Inflacja PRów w grze

Kamil SK

Szlachcic zagrodowy
Witajcie, w tym roku budynki eventowe (mam na myśli podstawowe zdobyte grą a nie kasą) wywracają całkowicie sens budowania levelów niektórych pereł a wręcz samych pereł. Budynki max z oasad również wyglądają śmiesznie…(nakład pracy i czasu vel. bonus jaki dają). Jeśli dalej pójdziemy w kierunku każdy event = budynek cudny a jak ktoś zapłaci to = 3 x budynek cudny też to w pewnej perspektywie zniechęci do gry.
Dlaczego? Ano dlatego że jak ktoś gra latami to w końcu może w akceptowalnym okresie czasu rozbudowywać perły ponad lev 80 i ma to sens. Obecne budynki eventowe „psują” wiele pereł bezpośrednio. Jakie? Każdy wie.
Rozwiązanie? Mam. Ale teraz tyle od mnie. Co sądzicie? Pozdrawiam.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Rozwiązanie? Mam.
brawo, to sie podziel xd

akurat te stale przebudowy miasta trzymają wielu graczy i stwarzają sens gry. Nudne byloby zabudowanie miasta jednym super budynkiem zbieranym w kazdym evencie (a tak było - place zwycięzców), teraz co event trzeba kombinowac co gdzie wcisnąć, które wywalić etc.
 

Kamil SK

Szlachcic zagrodowy
akurat te stale przebudowy miasta trzymają wielu graczy i stwarzają sens gry. Nudne byloby zabudowanie miasta jednym super budynkiem zbieranym w kazdym evencie (a tak było - place zwycięzców), teraz co event trzeba kombinowac co gdzie wcisnąć, które wywalić etc.
Błyskotliwa odpowiedź ale prawie tylko….1) miałem na myśli perły np. PC czy WI 2) budynki z osad. Śmiech.
Gram 4 lata i nigdy nie prebudowywałem miasta poważnie. Owszem wiele razy na potrzeby nowych budynków. Więc grzechu daruj sobie ale moim zdanien bzdury piszesz.Dobrej nocy dla prawie wszystkich
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Błyskotliwa odpowiedź ale prawie tylko….1) miałem na myśli perły np. PC czy WI 2) budynki z osad. Śmiech.
Gram 4 lata i nigdy nie prebudowywałem miasta poważnie. Owszem wiele razy na potrzeby nowych budynków. Więc grzechu daruj sobie ale moim zdanien bzdury piszesz.Dobrej nocy dla prawie wszystkich
i dalej nie napisałeś jaki masz ten super pomysł... to ze budynki są przesadzone przewija się na tym forum od ponad pół roku jak nie dłużej więc ameryki nie odkrywasz..... po porstu wielu nudzą te same tematy przewijane po raz ktoryś. Inflacja ataku jest, inflacja PR też, nic odkrywczego. Budynki muszą być lepsze by skusić ludzi do gry w eventy i wydawanie hajsu.
Jak masz genialny pomysl to go rzucaj, a jak nie masz to nie xd "badanie nastroju graczy" jest zbędne bo w tym temacie wertowane to sto razy (nawet wystarczy zerknąć na ostatnie posty z "co piszczy w trawie", gdzie ten temat sie pojawił pare dni temu....
 

Kamil SK

Szlachcic zagrodowy
Ok, 1) co dalej z perłami które gracze tak rozbudowali? (np. PC, HS, WI). 2) Co dalej z budynami z osad (każdy jeden) ? Grzechu konkretnie odpowiesz? Konkretnie.
 

