InnoGames TV - odcinek majowy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

Shran

Szlachcic zagrodowy
To tylko moje zdanie ale mam wrażenie, że materiały dotyczące FoE mają coraz niższy poziom merytoryczny kosztem "fabuły". Myślałem, że dowiem się czegoś ciekawego, a w sumie nic takiego nie powiedzieli.
Jak był Peer (przepraszam jeśli przekręciłem jego imię) to te materiały rzeczywiście przekazywały jakieś istotne informacje.

Co do kolejnego eventu to nuuuuudyyyyy. Kolejne 11-13 takich samych zadań ze zbieraniem monet, zaopatrzenia, budowaniem budynków, kończeniem produkcji x-minutowej, wydawaniem PR i prowincjami.

Wyprawy gildyjne - zapowiada się fajnie ale znowu z materiału nie dowiedziałem się o co w tym chodzi. Na jakich to będzie zasadach? Jakie nagrody, jak będą wyglądały poszczególne bitwy, trasa wyprawy? Nic nie zostało powiedziane.
A szkoda.
 

DeletedUser15075

Guest
Wyprawy gildyjne/Ekspedycje gildyjne:
Z mojego doswiadczenia na BETA wynika:
- Wyprawy "turniejowe" - 6. dniowe (od wtorku)
- serie: 3 walki pojedyncze; 4-ta podwojna (zdobywanie piramidy) + 3 walki pojedyncze i 4-ta podwojna
- aktualnie 3 poziomy trudnosci (byly 2 na poczatku) a kazdy zlozony z 2/3 serii
- jednostki przeciwnika:Jestem w Jesieni Sredn. - walcze jak dotychczas z przeciwnikami tylko z Rozkwitu albo Rozkwit/jesien (pewnie na 3. poziomie beda tylko z Jesieni)
Nagrody: monety/mlotki, towary (5 z mojej epoki,) czasami jednostki niezalezne,diamenty. U znajomego wpadla Studia zyczen, budynki diamentowe - ogolnie ujmujac: losowo moze wpasc kazdego rodzaju nagroda.

Na poczatku: 8 dostepnych atakow - darmowych. Kazdy kolejny dostepny atak pojawia sie po uplywie godziny (gorny limit - 8) (automatycznie - podobnie jak PR). Dodatkowe mozna dokupic (chyba za medale, ale jeszcze nie dokupowalam wiec nie wiem). Do tej pory jeszcze wszystkich dostepnych prob ataku nie wyczerpalam.

- Punkty zdobyte z wygranych walk dolicza sie do indywidyalnego rankingu. Liczba zdobytych pkt z walki : 50. Doliczane sa tez do TURNIEJOW wiezowych.
Ponadto zdobywa sie dla Gildii :pUNKTY EKSPEDYCYJNE -> w zaleznosci od epoki i liczby zdobytych punktow z wygranej walki (Walki poddane tez generuja niewielka liczbe PE).
PE wszystkich gildian uczestniczacych w wyprawach sa kumulowane i zamieniane na KORONY.
 

DeletedUser7795

Guest
Nie dowiedziałem się niczego o FoE poza tym, że będzie kolejny nudny event i wyprawy gildyjne.
O wyprawach nie powiedzieli nic :mad:
 

DeletedUser3

Guest
Co do kolejnego eventu to nuuuuudyyyyy.
To niezupełnie 'event', lecz raczej poboczna, historyczna linia zadań. Nie są one i nie będą bardziej urozmaicone, niż przeciętny odcinek głównej linii zadań w grze.
Osoby, których poboczne questy nie interesują, i które są nimi znudzone, raczej tak czy inaczej nie są grupą docelową :).

Wyprawy gildyjne - zapowiada się fajnie ale znowu z materiału nie dowiedziałem się o co w tym chodzi. Na jakich to będzie zasadach? Jakie nagrody, jak będą wyglądały poszczególne bitwy, trasa wyprawy? Nic nie zostało powiedziane.
Po prostu zbyt skomplikowane, aby powtarzać szczegóły w trzyminutowym filmiku :). Zwłaszcza, że Wyprawy są na Becie od trzech tygodni, a ich opis dostępny tutaj: https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/guild-expeditions-are-here.5849/

Dlatego też film ma raczej charakter zajawki, niż merytorycznej rozprawy.
 

DeletedUser15227

Guest
Nie dowiedziałem się niczego o FoE poza tym, że będzie kolejny nudny event i wyprawy gildyjne.
O wyprawach nie powiedzieli nic :mad:

Boże Chodzonce załóż sobie konto na becie i sobie sprawdź "dżungle". Co mają w zajawce przez godzinę o tym opowiadać...?
 

Shran

Szlachcic zagrodowy
Wyprawy gildyjne/Ekspedycje gildyjne:
Z mojego doswiadczenia na BETA wynika:
- Wyprawy "turniejowe" - 6. dniowe (od wtorku)...

Anno dzięki. Właśnie o to mi chodziło :) Dowiedziałem się dokładnie tego czego chciałem.

Po prostu zbyt skomplikowane, aby powtarzać szczegóły w trzyminutowym filmiku :). Zwłaszcza, że Wyprawy są na Becie od trzech tygodni, a ich opis dostępny tutaj: https://forum.beta.forgeofempires.com/index.php?threads/guild-expeditions-are-here.5849/

Dlatego też film ma raczej charakter zajawki, niż merytorycznej rozprawy.

Super dzięki. Tylko wiesz jest pewien problem. Póki co językiem urzędowym w Polsce jest tylko polski i nie każdy musi znać angielski. Chyba, że masz linka do wersji rosyjskiej? Niestety ale ja jestem jeszcze z tego pokolenia co to z Zachodem ni w ząb się nie dogada. Za to jak nas już z Unii wywalą i Putin przyśle wsparcie to bez problemu dogadam się z sałdatami ;P
 

DeletedUser7795

Guest
Boże Chodzonce załóż sobie konto na becie i sobie sprawdź "dżungle". Co mają w zajawce przez godzinę o tym opowiadać...?

Oczekuję chociaż niewielkich wyjaśnień jak te wyprawy gildyjne się odbywają a oni nie powiedzieli nic, poza tym, że właśnie wyprawy gildyjne będą. To tak jakby o samochodzie powiedzieć "To jest samochód. Samochód jeździ". Ale o zasadach działania żadnych informacji.
 

DeletedUser9102

Guest
Hmmm FoE nie moze wymyslec czegos nowego i dobrego ??
Wyprawy Gildii - Espedycje ??
Heroes on line sie kłania tam juz od dawna jest cos takiego ?
zamiast sciagac od nich
PRZYWROCCIE 1 wydanie GvG i pozbadzcie sie Makro z gry i tych lagow
 

DeletedUser3

Guest
Super dzięki. Tylko wiesz jest pewien problem. Póki co językiem urzędowym w Polsce jest tylko polski i nie każdy musi znać angielski. Chyba, że masz linka do wersji rosyjskiej? Niestety ale ja jestem jeszcze z tego pokolenia co to z Zachodem ni w ząb się nie dogada. Za to jak nas już z Unii wywalą i Putin przyśle wsparcie to bez problemu dogadam się z sałdatami ;P
W takim razie będzie trzeba poczekać na wydanie wersji polskiej. Taka nastała na świecie rzeczywistość, że najbardziej międzynarodowym językiem stał się angielski - my się tylko dostosowujemy do realiów :).
 

DeletedUser15227

Guest
Super dzięki. Tylko wiesz jest pewien problem. Póki co językiem urzędowym w Polsce jest tylko polski i nie każdy musi znać angielski. Chyba, że masz linka do wersji rosyjskiej? Niestety ale ja jestem jeszcze z tego pokolenia co to z Zachodem ni w ząb się nie dogada. Za to jak nas już z Unii wywalą i Putin przyśle wsparcie to bez problemu dogadam się z sałdatami ;P

Ja ze swojej strony polecam Google translator. Trochę tłumaczy Kali chcieć, Kali mieć ale można zrozumieć :)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Z mojej wiedzy na temat wypraw gildyjnych to wiem jedno. Będzie ona nową zabawą która ma zaktywizować do działania osoby budujące swoją relację z gildią na zasadach do tej pory jedynie ekonomicznych. Ma też przynieść korzyści dla samej gildii czyli im więcej osób gra w wyprawy tym więcej koron wpadnie dla gildian. W obecnej chwili można takie coś nazwać grą typu gve (gildia kontra komputer). Jeśli chodzi o czas to zabawa w wyprawy będzie trwała 6 dni, i każda kolejna wyprawa będzie przez zespół ogłaszana. Co nie oznacza że wyprawy będą stałym elementem rozgrywki, mogą one zniknąć nawet na kilka tygodni i pojawiać się okresowo w grze. Dodatkowo po każdej bitwie będzie osoba otrzymywała losową wybraną nagrodę i zasady będą w niej takie same jak w wyprawach skarbowych. Im dalej tym ciekawsza nagroda. Tak jak już kolega wcześniej zapowiedział co 3 bitwy będzie można stoczyć bitwę specjalną która składa się z dwóch faz. Na końcu warto dodać że punkty dla gildian naliczane są na końcu tygodnia, tak samo jak punkty z wieży. Oprócz tego gildie zyskają możliwość wrzucania nadmiaru medali graczy do swojego odrębnego skarbca. Co one dadzą dla samych członków tego tego, pewnie znowu jakieś bonusy.

PS: Mam nadzieję że moja zapowiedź była ciekawa aniżeli film. Film faktycznie kiepsko przygotowano, jednie Elvanar dało się zrozumieć normalnie ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser15227

Guest
Jesteś pewnie ze wyprawy beda znikać na kilka tygodni? Nigdzie tego nie wyczytałem.

Warto dodać ze wyprawy beda miały 3 poziomy trudności. Kazdy poziom odblokowuje gildia za sure zgodnie ze wzorem Xsury X ilośc członków gildii.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Warto również dodać, że ekspedycje to nie będzie, zwłaszcza na wyższych stopniach trudności, spacerek przez park.
Bez pereł ofensywnych na wysokich poziomach się nie obędzie, zwłaszcza na III stopniu trudności, tam już od początku są obozy dwufalowe *.
Również alkatraz jest mile widziane.

Będzie wprowadzone wykupowanie obozów za (coś?), ale tego jeszcze nie ma na testach.
Na każdym stopniu trudności jest 16 obozów 4X(3+1)

Do udziału w zabawie trzeba w czasie startu ekspedycji być w gildii i co najmniej w epoce żelaza.
Każdy atak zużywa jeden żeton, żetony z czasem się same odnawiają lub można je wykupić za medale lub diaxy.

* np. pod koniec dwie fale po 8 jednostek z epoki gracza z bonusem 40%.
 
Do góry