Jak zablokować bądź pozbyć sie sąsiada który ciagle mnie okrada?

  • Rozpoczynający wątek sabina19021991
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Prosze mi napisac czy istnieje mozliwosc pozbycia sie sasiada ktory codziennie mnie okrada? Przykre jest to ze odbiera cały dorobek i to nie tylko mi. ;< Czekam na szybka odpowiedz i pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
ale jak caly , moze tylko jeden budynek , jak grasz na 24h tylko raz to np moze zabrac 30 kamienia , .
co do grabienia to moze robi jak ja , raz 24h od poczatku do konca wszystkich graczy ,
zbiera pkt w wiezy ( medale ; ) ) .
pzdr
 

DeletedUser

Guest
No tak ale robi to codziennie i np kiedy ja produkuje kamien (tylko 2 razy na dobe), to on Zazwyczaj rano jak ja jeszcze spie juz buszuje i okrada mi budynek, zazwyczaj ten najlepszy. Czy mozna jakos usunac sąsiada? Bardzo utrudnia mi on gre. On okrada jeden budynek, kolejny osobnik okrada nastepny budynek i tak w kolko. Bardzo wolno dlatego przechodze do innych epok. Denerwuje mnie to? prosze cos doradzic.
 

DeletedUser3710

Guest
Jedyna rada to taka byś tak ustawiała sobie produkcje by być wtedy na nogach z możliwością skorzystania z internetu.
Gdy na czas wejdziesz do gry to bandyta będzie musiał mieć bardzo wiele szczęścia by zdążyć Cię splądrować:)
 

DeletedUser

Guest
Jedyna rada to taka byś tak ustawiała sobie produkcje by być wtedy na nogach z możliwością skorzystania z internetu.
Gdy na czas wejdziesz do gry to bandyta będzie musiał mieć bardzo wiele szczęścia by zdążyć Cię splądrować:)

no i zmien ten czas ustaw preodukcje np. na 1 dzien od 18 do 18 , zebys zawsze byla , ja tez tak robie , do pracy mam na 5 rano o 4 pije kawe i pladrowanie zaliczone duzo osob robi ten blad , co do atakow to niema rady zawsze beda , jak nie ten sasiad to 2 , chociaz ja staram sie w gildii dogadywac , jak mnie ktos wnerwia to go zbiorowo atakujemy i po sprawie ma cienkie wydobycie :] (o ile masz osoby z gildii jako sasiadow,co tez jest plusem i minusem ale to inna bajka ) .
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Prosze mi napisac czy istnieje mozliwosc pozbycia sie sasiada ktory codziennie mnie okrada? Przykre jest to ze odbiera cały dorobek i to nie tylko mi. ;< Czekam na szybka odpowiedz i pozdrawiam

Wystaw do obrony wojsko które sobie poradzi z nim.
Polecam ten (klik) temat.
Ja np. na 8 trebuszy wystawiłem 8 łuczników konnych i koleś już mnie nie grabi (próbuje ale wycofuje się ponieważ zbyt dużo strat ma).
 

DeletedUser

Guest
Wystaw do obrony wojsko które sobie poradzi z nim.
Polecam ten (klik) temat.
Ja np. na 8 trebuszy wystawiłem 8 łuczników konnych i koleś już mnie nie grabi (próbuje ale wycofuje się ponieważ zbyt dużo strat ma).

no ale jak jest madry i ma po 2 lub 3 budynki do produkcji wojska to po 24h wracai atakuje juz czyms innym , ja nawet jak ma tracic polowe lub 7 to i tak walcze potem ladnie liczy pkt , a wojsko robi sie w 2-4h .
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
To zmieniaj układ wojska codziennie (wystarczą 2-3 jednostki) i już ma ciężej.
 

DeletedUser

Guest
Zbiorowe atakowanie... To RZECZYWISTY PROBLEM wymagający przemyślenia przez deweloperów gry - sytuacja ataku i plądrowania przez około 70 osób w ciągu 24 godzin jest mozliwa w grze... wychodzi jeden atak na 20 minut... :( przy tak skromnej ilości miejsca na budynki, 'sztywnym' czasie produkcji pieniędzy to niefajna sytuacja :( i niestety możliwa. To spory problem może być jeśli chodzi o pieniądze z domów... zwłaszcza na wyższych poziomach gry gdy skromne 84/1h uzyskiwane z 5 lub 15 minutowych domków epoki kamiennej i żelaza nie wystarczą (również przez wymaganą ilość ludności). Może to na prawdę poważnie zepsuć zabawę... Grałem już w kilka innych gier gdzie po osiągnięciu pewnego poziomu moja posiadłość zamieniała się w farmę innych graczy:(... Tutaj przynajmniej nie ma możliwości zabrania tego co już zebrane...