Marik

Książę
Ok, 1) co dalej z perłami które gracze tak rozbudowali? (np. PC, HS, WI). 2) Co dalej z budynami z osad (każdy jeden) ? Grzechu konkretnie odpowiesz? Konkretnie.
Pc w przeliczeniu na kratki dalej wypada dosyć dobrze, hs i wi wywaliłem ponad rok temu (80 lvl), przebudowy miasta robie minimum raz w miesiącu. Są one konieczne jeśli rozwijasz miasto a nie wegetujesz. Nie bardzo rozumiem temat wątku inflacja pr? - co to ma wspólnego z tym że niektóre perły odchodzą do lamusa? Perły z tytana takie Ao czy Arka, tam idą kosmiczne ich ilości. Pewnie za niedługo trzeba będzie wywalić castel czy katedre tylko po co się tym przejmować skoro zastępując je lepszymi budynkami rosną możliwości?
 

Futryna

Rycerz
Jedno perły kolekcjonują i budują wszystkie np na 100 level, inni idą praktycznie pod to co im potrzebne (towary, PR, atak). Kwestia podejścia Ja również HS wywaliłem dawno (z 80 levelu), teraz pójdzie pod młotek 80 level WI i wcale mi nie żal. Jak zauważyli przedmówcy przebudowy są koniecznie pod nowe i lepsze. Rozwój cywilizacji że tak powiem
 
Ja mam tylko ARKA ,KA, ALKATRAS, AO, OBS, PZ, BG, CdM, RSi, TA, CHF reszta jest zbędna i nieopłacalna w rozwoju o ile ktoś przeszedł arktyczną i ocean
Wszystko czego potrzebuje mam z miasta ,WG i GPCH
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Ja mam tylko ARKA ,KA, ALKATRAS, AO, OBS, PZ, BG, CdM, RSi, TA, CHF reszta jest zbędna i nieopłacalna w rozwoju o ile ktoś przeszedł arktyczną i ocean
Wszystko czego potrzebuje mam z miasta ,WG i GPCH
dla Ciebie jest nie opłacalna, a dla innych już się opłaca trzymać te perły, których ty nie masz. Każdy ma własną strategię grania i dla każdego jest co innego opłacalne. Sam trzymam WI i Hagię na 100lvl i jeszcze musi dużo czasu upłynąć nim stały by się dla mnie nie opłacalne, bo o ile kiedyś przy starych GPC może i miało sens iść w atak i usuwać te perły, o tyle teraz czy ja będę miał 3k bonusu i postawione WI i Hagię, czy 4k bonusu bez Wi i Hagii to na nowych GPC taka różnica w bonusie nic nie zmienia i zrobię podobną ilość walk, więc w takim przypadku wolę te perły i mieć 120 pewnych PRów
A jak już te perły staną się mało opłacalne, to podniosę je do 150lvl i znów staną się opłacalne, bo w końcu gdzieś te PRy trzeba wydawać
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ok, 1) co dalej z perłami które gracze tak rozbudowali? (np. PC, HS, WI). 2) Co dalej z budynami z osad (każdy jeden) ? Grzechu konkretnie odpowiesz? Konkretnie.
usunąć? wielel udzi WI i PC usunęło jakiś czas temu. Nic nadzwyczajnego. Budynki z osad? także.

ja np. mam dalej mnóstwo teoretycznie zbędnych pereł jak SŻ, Hagia, DT, WI, BN, Marek i jeszcze kilka sie znajdzie.
czy 4k bonusu bez Wi i Hagii to na nowych GPC taka różnica w bonusie nic nie zmienia i zrobię podobną ilość walk, więc w takim przypadku wolę te perły i mieć 120 pewnych PRów
no to akurat ma różnice, jak każdego dnia bijesz na full do 100-120 oporu, bo własnie te kilka oporu więcej ma robić na GPC różnice. Jak ktoś nie dochodzi do maksa to wtedy okej, nie ma to sensu.
 

