Jak stać się dobrym strategiem w sprawach militarnych i gospodarczych?

  • Rozpoczynający wątek for wer 2
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam! Mam pytanie - Jak stać się dobrym strategiem w sprawach militarnych i gospodarczych? Chodzi mi głównie o to, że czasami np. 4 Jegrów potrafi zrównać z ziemią armię 8 grenadierów lub np. Ktoś posiada 10 puszkarni dział polowych - czyli chciałbym pojąć jak to zrobić...
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Cóż... praktyka czyni mistrza :) Dużo walcz, staraj się obmyślać, jak by tu wygrać najmniejszymi stratami, próbuj różnych układów wojsk, patrz na poszczególne bonusy jednostek przeciwko innym, wykorzystuj teren... Nie da się jako tak nauczyć strategii, sam musisz do tego dojść :p
A co do gospodarki - planowanie, planowanie i planowanie, wykorzystywanie miejsca i kalkulator w dłoni ;)
 

DeletedUser

Guest
1.A znacie jakieś szyki?
2.I czy w ogóle jegier jest lepszy od szasera - bo do przemysłowej idę i nie mogę się zdecydować?
3.Ostatnio wybudowałem domy dwuspadowe - czy zamieniać je na z epoki przemysłowej?
 

DeletedUser12062

Guest
1.A znacie jakieś szyki?
2.I czy w ogóle jegier jest lepszy od szasera - bo do przemysłowej idę i nie mogę się zdecydować?
3.Ostatnio wybudowałem domy dwuspadowe - czy zamieniać je na z epoki przemysłowej?

Jak wpadniesz szaserami na jegrów, którzy pochowają się w lesie będzie się to wiązało najprawdopodobniej ze stratą Twojej armii.... Jegrzy są bardzo dobrą jednostką. Szczerze mówiąc to szaserzy przydawali mi się tylko na armie złożone z wielu Haubic. Ale... epoka przemysłowa nie była moją ulubioną jeśli chodzi o wojsko.... Ja miałem Jegrów i Haubice ( armie ciężkozbrojne są zawsze dobre !! ), sporadycznie wstawiałem Szaserów....

Domki zawsze wymieniałem na nowsze... Zdecydowanie więcej kasy i ludzi ;).
 

DeletedUser6174

Guest
Proponuje zainwestować w łotrów, oczywiście jeżeli posiadasz Alcatraz, bo 1 czy 2 łotrów w niczym nie pomoże, ale siedmiu takich w armii bardzo zmniejsza straty we własnej armii.
 

DeletedUser

Guest
A pro po Alcatraz - na przykład: jak mam obozowisko jegrów i pięć puszkarni dział polowych, i kryjówkę łotrów - to jakie jest prawdopodobieństwo tego, że dostane łotrów?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dosyć małe, jeżeli masz Alca na 1 poziomie, ale coraz wyższe wraz z wzrostem ilości jednostek, które dostajesz z Alcatraz :)
 

DeletedUser

Guest
Czyli podsumowując - jegrzy są lepsi od szaserów - potrafią się kamuflować i strzelać na dystans sześciu metrów.
Alcatraz to dobra perła, gdyż dostarcza niezbędnych jednostek wojskowych.
Łotrzy są przydatni wtedy, gdy mamy ich w swojej armii dużo.
 

DeletedUser12062

Guest
Czyli podsumowując - jegrzy są lepsi od szaserów - potrafią się kamuflować i strzelać na dystans sześciu metrów.
Alcatraz to dobra perła, gdyż dostarcza niezbędnych jednostek wojskowych.
Łotrzy są przydatni wtedy, gdy mamy ich w swojej armii dużo.

Tylko nie traktuj jegrów jako jednostkę uniwersalną... Jak pisałem z Haubicami będziesz miał problemy zwłaszcza, że ignorują bonus ukrywania się Jegrów.

Alcatraz zdecydowanie tak. Jeśli chcesz walczyć, bez tego ani rusz ;).
Łotrzy tak, tylko trzeba nauczyć się nimi bić ;). Żeby nie zostać z 7 łotrami bez innej jednostki bo padną jak muchy w następnej turze ;).
 

DeletedUser13644

Guest
for wer 2 , domki wybudowujesz zawsze najwięcej dające populację w danej epoce
 

DeletedUser

Guest
Zbudowałem szaserów i teraz szykuję się na budowę jegrów.A co do Alcatraz muszę poczekać, bo dopiero co opuścił mnie kryzys gospodarczy, a odbudowywanie miasta z załamaną gospodarką może potrwać...
 
Do góry