Handel surowcami z nieznajomymi

niepokorny76

Szlachcic
Trochę już gram w FoE ale dopiero niedawno dowiedziałem się, że na targowisku widzę oferty wymiany surowców tylko moich znajomych, sąsiadów i graczy z gildii. Czy to prawda? A jeżeli tak to czemu nie widzę ofert wszystkich graczy z mojego serwera? Czym to jest spowodowane? Tym, że że serwery IG takiej ilości ofert na raz nie ogarną? A może to jakieś zabezpieczenie przed oszustwami?
Na targowisku towary można filtrować więc argument, że z taką ilością wystawionych ofert będzie bałagan jakoś do mnie nie dociera.
Dodam jeszcze, że doskonale wiem czemu na swoim serwerze nie widzę ofert graczy z innych serwerów, nie pytam o to i nie oczekuję odpowiedzi na to pytanie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Trochę już gram w FoE ale dopiero niedawno dowiedziałem się, że na targowisku widzę oferty wymiany surowców tylko moich znajomych, sąsiadów i graczy z gildii. Czy to prawda? A jeżeli tak to czemu nie widzę ofert wszystkich graczy z mojego serwera? Czym to jest spowodowane? Tym, że że serwery IG takiej ilości ofert na raz nie ogarną? A może to jakieś zabezpieczenie przed oszustwami?
Na targowisku towary można filtrować więc argument, że z taką ilością wystawionych ofert będzie bałagan jakoś do mnie nie dociera.
Dodam jeszcze, że doskonale wiem czemu na swoim serwerze nie widzę ofert graczy z innych serwerów, nie pytam o to i nie oczekuję odpowiedzi na to pytanie
kto to wie, legenda glosi ze jest na nie odpowiedź.
w innych grach potrafią zrobić "globalny" rynek (także w grach IG), a w tej ich przerasta. Niestety trzeba dodawać do znajomych by handlować
 

niepokorny76

Szlachcic
Kurczę, no to lipa jak diabli. Szczególnie na starszych serwerach gdzie gra coraz mniej osób i liczba ofert na targowisku też maleje. A tu jeszcze ograniczenie, że widać tylko oferty znajomych, sąsiadów i gildian.
Jak ktoś lubi poszaleć na GvG to towary są niezbędne. Ze wszystkich epok. I znikają ze skarbca w błyskawicznym tempie.
Jakoś argument, "żeby za łatwo nie było" do mnie nie trafia. Po to zostało utworzone targowisko, żeby w przystępny sposób można było wymieniać się surowcami. To po kiego grzyba jakieś dodatkowe ograniczenia?
 

Roskoshne Zuo

Szlachcic
Pomysł irracjonalny. Pytasz na czacie kto ma towar na sprzedaż, dogadujesz się, dodajesz do Znajomych i kupujesz (sprzedajesz) czy co tam chcesz... To samo się tyczy wrzutek w Perły. Idąc Twoim tokiem rozumowania każdemu można byłoby wrzucać PRy? Może jeszcze każdego motywować, włazić do Tawerny, plądrować... To ostatnie to nawet byłoby ciekawe ;)

Od 1 grudnia grasz na J, dopiero teraz zauważyłeś w/w funkcjonalność?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Pomysł irracjonalny. Pytasz na czacie kto ma towar na sprzedaż, dogadujesz się, dodajesz do Znajomych i kupujesz (sprzedajesz) czy co tam chcesz... To samo się tyczy wrzutek w Perły. Idąc Twoim tokiem rozumowania każdemu można byłoby wrzucać PRy? Może jeszcze każdego motywować, włazić do Tawerny, plądrować... To ostatnie to nawet byłoby ciekawe ;)

Od 1 grudnia grasz na J, dopiero teraz zauważyłeś w/w funkcjonalność?
a co ma rynek do pereł? W każdej grze jest rynek globalnych. Ile byloby łatwiej jakby wszyscy widzieli oferty a nie tylko 200-250 osób.
90% graczy nie czyta czatu. "mali gracze" trzymają tysiące surek, które się kiszą u nich, a jakby zobaczyli jakies oferty to moze by je wymienili. A tak to siedzą i sie kiszą. Otwarcie rynku by uzdrowiło ekonomie surowcową w miesiąc
 

niepokorny76

Szlachcic
@Roskoshne Zuo
Nie pytałem o wrzutki PR w perły. Nie pytałem o motywkę w tawernie. Nie pytałem o możliwość plądrowania. Trzymajmy się tematu ofert wymiany surowców.
Zgadza się. Gram na J. Dopiero teraz zauważyłem tą funkcjonalność (a dokładniej niefunkcjonalność) bo zacząłem na poważnie bawić się w walki GvG. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo nie było mi to do niczego potrzebne.
 
Do góry