Jak się szybko i efektywnie rozwinąć ?

  • Rozpoczynający wątek for wer 2
  • Data rozpoczęcia

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Jak dla mnie Alcatraz warto budować nawet jeśli się nie walczy. Ja nie walczę w GvG i PvP , Alcatraz mam na 11 poziomie i miałem już przy walczeniu na mapie sytuację, że mi brakło jednostek :D Oczywiście walczę tylko automatem i nie miałem ani jednej przegranej walki (że padło wszystko w niej).
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak bo jak pisałam, Alek, Rakieta i Szato są bardzo opłacalne.
Dają odpowiednio plus 1 co level powyżej 10, lub najwyższy procent bo 5% aż powyżej 10.

- - - Zaktualizowano - - -

Ach, zapomniałam o Atomium i obserwatorium! Świetne perły również warto posiadać, również dają sporo powyżej 10 lvl, jednak Atomium doradzam stawiać później ze względu na gabaryty, a obserwatorium powinien mieć każdy szanujący się gracz ;)
 

DeletedUser11758

Guest
Perły każdy dostosowuje pod siebie i swoje potrzeby.
Po co ci Alek skoro nie walczysz?

Są perły mus wg mnie, Marek, Latarnia lub Albert, Alek, Szato.
Z bardzo opłacalnych są typu Rakieta, Alek, Szato, perły te powyżej 10 lvl są najlepsze ich bonus jest "stale" rosnący.
Perły na ludność? Dla chętnych.
Perły na zadowolenie? Dla chętnych.
Perły dla pr? wg mnie podstawa ale jak kogoś stać może kupić w evencie 20 św wiedzy.
Perły z bonusem do ataku obrony? Dla walczących.
Perły z surowcami? Dla każdego chętnego:)

Która pierwsza? Moim zdaniem ta którą zgromadzimy w planach! Po prostu. Możemy cały rok alka polować a w tym czasie zgromadzić z motyki 3 pełne plany do innych pereł, a zdecydowana większość pereł jest "super" wiec po co upierać się która ma być pierwsza? Lepiej skreślić z listy której sie nie chce :)
Perły towarowe są dla osób które chcą szybko zdobyć towary i oszczędzić czas na ich zdobywaniu. Te osoby nie ryzykują że ktoś złupi ich budynek towarowy bo nie można złupić Perły.
Perły towarowe bardzo pomagają spełnić wymagania do technologii i pomagaj wykonać eventy bo zawsze pojawiają zadania militarne i trzeba je szybko wykonać bo te zadania zablokują możliwość wykonania eventu . Te Perły są dla osób które chcą szybko spełniać wymagania do technologii .Perły te dają sporo towarów . Warto je zbudować. Wystarczy poczekać jak perła wyprodukuje odpowiednie towary. Pozwalają oszczędzić sporo czasu. Nie musimy prawie budować budynków towarowych i ograniczamy do minimum potrzebę handlu . Nie musimy czekać wiele godzin na zbudowanie budynku towarowego. Wtedy nie brakuje mam towarów do technologii . Latarnia na 9 poziomie daje 18 towarów . Bazylika na 4 poziomie daje 15 towarów. Wieża Babel na 10 poziomie daje 15 towarów.Lepiej poczekać jak Perły pomogą spełnić wymagania do technologii . Będzie to trwało szybciej bo budowa budynku towarowego trwa długo i istnieje ryzyko złupienia. Złupienie tego budynku to poważna strata. Straciliśmy czas , młotki i złoto .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Towary, technologie, trzeba ble ble ble...

Po pierwsze perły mają 2 bonusy z tych co wymieniłeś towarowych są takie które warto budować ze względu na obydwa bonusy.

Po drugie, czy ty dotarłeś już do modernizmu???? Wnioskuje z tego co napisałeś że nie, a grasz już sporo, wiec twój sposób na szybkie i efektowne rozwinięcie nie wyszedł, po prostu nie doradzaj innym.
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
niedawno na pobocznym świecie dołączyłem do nowej gildii, składającej się w dużej mierze z graczy nowych, w ramach dyskusji o perłach skleciłem taki oto poradnik:

1) Obserwatorium i Atomium - towary do skarbca - Perły dla graczy w Gildiach, a skoro tworzymy Gildię to punkt oczywisty
2) Alcatraz - skoro zbieramy zasoby towarów, to i armia do walki w GvG się przyda, przydatna także dla graczy solo do PvP oraz mapy
3) Posąg Zeusa, Katedra Akwizgrańska, Castel del Monte - kiedy walczymy i mamy armię, przydają się ofensywne bonusy pozwalając na mniejsze straty, większą ilość walk
4) Hagia Sophia, Castel del Monte (dubluję), Przylądek Canaveral, Wieża Innowacji - Perły dające PR, są to Perły, które zaniedbałem z rozwojem poziomów na głównym świecie i tego żałuję, im więcej mamy PR dziennie tym szybszy jest nasz rozwój
5) Château Frontenac - Perła dająca % bonus do nagród, o wiele przyjemniej jest dostać więcej za wykonanie tej samej pracy

jak widzicie nie zamieściłem w spisie pereł towarowych, poradnik ten moim zdaniem sprawdzi się dobrze zwłaszcza w niższych epokach, gdzie bez problemu towary zdobędziemy z budynków towarowych (oczywiście, panu k przyznam rację - trzeba sobie pilnować zbiorów, ale to nie wymaga wielkich wyrzeczeń), z powyższego spisu nie wyobrażam sobie, by brakło jakiejś perły w mieście (oczywiście też nie od razu, zwłaszcza z wyższych epok) chyba że ktoś gra solo to pkt 1 można pominąć :p

natomiast perły towarowe od modernizmu stają się jednak niezbędne, dają 2 razy więcej niż normalnie i stanowią idealne źródło do produkcji towarów w budynkach
 

Hikari36

Polonista
Polonista
To są te Perły najważniejsze, które powinno się posiadać. Tylko teraz szkopuł w tym, jak ustalić, która jest najlepsza i którą najlepiej postawić jako pierwszą ;)
 

DeletedUser7261

Guest
Nie ma "najlepszej". Dla każdego gracza z osobna inna Perła jest najważniejsza. Jedni są nastawieni na walkę, to wybiorą Perły ofensywne, gracze eko Perły towarowe i obronne. Wszystko zależy od stylu gry danego gracza.
 
Do góry