Nie nazywaj tego co robi inny gracz: okradaniem. To nie jest okradanie tylko część gry. Nie przejmuj się jeśli stracisz produkcję, pieniądze czy materiały których nie odbierzesz na czas osobiście. To jest tylko gra! Tak jak szachy, warcaby, "chińczyk", gra "w tysiąca"...

BTW: jestem na szczycie listy sąsiadów. Pilnuję czasów swojej produkcji... ale czasami przegapię. Zmarnuje mi się produkcja albo ktoś splądruje... zbieram punkty w walce o medale robiąc rajd po ilu zdołam zanim mi zabraknie armi lub czasu... łupię sąsiadów z góry listy bo mają materiały i wystawiają w obronie armię która daje mi więcej punktów, łupię sąsiadów z dołu listy bo to odrobina monet, czasem produkcji i kilka dodatkowych punktów za dwóch włóczników... Jeśli moi nieszczęśni sąsiedzi się uwezmą to mogą mi poważnie "zepsuć zabawę";). Nawet kilku kiedy się zmówi: "właśnie u niego byłem/byłam - material x zabrany, idź po y bo obrona przełamana" - nie uważam tego za coś złego - ba! zakladam, że tak może być i jestem szczerze ździwiony kiedy po "przegapieniu" przeze mnie czasu kiedy powinienem być w grze coś jeszcze zbieram:D... cóż, taka gra... jeśli zostanę w niej tak zablokowany - nie mając możliwości dalszego rozwoju przez brak materiałów pozostanie albo powolne ich uzyskiwanie przez zyskowny handel w gildii albo porzucenie gry... cóż, jak w szachach:) - to gra - a nie życie:). Życzę jak najwięcej dobrej zabawy:)... nie tylko przy kompie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest

Link nie działa :>

#temat
Jedyną radą jaką mogę dać, to po prostu musisz wystawić dobrą obronę... Chociażby taką, którą może i przełamie, ale np. odniesie spore straty w wojsku. W końcu mu się odechce Cię atakować ;)

No albo jest także możliwość, że nie uda mu się przełamać Twojej obrony, lub też wycofa się.

Napisz może w jakiej jesteś epoce, jakimi jednostkami dysponujesz, jaką posiadasz obronę oraz jaką armią zazwyczaj atakuje Cie. Coś poradzimy ;)

#edit
Zapomniałem dodać. Pamiętaj, Ty nie tracisz jednostek gdy się bronisz - atakujący owszem :> Trzeba zatem to jakoś wykorzystać :)

P.S
Odkąd gram (2 miesiące?) tylko raz jedyny ktoś przełamał moją obronę, gdy dopiero zaczynałem grę i nie miałem ustawionej obrony. Później, gdy ustawiałem obronę, już nikt nigdy się nie przedarł. Myślę, że mogę Ci coś doradzić ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Link nie działa, bo został zmieniony na to: http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=4039

Co do tematu, możliwość "farmienia" w FoE jest bardzo niewielka tak naprawdę. Przeciwnik nie może Ci zniszczyć ani odebrać miasta, a kradzież produkcji zależy w sporej mierze od Twojej uwagi. Jeśli ustawisz produkcję na np 24h i będziesz punktualnie przy jej zbiorze to niewielka jest szansa, że ktoś Ci ją splądruje. Może się to czasem zdarzyć, ale z reguły towary będą uratowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
link nie działa :>

zapomniałem dodać. Pamiętaj, ty nie tracisz jednostek gdy się bronisz - atakujący owszem :> trzeba zatem to jakoś wykorzystać :)

p.s
odkąd gram (2 miesiące?) tylko raz jedyny ktoś przełamał moją obronę, gdy dopiero zaczynałem grę i nie miałem ustawionej obrony. Później, gdy ustawiałem obronę, już nikt nigdy się nie przedarł. Myślę, że mogę ci coś doradzić ;)

??????!!!!! ????

Nie traci się oddziałów wystawionych w obronie które przeciwnik pokona - przełamie obronę????
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie tak, jak napisałeś: NIE traci się. Dlatego warto wystawiać mocną obronę :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Odpowiedź została udzielona autorce tematu, jak ktoś chce dalej na ten temat porozmawiać to zapraszam do działu Dyskusji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry