Kara za ucieczkę z walki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13479
  • Data rozpoczęcia

Czy taka zmiana powinna zostać wprowadzona?

  • Tak

    Głosy: 4 18,2%
  • Nie

    Głosy: 18 81,8%

  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser13479

Guest
Witam. Obecnie jeżeli uciekniemy z pola bitwy to nic nie tracimy. Moim zdaniem jest to troszeczkę nie fair w stosunku do obrońców. Jeżeli nam nie pasuje teren albo obrońcy kontrują nasze jednostki to po prostu uciekamy nic nie tracąc. Przydałoby się trochę uprzykrzyć życie agresorom :D

Mój pomysł jest taki, żeby przy ucieczce jakaś część naszego wojska losowo traciła pkty życia lub też ginęła. Przecież zawsze podczas ucieczki jakaś fajtłapa została w tyle i opłaciła to swoim życiem. Co sądzicie o tym pomyśle? Jestem zdania, że nawet jeśli nie w tej postaci to w innej, ale jakaś kara, za ucieczkę powinna być.

Pozdrawiam
Pietszek
 

DeletedUser4428

Guest
nie, obrońca nic przecież nie traci przy obronie, a agresor traci jednostki itd., jeśli po prostu nie ma szans na wygraną i nie chce wszystkiego tracić.
 

DeletedUser13479

Guest
To prawda, że nie traci. W obecnej chwili bycie agresorem zwalnia z myślenia przed atakiem. Bo przecież i tak nic nie stracę?
 

Auksacer

Wicehrabia
Myślę, że Pietszekowi chodziło o GvG, bo przy najazdach sąsiadów jak wycofasz się, możesz zaatakować dopiero za 24h, a do tego czasu obrońca może zmienić armię. Inaczej sprawa wygląda w GvG. Komuś nie podoba się armia albo teren, to wycofuje się, nic nie traci i próbuje tak długo aż wylosuje pasującą do niego armię i teren. No może trochę to naciągnąłem i uprościłem, ale pomysł też wydaje mi się niezły z innego powodu. Taka kara zmusiłaby Graczy do walki, myślenia, a nie takiego grania "na pamięć" bez konsekwencji. No ludzie! To jest gra strategiczna, wiec trzeba się też wykazać w walce strategicznym myśleniem!;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
Reki uciac nie dam ale kojaze cos ze kiedys taka propozycja byla, w kazdym badz razie jestem za
 

DeletedUser

Guest
Co do pvp jestem na nie. Silni agresorzy, a to oni najczęściej atakują, mają taką przewagę, że nie muszą się wycofywać. Uderzy to tylko w walki między równymi graczami.
Co do gvg, jest mi to obojętne, ponieważ całe gvg jest mi obojętne.
 

DeletedUser7795

Guest
Powinna być jeszcze opcja "jest mi to obojętne" ale niestety takowej nie widzę. Jestem więc na NIE.
 

DeletedUser4259

Guest
a ja uważam, że i owszem - jeśli ktoś atakuje sąsiada i rejteruje przed jego obroną, to punkty, jakie potencjalnie mógłby zdobyć atakujący powinien dostać obrońca - a co! (tutaj mam na myśli PvP)

natomiast co do identycznej taktyki w GvG, to wstrzymam się na razie z wyrażeniem opinii, dopóki zasady GvG nie zostaną wreszcie doprowadzone do bardziej cywilizowanych
 

Auksacer

Wicehrabia
Na szczęście "shejtowanie" tego pomysłu tutaj na forum wcale nie oznacza, że nie zostanie wprowadzona żadna kara za ucieczkę, o czym mogliśmy się już kilka razy przekonać przy innych pomysłach:)
 

DeletedUser5506

Guest
Na szczęście "shejtowanie" tego pomysłu tutaj na forum wcale nie oznacza, że nie zostanie wprowadzona żadna kara za ucieczkę, o czym mogliśmy się już kilka razy przekonać przy innych pomysłach:)

Dokladnie ! Mi pomysl glosami odrzucono a i tak przeszedl :D
 

DeletedUser

Guest
a ja uważam, że i owszem - jeśli ktoś atakuje sąsiada i rejteruje przed jego obroną, to punkty, jakie potencjalnie mógłby zdobyć atakujący powinien dostać obrońca - a co! (tutaj mam na myśli PvP)

To inna sprawa, nie kara, a nagroda dla obrońcy. Być może obrońca powinien dostać małą ilość punktów wogóle za wygraną walkę (dużo mniejszą, niż za zwycięski atak).

Na szczęście "shejtowanie" tego pomysłu tutaj na forum wcale nie oznacza, że nie zostanie wprowadzona żadna kara za ucieczkę, o czym mogliśmy się już kilka razy przekonać przy innych pomysłach:)

Chyba ty.
 

DeletedUser5506

Guest
Dopatrzylem sie jednego minusu tej propozycji, podejrzewam ze potencjalny agresor gdy atakuje i widzi ze bedzie mial jakies znaczace straty to odpuszcza (mimo tego ze moze wygrac), teraz gdy bedzie mial poniesc kare za to ze odpuscil na pewno nie odpusci i zjedzie obrone, przy czym straci moze i polowe wojska ale bedzie mial mozliwosc pladrowania. Kilkukrotnie zauwazylem taka sytuacje, gdzie bylem atakowany wojskiem mocniejszym a i tak przeciwnik sie poddawal, po tych zmianach watpie zeby wybral taka opcje, wiec na obecna chwile jestem neutralny... ;/
 

DeletedUser3

Guest
Nie jest planowane wprowadzanie żadnych sankcji z tego tytułu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry