[Inne] Jak naprawić poszukiwacza skarbów

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Podoba sie?

  • Tak

    Głosy: 6 54,5%
  • Nie - dlaczego?

    Głosy: 3 27,3%
  • widzę to inaczej - opis w wątku

    Głosy: 2 18,2%
  • zwisa mi to

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    11

DeletedUser

Guest
1. wywalić poszukiwania:
- 5 minut
- 15 minut
- 60 minut

2. wprowadzić:
- 4 różne poszukiwania po 4h
- 4 rózne poszukiwania po 8h
- 4 różne poszukiwania po 12h
- 4 różne poszukiwania po 16h
- 4 różne poszukiwania po 20h
- 4 różne poszukiwania po 24h
- 1 poszukiwanie po 48h
- 1 poszukiwanie po 72h.

3. Zwiekszyć ilość otrzymywanych:

- Monet: 500%
- młotków: 600%
- medali: 700%

4. Każde poszukiwanie jest NIEZALEŻNE od poprzednich.
5. Każde poszukiwanie ma tylko 4 nagrody.
6. Nagrody w poszukiwaniach o tej samej długości się nie powtarzają.
7. Wartość nagród X (Dotyczy każdej nagrody).
- Poszukiwania 4h = X
- Poszukiwania 8h = 3X
- Poszukiwania 12h = 5X
- Poszukiwania 16H = 8X
- Poszukiwania 20h = 11X
- Poszukiwania 24h = 13X
- Poszukiwania 48h = 32X
- Poszukiwania 72h = 42X

8. Gracz zawsze może poszukiwać 1 skarbu na raz.
9. rozpoczętego poszukiwania nie można przerwać
10. na "odebranie" nagrody gracz ma do 24h, poczym nagroda maleje 20% /h
 

DeletedUser12464

Guest
1. wywalić poszukiwania:
- 5 minut
- 15 minut
- 60 minut

Jak najbardziej na tak - wchodzenie naście razy dziennie jest zwyczajnie męczące.

2. wprowadzić:
- 4 różne poszukiwania po 4h
- 4 rózne poszukiwania po 8h
- 4 różne poszukiwania po 12h
- 4 różne poszukiwania po 16h
- 4 różne poszukiwania po 20h
- 4 różne poszukiwania po 24h
- 1 poszukiwanie po 48h
- 1 poszukiwanie po 72h.

4/8/24 i tyle powinno wystarczyć - sami wybieramy na jak długie poszukiwania ma wyruszyć dzielny kapitan, a robimy tylko jedno na raz. Bo przecież mamy tylko jednego dzielnego kapitana.

3. Zwiekszyć ilość otrzymywanych:

- Monet: 500%
- młotków: 600%
- medali: 700%

Trochę dużo dla tych w niższych epokach, nadal kropla dla tych na finiszu rozwoju. Raczej algorytm uzależniający wielkość nagrody od epoki.

4. Każde poszukiwanie jest NIEZALEŻNE od poprzednich.

Ok.

5. Każde poszukiwanie ma tylko 4 nagrody.

Pozostawiłbym takie jak są dla długich czasów, co najwyżej podniósł prawdopodobieństwo na monety/narzędzia i obniżył na pozostałe. Nagroda ma tym właśnie być jak już się trafi.

6. Nagrody w poszukiwaniach o tej samej długości się nie powtarzają.

@2 - jedno poszukiwanie na raz, a nagrody zawsze losowane od "zera" czyli fakt że np. dostajesz paczkę punktów rozwoju nie zmienia szansy na nagrodę w kolejnym poszukiwaniu.


7. Wartość nagród X (Dotyczy każdej nagrody).
- Poszukiwania 4h = X
- Poszukiwania 8h = 3X
- Poszukiwania 12h = 5X
- Poszukiwania 16H = 8X
- Poszukiwania 20h = 11X
- Poszukiwania 24h = 13X
- Poszukiwania 48h = 32X
- Poszukiwania 72h = 42X

Przedobrzone. Algorytm dla epoki w której jest gracz to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

8. Gracz zawsze może poszukiwać 1 skarbu na raz.
9. rozpoczętego poszukiwania nie można przerwać

Oczywista oczywistość :)

10. na "odebranie" nagrody gracz ma do 24h, poczym nagroda maleje 20% /h

Zostawić jak jest teraz czyli nagroda wisi i czeka na odbiór, jak w powtarzalnych czy obecnym poszukiwaczu.
 

DeletedUser

Guest
sprostowanie

7. Wartość nagród X (Dotyczy każdej nagrody).
- Poszukiwania 4h = X
- Poszukiwania 8h = 3X
- Poszukiwania 12h = 5X
- Poszukiwania 16H = 8X
- Poszukiwania 20h = 11X
- Poszukiwania 24h = 13X
- Poszukiwania 48h = 32X
- Poszukiwania 72h = 42X
Przedobrzone. Algorytm dla epoki w której jest gracz to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

X to wartość monet / mlotków / innych nagrod biorac pod uwage epoke.
 

DeletedUser7795

Guest
Przecież poszukiwacz ma zwiększyć ilość logowania ^^

Ja zwyczajnie nie wchodzę w Poszukiwacza skarbów, bo zwyczajnie mi się nie chce zbierać nagórd za 5m, 15m, i 1h. Tak, wiem, leniuch ze mnie :p
Takie rozwiązanie jak zaproponował @caelian jest według mnie lepsze.
 

bartekmod

Książę
Kiedyś testowałem inne gry online, w części było coś na wzór wypraw po skarby itp nazwy, gdzie był system analogiczny na wzór pomysłu Caeliana...
był to w moim odczuciu najgorszy element tych gier i akurat bardzo sobie chwalę system poszukiwacza w FoE, wprowadzenie takich zmian byłoby skrajnie negatywne
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Poszukiwacz w tych zmianach dla mnie straci sens, teraz trzeba się "narobić" zeby zarobić, a nie gracz logujący się raz na 3 dni zgarnie największa nagrodę? Bez sensu, chyba że nie zrozumiałam systemu...
 

DeletedUser

Guest
system jest taki by dopasowac do kazdego stylu gry.
i jestx sprawiedliwy!wiec czysie logujesz co 5 minut czy raz na 3 dni masz szanse na cos na czym ci zalezy
 

DeletedUser8110

Guest
Tylko kto powiedział, że Poszukiwacz skarbów ma się dopasowywać do stylu gry danego Gracza? ;) Jak ktoś już zauważył - celem Poszukiwacza jest nagrodzenie Gracza, który sobie na to zasłuży Ma on zmotywować do częstszego logowania się... Nagroda ta jednak ma być jedynie dodatkiem, nie ma zastąpić produkcji, nie może więc dawać zbyt wiele dóbr, żeby nie było zbyt łatwo. :)
 

DeletedUser

Guest
rozumiem ze ma nie byc zbyt latwo
obecnie poszukiwacz daje tak mala ilosc rzeczy ze nawet otwarcie tego okna to strata czasu. te pare monet w ilosci gorszej niz miedziaki nie mzieni nic.
i czym tez jest1 jednostka niezalezna kiedy jest alcatraz? to tez nic
czym jest 1 paczka 10 pr kiedy mamy arke ktora zwieksza bonus? tez jest niczym

"nagrody" a raczej ich w najlepszym wypadku drobniutenkie namiastki sa tragicznie slabe na tle tego co oferuje sama gra poza poszukiwaczem
a do tego ten durny czas po ktorym sieposzukiwacz resetuje - totalna durnota i myslenie idiotyczne
 

DeletedUser15806

Guest
W pierwszej chwili zagłosowałam na "tak", ale po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, ze wystarczyłoby mi, żeby skarby "awansowały" razem z graczem; niechby sobie rosły o ileś % przy przejściu do kolejnej epoki
 

DeletedUser

Guest
to tak przeciez jest i jest kiczowato - roznice pomiedzy epokmi sa tak drobne ze nawet szkoda otym wspominac
 

DeletedUser12464

Guest
Przecież poszukiwacz ma zwiększyć ilość logowania ^^

Może i zwiększa u świeżych graczy, którzy często coś zmieniają/przestawiają/dostawiają i tam mały zastrzyk monet/narzędzi coś daje. Im dalej tym nagrody z poszukiwań są mniej warte i dla wielu osób zabawa traci sens.

Tylko kto powiedział, że Poszukiwacz skarbów ma się dopasowywać do stylu gry danego Gracza?

Jesteśmy w dziale pomysłów, czyż nie? Jakby miało być dopasowanie, to pewnie pojawiłby się pomysł z podawaniem dokładnego czasu poszukiwania albo coś na wzór suwaka.

Jak ktoś już zauważył - celem Poszukiwacza jest nagrodzenie Gracza, który sobie na to zasłuży Ma on zmotywować do częstszego logowania się...

No i tutaj zadanie dla obsługi żeby zestawić realną skuteczność "poszukiwacza" w pomnażaniu logowań kontra pomysł. Rozumiem że zmiany w poszukiwaniach są nierealne bo obecny system się sprawdza?

Nagroda ta jednak ma być jedynie dodatkiem, nie ma zastąpić produkcji, nie może więc dawać zbyt wiele dóbr, żeby nie było zbyt łatwo. :)

Nikt nie mówi o zastępowaniu produkcji, nagrody powinny być zwyczajnie "fajniejsze" i realnie zachęcać. Monet i młotków mam w setkach milionów, reszta nagród też szczególnie nie pociąga... Ilość to chyba jedyny kierunek, chyba żeby dodać np. 0,1% szansy na budynek za diamenty :)
 
Do góry