Ilość złota a ilość surowców

  • Rozpoczynający wątek zome
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Otóż od dwóch dni ilość złota mi rośnie i maleje w granicach 0-1500, podczas gdy surowców mam ponad 4000 i nie spadają za bardzo, wręcz przeciwnie. Mam farmę owoców jedną i to zbudowaną dzisiaj/wczoraj (nie pamietam) i to wszystko jeśli chodzi o produkcje surki, a i dużo plądruje :cool:$ :cool:$ Stanowczo brakuje mi złota :|

Na dodatek co chwila miałem misje, aby dostarczyć np. 1200 złota za 1400 surki :D No *****.

Ten aspekt gry jest moim zdaniem niezbalansowany, a może wynika to z mojego stylu gry? Jak wygląda to u was? Piszcie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Siema
u mnie wprost przeciwnie było na początek brakowało mi surowców a złota miałem pod dostatkiem (może temu że dużo w domki inwestowałem a do ich budowy potrzebne było bardzo dużo surowców) :D
A teraz to mi się normuje i wszystkiego mam dużo mam od groma kowali i domków na palach i jest super polecam tą taktykę :p

Pozdrawiam comando03
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

na moim etapie gry mam za duzo zlota a brakuje mi mloteczkow:p.. ale dzisiaj mialam dobry humor i pomagalam zamiast pladrowac:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Ilość posiadanego złota jest głównie uzależniona od tego ile się posiada domów i jakiego są one rodzaju, tzn co ile czasu można z nich zbierać złoto, najefektywniejsze są oczywiście chaty, jednak trzeba z nich zbierać złoto co 5 minut. Jednak chyba największe znaczenie ma to ile czasu poświęca się grze, co ma przełożenie na zebranie większej ilości złota/zaopatrzenia/surowców oraz ogólnej punktacji w rankingu. Niestety ale FoE jest grą dość czasochłonną. Im więcej czasu poświęci się tej grze, tym lepsze ma się wyniki.

Tj zauważyli moi poprzednicy, na początku, oczywiście pod warunkiem że poświęciliśmy tej grze trochę czasu, powinniśmy mieć spory nadmiar złota. Początkowo braki w zaopatrzeniu, jednak potem można z zadań dostać sporawe ilości zaopatrzenia. Jednak po zbadaniu technologii domów krytych dachówką, trzeba się na nie wykosztować zaopatrzeniem nawet w ilości kilkunastu tysięcy. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Dobra, dobudowałem sobie domy na palach, bo kosztują mało złota i mam ich 11 i w ciągu godziny jestem w stanie wyciągnąć ponad 500 złota, ale musiałbym co 15 minut zbierać złoto. Myślę, że do jutra powinno mi się unormować wszystko :)
 

DeletedUser314

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Potem będziesz mógł postawić sobie produkowanie surowców zamiast narzędzi i się zbalansuje.
Ja złota też mam mniej ale głównie przez to że inwestuje w punkty ;p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Siema
Ja mam dużo złota i zaopatrzenia
Moja taktyka to
-domek na palach(złoto)
-kuźnia(zaopatrzenie)
-Ścieszka(zadowolenie)
i tak całą mapkę a jak masz za mało zadowolenia czyli nie masz 120% to dostawiasz posągi są bardzo tanie

Pozdrawiam comando03
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Najlepsze z domków krótkich są domy kryte dachówka, 15 minut - 21G z bonusem, mi się udało z nich wyciągać do przeszło 3 000 złota na godzinę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Najlepsze z domków krótkich są domy kryte dachówka, 15 minut - 21G z bonusem, mi się udało z nich wyciągać do przeszło 3 000 złota na godzinę.

35 domkow miales?gdzie to poustawiales?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

37 dokładnie, w mieście, Zajrzyj do tematu pochwal się swoim miastem strona 5 to pod koniec zobaczysz gdzie dokładnie to poustawiałem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Siema
LocBane masz racje one są jak narazie najlepsze ale jest duży minus
i koszt za nim ktoś postawi 37 domków to będzie milionerem z innymi
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Jeżeli chodzi o złoto to preferuję 80/4h

Dlaczego? Załóżmy, że wchodzę 5 razy dziennie klikam i wychodzę. Godzina 9,13,17,21,1. To daje mi 400(480)* z jednego domku. Twój domek generuje 18(21). Czyli musisz kliknąć w niego 22(23) razy, żeby wyrobić tę normę. To jest 5 godzin 30 minut. Ale opłacalne jeżeli możesz wyrobić taką lub wyższą normę dziennie :)

* liczba w nawiasie uwzględnia 20% xD

Jeżeli chodzi o zaopatrzenie to jest prościej- im wyżej w technologi budynek stoi tym więcej surowców na pole wyrobisz.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Czy koszt wysoki? Na poczatku też mi się tak wydawało,ale praktycznie podczas 1 dnia wszystkie wymieniłem. Obecnie mam 110g/4h .
2 kozie farmy i można spokojnie wymieniać domki. Obecnie mam 4 kozie farmy i tryb 4 godzinny, tylko tyle żeby starczyło surowców do handlu.Nie mam co lecieć do przodu bo w sumie jestem dosyć daleko w regionach a niestety ciężko o potrzebne surowce takie jak biżuteria,heban,żelazo.

Im szybciej zrobicie domki z dachówką tym lepiej. Nawet warto wstrzymać na 1 dzień produkcje np wina, po prostu są bardzo opłacalne te domki.

Co do tych 5.30 H. to przecież tak nie jest, że wchodzę co 15 minut, wystarczy że wejdę 4 razy podczas 4 godzin i już jestem do przodu Taarn. W każdym razie przed przejściem na 4h domki warto sobie nagromadzić trochę więcej złota.

@Edited. Dodam że wydaje mi się że mimo wszystko dobry jest mix domków,poczawszy od tych z dachówką, np 20 takich, 5 domków 1h , 5domków 4h. Należy pamiętać że one dają więcej ludności co jest potrzebne później
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Między 9 a 1 jest 16 godzin
w 16 godzinach klikniesz 16 razy.
Jesteś w tyle o 6(7)*19 = 96(112) złota na 1 domku.
Jeżeli masz 37 domków to jesteś w plecy o 3550(4144) złota dziennie.

Edit: Ta luka powstaje, ponieważ ja fizycznie zbieram złoto od godziny 5 rano do 1 w nocy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Ilość złota a ilość surowców

Siema
Ja osobiście wolę domki kryte dachówką nie dość że są wydajniejsze nie mało ludzi dodają
i więcej pkt. dziennie można uzbierać tylko jest jeden duży minus są drogie (złoto)
do tych domków dodaje kowala ponieważ mało ludzi potrzebuję jest tani i mało miejsca zajmuję
postawię 20 kowali 36/h i wychodzi piękny wynik 720/h (surowce)
i do tego potrzeba tylko ''happyludków'' jak ja to nazywam czyli ścieżka i posągi
to jest mój przepis na sukces :p

Pozdrawiam comando03
 
Do góry