LimakT

Baronet
Ok, 1) co dalej z perłami które gracze tak rozbudowali? (np. PC, HS, WI). 2) Co dalej z budynami z osad (każdy jeden) ? Grzechu konkretnie odpowiesz? Konkretnie.
A co z perłami typu Koloseum, Notre Dame, Kapitol, Space Needle, Światynia Lotosu ? Kiedyś te perły też były dobre a potem weszły budynki eventowe i je wyparły. Tak samo dzieje się teraz. Z tym ,że trochę późno to zauważyłeś. PC,WI,HS to już od ponad 2 lat perły beznadziejne i większość ludzi je wywaliło.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
no to akurat ma różnice, jak każdego dnia bijesz na full do 100-120 oporu, bo własnie te kilka oporu więcej ma robić na GPC różnice. Jak ktoś nie dochodzi do maksa to wtedy okej, nie ma to sensu.
rzadko kto dochodzi do maksa, o przeważnie większość zatrzymuje się na tych 120 oporu i tylko wyjątki bawią się w dobijanie do maksa,
niestety na takie dobijanie potrzeba dużo czasu, bo wiąże się to z poszukiwaniem idealnego składu przeciwnika ( żeby mieć pewność, że się wygra walkę) oraz dość dużymi stratami w szczególności w Tytanie, gdzie niestety trzeba oszczędzać na wojsku, bo prędzej czy później takie dobijanie oporu do maksa wiąże się z brakiem woja
Po za tym każdy w mieście ma dość dużo starych, słabych budynków eventowych, więc tym bardziej dziwne jest usuwanie pereł, w momencie kiedy się wymieni wszystkie stare słabe budynki eventowe, na te nowe z ekstra bonusami to i sam wtedy zastanowię się nad sensem trzymanie niektórych pereł
co do budynków z osad to tylko Yggdrasil ma odpowiednie parametry, żeby go dalej trzymać ( pozostałe budynki z osad już usunięte)
ja np. mam dalej mnóstwo teoretycznie zbędnych pereł jak SŻ, Hagia, DT, WI, BN, Marek i jeszcze kilka sie znajdzie.
ja wiem czy BN jest zbędna w Tytanie przy automotywce? to zawsze pokaźna ilość towarów i chcąc nie chcąc, co jakiś czas diamenty wpadną, dla osób co ich nie kupują to duży plus, pod warunkiem, że jest na sensownym poziomie
 
A co z perłami typu Koloseum, Notre Dame, Kapitol, Space Needle, Światynia Lotosu ? Kiedyś te perły też były dobre a potem weszły budynki eventowe i je wyparły. Tak samo dzieje się teraz. Z tym ,że trochę późno to zauważyłeś. PC,WI,HS to już od ponad 2 lat perły beznadziejne i większość ludzi je wywaliło.
Atak przeliczasz na pry, które dostajesz z PC w ilości 100 pr na 100 poziomie. Raczej wątpię, że jest to mało biorąc pod uwagę, że średnie, nie bardzo wydajne miasto zarabia około 1k pr. Te 100 pr to 1/10 Twojego zbioru. Radzę przemyśleć zanim się wyrzuci PC. Ja raz wywaliłem, ale potem długo nad tym myślałem i doszedłem do wniosku, że produktem finałowym i tak są pr, które PC oferuje bez robienia niczego. Tylko zbierać i ładować w paczki, lub perły.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Słowo klucz: motywacja, która w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Perły te, jak i inne budynki (np. zestaw japońskiego ogrodu) mają te przewagę , że nie potrzebują motywacji. Oczywiście sam jestem zdania, że 1/4 budynków jak i pereł jest archaiczna i wymaga przebudowy przez IG. Co do samej motywacji, to mam nadzieję, że podzieli los "wiaderek " ;-)
 

Scou

Szlachcic
Słowo klucz: motywacja, która w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Perły te, jak i inne budynki (np. zestaw japońskiego ogrodu) mają te przewagę , że nie potrzebują motywacji. Oczywiście sam jestem zdania, że 1/4 budynków jak i pereł jest archaiczna i wymaga przebudowy przez IG. Co do samej motywacji, to mam nadzieję, że podzieli los "wiaderek " ;-)
Pakiet masowego wsparcia rozwiązuje cały problem. Strażnica Dziadka do Orzechów (z poprzedniego eventu zimowego) daje nam 2 fragmenty z 30 potrzebnych. Dlatego wystarczyło mieć ich 15 na działce aby mieć 1 masówkę dziennie. W tym eventcie budynek ten dostanie bufa do "2 poz" i będzie dawać 3 fragmenty z 30, o dodatkowych bonusach nie wspomnę, więc jest naprawdę dobrym budynkiem.
 
Atak przeliczasz na pry, które dostajesz z PC w ilości 100 pr na 100 poziomie. Raczej wątpię, że jest to mało biorąc pod uwagę, że średnie, nie bardzo wydajne miasto zarabia około 1k pr. Te 100 pr to 1/10 Twojego zbioru. Radzę przemyśleć zanim się wyrzuci PC. Ja raz wywaliłem, ale potem długo nad tym myślałem i doszedłem do wniosku, że produktem finałowym i tak są pr, które PC oferuje bez robienia niczego. Tylko zbierać i ładować w paczki, lub perły.
100 PR to tylko 10 walk na PCH a policz ile PR trzeba wydać żeby mieć go na 100 lvl lepiej wrzucić to w AO duża pomoc w walce a PR też wpadają
 
100 PR to tylko 10 walk na PCH a policz ile PR trzeba wydać żeby mieć go na 100 lvl lepiej wrzucić to w AO duża pomoc w walce a PR też wpadają
10 walk trafionych. W rzeczywistości musisz zrobić dużo więcej, żeby te 100 pr otrzymać. A jak nie chcę Ci się bić, nie masz czasu, masz urlop, itd. to te 100 pr dodatkowo jak znalazł. Poza tym 10 walk na oporze 120 to już trochę ciężko, przynajmniej dla mnie.
 
Średnio 0,5h dziennie Mi wystarczy na wybicie oporu do 125 mam za to 700/800PR +towar +wojsko +młotki +złoto +części budynków +diaxy
Z miasta zbieram 1400 PR średnio więc te 100 mi jest obojętne bo i tak nie mam w co tego ładować a miejsce na eventowe budynki zawsze się przydaje
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Średnio 0,5h dziennie Mi wystarczy na wybicie oporu do 125 mam za to 700/800PR +towar +wojsko +młotki +złoto +części budynków +diaxy
Z miasta zbieram 1400 PR średnio więc te 100 mi jest obojętne bo i tak nie mam w co tego ładować a miejsce na eventowe budynki zawsze się przydaje
to po co walczysz na GPC, po co kolejne budynki stawiasz skoro PRy Ci nie potrzebne, bo i tak nie masz gdzie ich ładować, po co w ogóle grasz, jak nie masz co robić z główna walutą w grze
 
Żadna eventówka nie da Ci tylu pr co PC. Zakładając, że docelowo kiedyś na end game uda CI się go zrobić do 180, to wychodzi 9 pr na kratkę, gdzie najlepszy budynek eventowy według rozpiski daje 4 pr na kratkę. Nawet ten 100 poziom to 5 pr na kratkę. Na chwilę obecną nie ma eventówki, która by to przebiła.
 

