Jak się szybko i efektywnie rozwinąć ?

  • Rozpoczynający wątek for wer 2
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam - mam pytanie - jak szybko i efektywnie się rozwinąć ?
Co budować - co burzyć - czy walczyć,a może negocjować - liczę na obszerne i szczegółowe odpowiedzi - z góry dziękuję i pozdrawiam !
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Powiem tak - nie ma takiej odpowiedzi, która by Cię usatysfakcjonowała :)
Każdy rozwija się według własnego "widzimisię" i nie ma najlepszej drogi rozwoju :)
Wszystko zależy, czy wolisz walczyć, czy masz na to czas, czy Ci się chce, czy masz na to miejsce itd.
Najprostszym wytłumaczeniem może być: rozwijaj drzewko równolegle z Perłami, wykorzystaj dane Ci miejsce maksymalnie, walcz, dołącz do aktywnej Gildii, chyba nic więcej dodawać nie trzeba :) Oczywiście najszybszą drogą są Diamenty, ale to wg własnego uznania :)
 

DeletedUser7261

Guest
A ja mam dla Ciebie inną radę. Rozwijaj się powoli, wtedy czerpiesz z gry najwięcej przyjemności :>Przynajmniej ja obrałem taką taktkę i nie żałuję.
 

DeletedUser

Guest
Powiem tak - nie ma takiej odpowiedzi, która by Cię usatysfakcjonowała :)
Każdy rozwija się według własnego "widzimisię" i nie ma najlepszej drogi rozwoju :)
Wszystko zależy, czy wolisz walczyć, czy masz na to czas, czy Ci się chce, czy masz na to miejsce itd.
Najprostszym wytłumaczeniem może być: rozwijaj drzewko równolegle z Perłami, wykorzystaj dane Ci miejsce maksymalnie, walcz, dołącz do aktywnej Gildii, chyba nic więcej dodawać nie trzeba :) Oczywiście najszybszą drogą są Diamenty, ale to wg własnego uznania :)

Jak mam niby drzewko rozwoju z perłami równolegle rozwijać - masz na myśli - że raz wrzucam w perłę, raz w dzewko rozwoju - tak ?
 

DeletedUser12062

Guest
Mniej więcej, Perły dają bardzo pomocne bonusy, więc nie można o nich zapomnieć.

Tylko nie inwestuj sam w swoje perły !! Nie wiem na jakim jesteś etapie.... Najlepiej znajdź sobie osobę ( NA TYM SAMYM ŚWIECIE !! ) zaufaną na podobnym poziomie rozwoju i umówcie się na wymianę np. 10 PR dziennie w swoje perły. Zdobędziecie plany, medale, paczki PR. Sąsiadom motywuj ręcznie budynki z epoki, z której szukasz kolejnych planów na perły, w dodatku jak masz czas przejrzyj ich perły bo często można inwestując dosłownie 1-2 PR zgarnąć paczki PR i plany :).

Ale dróg rozwoju jest wiele.... Pewnie jest ich tyle ilu gracz +1 ;P.
 

DeletedUser12062

Guest
Kup diamentów za kilka tysięcy złotych - szybko i efektywnie się rozwiniesz, jak już te diamenty wydasz. :D

eee... jak nakupi budynków z brązu i żelaza za nie to raczej rozwinąć się nie rozwinie ;P:p:p. Trzeba by je mądrze zainwestować ;)
 

