większą wartość ruchu to ZAWSZE będą ruszać się jako pierwsze.
Z tym, że wcześniej tak jak napisałem mają ruch jednostki szybkiego reagowania. Ale zostawmy je na chwilę.

Załóżmy że atakujemy 8 x szybkie, w obronie jest też 8 x szybkie. I tutaj jest tak jak pisze OldZbig, atakujący ma pierwszeństwo.

Teraz atakujemy 1 x szybki + 7 x łotr, w obronie jest 8 x szybki. Tutaj zacznie obrona 7 szybkimi.

Teraz atakujemy 4 x szybki + 4 łotr, w obronie jest 8 x szybki. Tutaj zacznie obrona 2 (jeśli dobrze pamiętam) szybkimi, a później naprzemiennie.

A teraz najfajniejsze. Atakujemy 8 x szybkie, w obronie jest też 8 x szybkie, z tym, że obrona jest z wyższej epoki. I tutaj zacznie obrona wszystkimi szybkimi.

Czyli najpierw szybkie reagowanie, a później w kolejności od największej wartości ruchu. Z tym, że wyższe epoki mają pierwszeństwo, a łotry opóźniają.
 

astrotaurus

Hrabia
Generalnie jestem za!
A najlepszym uzasadnieniem jest klip wstawiny przez scyzoryka.
Sam tak często atakuję i wiadomo że najpierw trzeba powstrzymać swojego szybkiego i dopiero kliknąć automat. W obecnym wariancie muszę czekać na kilka ruchów przeciwnika zanim zrobię swoje.
Obecna kolejność na pewno nie jest losowa, bo jeszcze nigdy mój jeździec nie miał pierwszeństwa, a jak twórcy gry wymyślili konieczność pierwszeństwa ruchu obrony - jakoś nie wnikałem. Ale z drugiej strony moje węgorze zawsze atakują pierwsze.... :?
 
Do góry