Jednostki Epoki Jutra

Status
Zamknięty.

Borisel

Hrabia
Witam . Chciałbym się dowiedzieć jakie według was są dobre jednostki z tej epoki do ofensywy i defensywy . Chciałbym tez przytoczyć charakterystykę tych jednostek- opisać jego zastosowanie wg mnie i ewentualne poprawki . W ofensywie ( szczególnie przeciw jednostkom współczesności) wybieram ... drony . Nie dość że te holery zaczynają pierwsze ruch (oprócz "klubu spadochroniarzy") to jeszcze ich zasięg ataku wynosi więcej niż kontratak pojazdów lotniczych . Również sa dobre przeciwko artylerii i lekkozbrojnym .
Na drugim miejscu w mojej ofensywie umieszczam snajperów - cichociemni potrafią zdrowo przy...walić lekkozbrojnym , szybkim i artylerii . Mają również zastosowanie przeciwko ciężkozbrojnym o ile jeśli nie natrafią na z tym pancerzem reaktywnym . Duży zasięg ataku , mocne bonusy "przeciw" i terenowe czynią z nich niezłych killerow w mojej armii.
Na trzecim miejscu umieszczam artylerie tylko do atakowania cięzkozbrojnych . Jednak według mnie ten bonus przegrzania jest niezauważalny - jak potrafią przywalić tak nadal mocno dają mi w kość . Ten bonus można nakładać wielokrotnie na ta jednostkę? Przywalić do niego 2x i jego bonus ataku zmniejszony zostanie o 40%? A jak ma sie sprawa do drugiego bonusu - eksplozji? Kompletnie ignoruje ukrywające sie w lesie jednostki i może zdrowo przywalić? Troche biednie wygląda przy artylerii ze współczesności gdzie atak ogromny , zasięg na cała mapę i na kilka jednostek . Tego używam w ostateczności .
A czołgi ? Mimo bonusu kamuflażu to uważam że przegrywają przeciwko czołgom ze wspołczesności - pancerz reaktywny jest naprawdę świetny i naprawdę nie widzę lepszej ciężkozbrojnej jednostki aż do epoki przyszlości . Mimo że ma minimalnie większy atak i obronę to zasięg jego ataku wypada blado . Dodatkowo bonusy sa nijakie - nawet mniejszy od swojego pobratymca współczesnosci : atak na strzeleckie mniejszy , brak bonusu terenowego . Jeśli macie inne zdanie chetnie wysłucham na ten temat - może ja coś zle rozumuje ....
Czempioni nie musze przedstawiać . Mimo że są ciężkozbrojni (i wreszcie jeżdżą w czołgu ! ) to lepiej wypadają od stealth .Brak pancerza reaktywnego nadrabiają mocnym atakiem , obrona , bonusami terenowymi i "przeciw" a także własnym bonusem wspierający nasze jednostki . Czasami własnie je biore zamiast stealth jako jednostki przejmujące atak i silnie ofensywne .
Kiedy przedstawiłem swoje wnioski po sprawdzeniu ich w akcji chciałbym posłuchać waszych porad i opinii jakie często dajecie jednostki do ataku . W obronie na razie zostawiłem czołgi ze współczesności i tylko wymieniłem czempiona na epokę jutra . Nie wiem jakie jednostki dac własnie dac do defensywy wlasnego miasta. Dziekuje za czytanie , porady i pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
co byś nie dał w obronę miasta , będzie źle ;)
jeśli zaatakuje sąsiad , który ma zacny % w ataku to nic go nie zatrzyma :p sąsiedzi , którzy mają słabszy % w ataku to raczej nie atakują :p
 

DeletedUser15227

Guest
Proponuje 7 czołgów i 1 czemp. Na 100% agresor poniesie straty.
 

DeletedUser

Guest
oczywiście masz rację , jednak ustawianie wojsk obronnych to tylko "kupowanie" złudzenia gdy wojskiem obronnym kieruje komputer :p

P.S.
mam pytanie może z nieco innej beczki , po raz któryś tam zauważyłem coś czego nie rozumiem a mianowicie po zakończeniu wygranej walki ujżałem coś takiego po stronie wojska pokonanego

minusowy bonus.png

o co chodzi z tym ujemnym bonusem 60% ?
 

DeletedUser

Guest
Dostał kilka strzałów z działa mikrofalowego i się przegrzał.
dziękuję za odpowiedź , zdaje się też na innym świecie coś podobnego widziałem ale tam jestem w znacznie niższych epokach i posiadane jednostki nie mają takich bonusów jak mikrofalówki , na 100% nie jestem pewny ale będę teraz zwracał uwagę na inne światy i obserwował bacznie po walce
 
Status
Zamknięty.
Do góry