DeletedUser11758

Guest
Na początku trzeba się skupić na zbudowaniu Wieży Babel bo daje towary . Później Zeusa. Warto też zbudować trzy perły dające towary. Warto zbudować Bazylikę św Marka , Wieża Babel , Latarnie z Faros . Bazylika daje towary i premie do monet. Wieża Babel towary i daje ludzi. Latarnia premia do produkcji. Na początku sporo czasu zajmuje zbudowanie Wieży ale pomaga budować inne Perły . To pozwala szybko zbudować Latarnie a później bardzo szybko może zbudować Bazylikę. Te Perły dające towary ułatwiają badanie technologii bo dają towary.Wystarczy poczekać jak Perły wyprodukują towary z poprzedniej epoki bo czasami potrzeba towarów poprzedniej epoki. Można awansować do następnej. Wystarczy poczekać jak wyprodukują towary epoki której jesteśmy . Nie trzeba budować budynków towarowych. Ograniczają punkty rozwoju. Warto też zbudować Castel del Monte bo daje punkty i bonus militarny. Cerkiew Wasyla bo daje monety i bonus militarny. Obie Katedry bo koszty budowy są niskie. Katedra N daje młotki i zadowolenie. Katedra A wytwarza monety i daje bonus militarny. Plusem Pereł dających towary nie można ich złupić a zwykłe budynki towarowe można złupić a produkcja trwa sporo czasu. Rozpoczęcie produkcji kosztuje. . Nie mamy bonusu do produkcji to produkcja trwa długo a towarów do nie których technologii potrzeba sporo. Perły rozwiązują ten problem bo jeśli mają odpowiedni poziom to dają sporo towarów.Latarnia i Bazylika prócz towarów dają też bonusy do zbiorów. Mamy większe zbiory monet i młotków. To ułatwia grę. Z Mieszkań warto budować mieszkanie które dają sporo ludzi bo potrzeba odpowiedniej liczby ludzi by zbudować inne budynki. . Trzeba czekać sporo na monety ale ryzyko złupienia tego domu jest małe. Lepiej poczekać na złoto niż ryzykować złupienie.

- - - Zaktualizowano - - -



Jak mam niby drzewko rozwoju z perłami równolegle rozwijać - masz na myśli - że raz wrzucam w perłę, raz w dzewko rozwoju - tak ?
Jak masz 10 punktów to lepiej je dawać w perły innych graczy. Warto stworzyć grupę perełkową w gildii .Za to mamy punkty rozwoju i medale. Te punkty jeśli jest ich sporo można dać w technologie . Wysokich poziomów dostaje się sporo punktów.Punkty które się uzupełnią później można dać w technologie lub te punkty pomagają zdobyć lepsze miejsce w perle a to pozwoli zdobyć więcej punktów.Przypadku eventów dają one sporo punktów które po evencie można wykorzystać do technologii. Zawsze eventu Zimowego i Letniego mam sporo punktów i dzięki temu udaje się zbadać sporo technologii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
ja mogę dodać tez od siebie, że diamenty jeśli już będziesz miał zbierać i kupuj za nie teren.... Tak naprawdę to nic innego się nie opłaca i szkoda ich wydawać ;)
 

Mikekun

Książę
witajcie

Według mnie jest to temat filozofia, i niestety nie ma idealnej drogi rozwoju która dawałaby w zamian równie szybkie efekty. Tylko i wyłącznie podczas trwania epoki żelaza, jesteś w stanie szybko się rozwiać, potem to czy się rozwiniesz w dużym stopniu zależy również i od drugiej osoby która z tobą handluje. Dlatego też jak chcesz się rozwijać w miarę regularnie poszukaj sobie osoby z najnowszej epoki oraz inwestuj u niej w perły. Dzięki temu zyskasz cennego sprzymierzeńca który w miarę możliwości będzie tobie ściągał wszystkie oferty handlowe które wystawisz. Pamiętaj że drzewko badań jest cenne tak samo jak motywacja. Po znalezieniu sprzymierzeńca, zapełnij sobie pasek z znajomymi. Ty możesz zaprosić maksymalnie 80 osób, natomiast ciebie może zaprosić kolejne 60, dając razem 140 osób. Szukaj ludzi przede wszystkim aktywnych którzy wywiązują się z motywacji, dzięki temu nie będziesz miał problemu z monetami czy zaopatrzeniem. Co najważniejsze, aby osiągnąć sukces w tej grze, niestety musisz być aktywny i wybrać jasno dla siebie drogą, czyli czy grasz pvp i wojujesz potem w gvg, czy raczej wolisz pojedynki z komputerem i zajmowanie kolejnych prowincji. Obie te rzeczy musisz w miarę możliwość pogodzić między sobą i na tą grę minimum musisz przeznaczyć od godziny do 2 godzin dziennie. Tak jak pisałem na początku temat jest filozoficzny i każdy gracz ma swoją receptę na rozwój, jednakże najważniejszy jesteś tutaj Ty, i musisz sobie postawić pytanie czy będę aktywny czy też nie. I to najlepiej na samym początku rozgrywki.

PS: Na przyszłość pamiętaj żeby takie pytania oraz dyskusje zaczynać w odpowiednich działach, jak padnie kilka odpowiedzi w tym dziale temacik może zostać zamknięty przez moderatora. Natomiast jakbyś założył temat w dyskusjach, offtopicu czy też w dziale pobocznym, moderator nie musi go zamykać i może leżeć miesiącami i gracze cały czas mogą coś w nim od siebie dodać. Więc nie zdziw się jak po paru dniach tematu i rad może tutaj już nie być ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12062

Guest
witajcie

Według mnie jest to temat filozofia, i niestety nie ma idealnej drogi rozwoju która dawałaby w zamian równie szybkie efekty. Tylko i wyłącznie podczas trwania epoki żelaza, jesteś w stanie szybko się rozwiać, potem to czy się rozwiniesz w dużym stopniu zależy również i od drugiej osoby która z tobą handluje. Dlatego też jak chcesz się rozwijać w miarę regularnie poszukaj sobie osoby z najnowszej epoki oraz inwestuj u niej w perły. Dzięki temu zyskasz cennego sprzymierzeńca który w miarę możliwości będzie tobie ściągał wszystkie oferty handlowe które wystawisz. Pamiętaj że drzewko badań jest cenne tak samo jak motywacja. Po znalezieniu sprzymierzeńca, zapełnij sobie pasek z znajomymi. Ty możesz zaprosić maksymalnie 80 osób, natomiast ciebie może zaprosić kolejne 60, dając razem 140 osób. Szukaj ludzi przede wszystkim aktywnych którzy wywiązują się z motywacji, dzięki temu nie będziesz miał problemu z monetami czy zaopatrzeniem. Co najważniejsze, aby osiągnąć sukces w tej grze, niestety musisz być aktywny i wybrać jasno dla siebie drogą, czyli czy grasz pvp i wojujesz potem w gvg, czy raczej wolisz pojedynki z komputerem i zajmowanie kolejnych prowincji. Obie te rzeczy musisz w miarę możliwość pogodzić między sobą i na tą grę minimum musisz przeznaczyć od godziny do 2 godzin dziennie. Tak jak pisałem na początku temat jest filozoficzny i każdy gracz ma swoją receptę na rozwój, jednakże najważniejszy jesteś tutaj Ty, i musisz sobie postawić pytanie czy będę aktywny czy też nie. I to najlepiej na samym początku rozgrywki.

PS: Na przyszłość pamiętaj żeby takie pytania oraz dyskusje zaczynać w odpowiednich działach, jak padnie kilka odpowiedzi w tym dziale temacik może zostać zamknięty przez moderatora. Natomiast jakbyś założył temat w dyskusjach, offtopicu czy też w dziale pobocznym, moderator nie musi go zamykać i może leżeć miesiącami i gracze cały czas mogą coś w nim od siebie dodać. Więc nie zdziw się jak po paru dniach tematu i rad może tutaj już nie być ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun

inwestycja epoka wczesnego -> epoka współczesna i to inwestycja w jedną stronę ??? Ja bym nie ryzykował z troski o własne perły ;).
 

Mikekun

Książę
inwestycja epoka wczesnego -> epoka współczesna i to inwestycja w jedną stronę ??? Ja bym nie ryzykował z troski o własne perły .

Przepraszam że spytam, ale co ma piernik do wiatraka ?
Kompletnie nie rozumiem tutaj twojego przekazu. Jednakże posiadanie osoby w najwyższej epoce jako znajomego i inwestycja w jego perły mogą się oddać w 100%. Bowiem osoba w zamian może zdejmować nam nasze oferty handlowe, które dotyczą np. badań czy zbiórki surowców na naszą perłę. Więc nie widzę powodu aby w nią nie inwestować ;)
Wiedz mi że później surowce do badań są bardzo potrzebne aby móc dalej awansować w grze, i to często z różnych epok, a nie tylko jednej :]

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

bartekmod

Książę
ja zrobiłem sobie spis potrzebnych towarów: do drzewka + Pereł i liczyłem ile tych towarów mam, ile zużyłem i ile mi jeszcze brakuje :D burzyłem budynki towarowe dopiero po osiągnięciu potrzebnej ilości, wtedy stawiałem towarowe z następnej epoki (czasem zazębiałem, żeby w drzewku chociaż trochę iść do przodu) jeżeli zaś w drzewku brak nowych towarów mnie blokował (bo nie miałem miejsca na nowsze budynki towarowe) to pokaźne inwestycje w Perły innych i zbieranie planów, paczek i medali
 

DeletedUser11758

Guest
A wy w jaki sposób osiągnęliście sukces ?

