Kalkulator do gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16798
  • Data rozpoczęcia

Czy narzędzia tego typu są dla Was przydatne?


  • W sumie głosujących
    41
Status
Zamknięty.

DeletedUser16798

Guest
Cześć.
Wczoraj stworzyłem kalkulator dostępny pod adresem: http://foe.osmolski.pl/
Kalkulator służy do obliczania minimalnej liczby PR, które musi dać, żeby zająć pierwsze miejsce. Jest to jednak nie do końca przetestowana wersja beta.
Moje pytanie brzmi: Czy jesteście zainteresowani takim narzędziem? Jeśli tak, to w przyszłości mogę je rozbudować (np. o obliczanie dla każdego z pierwszych pięciu miejsc - dających profity). Będę wdzięczny także za testy i zgłoszenie uwag co Wam się tutaj nie podoba.
Zastanawiałem się także nad legalnością używania takiego kalkulatora. Ale to bez problemu można obliczyć na kartce/w głowie. Kalkulator to tylko przyśpiesza, więc wydaje mi się, że nie powinno być problemów. Tym bardziej, że nie ma żadnego bezpośredniego połączenia z grą.
Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi :)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Przydałoby się coś poprawić:
Wszystkie PR na tym poziomie (rozumiem że chodzi o to, że ta liczba jest potrzebna na nowy poziom licząc od 0): 290
Wrzucone do tej pory PR (rozumiem że chodzi o to, ile obecnie jest wrzuconych PRów): 211
Wrzucone do tej pory PR (tylko moje) (rozumiem że chodzi tu o to ile obecnie PRów w tę perłę wrzuciłem): 0
Aktualna liczba PR na I miejscu (rozumiem że chodzi o to, że lider ma obecnie wrzuconych 85 PRów): 85

Kalkulator pokazuje że muszę wrzucić 82 PRy (rozumiem ideę i sposób działania, ale do końca poziomu pozostało 79), co jest nierealne, więc powinien, przed pokazaniem wyniku sprawdzić, czy dana liczba jest możliwa do wrzucenia (pomijam fakt, że jest to i tak mniej niż posiada lider, ale ma to związek z algorytmem liczenia). Powinieneś dodać w tym programie sprawdzanie czy wynik jest mniejszy niż dostępna liczba PRów do wrzucenia i/lub czy jest większy od punktów posiadanych przez lidera a w przypadku gdy któryś z warunków nie będzie poprawny, to wyświetlić odpowiedni komunikat ;)
 

DeletedUser16798

Guest
Dzięki za uwagę.
Na dole jest komunikat "Opcja niedostępna!". Widzę jednak, że jest on nieczytelny. Zrobię coś z nim.
A i błąd w obliczeniach jest właśnie wtedy, gdy przekracza możliwy zakres. Dzięki za uwagi. Jak wprowadzę poprawki, to dam znać :)
 

DeletedUser

Guest
Zamiast "Aktualna liczba PR na I miejscu" powinno być "Aktualna liczba PR najlepszego konkurenta", czyli supremum po punktach innych graczy (innych niż ty i właściciel perły).
Inaczej jeśli jesteś na I miejscu, to wpisujesz w dwóch miejscach tą samą informację, a brakuje kluczowej informacji o najważniejszym konkurencie.

EDIT:
Podejrzewam, że przy zajęciu n-tego miejsca, potrzebujesz informacji o n najlepszych graczach.

EDIT:

Polecam wzór:

A=koszt perły
B=twój wkład
C=wkład wszystkich
D=wkład najlepszego konkurenta

F(A,B,C,D)=(A-(C-D-B))/2-B
Powyższy wynik zaokrąglić w górę.

Jeśli się nie pomyliłem, powinno dobrze działać, ale nie umiem tak z marszu powiedzieć, jak to rozwinąć do innych miejsc, niż miejsce I.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16798

Guest
Zamiast "Aktualna liczba PR na I miejscu" powinno być "Aktualna liczba PR najlepszego konkurenta", czyli supremum po punktach innych graczy (innych niż ty i właściciel perły).
Inaczej jeśli jesteś na I miejscu, to wpisujesz w dwóch miejscach tą samą informację, a brakuje kluczowej informacji o najważniejszym konkurencie.

Dzięki - tak będzie :)

EDIT:
Podejrzewam, że przy zajęciu n-tego miejsca, potrzebujesz informacji o n najlepszych graczach.

Tak, ale to w przyszłości, jak w ogóle będzie zainteresowanie kalkulatorem.

Polecam wzór:

A=koszt perły
B=twój wkład
C=wkład wszystkich
D=wkład najlepszego konkurenta

F(A,B,C,D)=(A-(C-D-B))/2-B
Powyższy wynik zaokrąglić w górę.

Jeśli się nie pomyliłem, powinno dobrze działać, ale nie umiem tak z marszu powiedzieć, jak to rozwinąć do innych miejsc, niż miejsce I.

Twój wzór niezbyt działa. Ale sprawdzę także dobrze wzór.
 

DeletedUser

Guest
Chodzi o minimalną ilość PR, która gwarantuje, że przeciwnicy nie dadzą rady cię przebić, bo musieliby dać więcej, niż potrzeba do ukończenia poziomu, tak?
Powinien działać. Ale źle się wyraziłem, bo chodziło mi o brakujące PR.

Uzasadnienie wzoru:
Ścigasz się z konkurentem. Musicie obaj zapełnić wolne miejsce punktami, przy czym ty co najmniej połowę.

Wolne miejsce to to, które zostało, czyli po odjęciu wkładu graczy, z wyjątkiem ciebie i konkurenta (bo wy jesteście stronami w wyścigu).
Więc od C odejmujesz B i D, a to, co wyjdzie, to ten wypełniacz, który odejmujesz od A, by zostało wolne miejsce. Wolne miejsce musisz zapełnić w połowie swoimi punktami.
Stąd (A-(C-B-D))/2.
Po uproszczeniu:
(A-C+B+D)/2
I to jest to, co powinieneś mieć w sumie (pierwszy wynik).

Od tego odejmujesz to, co już włożyłeś i masz tyle, ile ci brakuje do włożenia. To jest drugi wynik (+x nowych).

Teraz działa?
 

DeletedUser16798

Guest
OK, wprowadziłem poprawki. Proszę o testy teraz.
Jeśli pojawią się jakiekolwiek błędy, to proszę o podanie konkretnych danych jakie wpisaliście oraz wynik (oczekiwany, a wyświetlony).
Oczywiście na dalsze uwagi i wsparcie nadal liczę :)
Z góry dziękuję :)

A dla programistów funkcja, która mi teraz wylicza PRki (wiem, że można było łatwiej, ale przygotowuję się już do liczenia większej ilości miejsc):
2016-07-14_1732.png
 

DeletedUser775

Guest
Niech jeszcze wylicza, ile włożyć PR do najbliższego PEWNEGO miejsca, na przykład gdy 1 miejsce jest już zablokowane, potem 2 i 3 itd

Opcjonalnie:

dodać listę z wyborem perły podając jaki ma poziom, za to otrzymalibyśmy informację jaki jest średni koszt w PR za 1 plan z nagrody (koszt pomniejszony o zwrot)
:p
 

DeletedUser16798

Guest
Niech jeszcze wylicza, ile włożyć PR do najbliższego PEWNEGO miejsca, na przykład gdy 1 miejsce jest już zablokowane, potem 2 i 3 itd

Jest to w planach. O ile będzie zainteresowanie kalkulatorem, będę go rozwijał.

dodać listę z wyborem perły podając jaki ma poziom, za to otrzymalibyśmy informację jaki jest średni koszt w PR za 1 plan z nagrody (koszt pomniejszony o zwrot)
:p

Myślałem o tym, ale to masa pracy. Może kiedyś :) - motywujcie klikając reklamę na górze strony :p
 

