[Inne] Informacja o tym kiedy ostatnio dany gracz był zalogowany.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19032
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz aby była widoczna informacja kiedy dany znajomy był ostatnio zalogowany?

  • Tak

    Głosy: 20 69,0%
  • Nie

    Głosy: 9 31,0%
  • Nie robi mi to różnicy

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    29

DeletedUser19032

Guest
Przy sporej liczbie graczy z którymi się stykamy(sąsiedzi, gildia, znajomi) ciężko wyłapać lub wymaga to zbyt dużo czasu aby zweryfikować, którzy z naszych znajomych grają aktywnie. Dobrze byłoby gdyby po wejściu w profil lub najechaniu na awatar gracza była widoczna informacja o tym kiedy ostatni raz był zalogowany(np. w przybliżeniu do 1h) i przez jak długo ma pełną tawernę lub kiedy ostatni raz nas wsparł. Takie dwie informacje z miejsca pozwalałyby ocenić czy ktoś gra czy nie bez konieczności śledzenia gracza w celu weryfikacji aktywności. Dużo ludzi(w tym ja) z automatu leci ze wsparciem i zasiadaniem w tawernie nie zwracając uwagi na nicki graczy więc takie usprawnienie zdecydowanie ułatwiłoby i umiliło grę i pozwoliło wywalić z obiegu nieaktywnych graczy.

Pozdrawiam,
marekqat
 

DeletedUser16912

Guest
Ja nie mam problemu z weryfikacją, wystarczy zajrzeć do ratusza. Poza tym, informacja o godzinie logowania - szczególnie w przypadku sąsiadów to zły pomysł.
 

DeletedUser19032

Guest
Dlatego piszę głównie o znajomych bo na to jakich mamy sąsiadów i tak nie mamy wpływu za to znajomych dobieramy sobie sami. A żeby sprawdzić w ratuszu nicki 140 znajomych(oczywiście części nie trzeba bo przewijają się przy okazji innych czynności jak np. wspieraniu pereł kilku jestem w stanie z miejsca określić jako aktywnych) trzeba poświęcić wg. mnie zbyt dużo czasu.
 

DeletedUser19032

Guest
Też mi się godzina nie podoba, ale jakby po tygodniu nie logowania znajomi się świecili to nie miałbym nic przeciwko.

Ma to nawet więcej sensu bo może się zdarzyć jakiś losowy event rodzinny czy chwilowy brak internetu i może kogoś przez 3-4 dni nie być, a potem wraca do aktywnego grania.
 

DeletedUser16912

Guest
Tak wiem, że piszesz o znajomych, ale jaki problem mają znajomi widzący godzinę Twojego logowania, by udostępnić ją innym zainteresowanym?
 

DeletedUser19032

Guest
A skąd "inny zainteresowany" wie kogo w znajomych ma jego znajomy aby o taką godzinę logowania zapytać? A jeśli ktoś ma tyle czasu żeby wypytać 140 znajomych o ich listę znajomych i sprawdzić 140 list 140 graczy żeby mnie zaatakować i okraść wtedy chętnie mu zostawię budynek produkcyjny do grabienia i ma u mnie szacunek.
 

DeletedUser16912

Guest
Wystarczy napisać na czacie " kto ma w znajomych..." i już ma szansę uzyskać taką informację. Zresztą ja bym nie chciała żeby inni wiedzieli kiedy gram - dlatego jestem na nie.
 

DeletedUser19032

Guest
Cóż, jak ktoś jest twoim sąsiadem to jeśli będzie chciał Cię ograbić to i tak to zrobi bo po prostu zaloguje się kilka razy i będzie wiedział kiedy Twoje budynki stoją nietknięte. Ale rozumiem jeśli nie chcesz chwalić się aktywnością wśród znajomych :)
 

DeletedUser12062

Guest
Absolutnie nie. Nie mam ochoty otrzymywać wiadomości typu "hej odezwij się, przecież jesteś w grze"

Jak zostało napisane. To moja prywatna sprawa czy się loguję i kiedy. Jest to (pi razy oko) dostępne dla gildii i tyle wystarczy. Sprawdzenie kto ile razy nas motywuje obecnie nie jest skomplikowane i zajmie około 20min (robiłem to tydzień temu).
 

DeletedUser17642

Guest
jestem przeciwny podawaniu godzin logowania, ale jest to szczegół techniczny, spójrzmy ogólniej na pomysł. Wystarczyłoby żeby czas od ostatniego logowania podawany był opisowo i/lub odzwierciedlony kolorami (np obwódką portretu) np "niedawno"(zielony), "kilka dni temu"(zółty), "kilka tygodni temu" (czerwony), "bardzo dawno" (czarny) i tyle. Przy czym status "niedawno" byłby zarówno dla logowania 5 minut temu jak 50 godzin temu (kilka dni/tygodni to by znaczyło conajmniej 3 dni/tygodnie).
Powyższe statusy całkowicie wystarczą do oszacowania aktywności w grze a zapewniają chyba wystarczającą prywatność.
 

DeletedUser18000

Guest
Zresztą ja bym nie chciała żeby inni wiedzieli kiedy gram - dlatego jestem na nie.
A ja wogóle nie chiał bym żeby ludzie grali w FoE, dlatego też jestem na nie (Żarcik)
A tak poważnie to myślę że bardziej by się przydał znacznik, czy dana osoba jest online, ale domyślam się że to by nie było takie proste do zrobienia jak się wydaje.

P.S.
Chciałem przypomnieć taki sposób który tu już był nieraz podawany.
Na liście wydarzeń oddajemy wsparcie komu się da.
Ci którym nie daliśmy wsparcia, nie dali go nam, więc są nieaktywni.
Potem można jeszcze raz dla pewności sprawdzić listę wydarzeń, nakładając filtr na konkretną osobę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18842

Guest
jestem przeciwny podawaniu godzin logowania, ale jest to szczegół techniczny, spójrzmy ogólniej na pomysł. Wystarczyłoby żeby czas od ostatniego logowania podawany był opisowo i/lub odzwierciedlony kolorami (np obwódką portretu) np "niedawno"(zielony), "kilka dni temu"(zółty), "kilka tygodni temu" (czerwony), "bardzo dawno" (czarny) i tyle. Przy czym status "niedawno" byłby zarówno dla logowania 5 minut temu jak 50 godzin temu (kilka dni/tygodni to by znaczyło conajmniej 3 dni/tygodnie).
Powyższe statusy całkowicie wystarczą do oszacowania aktywności w grze a zapewniają chyba wystarczającą prywatność.
Ten pomysł jest fajny. Przynajmniej jak będzie taki sposób to będę wiedzieć jak już ktoś nie gra/gra bardzo rzadko, a osobą, którym przeszkadza, to że ktoś by mógł widzieć godzinę ich logowania pewnie ten pomysł też się spodoba.
 

slimjim2

Baronet
Myślę, że niekoniecznie co do godziny, ale chociaż ile dni temu się logował, byłoby na pewno ułatwieniem. Oczywiście, jak ktoś napisał, można w ratuszu sprawdzić, ale kto ma czas np. raz na tydzień sprawdzać w ratuszu ok 100 znajomych? Jak się ma 10 to jeszcze rozumiem, ale więcej?
 

DeletedUser18301

Guest
Przy sporej liczbie graczy z którymi się stykamy(sąsiedzi, gildia, znajomi) ciężko wyłapać lub wymaga to zbyt dużo czasu aby zweryfikować, którzy z naszych znajomych grają aktywnie. Dobrze byłoby gdyby po wejściu w profil lub najechaniu na awatar gracza była widoczna informacja o tym kiedy ostatni raz był zalogowany(np. w przybliżeniu do 1h) i przez jak długo ma pełną tawernę lub kiedy ostatni raz nas wsparł. Takie dwie informacje z miejsca pozwalałyby ocenić czy ktoś gra czy nie bez konieczności śledzenia gracza w celu weryfikacji aktywności. Dużo ludzi(w tym ja) z automatu leci ze wsparciem i zasiadaniem w tawernie nie zwracając uwagi na nicki graczy więc takie usprawnienie zdecydowanie ułatwiłoby i umiliło grę i pozwoliło wywalić z obiegu nieaktywnych graczy.

Pozdrawiam,
marekqat

Wystarczy, żeby pokazywało brak aktywności ponad X dni, podobnie jak jest w administracji gildią. żółta kropka bodajże 2 lub 3 dni, czerwona - ponad tydzień.
 

Von Grun

Wicehrabia
Na kompie wchodzisz w historię wydarzeń, zaznaczasz filtrem znajomych i jedziesz motywkę. Jak po przelocie ktoś zostanie niewsparty to znaczy, że albo nie gra, albo po prosu ma Cię gdzieś. Ja sprawdzam dla pewności, czy ktoś w opisie niema wpisanego urlopu i żegnam. Wskaźnik "online" też nie będzie oznaczał, że dany gracz akurat siedzi aktywnie, może zostawić kompa z grą i iść na zakupy/do pracy/cokolwiek.
Na telefonie jest gorzej, bo tam jest tylko 24 historia i brak filtrów z tego co kojarzę.
 

DeletedUser18301

Guest
Na kompie wchodzisz w historię wydarzeń, zaznaczasz filtrem znajomych i jedziesz motywkę. Jak po przelocie ktoś zostanie niewsparty to znaczy, że albo nie gra, albo po prosu ma Cię gdzieś. Ja sprawdzam dla pewności, czy ktoś w opisie niema wpisanego urlopu i żegnam. Wskaźnik "online" też nie będzie oznaczał, że dany gracz akurat siedzi aktywnie, może zostawić kompa z grą i iść na zakupy/do pracy/cokolwiek.
Na telefonie jest gorzej, bo tam jest tylko 24 historia i brak filtrów z tego co kojarzę.
Teoretycznie takie rozwiązanie jest najbardziej skuteczne. Jednak ja motywuję tylko tam, gdzie wcześniej wszedłem do tawerny i Twój sposób mi troszkę nie pasuje. Wolałbym po prostu znacznik braku aktywności powyżej tygodnia (na przykład). Oczywiście to też nie rozwiąże problemu ze znajomymi aktywnymi lecz niechętnymi do motywacji.
 
Do góry