Scou

Szlachcic
Żadna eventówka nie da Ci tylu pr co PC. Zakładając, że docelowo kiedyś na end game uda CI się go zrobić do 180, to wychodzi 9 pr na kratkę, gdzie najlepszy budynek eventowy według rozpiski daje 4 pr na kratkę. Nawet ten 100 poziom to 5 pr na kratkę. Na chwilę obecną nie ma eventówki, która by to przebiła.
A co z kosztami budowy, więc i wartością "ujemną" na kratkę per day? PC na 100 lv to około 67k PR przy inwestycji innych graczy 1,9. Czyli teoretycznie zwraca się po 670 dniach. Oczywiście można podnosić go zaraz po zbiorach, ale nadal nie zejdziemy poniżej 600 dni na zwrot (chyba że zaczynasz go stawiać od 0 do 100 w jeden dzień). Ale przyjmijmy wartość 600 dni, którą nadal trzeba odjąć od wartości PR/kratkę, ponieważ budynek eventowy nie wymaga żadnej inwestycji PR. Dlatego też inwestycja takiej ilości PR żeby budynek się spłacił ZA PRAWIE 2 LATA i dopiero zaczął zarabiać, a postawienie budynku Eventowego który przez te 2 lata już zarabiał PR'y w zestawieniu rachunków wychodzi na równo po 3-4 latach gry, gdzie nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie będą wtedy budynki per kratka.

Podsumowując. Starzy gracze mają PC bo postawili go X lat wstecz, ale inwestowanie w obecnych czasach w takie perły jest poprostu nieopłacalne i lepiej zainwestować te PR'y w coś innego.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A co z perłami typu Koloseum, Notre Dame, Kapitol, Space Needle, Światynia Lotosu ?
Koloseum postawiłam jako swoją pierwszą perłę i stało u mnie... ok tygodnia. Pozostałych nigdy nie planowałam postawić. To od początku były dla mnie słabe perły w porównaniu do kosztów budowy. Gdy zaczynałam grę, to zdecydowanie wolałam przeznaczyć pr na perły bojowe i/lub towarowe.
Starzy gracze mają PC bo postawili go X lat wstecz, ale inwestowanie w obecnych czasach w takie perły jest poprostu nieopłacalne i lepiej zainwestować te PR'y w coś innego.
Od jakiegoś czasu myślę o usunięciu Hagii, ale nie bardzo mi się to opłaca. Na jej miejscu mogę postawić 4 place zwycięzców (0-2 oporu więcej, a więc daleko do +49 pr dziennie), butiki koszmarketu bardziej sensownie, ale nie potrzebuję w tej chwili zwiększania niebieskich bonusów. W inwentarzu nie mam nic, co warto by było postawić zamiast niej. Rozbudowywać dalej nie będę, bo są bardziej ciekawe inwestycje, zwłaszcza od momentu pojawienia się pereł Jowiszowych. Podobnie WI i PC.
Jednak młode miasta mają odpowiednio mniej miejsca i mniej pr, więc odpuszczają zabytki w stylu HS i nie dziwię im się. Bardzo dobrym posunięciem było udostępnienie epickich zestawów eventowych, co umożliwiło młodszym postawienie ciekawszych budynków :D
 
A co z kosztami budowy, więc i wartością "ujemną" na kratkę per day? PC na 100 lv to około 67k PR przy inwestycji innych graczy 1,9. Czyli teoretycznie zwraca się po 670 dniach. Oczywiście można podnosić go zaraz po zbiorach, ale nadal nie zejdziemy poniżej 600 dni na zwrot (chyba że zaczynasz go stawiać od 0 do 100 w jeden dzień). Ale przyjmijmy wartość 600 dni, którą nadal trzeba odjąć od wartości PR/kratkę, ponieważ budynek eventowy nie wymaga żadnej inwestycji PR. Dlatego też inwestycja takiej ilości PR żeby budynek się spłacił ZA PRAWIE 2 LATA i dopiero zaczął zarabiać, a postawienie budynku Eventowego który przez te 2 lata już zarabiał PR'y w zestawieniu rachunków wychodzi na równo po 3-4 latach gry, gdzie nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie będą wtedy budynki per kratka.

Podsumowując. Starzy gracze mają PC bo postawili go X lat wstecz, ale inwestowanie w obecnych czasach w takie perły jest poprostu nieopłacalne i lepiej zainwestować te PR'y w coś innego.
Jak się zwróci to tylko zarobek. Perły wojskowe też od razu się nie zwracają. W zasadzie każda perła, więc argument nietrafiony.
Obawa przed nowszymi budynkami zawsze jest, ale raczej wątpię, że dadzą budynek ponad 9 pr na kratkę, który będzie można farmić w nagrodzie dziennej. Na razie te budynki z 4 pr/ na kratkę to są budynki, które pojawiają się raz.
Koloseum postawiłam jako swoją pierwszą perłę i stało u mnie... ok tygodnia. Pozostałych nigdy nie planowałam postawić. To od początku były dla mnie słabe perły w porównaniu do kosztów budowy. Gdy zaczynałam grę, to zdecydowanie wolałam przeznaczyć pr na perły bojowe i/lub towarowe.

Od jakiegoś czasu myślę o usunięciu Hagii, ale nie bardzo mi się to opłaca. Na jej miejscu mogę postawić 4 place zwycięzców (0-2 oporu więcej, a więc daleko do +49 pr dziennie), butiki koszmarketu bardziej sensownie, ale nie potrzebuję w tej chwili zwiększania niebieskich bonusów. W inwentarzu nie mam nic, co warto by było postawić zamiast niej. Rozbudowywać dalej nie będę, bo są bardziej ciekawe inwestycje, zwłaszcza od momentu pojawienia się pereł Jowiszowych. Podobnie WI i PC.
Jednak młode miasta mają odpowiednio mniej miejsca i mniej pr, więc odpuszczają zabytki w stylu HS i nie dziwię im się. Bardzo dobrym posunięciem było udostępnienie epickich zestawów eventowych, co umożliwiło młodszym postawienie ciekawszych budynków :D
Hagię i WI nie stawiam, bo przeliczając wypadają marnie w porównaniu z PC.
Jedyną perłą, która nie ma aż takich wyników, ale drugi bonus do rozważenia jest Kraken.
Przeliczając na pry i koszty, wychodzi nieopłacalny, ale biorąc pod uwagę drugi bonus, czyli, że jednostka jest zabijana jako pierwsza to już zmienia postać rzeczy. Zawsze to ileś tam walk więcej, szczególnie jak zostawia się zbiory Krakena na czas wysokiego oporu, gdzie jedna jednostka już coś znaczy.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Żadna eventówka nie da Ci tylu pr co PC. Zakładając, że docelowo kiedyś na end game uda CI się go zrobić do 180, to wychodzi 9 pr na kratkę, gdzie najlepszy budynek eventowy według rozpiski daje 4 pr na kratkę. Nawet ten 100 poziom to 5 pr na kratkę. Na chwilę obecną nie ma eventówki, która by to przebiła.
wiesz co, ostatnie eventówka daje 32 PR
x2 z BG daje to już 64. (jest też 4x5)
więc 10k PR za PC na 64 lvl, czy granie eventu dla budynku dającego 64 PR? i towary, i towary do skarbca i atak i obrone.
PC też u mnie ladnie stoi, tylko na 80 lvl bo troche szkoda mi to podnosic wyżej jak PEGAZ istnieje xd
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
wiesz co, ostatnie eventówka daje 32 PR
x2 z BG daje to już 64. (jest też 4x5)
więc 10k PR za PC na 64 lvl, czy granie eventu dla budynku dającego 64 PR? i towary, i towary do skarbca i atak i obrone.
PC też u mnie ladnie stoi, tylko na 80 lvl bo troche szkoda mi to podnosic wyżej jak PEGAZ istnieje xd
Przecież to wszystko zależy od wieku miasta. 8-9 lat temu to były dobre perły. Rozbudowaliśmy je, a teraz mamy inne zabawki. Młode miasta nie mają ani jednej, ani drugiej.
Poza tym jakoś trudno mi uwierzyć, że ktoś ma jeszcze do postawienia którąś z ostatnich eventówek, a w mieście do usunięcia nic mniej wartościowego nawet od rozbudowanej HS, WI, a tym bardziej PC.
 
Do góry