Informacja o graczu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser10899
  • Data rozpoczęcia

Popieram przedstawione pomysły

  • TAK

    Głosy: 4 26,7%
  • NIE

    Głosy: 11 73,3%
  • NIE MAM ZDANIA

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser10899

Guest
Witam wszystkim :)
Poniżej przedstawię kilka prostych i nie wymagających od twórców gry zbyt dużo czasu przy wdrażaniu, pomysłów.

1. Uzupełnienie informacji o graczu (mam na myśli info dotyczące każdego z nas).
Górna lewa część paska:
Stan obecny - nazwa miasta, ranking, ludność, zadowolenie.
Moja propozycja - ranking, nazwa gracza, punkty, nazwa miasta, ludność, zadowolenie

2. Uzupełnienie informacji o graczu którego odwiedzamy lub atakujemy.
Górna środowa część paska:
Stan obecny - nazwa miasta
Moja propozycja - nazwa gracza, nazwa miasta (z lewej strony paska), dodatkowo zaznaczenie na pasku (sąsiedzi, członkowie gildi, znajomi) avatara obwódką koloru zielonego - gracza którego wybraliśmy do walki lub odwiedzin.

Powyższe propozycje są naprawdę proste w implementacji i ich stworzenie nie zajmie zbyt wiele czasu a w znacznym stopniu ułatwią nam orientację w "terenie" danego miasta, zarówno swojego jak i obcego.

Generalnie jak się odwiedza lub atakuje i jesteśmy już w danym mieście to nie wiemy u jakiego gracza, a zwłaszcza jak jesteśmy już po walce i odwiedzinach to nie pamiętamy jakiego gracza ostatnio wybraliśmy z paska, a także gdy wracamy po jakimś czasie po "łupy" lub dajemy punkty do pereł.

Pozdrawiam:
NickMario
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Ad 1. Po co mi widoczna MOJA nazwa Gracza? Reszta widze bez zmian...
Ad 2. Skoro na pasku klikam na nazwę Gracza po co miałbym chcieć aby mi ją wyświetlano jeszcze po "wejściu" do niego?
Znajomego ani członka Gildii nie możesz zaatakować więc chyba nie ma problemu z odróżnieniem takowego od pozostałych sąsiadów?

PS Brak ankiety.

(...)Powyższe propozycje są naprawdę proste w implementacji i ich stworzenie nie zajmie zbyt wiele czasu a w znacznym stopniu ułatwią nam orientację w "terenie" danego miasta, zarówno swojego jak i obcego.(...)

Za całym szacunkiem ale jak MOJA nazwa Gracza ma MI ułatwić orientację w MOIM mieście?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10899

Guest
Ponieważ jak się odwiedza lub atakuje i jesteś już w danym mieście to nie wiesz u jakiego gracza, a zwłaszcza jak jesteś po walce to nie pamiętasz jakiego gracza ostatnio wybrałeś z paska, a także gdy się wraca po jakimś czasie po "łupy" lub daje punkty do pereł :) Jeśli nie odwiedzasz nie atakujesz i nie dajesz punktów to faktycznie nazwa jest niepotrzebna :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Dobra, przyjmijmy że nazwa Gracza odwiedzającego byłaby "ułatwieniem orientacji" :)
Ale nie przesadzajmy że NASZE miasto też tego wymaga:)
 

DeletedUser10899

Guest
To jest konsekwencja tej zmiany, jak jesteś w innym mieście widzisz nazwę innego gracza jak jesteś u siebie widzisz swoją nazwę, nie zawsze masz ustawiony "ekran" na środku miasta i nie zawsze musisz pamiętać czy teraz jesteś u siebie czy u innego gracza, patrzysz na pasek i wiesz :) to jest tylko ułatwienie i oszczędność czasu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
O Staryyyyy... Ja Cię proszę:)
Rozumiem już nazwę u obcej osoby, ale żeby swojego miasteczka nie rozpoznać? Zresztą będąc u siebie masz możliwości interakcji z całym paskiem narzędzi, u nikogo innego tego nie doświadczysz.
 

DeletedUser10899

Guest
Nie czytasz ze zrozumieniem, wszystko już napisałem, chodzi o wygodę, jeśli Tobie to nie jest potrzebne to nie znaczy, że innym się nie przyda, można się o tym przekonać jeśli jest się aktywnym graczem, jak wchodzisz do gry od czasu do czasu, odwiedzasz kogoś i atakujesz jeszcze rzadziej to nawet nie jesteś wstanie zauważyć, że taki problem istnieje.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
1. 1 pomysł = 1 temat ;)
2.
Ad. 1 - Jest dobrze jak jest, nie ma sensu tego rozpisywać, bo będzie trzeba tabelki pozwężać żeby się pomieściło = mniejsza czcionka = gorzej odczytuje się liczby. Poza tym - punktację możesz łatwo sprawdzić patrząc na pasek sąsiedztwa/gildii - tam masz punkty wyświetlone. Zadowolenie i ludność jest w jednym miejscu i jak dla mnie w takiej postaci jest łatwiej odczytać.
Ad.2 - Jak dla mnie niepotrzebne. Jak już u niego jesteśmy, to coś zrobić chyba chcemy. Po ataku/wsparciu ten żółty paseczek znika i już wiadomo, kto to był :)
Jestem na nie.
 

DeletedUser3876

Guest
Nie czytasz ze zrozumieniem, wszystko już napisałem, chodzi o wygodę, jeśli Tobie to nie jest potrzebne to nie znaczy, że innym się nie przyda, można się o tym przekonać jeśli jest się aktywnym graczem, jak wchodzisz do gry od czasu do czasu, odwiedzasz kogoś i atakujesz jeszcze rzadziej to nawet nie jesteś wstanie zauważyć, że taki problem istnieje.

Hmmm... Jestem bardzo aktywnym Graczem. Posiadam 2 miliony punktów, FoE mam odpalone blisko 24h na dobę (z wyłączeniem godzin w pracy) a sąsiadów całą litanię 80 osób dziennie jadę od prawej do lewej bez pomijania kogokolwiek. I żadnego problemu nie zauważam. Jeżeli jednak tak przedstawiasz swoją argumentację - z odpowiedzi "mi to obojętne/nie mam zdania", której nie zaznaczyłem uprzednio zaznaczam po prostu opcję "nie".
 

DeletedUser10899

Guest
Chodzi o orientacje gdzie jesteś, jak wykonasz odwiedziny czy walkę i wracasz ponownie, klikasz "gościa" wchodzisz do miasta i powiedz mi w jakim mieście jesteś??? na początku pamiętasz.
Podam przykład:
Atakuje wszystkich każdego dnia i zaraz po ataku nie zawsze istnieje możliwość plądrowania.
Za jakiś czas sprawdzam ponownie i tu właśnie powstaje problem bo "lecisz" po kolei i nie wiesz w jakim mieście jesteś, gdyby było napisane i zaznaczone sprawa była by oczywista :) a tak klikasz ponownie (acha... przed chwilą tu byłem) i tracisz czas tylko dlatego, że nie ma informacji.

To są oczywiste, rzeczy w innych grach w tej jeszcze tego nie ma a moim zdaniem powinno być, bo to ułatwia orientację.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Chodzi o orientacje gdzie jesteś, jak wykonasz odwiedziny czy walkę i wracasz ponownie, klikasz "gościa" wchodzisz do miasta i powiedz mi w jakim mieście jesteś??? na początku pamiętasz.
Podam przykład:
Atakuje wszystkich każdego dnia i zaraz po ataku nie zawsze istnieje możliwość plądrowania.
Za jakiś czas sprawdzam ponownie i tu właśnie powstaje problem bo "lecisz" po kolei i nie wiesz w jakim mieście jesteś, gdyby było napisane i zaznaczone sprawa była by oczywista :) a tak klikasz ponownie (acha... przed chwila kliknąłem) i tracisz czas tylko dlatego, że nie ma informacji.

I mam rozumieć że po pokonaniu 50 osób, z czego 30 nie miało możliwości splądrowania jeżeli opcja wyświetlenia nicku w mieście byłaby możliwa to spamiętałbyś te 30 osób żeby ich potem splądrować?
 

DeletedUser10899

Guest
Nie rozumiesz w dalszym ciągu, tu chodzi o tą daną chwilę, klikam i wiem gdzie jestem teraz, nie gdzie byłem, wówczas nie kliknę ponownie w tego samego gościa tylko lecę dalej albo w górę albo w dół...
 

DeletedUser3876

Guest
(...)1. Uzupełnienie informacji o graczu (mam na myśli info dotyczące każdego z nas).
Górna lewa część paska:
Stan obecny - nazwa miasta, ranking, ludność, zadowolenie.
Moja propozycja - ranking, nazwa gracza, punkty, nazwa miasta, ludność, zadowolenie(...)

Powyższe propozycje są naprawdę proste w implementacji i ich stworzenie nie zajmie zbyt wiele czasu a w znacznym stopniu ułatwią nam orientację w "terenie" danego miasta, zarówno swojego jak i obcego.(...)

Powiedz mi - jak ma MI pomóc MOJA nazwa Gracza w MOIM mieście? Specjalnie dla Ciebie podkreślone fragmenty Twojej wypowiedzi.

(...) tu chodzi o tą daną chwilę, klikam i wiem gdzie jestem teraz, nie gdzie byłem, wówczas nie kliknę ponownie w tego samego gościa tylko lecę dalej albo w górę albo w dół...
A nie w lewo lub w prawo?
 

DeletedUser3876

Guest
Ale panowie skupiliście się nad drugą częścią pomysłu czyli nazwie u innego Gracza, ale ja wciąż nie otrzymałem odpowiedzi na pierwsza część:)
 

DeletedUser10899

Guest
Szczupak - mam wrażenie, że zależy Ci tylko na liczbie postów a nie na merytorycznej rozmowie, zawsze można się do wszystkiego przyczepić. Czytaj ze zrozumieniem wyżej, wszystko napisałem :)

- - - Zaktualizowano - - -

No to powtarzam, że się patrzy, w jakiego gracza się klika, chyba nie trudno zapamiętać ;)

Powiedz mi po co mam pamiętać???
 

DeletedUser3876

Guest
A ja mam wrażenie że na siłę próbujesz przekonać nas do czego, czego nikt tak naprawdę nie potrzebuje. Niestety sam nie czytasz ze zrozumieniem, jeżeli jako Gracz siedząc u siebie w osadzie nie wiesz że to Twoja osada to ja nie mam więcej pytań i nie zamierzam kopać więcej tego tematu. Ok - wyjaśniłeś potrzebę nazwy Gracza, którego odwiedzasz, ale za cholerę nie mogę zrozumieć w czym ma mi ułatwić moja nazwa w moim mieście? Orientację? No co jak co ale u siebie będąc nigdy nie miałem z tym problemu. A tego właśnie dotyczy pierwsza część Twojego pomysłu.
 

DeletedUser3876

Guest
A myślałem, że nazwa naszego miasta jest dobrze widoczna w lewym rogu ... :rolleyes:

Autorowi chodzi o nazwę Gracza. Czyli zamiast Twoich "skowronek" (czy innej nazwy) w Twoim mieście pisałoby 'Hikari36" żebyś wiedział, że to Twoja osada:)
 

DeletedUser10899

Guest
Wszystko wyjaśniłem w poście #5, ale Ok, to inaczej, powiedz mi co daje nazwa miasta???
 

Hikari36

Polonista
Polonista
To jest konsekwencja tej zmiany, jak jesteś w innym mieście widzisz nazwę innego gracza jak jesteś u siebie widzisz swoją nazwę, nie zawsze masz ustawiony "ekran" na środku miasta i nie zawsze musisz pamiętać czy teraz jesteś u siebie czy u innego gracza, patrzysz na pasek i wiesz :) to jest tylko ułatwienie i oszczędność czasu :)

Przepraszam, ale ja tu widzę brak logiki ;) Chyba każdy z osobna wie, jak buduje swoje miasto, gdzie co stawia itd. Jak chcesz wiedzieć, czy jesteś u siebie, to patrzysz wtedy na lewy pasek, i już nawet nie nazwę, tylko na ten wielki uśmiech zielony ( wskaźnik zadowolenia ) bo on się pojawia tylko w twoim mieście ( tak jak cała lewa strona paska, czyli nazwa, ranking itd. ), jak jesteś u kogoś innego, cały lewy róg znika :) Mam nadzieję, że to rozwieje wątpliwości ;)
 

DeletedUser3876

Guest
Wszystko wyjaśniłem w poście #5, ale Ok, to inaczej, powiedz mi co daje nazwa miasta???

Hmm... A pomysł powinien być jasno wyjaśniony w #1.
A co do nazwy... Każdy może odpowiedzieć Ci inaczej (ew spytaj programistów). Część Graczy nazywa swoje osady (miasta, państwa etc), część traktuje to jako ułatwienie opcji gwiazdkowań (skróty PDZ produkcja, domki,zadowolenie) część używa tego do handlu.

Wszystko wyjaśniłem w poście #5,(...)
A ja to obaliłem w poście #6
 

DeletedUser10899

Guest
Proszę przeczytać uważnie pomysł nr dwa ta zmiana dotyczy również układu paska górnego, jedno wynika z drugiego :)
 
Do góry