Jezdnie 3x2 oraz 2x3.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14818
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że jezdnie 2x3 i 3x2 to dobry pomysł?

  • Tak, podoba mi się ten pomysł.

    Głosy: 8 66,7%
  • Nie, pomysł nie jest wart uwagi.

    Głosy: 3 25,0%
  • Nie posiadam zdania w tej kwestii.

    Głosy: 1 8,3%

  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

DeletedUser14818

Guest
Zapewne nie jeden z was miał problem z wybudowaniem budynku na końcu jezdni ponieważ, brakowało jej jednego pola długości a jezdnia 2x2 sprawiała, że budynek się nie mieścił. Wydawało się to niesprawiedliwe, mimo posiadania wymaganego miejsca nie można podłączyć budynku który jest tuż obok jezdni. Jezdnia z założenia ma szerokość 2 pól dlatego 2x1 i 1x2 nie mogą istnieć z oczywistych powodów. Dlatego proponuje jezdnie 2x3 oraz 3x2 rozwiązujące ten problem. Zamiast budować jezdnie 2x2 na końcu można postawić 2x3. Cena takiej jezdni oczywiście o 50% większa od standardowej, podobnie jak jej zadowolenie.
Deweloperzy wprowadzili rozwiązanie zapobiegające budowaniu dziwnych konstrukcji z jezdni, które nie pozwala żeby jezdnie stykały się tylko 1 polem. Nie pozwala to budować ich w bok na łączeniu 2 innych jezdni i tu także z pomocą mogłaby wkroczyć wspomniana w tytule jezdnia.

Pomysł wydaje mi się rozsądny i warty poparcia. Czekam na wasze opinie oraz wynik ankiety.
Pozdro marian89
 

bartekmod

Książę
dobra, nie wchodźmy w szczegóły czepiających się urzędników itp

są techniczne możliwości, nie trzeba wylewać asfaltu dokładnie 2x2 metra, 4x2 m, 6x2 m, w razie potrzeby można zrobić 5x2 metra, a nawet 5,2x2 :p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Oczywiście, ale nie w foe niestety.
Niedawno taki temat był zamknięto go w 20 min, jakieś technicznie nie do przeskoczenia jest dla programistów...
 

bartekmod

Książę
to chyba się tyczyło skrzyżowań będących pomiędzy dwoma drogami a nie przylegającym do jednego kawałka
więc to teoretycznie trochę inne jest
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Teoretycznie chodzi o to samo, że jezdnia zachowuje się jak budynek... Nie da się skręcić, nie da sie dolać kawałka, po prostu NIE.
 

DeletedUser14818

Guest
W programowaniu wszystko da się zrobić, tylko wydajność PC-ta ogranicza programistę. W kwestii tej jezdni nie widzę problemów natury technicznej. Jest inaczej w kwestii jej budowania na łączeniach ponieważ, zastosowany został, jak w 1 poście napisałem, warunek niepozwalający łączyć się jezdniom tylko 1 polem. Został on użyty żeby jezdnia wyglądała jak jezdnia, a nie jak poprzecinana szachownica, efekt uboczny to właśnie brak możliwości budowy jej na łączeniach. W kwestii drogi 2x3 można ją pozostawić bez możliwości budowy w bok, czyli od strony dłuższej krawędzi ponieważ, można ją zamienić miejscem z 2x2 co nie skróci długości jezdni a pozwoli wybudować skrzyżowanie jedno pole niżej/wyżej.
 

DeletedUser13512

Guest
Problemu większego przy programowaniu nie widzę . Marian89 proponuje dodatkowy obiekt w tym wypadku jezdnia o wymiarach 2x3 . Ja to widzę w ten sposób ,że w zakładce dróg będą 2 sloty - jezdnia 2x2 i jezdnia 2x3 . Obiekt taki sam jak każdy inny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry