[Zgłoszone] Informacja dot. punktacji budynku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3874
  • Data rozpoczęcia

Czy takie ułatwienie jest potrzebne?

  • Tak dla wszystkich

    Głosy: 16 66,7%
  • Tak dla graczy z gildii i znajomych

    Głosy: 2 8,3%
  • Nie jest potrzebne

    Głosy: 6 25,0%

  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

DeletedUser3874

Guest
Witajcie!

Mam taki oto problem i pomysł, jak go rozwiązać.

Klikając innym budynki (czy to w gildii, czy wśród znajomych) staram się motywować/odrestaurowywać budynek z największą punktacją.
Niestety często mam problem, który budynek da odwiedzanemu więcej punktów zadowolenia (np. Fryzjer, Zbywca egzotycznych towarów czy może Gabinet lekarski) lub motywacji (Bednarka, Browar, a może Żaglomistrz).
Nieraz jest tak, że większy budynek daje więcej pkt., ale niestety nie zawsze.

Mój pomysł jest taki: w trakcie odwiedzin (oczywiście wyłącznie po kliknięciu Działania -> Odrestauruj) najeżdżając kursorem myszy na dany budynek zadowolenia, wyświetlałaby się jego podstawowa punktacja, np. Fryzjer 440 pkt.

I analogicznie (wyłącznie po kliknięciu Działania -> Motywuj), po najechaniu kursorem myszy na budynek produkcyjny, wyświetlałaby się jego podst. punktacja, np. Browar "400 in 1 g".

Ułatwiłoby to dokonywanie wyboru danego budynku i zmniejszyło ilość pretensji ;)

Co Wy na to?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
faktycznie też mam czasem taki problem ;) zabieg raczej z tych kosmetycznych myślę że raczej nie powinno być problemy z wprowadzeniem go. Niektórzy piszą co im motywować a inni nie i wtedy jest problem
 

DeletedUser

Guest
Ale nauczenie się na pamięć zajęło by dużo czasu, większość moich znajomych i członków gildi jest z lepszych wpok więc nie wiem jakie budynki ile im czego dodają. Za chwile przygotuje oprawe graficzną tego pomysłu
 

DeletedUser314

Guest
Ale nauczenie się na pamięć zajęło by dużo czasu. Za chwile przygotuje oprawe graficzną tego pomysłu

ilość procentowa zysku wzrasta z każdą epoką o około 15-30 %.
A rozpoznajesz chyba ile co ma kratek i z jakiej jest epoki :) BO to nawet piszę :)
 

DeletedUser

Guest
bonusy.jpg
rozwiązanie graficzne zrobione przez jacka (ja tylko to dodałem na forum)
 

DeletedUser

Guest
Po najechaniu na budynek pokazywało by się takie okno. Kamienny krąg daje mniej zadowolenia ale to tylko szczegół
 

DeletedUser

Guest
tak ajk powiedziałem zabieg kosmetyczny. Unpxre faktycznie można się nauczyć na pamięć ale to troche trwa a trzeba też mieć na uwadze nowych graczy dla których to pewnie trudność ;)
 

DeletedUser3874

Guest
jacek1j - super!
Właśnie o takie coś mi chodziło :)

unpxre:
1. nie samą grą człowiek żyje - więc po co się uczyć takich rzeczy na pamięć?
2. "ile co ma kratek" - tak jak napisałem w pierwszym poście: 'Nieraz jest tak, że większy budynek daje więcej pkt., ale niestety nie zawsze."

przemomieszal:
dokładnie chodzi mi o drobne (jak napisałeś kosmetyczne) ulepszenie - nie zamierzam robić rewolucji w FoE ;)

Nie wiem w jakich epokach jesteście - ja kończę jesień średniowiecza.
Jestem w gildii, gdzie wielu graczy jest w kolonialnej - teraz już większość budynków rozpoznaję, ale jeszcze nie raz mam wątpliwości.
Pomysł zrodził się jakiś czas temu, gdy nie znałem praktycznie żadnego budynku z kolonialnej.

Poza tym pomyślcie o nowej epoce przemysłowej - też będziecie mieli na początku problemy.
A w moim pomyśle chodzi właśnie o drobne ułatwienie, które z pewnością pomoże również graczom z kolonialnej, w odniesieniu do przemysłowej :)

No chyba, że ktoś zlewa co klika, albo lubi co chwila zaglądać w drzewko technologii :o
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
@D@*
ilość procentowa zysku wzrasta z każdą epoką o około 15-30 %.
A rozpoznajesz chyba ile co ma kratek i z jakiej jest epoki BO to nawet piszę

Przecież widać po tym już na oko co ile daje a nikt o mały błąd wykłócać się raczej nie będzie
 

DeletedUser

Guest
Ja dopiero kończe wczesne średniowiecze. Rozkwit jeszcze w miare ogarniam ale jesień i kolonialną wogóle. Zawsze motywuje najlepsze budynki (zwłaszcza członkom gildi) więc dla mnie wprowadzenie tego pomysłu było by fajnym umileniem gry
 

DeletedUser3874

Guest
Wiesz unpxre, raczej nie masz racji, w stwierdzeniu "Przecież widać po tym już na oko co ile daje...", np.:
dwa budynki kulturowe z Wczesnego średniowiecza:
Oberża - 3x3 - 330 pkt.
Targowisko - 3x3 - 430 pkt.
Tej różnicy na oko nie widać, a to 100 pkt., a po kliknięciu zadowolenia 200 pkt., a to już nie jest mały błąd.

Poza tym weź pod uwagę budynki płatne diamentami, których nie masz w drzewku technologii - tu wielki znak zapytania, ile dany budynek ma pkt.
No i jeszcze fakt, że zaawansowani gracze mają budynki np. z sześciu epok - po co pamiętać każdą punktację?

Poza tym mam wrażenie, że starasz się być malkontentem.
Drobne ułatwienie, a Ty mówisz "nie" bo... "nie" :(
Oczywiście masz prawo do własnego zdania, ale nie powtarzaj w kółko swojego "ilość procentowa zysku wzrasta..."
Ilość powtórzeń danego argumentu, nie jest tożsama z jego siłą!
Ty już się określiłeś - jesteś przeciw - teraz daj możliwość wypowiedzenia się innym.
Ja tam nie mam w głowie punktacji bud. zadowolenia i motywacji ze wszystkich epok.
 

DeletedUser314

Guest
Wiesz unpxre, raczej nie masz racji, w stwierdzeniu "Przecież widać po tym już na oko co ile daje...", np.:
dwa budynki kulturowe z Wczesnego średniowiecza:
Oberża - 3x3 - 330 pkt.
Targowisko - 3x3 - 430 pkt.
Tej różnicy na oko nie widać, a to 100 pkt., a po kliknięciu zadowolenia 200 pkt., a to już nie jest mały błąd.

Poza tym weź pod uwagę budynki płatne diamentami, których nie masz w drzewku technologii - tu wielki znak zapytania, ile dany budynek ma pkt.
No i jeszcze fakt, że zaawansowani gracze mają budynki np. z sześciu epok - po co pamiętać każdą punktację?

Poza tym mam wrażenie, że starasz się być malkontentem.
Drobne ułatwienie, a Ty mówisz "nie" bo... "nie" :(
Oczywiście masz prawo do własnego zdania, ale nie powtarzaj w kółko swojego "ilość procentowa zysku wzrasta..."
Ilość powtórzeń danego argumentu, nie jest tożsama z jego siłą!
Ty już się określiłeś - jesteś przeciw - teraz daj możliwość wypowiedzenia się innym.
Ja tam nie mam w głowie punktacji bud. zadowolenia i motywacji ze wszystkich epok.

Nie wiem może i tak, już nie pamiętam jak się kiedyś klikało teraz 95% mojej gildii klikam na dwu spady ;p
Więc dla mnie to nie robi żadnej różnicy ;d A wole by zajęli się czymś co różnice dla mnie zrobi.
Dla tego jak już to nie jestem malkontentem ale egoistą ;D
 

DeletedUser3874

Guest
OK unpxre - przynajmniej szczerze ;)
Ale przy tak silnej ekipie FoE z taką pierdołą jak moja uporają się w mig! ;D
 

DeletedUser314

Guest
OK unpxre - przynajmniej szczerze ;)
Ale przy tak silnej ekipie FoE z taką pierdołą jak moja uporają się w mig! ;D

Tia do 26 muszę czekać aż jakieś punkty zdobędę w końcu bo rankingu naprawić nie potrafią... chyba polecę razem 15 pozycji w dół..
 

DeletedUser1999

Guest
Jestem w 100% na TAK co do odrestaurowania ale co do produkcji mam wątpliwości.Chodzi mi o to żeby nie było widać na jak długo nastawiona jest produkcja bo to by była porazka.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest dobry i potrzebny.
A unpxre, jedyny przeciwny, nie podał żadnego, prawdziwego argumentu przeciw.
 

DeletedUser5906

Guest
Zagłosowałem na tak , bo jak już wcześnie zostało napisane ; gracze z wcześniejszych epok niż kolonialna nie wiedzą co motywować , bądź odrestaurować. Ja sam gdybym nie czytał napisów pod nickem niektórych graczy , to nie wiedziałbym , że do kasy to dwuspadowe , a do zadowolenia kompanie handlowe . Chcę być jak najbardziej uczciwy wobec innych graczy i myślę sobie , że dzięki temu Oni również odwiedzając moje miasto nie odrestaurowują mi kwiatków .
 

DeletedUser3874

Guest
SwiftBill oczywiście, że nie może być widać na jak długo nastawiona jest produkcja.
Tak jak napisałem w pierwszym poście - po najechaniu kursorem myszy na budynek produkcyjny,
wyświetlałaby się jego podst. punktacja, np. Browar "400 in 1 g" i nic więcej, żadnego czasu danego cyklu produkcyjnego!
 

DeletedUser8

Guest
Punktacja zadowolenia jeszcze by przeszła, ale produkcja już nie, ponieważ sąsiad mógłby przed motywacją sprawdzić kto co produkuje, a potem z niej zrezygnować i zaatakować. Chyba, że byłby tylko ogólnikowy przelicznik ilość zaopatrzenia na 1h, tak jak jest przy budowie podane.

Pomysł faktycznie jest tylko drobnym dodatkiem/udogodnieniem, ale jest możliwy i dość prosty do wprowadzenia.
Czy ktoś ma jakiś argument przeciw? Konstruktywny, a nie "nie bo nie".
 

DeletedUser3874

Guest
Dokładnie Danifae!

Co do produkcji to oczywiście wyłącznie podstawowa informacja, tak jak już napisałem:

po najechaniu kursorem myszy na budynek produkcyjny,
wyświetlałaby się jego podst. punktacja, np. Browar "400 in 1 g"

i nic więcej!

Myślę Danifae, że propozycja graficzna jacka1j byłaby do przyjęcia :?

bonusy.jpg

I identycznie co do motywacji, z tym że z napisem, jak podałem wyżej, w cytacie: "Zapewnia: 400 in 1 g" :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry