Ikariam

  • Rozpoczynający wątek Stalówka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Polecam Wam gierkę ikariam. Jest to gra przeglądarkowa polega na rozbudowie miast w każdym jest po 16 pól do zagospodarowania :) im więcej miast tym więcej ludzi co za czym idzie więcej złota każdy człowiek w ratuszu produkuję 3zł/h. Walczy się jednostkami lądowymi jak i morskimi. Gra głownie polega na odpowiednim rozwijaniu konta. Jedni budują tylko domki inni walczą a niektórzy łączą styl gry ekonomiczno militarny. Są zakładane sojusze i przynależność do niech. Walki czasami trwają bardzo długo, w ostatnich jakich miałem przyjemność brać udział trwały ponad miesiąc( walki kilka sojuszy). W ikariam gram od około 2,5 roku na 3 światach , prowadzi się również badania które powodują obniżenie kosztów utrzymania wojsk lądowych jak i również morskich oraz nadania przyśpieszające liczbę pkt badań na godzinę. Do wyboru mamy wysy z surowcami takimi jak siarka (potrzebna do produkcji wojsk/floty oraz budowy niektórych budynków ) wino ( potrzebne do utrzymania ludności w miastach ) marmur ( wykorzystywany do produkcji budynków ) kryształ ( potrzebny do ulepszenia jednostek, szkolenia szpiegów,produkcja niektórych budynków oraz wymiana na pkt badań) tutaj mały filmik :)

https://www.youtube.com/watch?v=_ExYz-15Dbw&feature=related

Co do tego co koleś opowiada za pomocą lektora na temat walk jest ściemą że nie opłaca się walczyć,opłaca się bo walki jednoczą sojusze ludzi i jest co robić bo samo budowanie domków przecież jest nudne :)

A tak wygląda pole walki wojsk lądowych, morskie podobnie wygląda, każda runda trwa 15 min :)

https://www.youtube.com/watch?v=_ExYz-15Dbw&feature=related

Gra jest w rzeczewistym czasie, czasem nawet na zadymę trzeba płynąc po 2 dni :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2802

Guest
Grałem :) Gra bardzo nastawiona na ekonomię, osobiście wolałem plemiona, ale ikariam także był przyjemny :)
 

DeletedUser

Guest
Gralem w to kilka lat temu i raczej nie zamiezam znowu w to grac. w późniejszym stadium gra mnie zaczynala troche denerwowac.
 

DeletedUser4504

Guest
Grałem tam na Serwerze XI Założyłem tam Sojusz Weteranów bardzo fajna gra i nie do końca ekonomiczna wiele nocy nie przespanych na wojnach ale dzięki temu obecnie WTR jest tam na 1 miejscu
 

DeletedUser4368

Guest
gram także jak narazie gra się spoko...

- - - Zaktualizowano - - -

gram także jak narazie gra się spoko...
 

DeletedUser

Guest
Bardzo dobra gra, gram w nią od 2008 r i jakoś mi się nie znudziła, choć w tzw. międzyczasie grałem też w inne. Ostatnio doszło rabowanie piratami za co jest duuużo surowców.
Nie zapłaciłem ani grosza a jestem na b. wysokim miejscu w rankingu.
Jak znajdziesz się w doborowym sojuszu to żadne wichry wojny nie straszne. :o))
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ja w nią gram do dziś na świecie Sigma sojusz top5 bodajże bo spadł z TOP2-3 (wahał się miedzy tymi miejscami kiedyś).
 

DeletedUser

Guest
Ikariam jest podobną grą do FoE. Różnice są niewielkie. Można budować tylko w wyznaczonych miejscach i walk nie można prowadzić taktycznie np. nie można wejść w krzaki, aby mieć bonus do obrony. Chociaż bardzo lubie FoE, wydaje mi się, że Ikariam jest ogólnie lepsze. Kto chciałby zagrać niech skopiuje ten link http://pl.ikariam.gameforge.com/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
Cześć.

Nie ma co porównywać Gry, która jest trochę dłużej od Forge of Empires. Z moich obliczeń to Ikariam ma już 5 lat i idzie bardziej w stronę plemion, nie FoE.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
A ja bym powiedział że wcale nie idzie.
Gram w nią i zmiany które są od dobrego roku są zmianami zarobkowymi.
Jeśli sojusz jest militarny to nie ma nudy, ale tak to non stop budowanie.
 

DeletedUser9456

Guest
A ja bym powiedział że wcale nie idzie.
Gram w nią i zmiany które są od dobrego roku są zmianami zarobkowymi.
Jeśli sojusz jest militarny to nie ma nudy, ale tak to non stop budowanie.

Podobnie jest z Ogame i innymi grami podobnymi. FoE ma to do siebie, że nie leci na kasę.
 

DeletedUser11758

Guest
Ikariam jest podobną grą do FoE. Różnice są niewielkie. Można budować tylko w wyznaczonych miejscach i walk nie można prowadzić taktycznie np. nie można wejść w krzaki, aby mieć bonus do obrony. Chociaż bardzo lubie FoE, wydaje mi się, że Ikariam jest ogólnie lepsze. Kto chciałby zagrać niech skopiuje ten link http://pl.ikariam.gameforge.com/
Forgeofempires jest bardziej ciekawe od Ikariana . Daje ciekawe eventy a Ikarian nie . Ikarianie nie sterujesz walką i jeśli nie ma jednostek wroga atak może się nie udać bo jednostki zmęczyły się . Ikarianie trzeba kupować wino . Jeśli masz je to dobrze . Ludki muszą go sporo pić .
 
Do góry