[Inne] Ikonka Perły przy avatarze - lista

Twoje zdanie:


  • W sumie głosujących
    40

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam!

Może pomysł zacznę od tego, jak jest obecnie:
Ikonka Perły przy avatarze gracza ( szary budyneczek pod kopertą ) pokazuje napis, że gracz ma co najmniej jedną PA, a po kliknięciu w nią - przenosi nas do miasta. Po ponownym - na jedną Perłę gracza, kolejne kliknięcia nie dają już efektu.
ScreenHunter_57 Jan. 06 21.35.jpg

Na czym ma polegać zmiana?
Aby po pierwszym kliknięciu wyświetlała się lista Pereł, które posiada gracz.
Lista miałaby długość zależną od ilości Pereł, każda krateczka z nazwą budynku miałaby kolor odpowiadający jej epoce ( tak jak ma to miejsce w liście towarów w Ratuszu oraz Handlu ).
Aby listy nie były za długie, można użyć skrótów dla niektórych, jak np. Kat. Akwizgrańska ( by okienko nie ciągnęło się na kilku kolejnych graczy ).
Po kliknięciu w którąś z ramek z napisem, wchodzilibyśmy do miasta gracza i nasz widok od razu kierowałby się na Perłę, którą wybraliśmy.
Segregowanie są w zależności od poziomu ( im większy tym wyżej na liście ), a kolory mają pomóc zorientować się w epoce :)
ScreenHunter_57 Jan. 06 21.35 - Kopia.jpg

Plusy
+ W Gildiach - wspieranie pereł jest usprawnione, a także szybciej można wyszukać rusztowania i pomóc je zdjąć )
+ Nie trzeba przeglądać miast z tą ikonką, aby znaleźć odpowiednią Perłę
+ Przeglądarka "nie zapycha się" po przeglądaniu kilkudziesięciu ( Sąsiedzi, Gildia i Znajomi ) miast


MINUSY
No cóż, myślałem i nie znalazłem, pewnie znajdą się w komentarzach ;)


Btw. Świetne grafiki przygotowane w Paintcie :D
 

DeletedUser4428

Guest
jestem na tak, bo sam często szukam takich rzeczy.
jedyne co bym zmienił w tym pomyśle, to zamiast "rusztowania" pisało (0)
 

DeletedUser

Guest
Że też ja na to nie wpadłem. Dobre. Sam szukam czasem ludzi z odpowiednimi perłami (dającymi odpowiednie plany), a to by ułatwiło.
 

DeletedUser3876

Guest
Zagłosowałem na tak. Choć przyznam szczerze (nie zwróciłem wcześniej na to uwagi), że na początku klikanie ikonki "Perły" kilkakrotnie sprawiało że kamera "fruwała" po każdej Perełce (każde kliknięcie to inna Perełka) a teraz tak nie jest:/
 

DeletedUser11913

Guest
Powiedcie mi jak moge napisac posta jest to tak poper
 

adi m

Baron
jestem na TAK - aby nie tworzyc nowego pomysłu to powinna byc jeszcze informacja np poziom 1 - 33 / 90 ( wbite pr / ile w poziomie max ) aby od razu bylo widac ile pr do konca poziomu - wówczas łatwo wywnioskować czy jest szansa na plan :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
Pojawiala sie juz kiedys taka propozycja i jestem tego pewnien na 100%.

Pomysl nie jest zly, ale uwazam ze moja propozycja odnosnie wyszukiwania perel tak jak osob w rankingu jest lepsza i jest rowniez zgloszona :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Pojawiala sie juz kiedys taka propozycja i jestem tego pewnien na 100%.

Pomysl nie jest zly, ale uwazam ze moja propozycja odnosnie wyszukiwania perel tak jak osob w rankingu jest lepsza i jest rowniez zgloszona :)

Tu akurat nie chodzi o ranking, ale najbliższe kręgi, czyli Sąsiedzi, Gildia i Znajomi, a to co innego ;) Owszem, przez ranking można znaleźć Perłę na 100%, ale może ktoś w sąsiedztwie ma, i wtedy nie trzeba czekać, aż ktoś zaproszenie zaakceptuje :)

@down
Nie pamiętam, możesz dać linka? :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
Tu akurat nie chodzi o ranking, ale najbliższe kręgi, czyli Sąsiedzi, Gildia i Znajomi, a to co innego ;) Owszem, przez ranking można znaleźć Perłę na 100%, ale może ktoś w sąsiedztwie ma, i wtedy nie trzeba czekać, aż ktoś zaproszenie zaakceptuje :)

Nie wiem czy pamietasz moja propozycje, ale tam pojawila sie opcja wyboru na perly znajomych/ sasiadow / osob z gildi.
 

DeletedUser

Guest
Z tego co właśnie testowałem teraz w Gildii to klikniecię na Perle przenosi do najnowszej, czyli ostatnio postawionej u gracza. Przydatne gdy leci obiegówka o zdejmowaniu rusztowania. Przy okazji coś nowego odkryłem :)

Jest także na TAK.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Tak, tylko ty podajesz pomysł w którym pojawia się lista Pereł, ale tylko tych które wspieramy. Mi chodzi o to, żeby u każdego była taka lista i żebyśmy mogli zobaczyć wszystkie Perły danego Gracza, a nie tylko te w które wkładamy punkty. To ma na celu pomoc w znalezieniu nowej Perły, nowych planów, Perły której jeszcze nie wspieramy a moglibyśmy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
Tak, tylko ty podajesz pomysł w którym pojawia się lista Pereł, ale tylko tych które wspieramy. Mi chodzi o to, żeby u każdego była taka lista i żebyśmy mogli zobaczyć wszystkie Perły danego Gracza, a nie tylko te w które wkładamy punkty. To ma na celu pomoc w znalezieniu nowej Perły, nowych planów, Perły której jeszcze nie wspieramy a moglibyśmy.

Sadze ze zle przeczytales i powinienes zrobic to jeszcze raz ;)

Tam jest wyszukiwarka WSZYSTKICH perel na swiecie, z mozliwym podzialem na sasiedzi/gildia/znajomi
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Racja, mój błąd ;)
Twój pomysł został zgłoszony tylko na poprawienie istniejącej listy - może ten przejdzie? :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
Racja, mój błąd ;)
Twój pomysł został zgłoszony tylko na poprawienie istniejącej listy - może ten przejdzie? :p

Wiem ze zostala zgloszona tylko poprawka do listy wspieranych perel a ta wyszukiwarka juz nie, ale tylko dlatego ze Danifae zle zrozumiala o co mi chodzilo, bo po jakims czasie zrobila propozycja identyczna do mojej ktora nastepnie przeszla do perelek, i czeka na wejscie w zycie.

Nie mam nic przeciwko Twojej propozycji, ale kazdy stoi w obronie cennego czasu programistow dlatego uwazam ze jak maja cos robic to ta wyszukiwarka mojego autorstwa bedzie lepsza niz lista po najechaniu na danego gracza. Osobiscie uwazam ze moga zrobic to i to jak im sie nudzi :)
 

DeletedUser13299

Guest
ja bym się nie bawił w klikanie, bo co za dużo to nie zdrowo... po prostu zrobiłbym to tak

"przy awatarach graczy na dole ekranu znajdują się ikonki że dany gracz posiada perły - a czy nie dałoby się dodatkowo zrobić tak, aby po najechaniu myszką na tą ikonkę wyskakiwał dymek ze spisem pereł jakie posiada gracz? ułatwiłoby to trochę szukanie danej perły u sąsiadów lub znajomych...."
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Niektórzy mogą nie chcieć wyświetlać tej listy. Jak przypadkowo najadę to już jest problem. Z kolei jeżeli lista będzie się wyświetlać dopiero po 1-2 sekundach to już szybsze byłoby zwykłe kliknięcie ;)
 
Do góry