DeletedUser16798

Guest
Dziękuję za Wasz odzew!
Kalkulator już nie powinien zawierać raczej błędów. Mogę go więc powoli ulepszać. Jeśli jednak w między czasie ktoś z Was zobaczył jakiś błąd, to proszę o kontakt.
Będę wdzięczny także, jeśli roześlecie adres do niego swoim znajomym (np. w gildii). Szczerze mówiąc nie wiem na tą chwilę ile osób z niego korzysta, ale w tym tygodniu założe monitoring tego stanu, no i jak będziecie ciekawi, to podzielę się tą informacją.
Pozdrawiam i miłego korzystania życzę :)
 

DeletedUser16798

Guest
Dzięki za dotychczasową pomoc dla wszystkich, którzy mi pomagają na forum i poza nim. Żeby kalkulator nie zginął, co jakiś czas będę podnosił temat. Was proszę nadal o reklamę kalkulatora. Większe zainteresowanie nim sprawi, że z czasem będę go rozwijał. Za jakiś czas może dorzucę jakieś nowe przydatne funkcje.

A tymczasem jeśli kogoś interesuje ile osób w ogóle z niego korzysta, dołączam statystyki:
2016-07-26_1153.png

Mam nadzieję, że z czasem będą one coraz lepsze :) Jak na początek myślę, że nie jest źle. Odkąd podłączyłem do strony monitoring na stronie jest codziennie parę osób.
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser16798

Guest
Dzięki za pomoc w rozpromowaniu! Mamy teraz 69 użytkowników w ciągu 2 tygodni. Poniżej wykresik:
2016-08-02_1220.png


Tak sobie pomyślałem, że zacznę rozszerzać funkcjonalność o kolejne miejsca (od 1 do 5 miejsca) jeśli w ciągu tygodnia odnotuję 100 unikalnych użytkowników korzystających z kalkulatora.
No i tradycyjnie - będę wdzięczny za pomoc w jego promowaniu :)
 

DeletedUser16798

Guest
Cześć.
Nie będę wklejał wykresu, bo nie jest zbyt okazały. Podsumuje słownie.
W ciągu ostatniego tygodnia z kalkulatora skorzystało jedynie 17 osób. Odkąd istnieje natomiast już 97.
Wniosek jest taki, że raczej nie ma dużego zainteresowania. Nie planuję więc w najbliższym czasie go rozwijać chyba, że będę miał nadmiar wolnego czasu. Osoby, które korzystają dalej zapraszam do korzystania (sam także z niego korzystam). Zapraszać znajomych także dalej możecie - może komuś się przyda.
A może jednak są tutaj osoby, które nie korzystają z niego, ale korzystały gdyby ... (no własnie, gdyby jakie dodatkowo miał funkcje)?
Pozdrawiam: Jarek :)
 

DeletedUser16092

Guest
Cześć.
Nie będę wklejał wykresu, bo nie jest zbyt okazały. Podsumuje słownie.
W ciągu ostatniego tygodnia z kalkulatora skorzystało jedynie 17 osób. Odkąd istnieje natomiast już 97.
Wniosek jest taki, że raczej nie ma dużego zainteresowania. Nie planuję więc w najbliższym czasie go rozwijać chyba, że będę miał nadmiar wolnego czasu. Osoby, które korzystają dalej zapraszam do korzystania (sam także z niego korzystam). Zapraszać znajomych także dalej możecie - może komuś się przyda.
A może jednak są tutaj osoby, które nie korzystają z niego, ale korzystały gdyby ... (no własnie, gdyby jakie dodatkowo miał funkcje)?
Pozdrawiam: Jarek :)
Według mnie, kalkulator jest bardzo przydatny. Użyłem go już kilka razy i nigdy się nie mylił. Zauważyłem też pewną ciekawą rzecz. Otóż, myślę, że da się tym kalkulatorem już wyliczyć inne miejsca w perle. W miejscu najlepszego konkurenta wpisujemy docelowo osobę z pierwszego miejsca, ale nie właściciela perły. To oznacza, że go całkowicie ignorujemy. A co jeśli zignorujemy także, wcześniej wspomnianego, pierwszego gracza? Wtedy wpisujemy liczbę punktów osoby z drugiego miejsca i kalkulator liczy ile punktów musimy dać, aby utrzymać się na drugim miejscu (które on traktuje jako pierwsze). Nie wiem na razie czy działa to też na inne miejsca. Wiem też, że nie da się tego policzyć jeśli na danym poziomie nie ma jeszcze żadnych punktów. Mam jednak nadzieję, że kalkulator będzie się rozwijał dalej i dojdzie opcja liczenia konkretnego miejsca. Poleciłem już ten kalkulator osobom z mojej gildii i zachęciłem ich do przesyłania tego dalej. Dodam jeszcze od siebie, żebyś nie zrażał się niewielką ilością użytkowników. Nie jest ona wynikiem zbyt słabej funkcjonalności tylko braku rozgłosu. O planerze miasta też wiele osób nie wie z tego powodu, że nikt go tutaj nie reklamuje. Zachęcam Cię do tego, abyś dalej to rozwijał oraz (przede wszystkim) reklamował na czacie globalnym. Swoją drogą fajnie by było zrobić kilka wersji językowych i opublikować na zagranicznych forach ;)
Serdecznie pozdrawiam, Piotr :)
 

DeletedUser16798

Guest
Dzięki za opinię :) Spróbuję na wszystko odpowiedzieć.

Zauważyłem też pewną ciekawą rzecz. Otóż, myślę, że da się tym kalkulatorem już wyliczyć inne miejsca w perle. W miejscu najlepszego konkurenta wpisujemy docelowo osobę z pierwszego miejsca, ale nie właściciela perły. To oznacza, że go całkowicie ignorujemy. A co jeśli zignorujemy także, wcześniej wspomnianego, pierwszego gracza? Wtedy wpisujemy liczbę punktów osoby z drugiego miejsca i kalkulator liczy ile punktów musimy dać, aby utrzymać się na drugim miejscu (które on traktuje jako pierwsze).

Jasne. Jak mi się śpieszy, to tak robię. Ale nie jest to optymalne. Kalkulator w tym wypadku wylicza ilość PR, jaka zapewni dane miejsce, ale faktycznie można byłoby dać ich mniej biorąc pod uwagę to, ile mogą dać inne osoby.

Wiem też, że nie da się tego policzyć jeśli na danym poziomie nie ma jeszcze żadnych punktów.

Da się. Wystarczy wpisać 0 w liczbie konkurenta :)

Poleciłem już ten kalkulator osobom z mojej gildii i zachęciłem ich do przesyłania tego dalej. Dodam jeszcze od siebie, żebyś nie zrażał się niewielką ilością użytkowników. Nie jest ona wynikiem zbyt słabej funkcjonalności tylko braku rozgłosu. O planerze miasta też wiele osób nie wie z tego powodu, że nikt go tutaj nie reklamuje. Zachęcam Cię do tego, abyś dalej to rozwijał oraz (przede wszystkim) reklamował na czacie globalnym. Swoją drogą fajnie by było zrobić kilka wersji językowych i opublikować na zagranicznych forach ;)
Serdecznie pozdrawiam, Piotr :)

Dzięki za pomoc i sugestię. Faktycznie może pomyślę w wolnym czasie chociażby o języku angielskim.
 

DeletedUser16798

Guest
Cześć :)
Dziękuję Wam wszystkim za używanie tego narzędzia :) W ciągu ostatniego tygodnia skorzystało z niego 45 osób, a łącznych wejść (dla tych osób) było 111. To nie jest poziom, który założyłem, żeby zacząć rozwijać kalkulator bardziej, ale idzie w dobrą stronę :)
I jak zawsze prośba/przypomnienie: Będę wdzięczny jeśli w swoich gildiach, w śród swoich znajomych, czy nawet na czacie ogólnym czasami polecicie to narzędzie. Lubie, którzy będą z niego korzystać, także pewnie będą zadowoleni :)
Pozdrawiam: Jarek
 

DeletedUser16798

Guest
Puściłem malutką aktualizację. Dodatkowo pojawił się pasek postępu pokazujący postęp. Co o nim myślicie?
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser16798

Guest
Widzę, że coraz więcej osób korzysta z kalkulatora. Nie osiągnęła ta liczba jeszcze wymaganej przeze mnie, jeśli chodzi o rozwój, ale stwierdziłem, że i tak go wykorzystujecie.
Po 16.10 wracam z urlopu i myślałem, żeby dorzucić jakąś funkcję. Myślałem o wprowadzeniu Arki lub pokazywaniu ile zwrotu będzie za dane miejsce w perle. Może najpierw to drugie.
Co Wy na to? Jak sobie wyobrażacie działanie tego mechanizmu? Chcę, żeby kalkulator nadal było łatwo obsługiwać, więc liczę na Waszą pomoc :)
 

Tbnfd

Szlachcic
ja zacząłem ostatnio korzystać, kalkulator działa ok, tylko wkurza mnie ogólna zasada pereł i dodawanych PR - nawet początkowe poziomy NIE SĄ opłacalne, zwłaszcza jeśli właściciel perły nie doda z połowy PR -tj np za X poziom perły można na pierwszym miejscu dostać 10PR zwrotu, ale żeby to się opłacało, to musiałbym włożyć max 9PR -głupio to zrobili, że często muszę wkładać po 50-100PR, aby mieć zwrot zaledwie 10-20PR! [i jednego planu zwykle, że nie wspomnę o bardzo małej ilości medali - a za cokolwiek -choćby za rozszerzenie bardzo małe [bo też tylko 4x4] należy wydać np 2000 medali potem 4k, potem pewnie 8k 16k, a zwrot jest zaledwie np 20sztuk !- ale to nie wina oczywiście autora kalkulatora, tylko tych durnych twórców gry!]
 

Kaluta

Wójt
ja zacząłem ostatnio korzystać, kalkulator działa ok, tylko wkurza mnie ogólna zasada pereł i dodawanych PR - nawet początkowe poziomy NIE SĄ opłacalne, zwłaszcza jeśli właściciel perły nie doda z połowy PR -tj np za X poziom perły można na pierwszym miejscu dostać 10PR zwrotu, ale żeby to się opłacało, to musiałbym włożyć max 9PR -głupio to zrobili, że często muszę wkładać po 50-100PR, aby mieć zwrot zaledwie 10-20PR! [i jednego planu zwykle, że nie wspomnę o bardzo małej ilości medali - a za cokolwiek -choćby za rozszerzenie bardzo małe [bo też tylko 4x4] należy wydać np 2000 medali potem 4k, potem pewnie 8k 16k, a zwrot jest zaledwie np 20sztuk !- ale to nie wina oczywiście autora kalkulatora, tylko tych durnych twórców gry!]

kurde, tego nie da się czytać! Zrób normalną czcionkę i kolor ;<
 

Tbnfd

Szlachcic
kurde, tego nie da się czytać! Zrób normalną czcionkę i kolor ;<
lubię zielony, a jak tobie nie pasuje to se nie czytaj. :p - moje zdanie nie jest dla wszystkich, nie musi ktoś czytać jak nie potrafi , a jak masz wzrok słabszy od mojego, to se lepsze okulary załóż.
NIC NIE ZAMIERZAM ZMIENIAĆ. jestem taki jaki jestem, i taki pozostanę, i moje wpisy będę robił jak ja kurna chce, a nie jak inni mi kurna nakazują :p
Po to są opcje, by z nich korzystać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kaluta

Wójt
lubię zielony, a jak tobie nie pasuje to se nie czytaj. :p - moje zdanie nie jest dla wszystkich, nie musi ktoś czytać jak nie potrafi , a jak masz wzrok słabszy od mojego, to se lepsze okulary załóż.
NIC NIE ZAMIERZAM ZMIENIAĆ. jestem taki jaki jestem, i taki pozostanę, i moje wpisy będę robił jak ja kurna chce, a nie jak inni mi kurna nakazują :p
Po to są opcje, by z nich korzystać.

przepraszam Pana bardzo, myślałam, że to forum dla wszystkich...:(
 
Status
Zamknięty.
Do góry