Dzięki zbudowaniu Wieży Babel , Latarni z Faros , Bazylice św Marka. Dają towary i potrzebne są do technologii. Nie muszę budować budynków towarowych. Nie posiadam bonusu do produkcji i produkcja zajmuje sporo czasu. Jedynie co ogranicza to punkty. Szybko spełniam wymagania potrzebne do zbadania technologii w nowej epoce bo wystarczy poczekać jak Perły wyprodukują odpowiednie towary. Latarnia i Bazylika dają bonus do produkcji i dzięki temu mam nadmiar złota i młotków. Te trzy Perły pomogły też zbudować inne perły. Nie muszę marnować młotków i złota na budynki towarowe . Czekać jak się zbuduje budynek a później pilnować czasu gdy skończy się produkcja. Mieć szczęście że nikt go nie złupi. Za oszczędzone młotki i złoto pozwalają zbudować sporo mieszkań , budynków produkcyjnych , budynków militarnych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A czy lepiej skasować całe wojsko i negocjować czy militaryzować miasto ?
 

DeletedUser625

Guest
Na początku może i sektory nie są takie drogie, ale od epoki przemysłowej koszt negocjacji drastycznie rośnie i bez wojska może być ciężko.
 

DeletedUser7261

Guest
Zależy jaką prowadzisz politykę, jak od początku gry jesteś graczem eko i dysponujesz towarami, to nawet w wyższych epokach negocjowanie nie stanowi problemu.
 

DeletedUser625

Guest
I tak i nie, bo koszt sektorów nie rośnie tylko i wyłącznie w epoce towaru, ale także w ilości. We wczesnym średniowieczu jeśli chcesz wynegocjować całą prowincję to płacisz około 200-300 towarów, podczas gdy w przemysłowej by wynegocjować całą prowincję już płacisz około 1500 towarów.
 

DeletedUser11758

Guest
ja mogę dodać tez od siebie, że diamenty jeśli już będziesz miał zbierać i kupuj za nie teren.... Tak naprawdę to nic innego się nie opłaca i szkoda ich wydawać ;)

Nie opłaca się kupować za diamenty terenu. Na początku koszt jest niski. Na początku jak dobrze pamiętam kosztuje 200 diamentów a później cena rośnie i kosztuje 400 diamentów. Za 200 diamentów można kupić teren a 400 diamentów to za wysoka cena bo diamenty są drogie by tyle kupić . Dziwne jest to że jak kupisz teren za diamenty to cena rośnie a powinna być stała i powinna wynosić 200 diamentów. Wtedy można zadać pytanie czy cena kupienia za diamenty terenu rośnie bez końca czy jest cena maksymalna ?. Diamenty warto wydać na odblokowanie łotra. Ta jednostka jest silna i bardzo pomaga podbijać sektory i warto wydać diamenty na odblokowanie tej jednostki. Diamenty warto wydać na kupienie ostatniego planu do perły bo ostatni plan bardzo trudno zdobyć.Szczególnie warto kupić plan jeśli Perła daje towary. Nie trzeba produkować towarów .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Nie opłaca się kupować za diamenty terenu. Na początku koszt jest niski. Na początku jak dobrze pamiętam kosztuje 200 diamentów a później cena rośnie i kosztuje 400 diamentów. Za 200 diamentów można kupić teren a 400 diamentów to za wysoka cena bo diamenty są drogie by tyle kupić . Dziwne jest to że jak kupisz teren za diamenty to cena rośnie a powinna być stała i powinna wynosić 200 diamentów. Wtedy można zadać pytanie czy cena kupienia za diamenty terenu rośnie bez końca czy jest cena maksymalna ?. Diamenty warto wydać na odblokowanie łotra. Ta jednostka jest silna i bardzo pomaga podbijać sektory i warto wydać diamenty na odblokowanie tej jednostki. Diamenty warto wydać na kupienie ostatniego planu do perły bo ostatni plan bardzo trudno zdobyć.Szczególnie warto kupić plan jeśli Perła daje towary. Nie trzeba produkować towarów .
Nie wystarczy ci że trollujesz w offtopie, musisz wprowadzać w błąd ludzi w miejscach gdzie ktoś oczekuje sensownej porady i pomocy?

Diamenty warto wydać na odblokowanie łotra. Ta jednostka jest silna i bardzo pomaga podbijać sektory i warto wydać diamenty na odblokowanie tej jednostki.
I ile sektorów pozwoli ci podbić ten 1 łotr którego szkoli się 24h? po co w ogóle piszesz takie głupoty nie mające nic wspólnego z rzeczywistością?
 
Do góry