Jednostki

  • Rozpoczynający wątek Medzaja
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz większego zróżnicowania statystyk między jednostkami?

  • Tak

    Głosy: 11 68,8%
  • Nie

    Głosy: 5 31,3%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam, chodzi o to że według mnie jednostki są za mało zróżnicowane pod względem statystyk. Np. taki włócznik nie różni się praktycznie niczym od wojownika, taki procarz zabiera tyle samo życia wojownikowi co łucznik, a z kolei łucznik jest tak samo łatwy do zabicia przez włócznika jak procarz. To jest trochę irytujące i skoro jednostki jak łucznik są później, to powinny również bardziej różnić się od wcześniejszych jednostek, np. samym faktem że jednostka z poprzedniej epoki powinna mieć większe problemy z walką. Np. takie starcie procarz - łucznik. Procarz nie powinien mieć łucznika na 2 strzały przy pełnym życiu tylko np. na 3 albo więcej (miotacze głazów na 3) a łucznik powinien takiego pionka rozwalać jednym hitem - inaczej nie widzę sensu postępu technologicznego. Co o tym sądzicie ?
 

DeletedUser1048

Guest
Odp: Jednostki

Myślałem, że jest róznica między jednostkami, ale jeśli nie ma to Ciebie popieram. ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jednostki

Masz rację różnica technologiczna między 2 epokami jaką zaobserwowałem jest na tyle niska że aż ledwo zauważalna.
Ale z 2 strony w tej grze walczymy jedynie z komputerem (ekran bitwy)... więc jak na razie nie ma to aż takiego znaczenia :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jednostki

Ale jednak walcząc z "graczami" często spotykamy jednostki z wcześniejszej bądź późniejszej epoki niż nasza, przypatrz się chociażby obronie miasta, ktoś Cię atakuje samymi jednostkami 2 epoki, a ty posiadasz np. kilku łuczników z 3 i koleś będąc na niższym poziomie rozwoju technologicznego może Cię rozwalić - to jest dla mnie troszkę nie ogarnięte i głównie w tej części jest to dziwne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jednostki

Komputer to komputer, gdyby jednostkami z 3 epoki grał gracz.. gracz atakujący nie miałby szans. Dlatego do czasu gdy nie ma gracz vs gracz sterujący, to dla mnie bez różnicy, bo komputer i tak nie gra doskonale. Ale tak, już oddałem głos za zwiększeniem różnicy wojsk z epok.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jednostki

Zdecydowanie należy zwiększyć tą różnice to jest nie do pomyślenia żeby procarz 2 strzałami załatwiał łucznika, tym bardziej że łucznik też 2 potrzebuje strzały do zabicia. Ta różnica powinna być widoczna. A teraz nie jest!
 

DeletedUser1017

Guest
Odp: Jednostki

nie wiem ile czasu zajmowałoby podbijanie kolejnych prownicji... chyba nikt nie czeka aż zdobędzie takie jednostki tylko stara się walczyć tym co ma. ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jednostki

To prawda, walczy się tym co się ma a nie tym czego się nie ma <lol>
Lecz wprowadzenie większej różnicy zapobiegłoby temu co ja wyprawiam z wojskiem które teoretycznie powinno zmieść mnie w pył :D
gdy będziesz w wyższych epokach głupio CI będzie jak ktoś procarzami wedrze Ci się do Rzymu ;P
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Jednostki

Różnice między jednostkami to nie tylko siła ataku i obrony. Jak zauważycie podczas walki, taki procarz i łucznik różnią się zasięgiem ruchu i strzału. Używając strategicznego poruszania się jednostkami można naprawdę wiele osiągnąć.

Szkoda, że nie wypowiedział się tu nikt, kto gra od początku, jest daleko w odkryciach i na mapie prowincji. Tam na pewno widać różnice pomiędzy jednostkami.
 

DeletedUser426

Guest
Odp: Jednostki

jak dla mnie technika pchnięcia dzidą miedzy żebra nie zmieniła sie od czasów kamienia do współczesnych.
A jak wspomniał marrszoo z czasem zmienia się taktyka używania jednostek.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jednostki

Witam, różnice są, ale... nie zawsze tak dobrze widoczne między sąsiadującymi epokami. Najbardziej się rzucają w oczy takie rzeczy jak większy zasięg ruchu czy strzału, natomiast różnica w obronie czy ataku nie jest tak jaskrawa żeby wywołała uśmiech na twarzy i potakiwanie że jednak ta epoka to to czego potrzebowaliśmy. Równie dobrze można walczyć przez pewien czas wojskami ze starszej epoki, lub nie obronić się przed starszymi jednostkami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry