Jak ustawić obronę?

  • Rozpoczynający wątek Minerall
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam niedawno zacząłem grę ( jakoś tydzień temu) i mam jeszcze epokę brązu, posiadam takie jednostki:
ma5dz7.jpg
(i za pół godziny jednego wojownika) jak wykorzystać je do obrony?
Na razie myślę o takim czymś:
ubo5no.jpg

Dobrze myślę? I chyba jeszcze dzisiaj będę mieć więcej Wojów. Oceniajcie mój pomysł na obronę albo dajcie swój.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Proszę kliknąć na pasku po lewej na ikonkę hełmu i na zakładkę "Armia broniąca się" i tam w lewym oknie zaznaczyć co chcesz ustawić w obronie i strzałkę w prawo.
 

DeletedUser

Guest
Kurde, wiesz o co chodzi jak chcesz takie odpowiedzi pisać no to nie pisz! Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o to jak ustawić obronę w razie jak by ktoś mnie zaatakował.
 

DeletedUser7504

Guest
Kurde, wiesz o co chodzi jak chcesz takie odpowiedzi pisać no to nie pisz! Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o to jak ustawić obronę w razie jak by ktoś mnie zaatakował.
klikasz zasoby jednostek , klikasz armia broniąca , wstawiasz armię która ci pasuje
 

DeletedUser

Guest
Przeżuć armie z atakującej na broniącą. Wiem o co ci chodzi i PablooS miał racje.
 

DeletedUser5571

Guest
Minerall'owi chodzi o to czy takie jednostki są korzystne w obronie.
Według mnie ustaw 8 procarzy, a jak odkryjesz miotaczy głazów to ustaw 8 miotaczy do obrony.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Kurde, wiesz o co chodzi jak chcesz takie odpowiedzi pisać no to nie pisz! Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o to jak ustawić obronę w razie jak by ktoś mnie zaatakował.
No to właśnie ci opisałem jak ustawić obronę w razie gdyby ktoś ciebie zaatakował.

Przy okazji napiszę, że prowincji bronić nie trzeba bo nie ma opcji jej przejęcia, jeśli o to też by ci chodziło.
 

DeletedUser

Guest
No to właśnie ci opisałem jak ustawić obronę w razie gdyby ktoś ciebie zaatakował.

Przy okazji napiszę, że prowincji bronić nie trzeba bo nie ma opcji jej przejęcia, jeśli o to też by ci chodziło.
Może za trzecim razem trafisz.. Od zielonego wymaga się uważnego czytania, inaczej już dawno byłoby krucho ze mną ;)
Są dwa screeny. W pierwszym Minerall pokazuje całą swoją armię, a w drugim JAK chce ustawić obronę i pyta się, czy TO ustawienie jest dobre, czy coś zmienić.
Nie chodzi o to, jak ma ustawić obronę, tylko jak ją zestawić.

Odnośnie tematu: Jak dla mnie 4 jazdy i 4 procarzy. Jak ktoś wyskoczy samymi dalekosiężnymi, to się nadzieje.
 

DeletedUser8955

Guest
też tak mnie się wydaje
4 jazdy i 4 procarzy
a gdy będziesz miał już dalekiego zasięgu to 4 dalekiego zasięgu i 4 procarzy
 

DeletedUser2776

Guest
też tak mnie się wydaje
4 jazdy i 4 procarzy
a gdy będziesz miał już dalekiego zasięgu to 4 dalekiego zasięgu i 4 procarzy

Taka armie usadzasz 8 miotaczami bez strat wlasnych. W pierwszej turze rozwallasz 4 kunie, w drugiej procarzy. Jak ktos juz napisal, w obronie tylko 8 dalekosieznych (8 miotaczy lub pozniej 4 balisty+4 miotacze). Taka armie osobnik bez perel raczej odpusci bo bedzie mu szkoda straconych kilku jednostek.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
w razie jak by ktoś mnie zaatakował.

Lubrzan czytając tą część wypowiedzi nie można powiedzieć ani twierdzić że się pyta o zestawienie.
A jeśli o to by miało jednak chodzić to proszę pytać konkretniej, a od zestawów pod prowincje i jak pokonać daną armię temat jest w dziale dyskusje "Porady militarne..."
 
Status
Zamknięty.
Do góry