Kilka usprawnień przy budowie miasta

  • Rozpoczynający wątek Serce Lwa
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Proponowałbym wprowadzić następujące rzeczy przy budowie miasta:

1. Możliwość obracania budynkami

Obecnie jeśli budynek jest przykładowo o rozmiarach 2x3 (strzelnica procarzy) to nie ma możliwości obrócenia budynku żeby było 3x2 - nie ma możliwości wyboru ustawienia budynku wzdłuż lub wszerz.

2. Schowek

W mieście gdzie nie ma ani jednego wolnego miejsca trudno jest cokolwiek przebudować bez usunięcia kilku obiektów. W takim schowku można by tymczasowo umieszczać wszelkie budynki i dekoracje znajdujące się w mieście na czas przebudowy własnych włości.

3. (Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to napiszę)
 

DeletedUser

Guest
3. ... i może żeby można było łatwo zamieniać złoto na zaopatrzenie, handlarz wymieniał się 1:1 i ratusz był dwa razy mniejszy...

Nikt propozycji takiego ułatwienia gry nie będzie traktował poważnie. Po to budynki mają różną orientację przestrzenną, żeby trochę pogłówkować.
Swoją drogą jak teraz tak narzekasz to jak będzie np. we Wczesnym Średniowieczu gdzie walczy się o chociażby 1 wolne pole i cieszy że można w ogóle coś postawić.
 

DeletedUser625

Guest
Nie jest tak źle jak mówisz Iannar jest sporo rozszerzeń terenu. Ja się spokojnie mieszczę, a ostatnio nawet dobudowałem 2 budynki bez usuwania pozostałych.
 

DeletedUser5

Guest
Proponowałbym wprowadzić następujące rzeczy przy budowie miasta:

1. Możliwość obracania budynkami

Obecnie jeśli budynek jest przykładowo o rozmiarach 2x3 (strzelnica procarzy) to nie ma możliwości obrócenia budynku żeby było 3x2 - nie ma możliwości wyboru ustawienia budynku wzdłuż lub wszerz.

2. Schowek

W mieście gdzie nie ma ani jednego wolnego miejsca trudno jest cokolwiek przebudować bez usunięcia kilku obiektów. W takim schowku można by tymczasowo umieszczać wszelkie budynki i dekoracje znajdujące się w mieście na czas przebudowy własnych włości.

3. (Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to napiszę)
1. Pomysł był już opisywany: Narzędzia, obracanie budynków, dodatkowe narzędzie również w FAQ:
Pyt.: Chcę wybudować budynek o powierzchni 4x3 ale wolny teren mam na 3x4. Znalazłoby się miejsce, jeśli mógłbym obrócić sąsiedni budynek o 90 stopni. Jest taka możliwość?
Odp.: Nie, nie ma. Trzeba pomyśleć nad innym sposobem zagospodarowania terenu.

2. Ten również: Schowek pod przebudowe.

3. Bardzo proszę o umieszcznie każdego osobnego pomysłu w oddzielnym temacie. Dziękuję.
 

DeletedUser

Guest
Nie jest tak źle jak mówisz Iannar jest sporo rozszerzeń terenu. Ja się spokojnie mieszczę, a ostatnio nawet dobudowałem 2 budynki bez usuwania pozostałych.

Aaa... no ja też mam luz, ale ja dobrze gram, ty zresztą też...[16k pkt.] i mam 3 rozszerzenia z PvP. Ale trzeba czasem troszkę przesadzić i ochłodzić głowy nowych graczy.
A tak swoją drogą to masz "wolne miasto", czyli z domkami pojemnymi lecz z rytmem 8h, a to daje więcej miejsca. Z tego co widzę to można by twoje budynki nieco lepiej porozmieszczać. Optymalność można sprawdzić np. obliczając współczynnik "udrożnienia" miasta...
http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=1416
 
Status
Zamknięty.
Do góry